Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρανε την ιδιότητά σου ως moderator στο myphone και γι' αυτό σε καθυστερούνε; :rolleyes:

 

Ναι εννοείται αυτό,μου το είπαν καθαρά στο τηλέφωνο,σε τέτοια "σκυλιά" έτσι φερόμαστε,εξ' ου και η καθυστέρηση :!:

 

Παρολα αυτα την παλια σου συνδεση στην εχουν κοψει ή απλα θα γινει αναβαθμιση της ηδη υπαρχουσας???

 

2007-08-20 16:37:35 Το αίτημα είναι σε σειρά προτεραιότητας .

2007-08-20 16:37:35 Το αίτημα είναι σε σειρά προτεραιότητας . 2007-10-02 01:25:29 Υποβλήθηκε αίτηση παροχής .

2007-10-02 01:25:29 Υποβλήθηκε αίτηση παροχής .

2007-10-06 02:08:36 Εγκρίθηκε αίτηση παροχής .

2007-10-06 02:08:36 Εγκρίθηκε αίτηση παροχής .

2007-10-09 02:22:06 Προς κατασκευή .

2007-10-09 02:22:06 Προς κατασκευή .

2007-10-18 17:37:16 Σε αναμονή για έλεγχο απο τον πάροχο .

2007-10-18 17:37:16 Σε αναμονή για έλεγχο απο τον πάροχο .

2007-10-20 17:32:20 Ολοκληρώθηκε αίτηση παροχής .

2007-10-20 17:32:20 Ολοκληρώθηκε αίτηση παροχής .

 

Με άλλα λόγια,20 Αυγούστου έκανα την αίτηση για πέρασμα 1024/256 μέσω ΟΤΕ σε double play.Μετά από 2 μήνες δηλαδή 20 Οκτώβρη μου ενεργοποίησαν το dp.Δύο μέρες πριν ο ΟΤΕ μου έκοψε τα σταθερά.Είχα γραμμή isdn.Τηλέφωνα δηλαδή γιοκ από τότε.Μετά από 1 εβδομάδα και αφού το έμαθα τυχαία,μου έδωσαν καρτοσταθερό voicebox για να έχω σταθερό τουλάχιστον.

Η "βλάβη" βρέθηκε αφότου ήρθε τεχνικός της Intracom στο σπίτι.Η γραμμή μου ακόμα βρίσκεται (κακώς) σε πόρτα isdn ενώ θα έπρεπε την μέρα που μου έκοψαν το σταθερό να είχε γίνει και η αλλαγή στο dslam σε κάρτα pstn της HOL.ΔΕΝ το έκανε ο ΟΤΕ και περιμένω πότε θα δεήσει να το κάνει.Internet τώρα έχω με το παλιό fritz το οποίο είναι AnnexB και συγχρονίζει μια χαρά αφού κουμπώνω ακόμα σε isdn πόρτα.

Αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως μου στείλει κανά λογαριασμό ο ΟΤΕ και με χρεώσει για κάτι που δεν μου προσφέρει από τις 18 Οκτωβρίου.Ζήτησα όμως και θα πάρω εντός ημερών επίσημο χαρτί από αυτούς που να λέει ακριβώς την ημερομηνία που έφυγα από πελάτης τους για να τους τρίψω στην μούρη όταν μου στείλουν λογαριασμό.

"Στο έλεος του Θεού" όπως είπε και ο τεχνικός που ήρθε σπίτι,ή αλλιώς στο έλεος του ΟΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι εννοείται αυτό,μου το είπαν καθαρά στο τηλέφωνο,σε τέτοια "σκυλιά" έτσι φερόμαστε,εξ' ου και η καθυστέρηση

 

αυτο στο ειπαν χυμα απο το τηλ???:X

μου φαινεται λιγο κουφο!!! παντως ησουν πολυ ατυχος:cry:, οχι μονο αργησανε να στο ενεργοποιησουν αλλα στο κανανε και λαθος....

Να δουμε ποτε θα συμμαχήσει ο ΟΤΕ με τους εναλλακτικούς και να δεχτει οτι χανει καθε μερα πελατες..

τοσα χρονια μας τα επαιρνε χοντρα και τωρα εχει χασει την μπαλα...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο στο ειπαν χυμα απο το τηλ???:X

μου φαινεται λιγο κουφο!!! παντως ησουν πολυ ατυχος:cry:, οχι μονο αργησανε να στο ενεργοποιησουν αλλα στο κανανε και λαθος....

Να δουμε ποτε θα συμμαχήσει ο ΟΤΕ με τους εναλλακτικούς και να δεχτει οτι χανει καθε μερα πελατες..

τοσα χρονια μας τα επαιρνε χοντρα και τωρα εχει χασει την μπαλα...:lol::lol:

 

Όχι δεν μου το είπαν έτσι,είναι προσωπικός κώδικας επικοινωνίας με τον soublaki αυτό :rolleyes:

 

Για να μου πουν κάτι οι της HOL πρέπει να σηκώσουν το τηλέφωνο..και πιο πιθανό είναι να πιάσεις το Κινο παρά κάποιον από την τεχνική υποστήριξη για να σου μιλήσει.

 

Υ.Γ. Για το νέο πακέτο που αναφέρθηκε πιο πριν,εγώ δεν βλέπω πουθενά στο site τους να λέει για double play,ούτε και για 21.90€

Υπάρχει μια προσφορά για μέχρι ]24 Mbps με € 17,97 /μήνα χωρίς φυσικα απεριόριστα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως προτιμαω την HOL

εχει ΑΜΕΣΗ απάντηση στο τμήμα πωλήσεων (με αντίθεση forthnet που δεν πιάνεις γραμμή ουτε εκει )

ενω τεχνικη κανει περιπου 15-45λεπτα με μεσω ορο 30 λεπτα η hol

και η τεχνικη της forthnet απο 5λεπτα(μια φορα) εως και πανω απο 70 λεπτα (με μεσω ορο 40 λεπτα)

αν λες για double play εχει και διαφορα 2-3 € φθηνότερα και δευτερη τηλεφωνικη γραμμη(αρα 2 σταθερες τηλεφωνικες γραμμες και μια ιντερνετ)

και ΒΑΣΙΚΑ πιστευω η hol εχει ΠΟΙΟ γρήγορη ενεργοποιηση (επειδη η forthnet καθυστερη γραφειοκρατικα και λογω ελλείψεις προσωπικού να στείλει αιτηση στον οτε (απο εκει και περα ειναι θεμα τυχης)

Link to comment
Share on other sites

eimai idi katoxos otenet ondsl kit sta 768 apla thelo na metabo sta 24 k simera eida tin prosfora tis hol.yparxei kanena magazi pou na mporo na paro to hibox kai na steilo ta xartia apo ekei logo eleipsis fax?
Link to comment
Share on other sites

γιατι hibox ?

το hibox παγιο 17,97€ συν 15€ παγιο ΟΤΕ = ΠΕΡΙΠΟΥ 33€

 

1.ενω αν πάρεις double-play (χωρίς δωρεάν κλήσεις) με 25€ με κατάργηση οτε

 

2.η με απεριόριστα αστικά-υπεραστικά με 37€ με κατάργηση οτε

εκτός αν δεν θες να φύγεις απο οτε

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως θα θέλεις να κρατήσεις ΟΤΕ στην τηλεφωνία μονο, έτσι; Για να μπεις στο ιδιόκτητο θα έχεις shared llu, κόβοντας τον ΟΤΕ μόνο σε ότι αφορά το dsl κομμάτι της γραμμής σου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όπως ανέφερα σε προηγούμενο post μετά απο 7 μήνες αναμονής για σύνδεση στο TELEFONET+ της VIVODI έστειλα την περασμένη εβδομάδα αίτημα διακοπής.

 

Την ίδια ημέρα έκανα υπέβαλα αίτηση σύνδεσης στο Double Play.

 

Σήμερα που με πήραν απο VIVODI για ενημέρωση οτι έλαβαν αίτημα ακύρωσης αιτήσεως για το ΤELEFONET+ μου είπαν οτι φταίει οτι είμαι στο κέντρο της Αθήνας και ανήκω στο ΑΡΥΣ με το οποίο γενικά έχουν πολλά προβλήματα και μεγάλες καθυστερήσεις οτι δεν υπάρχουν "πόρτες" και οτι κάνουν συνεχώς αιτήματα προς ΟΤΕ για τοποθέτηση νέων καλωδίων.

 

Ερ: Να αναμένω αντίστοιχη δικαιολογία και απο HOL και άλλους 7 μήνες αναμονής; Ή μπορώ να κάνω κάτι. Όπως λένε ο καμμένος φυσάει και το γιαούρτι .....

 

Υ.Γ. Στο τηλεφώνημα που μου έκαναν απο VIVODI μου είπαν οτι δεν θα έχω πρόβλημα με το θέμα φορητότητας για την νέα εταιρεία (βλ. HOL) αφου ΟΥΔΕΠΟΤΕ είχαν καταθέσει τέτοια αίτηση προς ΟΤΕ μέχρι σήμερα!!!! Βέβαια οταν ρώτησα πως τότε εξηγεί οτι απο τον Απρίλιο μου είχαν πει υπάλληλοι της VIVODI οτι έχει σταλεί το σχετικό αίτημα φορητότητας γραμμής προς ΟΤΕ, ενώ αρχές Σεπτεμβρίου με ξαναπήραν απο VIVODI οτι όλα ΟΚ με φοητότητα και οτι πλέον η σύνδεσή μου ήταν θέμα ημερών, έπεσε σιγής ιχθύος ......

Link to comment
Share on other sites

Θα σε απογοητεύσω,αλλα λογικά μια από τα ίδια θα έχεις.

 

den mporo na fygo apo ote giati o ote einai sto onoma tis manas mou.diladi i hol paei gia adsl 24mb sta 33 eyro eno i forthnet sta 21,5?kratontas ote panta

 

ΟΤΕ με χρέωση ΟΤΕ στα πάγια για 21-24Μbit δεν συμφέρει.:X

Για να μπείς τώρα με Hibox σε ιδιόκτητο δικτυο DSL κρατώντας ΟΤΕ εξαρτάται από την διαθεσιμότητα σε ταχύτητα στην περιοχή σου,άσχετα αν καλύπτεσαι από το ιδιόκτητο δίκτυο.Στην χειρότερη περίπτωση θα πάρεις 2Μbit σύμφωνα με τις νέες τιμές και ανακοίνωση τι θα ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω double play από τέλη Αυγούστου (αίτηση αρχές Ιουλίου).

Εάν εξαιρέσεις δύο φορές που δεν είχα τηλέφωνο για λίγα λεπτά (μου το έφτιαξαν αμέσως αφού έστειλα email) δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα.

Από ότι ακούω πάντως από άλλους φίλους με άλλες εταιρείες έχω τα λιγότερα προβλήματα. Είμαι ευχαριστημένος αν και οι ταχύτητες που υπόσχονται δεν τις πιάνει κανένας ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον να βελτιώσουν τις υποδομές τους και να πιάνουμε και εμείς αυτά που πληρώνουμε.

Το 21,90 είναι doubleplay με mycosmos χωρίς απεριόριστα :X δηλαδή αστικά και υπεραστικά τηλέφωνα αλλά αστική χρέωση για Ελλάδα και κάποιες χώρες εξωτερικού, θεωρώ αντέγραψαν την ΟΝ εδώ. Εμένα πάντως δεν με ενδιαφέρει αφού χρησιμοποιώ Skype.:lol:

Πάντως γενικά όλες πάνω κάτω ίδιες είναι έχουν ριχτεί με τα μούτρα να πάρουν κόσμο και μετά κάνουν τις υποδομές και τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως θα θέλεις να κρατήσεις ΟΤΕ στην τηλεφωνία μονο, έτσι; Για να μπεις στο ιδιόκτητο θα έχεις shared llu, κόβοντας τον ΟΤΕ μόνο σε ότι αφορά το dsl κομμάτι της γραμμής σου.
nai mono tilefonia thelo ton ote.
Link to comment
Share on other sites

ΚΕΝΤΡΟ DSLAM παυλου μελα θεσσαλονικης (τέλος προς το παρών οι πόρτες)

 

εμένα με ειπαν πάντως αύριο(στης 27-11-07) και ωρα 16:14:11 θα μπω στο νεο δίκτυο !! (απόγευμα 4και14 και 11 δευτερόλεπτα ακριβώς :w00t::tease: ακου ακρίβεια )

Link to comment
Share on other sites

ΚΕΝΤΡΟ DSLAM παυλου μελα θεσσαλονικης (τέλος προς το παρών οι πόρτες)

 

εμένα με ειπαν πάντως αύριο στης 16:14:11 θα μπω στο νεο δίκτυο !! (απόγευμα 4και14 και 11 δευτερόλεπτα ακριβώς :w00t::tease: ακου ακρίβεια )

Επρεπε να ζητησεις να συγχρονισετε και τα ρολογια σας!!!

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει αίτηση πρόσφατα για Double Play στο κέντρο της Αθήνας (Πεδίον Άρεως - Κυψέλη - χαμηλά στην Αλεξάνδρας ή Πατησίων κοντά στην ΑΣΟΕ) και να έχει συνδεθεί ήδη; Αν ναι πόσο καιρό πήρα η όλη διαδικασία; Για να έχω τουλάχιστον ένα μέτρο σύγκρισης.
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σπίτι πριν λίγο από τη δουλειά και βρήκα το Fritz αποσυνδεδεμένο (κλασσικό φαινόμενο των τελευταίων ημερών). Δοκίμασα μερικά reset αλλά τίποτα. Να ναι καλά η vodafone mobile connect με την οποία είμαι on line και μπήκα στο site της HOL όπου βρήκα αυτή την ανακοίνωση:

Ανακοίνωση τεχνικού προβλήματος – Λάρισα & Θεσσαλονίκη (27/11/2007)

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από τις 13:15 το μεσημέρι σήμερα Τρίτη 27 Νοεμβρίου 2007 παρουσιάστηκε τεχνικό πρόβλημα σε εξοπλισμό της hellas online που εξυπηρετεί χρήστες ADSL υπηρεσιών αλλά και υπηρεσιών double-play στην περιοχή της Θεσσαλονίκης και της Λάρισας.

 

Οι μηχανικοί της hellas online εργάζονται επί του παρόντος ώστε να αποκατασταθεί η πλήρης λειτουργία του δικτύου το συντομότερο δυνατό.

 

Τι εξοπλισμούς έχουν προμηθευτεί; Τίποτα στοκ από Αφρική; έλεος πια με τη HOL τελευταία :mad: Και μια ερώτηση. Είναι γενικό ή σε ορισμένο αριθμό συνδρομητών;

makis_thess εσύ περιμένεις αύριο να μπεις και στο ιδιόκτητο; :p

Την ώρα σου την είπαν (16:14:11) αλλά ημερομηνία σου έδωσαν; (εννοώ και το έτος :p )

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ολα είναι Ιντρακομ τελευταία.Από τα κτήρια έως ....

 

Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες....:ninja:

Εγω πιστευω οτι προκειτε για λαθος χειρησμο του "εξοπλισμου"

Link to comment
Share on other sites

τελικά τίποτα δεν έγινε χθες τριτη στης 16:14:11 ! :mad:

εκτος αν φταιει που δεν ''συγχρόνισα'' το ρολόι μου με αυτα που εχουν στην HOL ! θα δω αυριο τι θα γινει ! (σήμερα που ξημέρωσε)

Link to comment
Share on other sites

και γω χθες δεν ειχα ιντερνετ και κατα τις 9:40μμ που τελειωσα το μαθημα και δοκιμασα για αλλη μια φορα,μπηκε..
Link to comment
Share on other sites

τελικά τίποτα δεν έγινε χθες τριτη στης 16:14:11 ! :mad:

εκτος αν φταιει που δεν ''συγχρόνισα'' το ρολόι μου με αυτα που εχουν στην HOL ! θα δω αυριο τι θα γινει ! (σήμερα που ξημέρωσε)

Σήμερα έγινε τίποτα; δεν το νομίζω γιατί μάλλον ο άψογος εξοπλισμός τους πρέπει να έχει πρόβλημα πάλι. Εδώ και λίγες ώρες νιώθω ότι έχω dial up για μια ακόμη φορά...

 

Και μια ερώτηση. Τώρα που είμαι στο ιδιόκτητο νομίζω ότι δεν αρκεί να πάω απλώς σε άλλον ISP και αυτοί να μου ακυρώσουν την HOL. Πρέπει να το ζητήσω από τη HOL εγώ ε; Πώς γίνεται; με ένα φαξ όπου θα το ζητάω;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ουτε σήμερα 16:14:11 ! ενας υπαλληλος με ειπε εως αυριο αλλος με ειπε αυτες της μερες(2-3) ! :wacko:

 

δεν νομίζω να θέλει φαχ τα κανονίζει η άλλη εταιρία(φορητοτητα αριθμου 2310.. και γραμμης dsl , απλά αν δεν πέρασε ο χρόνος 8α σου ζητήσουν τα 55€(νομιζω)

αμα το ζητήσεις 8α σε κόψουν και δεν θα μπορείς να μεταφέρεις τον αριθμό σου στη νεα εταιρία !!

που θα βρεις χειρότερα ? εεε! λάθος "καλύτερα "

edit: δεν εισαι στο ιδιόκτητο? εχεις dsl πάνω στον οτε?

Link to comment
Share on other sites

ουτε σήμερα 16:14:11 ! ενας υπαλληλος με ειπε εως αυριο αλλος με ειπε αυτες της μερες(2-3) ! :wacko:

 

δεν νομίζω να θέλει φαχ τα κανονίζει η άλλη εταιρία(φορητοτητα αριθμου 2310.. και γραμμης dsl , απλά αν δεν πέρασε ο χρόνος 8α σου ζητήσουν τα 55€(νομιζω)

αμα το ζητήσεις 8α σε κόψουν και δεν θα μπορείς να μεταφέρεις τον αριθμό σου στη νεα εταιρία !!

Το τηλέφωνο είναι και θα παραμείνει στον ΟΤΕ, τα double, triple, quatro κλπ play να τα κρατήσουν γι' αυτούς! Single play έχω και αυτό θέλω να μεταφέρω σε wind ή forthnet. Αν δηλαδή απλώς το ζητήσω από άλλο πάροχο, θα ακυρωθεί η HOL ή θα συνεχίζει να τρέχει και θα χρεώνομαι και στους δύο;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...