Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιζει να κατεβαινει ο λογαριασμος πιο κατω απο τα 20,44 αν , πχ βαλω να πληρωνετε με παγια εντολη ή με καποια συγκεκριμενη καρτα? Edited by giannis_24
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο πρόγραμμα αυτο, Αν έχεις ενεργό ebill και πάγια εντολή (με οποιαδηποτε κάρτα) έχεις έκπτωση 1€, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει και σε αυτή την περίπτωση.

Επίσης με κάρτα alpha bank bonus, μπορείς να εξαργυρωνεις 1500 πόντους κάθε μήνα και θα έχεις έκπτωση 7€ στον λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα αυτο, Αν έχεις ενεργό ebill και πάγια εντολή (με οποιαδηποτε κάρτα) έχεις έκπτωση 1€, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει και σε αυτή την περίπτωση.

Επίσης με κάρτα alpha bank bonus, μπορείς να εξαργυρωνεις 1500 πόντους κάθε μήνα και θα έχεις έκπτωση 7€ στον λογαριασμό σου.

 

Το ένα ευρώ ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

27€ μου ήρθε εμένα ο πρώτος λογαριασμός.. χωρίς να έχω πάρει το ρουτερ τους. Έχει να κάνει με τον συμψηφισμό με τον προηγούμενο παροχο νομίζω.

 

Με τον πρώτο λογαριασμό έρχεται και προκαταβολή του επόμενου μήνα. Το κάνουν κι άλλοι παροχοι.

Link to comment
Share on other sites

Με τον πρώτο λογαριασμό έρχεται και προκαταβολή του επόμενου μήνα. Το κάνουν κι άλλοι παροχοι.

 

Σαφώς, διότι το πάγιο κάθε μήνα προπληρωνεται.

Άρα ο πρώτος λογαριασμός είναι 20,44+(x/30)*20,44, όπου x είναι ο αριθμός ημερών της πρώτης περιόδου τιμολόγησης (από την ημέρα που πας στο δίκτυο της εταιρίας μέχρι την ημέρα έκδοσης του πρώτου λογαριασμού).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Θελω να κανω φορητοτητα απο Οτε σε vodafone σε ενα διαμερισμα που θα νοικιασω αλλα ο προηγουμενος ενοικιαστης εχει χρεος στον ΟΤΕ

Μπορει να γινει η φορητοτητα αν υπαρχει χρεος ?

(ο προηγουμενος ενοικιαστης ειναι πολυ ηλικιωμενος εχει ανια κ χτες που πηγαμε.γερμανο μαζι προεκυψε οτι εχει χρεος )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Θελω να κανω φορητοτητα απο Οτε σε vodafone σε ενα διαμερισμα που θα νοικιασω αλλα ο προηγουμενος ενοικιαστης εχει χρεος στον ΟΤΕ

Μπορει να γινει η φορητοτητα αν υπαρχει χρεος ?

(ο προηγουμενος ενοικιαστης ειναι πολυ ηλικιωμενος εχει ανια κ χτες που πηγαμε.γερμανο μαζι προεκυψε οτι εχει χρεος )

 

Αυτο δεν λεγεται φορητοτητα αλλα νεα γραμμη,και νομιζω πως δεν πληρωνεις κατι απο το χρεος του προηγουμενου ιδιοκτητη

Link to comment
Share on other sites

Κάνε νέα σύνδεση για να είσαι σίγουρος. Αν κάνεις μεταβίβαση πριν την φορητότητα το χρέος θα μεταφερθεί σε εσένα και αν κάνεις φορητότητα πριν την μεταβίβαση ο πάροχος έχει δικαίωμα να αρνηθεί λόγω χρέους.
Link to comment
Share on other sites

ο προηγουμενος ενοικιαστης μου δωσε μετρητα τα 100€ του χρεους

εντωμεταξυ η vodafone μιλησα μαζι τους κ μου παν αν δεν εχει φραγη μπορει να γινει η φορητοτητα κανονικα κ ας εχει χρεος τελικα....

περιεργο... χαχα

κ αναρωτιεμε τωρα εγω πληρωνω τα 100 ή οχι χαχα

Link to comment
Share on other sites

Αν πρώτα κανεις μεταβίβαση και μετά φορητότητα τότε πληρώνεις γιατί υπάρχει Τειρεσίας. Αν κάνεις το ανάποδο τότε όχι, το χρέος μένει σε αυτόν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θεωρείτε νόμιμο ενώ έχω υπογράψει σύμβαση vodafone σταθερή με Vodafone tv στα 24mbs,η εταιρία να μου απενεργοποιεί για 15 μέρες την υπηρεσία της Vodafone TV γισ λογους "αναβαθμισης" και έπειτα να μου την καταργεί εντελώς γιατί τελικά "Δεν είναι επαρκής η ταχύτητα του δίκτυου "

Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θεωρείτε νόμιμο ενώ έχω υπογράψει σύμβαση vodafone σταθερή με Vodafone tv στα 24mbs,η εταιρία να μου απενεργοποιεί για 15 μέρες την υπηρεσία της Vodafone TV γισ λογους "αναβαθμισης" και έπειτα να μου την καταργεί εντελώς γιατί τελικά "Δεν είναι επαρκής η ταχύτητα του δίκτυου "

Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;

Ευχαριστώ πολύ

 

Γιατί να θες κάτι οταν η ίδια η εταιρεία σου λέει δεν μπορώ να στο παρέξω γιατί δεν θα έχεις καλή εμπειρία; Από εκεί και μετά θα πρέπει να μιλήσεις μαζί τους γιατί εσύ έκανες συμβόλαιο με το Vodafone TV να υπάρχει στην τιμή, άρα θα πρέπει να σου αφαιρέσουν το κόστος της υπηρεσίας. Θεωρητικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πρώτα κανεις μεταβίβαση και μετά φορητότητα τότε πληρώνεις γιατί υπάρχει Τειρεσίας. Αν κάνεις το ανάποδο τότε όχι, το χρέος μένει σε αυτόν.

 

Μια και πήρε τα χρήματα στο χέρι, το σωστό είναι να εξοφλήσει το χρέος όταν του έρθει ο εκκαθαριστικός λογαριασμός. Με 100€ πάντως δεν μπαίνει στον Τηλεγνού, εξάλλου νομίζω ισχύει μόνο για συνδέσεις κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα αυτο, Αν έχεις ενεργό ebill και πάγια εντολή (με οποιαδηποτε κάρτα) έχεις έκπτωση 1€, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει και σε αυτή την περίπτωση.

Επίσης με κάρτα alpha bank bonus, μπορείς να εξαργυρωνεις 1500 πόντους κάθε μήνα και θα έχεις έκπτωση 7€ στον λογαριασμό σου.

Πώς γίνεται όταν έχεις βάλει πάγια εντολή με κάρτα bonus alpha να σου αφαιρεί και πόντους και να παίρνεις την έκπτωση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το my home account, όταν ρυθμίζεις πάγια εντολή στο βγάζει για τις κάρτες alpha bank.
Link to comment
Share on other sites

Από το my home account, όταν ρυθμίζεις πάγια εντολή στο βγάζει για τις κάρτες alpha bank.
Από την εφαρμογή στο κινητό δεν φαινόταν, από pc όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Περί τον Αύγουστο έκανα αίτηση φορητότητας τηλεφωνικής σύνδεσης του πεθερού μου από τον ΟΤΕ στην Vodafone.

Την Δευτέρα 09/09 ενημερωθήκαμε ότι έγινε ενεργοποίηση της γραμμής σε δοκιμαστική λειτουργία και ενδεχομένως, για 48 ώρες, να υπάρχουν θέματα με την γραμμή.

Η γραμμή, όμως, δεν λειτουργούσε (μας καλούν αλλά το τηλέφωνο δεν χτυπά, δεν μπορούμε να καλέσουμε, η λυχνία του adsl αναβοσβήνει μόνιμα) και έτσι την επομένη 10/09 ενημέρωσα την Vodafone, η οποία μου είπε πως υπάρχει βλάβη, για την οποία δεν έχει υπαιτιότητα και για αυτό θα ενημερώσει τον ΟΤΕ. Επίσης μου έστειλαν sms, το οποίο ανέφερε πως θα με καλέσουν για να με ενημερώσουν για την πορεία αποκατάστασης της βλάβης αύριο 13/09.

Δυστυχώς μέχρι και σήμερα 12/09 δεν έχει αποκατασταθεί και ένας ηλικιωμένος, που μένει μόνος του σε χωριό και έχει θέματα υγείας, δεν έχει τηλέφωνο.

Και κάνουμε υπομονή μέχρι και αύριο και τελικά δεν λύνεται το πρόβλημα...

Τί να κάνω περαιτέρω για να δωθεί σύντομα λύση στο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Περιμενεις αφού σου είπαν μεχρι αύριο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

πρωην πελατης cyta σταθερησ και ιντερνετ , πλεον μελοσ της vodafone.

το προβλημα ειναι πως δεν συγχρονιζω πανω απο 8 mbps που ηταν το παλιο μου πακετο στην cyta ,ενω εχω κανει νεο πακετο στα 24 mbps απο τον μαρτιο του 2019.

υπαρχει καποιο email να επικοινωνησω μαζι τους?

βρισκομαι στο εξωτερικο και οι γονεις μου δεν εχουν γνωσεις περι αυτου ωστε να λυσουν το προβλημα.

σε σημειο να μην μπορουμε να επικοινωνησουμε σωστα μεσω skype.

μπορει να βοηθησει καποιος?

ευχαριστω

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

πρωην πελατης cyta σταθερησ και ιντερνετ , πλεον μελοσ της vodafone.

το προβλημα ειναι πως δεν συγχρονιζω πανω απο 8 mbps που ηταν το παλιο μου πακετο στην cyta ,ενω εχω κανει νεο πακετο στα 24 mbps απο τον μαρτιο του 2019.

υπαρχει καποιο email να επικοινωνησω μαζι τους?

βρισκομαι στο εξωτερικο και οι γονεις μου δεν εχουν γνωσεις περι αυτου ωστε να λυσουν το προβλημα.

σε σημειο να μην μπορουμε να επικοινωνησουμε σωστα μεσω skype.

μπορει να βοηθησει καποιος?

ευχαριστω

 

Φταίει το router που δεν είναι ADSL2+.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...