Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω εδώ μήπως ξέρει κανείς γιατί τελευταία η HOL δεν απαντάει ούτε στο τηλέφωνο, ούτε στα mail (εκτός φυσικά από το τμήμα πωλήσεων που απαντάνε πάντα)! Χρησιμοποιώ μαζί με το adsl της hol και τη γραμμή e-voice που δίνει. Μερικές φορές βλέπω να αναβοσβήνει το λαμπάκι της internet τηλεφωνίας στο Fritz που σημαίνει ότι μου έχουν αφήσει μήνυμα (το ίδιο γράφει και το fritz.box). Και η ερώτηση είναι λοιπόν: Πώς παίρνω εγώ τα μηνύματα αυτά; καλώ κάποιον αριθμό; και αν ναι, ποιον;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑ,

ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΣΩΣΑΤΕ.

ΕΧΩ "TELLAS ZISTO"ME ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ , ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ.

ΑΥΤΟΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΑΜΑ

ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ .

ΠΑΡΑ ΛΙΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ

"HOL" ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ ΕΙΠΑ

ΝΑ ΨΑΞΩ ΠΡΩΤΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ.

ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΟΤΙ ΣΤΟ "PLAISIO" ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Η "TELLAS" ΕΙΝΑΙ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΝΩ Η "HOL" ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ.

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ ΤΟΥ ΚΟΚΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα άμα πω εγώ ότι όσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο πάντα έχω μιλήσει στο 10λεπτο πάνω και όσα mail έχω στείλει έχουν απαντηθεί μέχρι λύσεως του προβλήματος μάλλον θα με θεωρήσουν εγκάθετο της θύρας 7 οπότε ας το βουλώσω καλύτερα :p

 

Edit: Sorry βρε athas62[/member] αλλά έχεις αυτή την αντιμετώπιση από την Tellas και λες ότι θα παραμείνεις σε αυτούς;Και λες και ότι σου κάνουν έκπτωση στον λογαριασμό ενώ σε κυνηγάνε να πληρώσεις τα χρωστούμενα; :X

Link to comment
Share on other sites

Αμα μου βρεις καλιτερο παροχο ,με τα ιδια ή λιγοτερα χρηματα και με την εγγυηση οτι θα εχω αμεσα νεα DSL εφυγα αυριο.

Αλλα δυστυχος μονο ο ΟΤΕ ειναι καλυτερος αλλα ειναι και

πανακριβος.

Απλα ελπιζω οτι καποια στιγμη θα μου φτιαξουν την γραμμη , διοτι

3 φιλοι που εχουν επισης TELLAS δεν εχουν κανενα απολυτος

προβλημα (αν εξερεσης την ταχυτητα) ασε που ο ενας μενει στο διπλανο σπιτι αρα ειμαστε στο ιδιο κεντρο.

 

Ναι μετα την ανυπαρξια DSL το πρωτο διμηνο μου ειπαν οτι θα

μου κανουν εκπτωση. Τους ειπα λοιπον να μου στειλουν αμεσα νεο

λογαριασμο με την εκπτωση και μου ειπαν "οχι δεν μπορουμε ...στον

επομενο". Τους ειπα και εγω λοιπων καλα τοτε θα σας εξοφλησω ... μολις λαβω τον επομενο, και αυτοι απο το λογιστηριο συμφωνησαν.

Στον επομενο ομως μου εστειλαν την εκπτωση ,αλλα και ενα απειλητικο σημειωμα.

Αυτο μαζι με αλλα αποδεικνυει οτι εχουν σοβαρη ελλειψη οργανωσης. Με επερναν μονοι τους τηλεφωνο και μου ελλεγαν οτι

θα μου στειλουν τεχνικο να δει την γραμμη και τεχνικο δεν εβλεπα.

Εχτες με πειραν και μου εκλεισαν ραντεβου για σημερα .

 

Οσο για την HOL τους καλεσα μερικες φορες και περιμενα καπου 20

λεπτα μεχρι που βαρεθηκα ,μετα εστηλα email και πειρα ενα ακαταλαβηστικο μηνυμα.

Στην Tellas απαντουν αμεσως ,ειδικα στο 1212.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ηδη εδω και 6 μηνες DSL απο HOL και θελω να το γυρισω σε douple play.

ΔΕΝ θελω να κοπω απο τον ΟΤΕ. θελω να ρωτησω το εξης:

στο router που θα μου φερουν μπορω να συνδεσω πανω του ενα τηλ??? η πρεπει υποχρεωτικα να κοψω τον ΟΤΕ? πιαδια οποιος ξερει ας απαντησει ειναι που σημαντικο για μενα γιατι θελω και την γραμμη του ΟΤΕ αλλα και το douple-play για τα απεριοριστα αλλα χωρις να παταω το προθεμα (1774) για να παρω ενα τηλ.(ειμαι μεσω ιδιοκτητου δικτυου τωρα στο internet 4MBPS)

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ηδη εδω και 6 μηνες DSL απο HOL και θελω να το γυρισω σε douple play.

ΔΕΝ θελω να κοπω απο τον ΟΤΕ. θελω να ρωτησω το εξης:

στο router που θα μου φερουν μπορω να συνδεσω πανω του ενα τηλ??? η πρεπει υποχρεωτικα να κοψω τον ΟΤΕ? πιαδια οποιος ξερει ας απαντησει ειναι που σημαντικο για μενα γιατι θελω και την γραμμη του ΟΤΕ αλλα και το douple-play για τα απεριοριστα αλλα χωρις να παταω το προθεμα (1774) για να παρω ενα τηλ.(ειμαι μεσω ιδιοκτητου δικτυου τωρα στο internet 4MBPS)

ευχαριστω...

 

Καλά είσαι τώρα στο Shared, αν θέλεις και φτηνά τηλέφωνα βάλε το e-voice. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτη η ΗΟL τι εχει παθει?

Ουτε στα τηλεφωνα απανταει και αν απαντηση κανει περιπου 50 λεπτα(τοσο περιμενα) και ουτε εξυπηρετηση υπαρχει!

Εχω μετακομιση σε αλλη οδο η οποια ειναι στην ιδια πολη και στο ιδιο τηλεφωνικο κεντρο και ζητησα επισης απο ISDN ADSL σε PSTN ADSL και ακομα περιμενω απαντηση!:mad:πηρα τηλέφωνο και μου λενε οτι απο τον οτε δεν εχει αλαξει ακομα η γραμμη μου ενω τους μιλουσα απο το ιδιο τηλεφωνο που ειχα πρωτα διακοψει λογο αλλαγης!!!:blink:

Θα με καρφλιασουν οι αχρηστοι!!!!!

Μακρια απο HOL σε θεμα εξυπηρετησης!!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

αλλαζουν εγκαταστασεις απο οσο ξερω... Αλλο κτιριο

μηπως μεχρι να γινει πληρης μεταφορα γινεται μπαχαλο?

:X
Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετούς μήνες, όταν έκανα ανανέωση του πακέτου μου και πήρα ένα ετήσιο hibox, μπήκα στα 1024 kbps και μου είχαν πει ότι με το που θα καλυφτώ από το ιδιόκτητο δίκτυο της HOL, θα γίνει τετραπλασιασμός της ταχύτητας χωρίς καμία άλλη χρέωση, αυτόματα. Από σήμερα βρίσκομαι σε κάλυψη του ιδιόκτητου δικτύου. Ξέρει κανείς τι παίζει; θα γίνει αυτόματα η αναβάθμιση; πρέπει να το ζητήσω από κάπου; ρωτάω εδώ γιατί το 13844 έχει μπει σε αυτόματο πιλότο μου υπόκρουση κλασσικής μουσικής.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετούς μήνες, όταν έκανα ανανέωση του πακέτου μου και πήρα ένα ετήσιο hibox, μπήκα στα 1024 kbps και μου είχαν πει ότι με το που θα καλυφτώ από το ιδιόκτητο δίκτυο της HOL, θα γίνει τετραπλασιασμός της ταχύτητας χωρίς καμία άλλη χρέωση, αυτόματα. Από σήμερα βρίσκομαι σε κάλυψη του ιδιόκτητου δικτύου. Ξέρει κανείς τι παίζει; θα γίνει αυτόματα η αναβάθμιση; πρέπει να το ζητήσω από κάπου; ρωτάω εδώ γιατί το 13844 έχει μπει σε αυτόματο πιλότο μου υπόκρουση κλασσικής μουσικής.

 

Μια απο τα ιδια. Εμενα ειχε γινει καποιο λαθος με τον ΟΤΕ με ειδοποιησαν με mail την ιδια μερα και τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι λυθηκε και μεσα σε 10-15 εργασιμες θα συνδεθω! Οποτε περιμενω....:) Αυριο κλεινω μια εβδομαδα απο τοτε που εγινε η ιστορια!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η HOL κατάφερε μέσα σε λίγες ημέρες να με απογοητεύσει τραγικά... Ενώ μέχρι πρόσφατα είχα πολύ καλή γνώμη.

Τελευταία η ταχύτητα πάει από το κακό στο χειρότερο και φυσικά η επικοινωνία με την εταιρία είναι αδύνατη...

Ορίστε ένα speed test που έγινε πριν λίγα λεπτά:

 

http://users.hol.gr/~peter84/speedtest.jpg

μπορεί να μην πρέπει να δίνουμε ιδιαίτερη σημασία σε αυτά τα τεστ, αλλά όσο έξω και να πέφτουν... το 14,70 απέχει πολύ από το 1024 :mad:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η HOL κατάφερε μέσα σε λίγες ημέρες να με απογοητεύσει τραγικά... Ενώ μέχρι πρόσφατα είχα πολύ καλή γνώμη.

Τελευταία η ταχύτητα πάει από το κακό στο χειρότερο και φυσικά η επικοινωνία με την εταιρία είναι αδύνατη...

Ορίστε ένα speed test που έγινε πριν λίγα λεπτά:

 

http://users.hol.gr/~peter84/speedtest.jpg

μπορεί να μην πρέπει να δίνουμε ιδιαίτερη σημασία σε αυτά τα τεστ, αλλά όσο έξω και να πέφτουν... το 14,70 απέχει πολύ από το 1024 :mad:

 

Πετρο αυτο ειναι το test της forthnet αν δεν κανω λαθος...

Δωσε μας results απο το Speedtest.net! Ο ελληνικος Server ανηκει στην ON.

Link to comment
Share on other sites

Πετρο αυτο ειναι το test της forthnet αν δεν κανω λαθος...

Δωσε μας results απο το Speedtest.net! Ο ελληνικος Server ανηκει στην ON.

Το speedtest.net συνήθως μου δίνει πιο χαμηλή ταχύτητα από αυτό της forthnet και γι' αυτό δεν το παρουσίασα (για να μην εκνευριστώ περισσότερο) :mad:

 

Αυτή τη στιγμή, που έφταξε αρκετά σε σχέση με πριν, το speedtest.net δίνει αυτό:

http://www.speedtest.net/result/188235716.png

 

28/09/2007 19:27:20

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 192.09Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 639.96kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

Και της forthnet αυτό:

 

click START to re-test

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το speedtest.net συνήθως μου δίνει πιο χαμηλή ταχύτητα από αυτό της forthnet και γι' αυτό δεν το παρουσίασα (για να μην εκνευριστώ περισσότερο) :mad:

 

Αυτή τη στιγμή, που έφταξε αρκετά σε σχέση με πριν, το speedtest.net δίνει αυτό:

http://www.speedtest.net/result/188235716.png

 

28/09/2007 19:27:20

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 192.09Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 639.96kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

 

Και της forthnet αυτό:

 

click START to re-test

 

Ισως η HOL ετοιμαζεται να περασει τις γραμμες τις απο τον δικο της κορμο για να παιξει και με 12Mbit στη Θεσσαλονικη!

Link to comment
Share on other sites

Ισως η HOL ετοιμαζεται να περασει τις γραμμες τις απο τον δικο της κορμο για να παιξει και με 12Mbit στη Θεσσαλονικη!

Πλέον στον έλεγχο διαθεσιμότητας ιδιόκτητου δικτύου, μου λέει ότι βρίσκομαι σε περιοχή κάλυψης (εδώ και δύο μέρες). Ελπίζω να οφείλεται σε κάτι τέτοιο αυτή η πτώση της ταχύτητας.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Ξερει κανεις για ποιο λογο εχοντας hol double play δεν μπορω να κανω register σε κανεναν sip server χρησιμοποιωντας x-lite κλπ;

Κι οχι μονο δε μπορω να κανω σε ξενους servers (όπως πχ το sip το voipbuster κλπ) αλλα ουτε καν στο evoice που ειναι της hol...

Προφανως πρεπει να σχετιζεται με την τηλεφωνια που ειναι μεσω sip κι αυτη υποθετω...Αλλα κανενας τροπος να ξεπεραστει αυτο υπαρχει;

Να στε καλα,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να περάσω σε HOL 2play ή HIBOX. με αυτά που διάβασα πιάστηκε η ψυχή μου!!! Τί κατάσταση επικρατεί σήμερα? είμαι Καλαμαριά Θεσ/κης.
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να περάσω σε HOL 2play ή HIBOX. με αυτά που διάβασα πιάστηκε η ψυχή μου!!! Τί κατάσταση επικρατεί σήμερα? είμαι Καλαμαριά Θεσ/κης.

Εγώ είμαι ήδη συνδρομητής της HOL και σήμερα έκανα αίτηση να μπω στο hibox (single play δηλαδή) στα 24 Mbps. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη του αιτήματος...

Να συμπληρώσω ότι σκεφτόμουν να αλλάξω τη HOL αλλά είδα ότι παντού χάλια είναι οπότε είπα να κάνω μια δοκιμή αναβάθμισης χωρίς διακοπή παροχής δικτύου... Για να δούμε...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερες ταχύτητες από 8Mbit μου έχουν πεί από την εξυπηρέτηση πελατών ότι θέλει 3μηνο,δηλ.-αν υποθέσουμε ότι 25 εργάσιμες δηλώνουν για κανονικές ταχύτητες και περιμένεις και μήνες......καλό κουράγιο από αναμονή :cry:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Οι παλιοί συνδρομητές του double play, 6-12Mbps επωφελούνται από την αναβάθμιση ταχύτητας στα 24 ή είναι μόνο για νέους πελάτες;
PANOS K.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ότι αφορά αποκλειστικά το δικτυό της γίνεται δωρεάν αναβάθμιση σε μεγαλύτερη ταχύτητα μόλις το επιτρέψουν οι συνθήκες.

Στην πράξη προηγούνται οι νέες συνδέσεις.:!:

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερες ταχύτητες από 8Mbit μου έχουν πεί από την εξυπηρέτηση πελατών ότι θέλει 3μηνο,δηλ.-αν υποθέσουμε ότι 25 εργάσιμες δηλώνουν για κανονικές ταχύτητες και περιμένεις και μήνες......καλό κουράγιο από αναμονή :cry:

Σαχλαμαρες λενε.Το καλοκαιρι απο 3 πηγα στα 12 μεσα σε 10 εργασιμες.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...