Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάποιος έχει Mac είναι ίδια διαδικασία;; έτσι;;

Δεν ξερω φιλε μου για MacΝομιζω μονο απο Windows μπορεις να το κανεις..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο ομως οτι δεν θα εχουμε προβλημα με την εγγυηση???

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο ομως οτι δεν θα εχουμε προβλημα με την εγγυηση???

 

Αμα περασεις επισημη Ρομ οχι!Αμα κανεις ρουτ ναι.Οταν ειναι να πας για σερβις απλος βαλε την ρομ που φορουσε το κινητο της χωρας δηλαδη που ειναι και εισαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εγώ που αφορά όμως το Note 3... Η διαδικασία είναι η ίδια απλώς αλλάζοντας την official ROM?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εγώ που αφορά όμως το Note 3... Η διαδικασία είναι η ίδια απλώς αλλάζοντας την official ROM?

 

Ναι η διιαδικασια ειναι η ιδια απλος εσυ θα βαλεις καποια αντιστοιχη ρομ για το 3.

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις θα έρχονται όμως ;

Για να παιρνετε αναβαθμισεις μεσω ΟΤΑ θα πρεπει να βαλετε το αντιστοιχο CSC.Δηλαδη αμα θες να παιρνεις ΟΤΑ απο Πολωνια θα πρεπει να βαλετε πχ το ΧΕΗ CSC και αντιστοιχα για καθε χωρα.

 

Τωρα αμα το κινητο σας ειναι Πολωνικο και βαλετε Ρομ απο Ουγγαρια ΟΤΑ θα παιρνετε απο Πολωνια!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχουν αναφερει ατομα που πηγανε στην Smartec..κινητα με περασμενες official rom αλλης Χωρας ...το περασανε κανονικα εγγυηση...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα S4 γαλλικό από σκρουτζομαγαζο μου κάηκε η μητρική και το πήγα για φτιάξιμο στην Samsung με εγγύηση όταν το πήρα μου είχαν περάσει ελληνικη ρομ.οποτε μάλλον δεν πέζει ρόλο η ρομ άλλης χώρας.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα S4 γαλλικό από σκρουτζομαγαζο μου κάηκε η μητρική και το πήγα για φτιάξιμο στην Samsung με εγγύηση όταν το πήρα μου είχαν περάσει ελληνικη ρομ.οποτε μάλλον δεν πέζει ρόλο η ρομ άλλης χώρας.

 

Αφού σου κάηκε η μητρική ρε φίλε... Δεν άνοιγε καν το κινητό ούτε μπορούσαν να αναγνωρίσουν τί είχες κ τι δεν είχες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα όταν κάηκε η μητρική στο Note II μου που είχα ελληνική ROM μαμά, το πήγα στο επίσημο service εδώ στο Αϊντχοφεν και η Samsung Benelux μου το επισκεύασε και μου πέρασε Ολλανδική ROM . Δεν ξέρω αν βοηθάει σε αυτά που λέτε :p.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου κάηκε η μητρική ρε φίλε... Δεν άνοιγε καν το κινητό ούτε μπορούσαν να αναγνωρίσουν τί είχες κ τι δεν είχες μέσα...

Αφού με το imei της συσκευής ξέρουν από ποια χώρα είναι.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω το s duos 2 και θελω να φλασαρω μαμα,μπορω να κανω το ιδιο απλα αλλαζοντας την ρομ;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αφού με το imei της συσκευής ξέρουν από ποια χώρα είναι.

 

Από το ΙΜΕΙ μπορείς να δεις ποιας χώρας είναι αλλά άμα καεί η μητρική δεν μπορούν να δουν τίποτα .οούτε άμα είσαι ήσουν ρουτ.ερουτ.επισης λογικό είναι να σου έβαλαν ελληνική ρομ γιατί το πήγες σε ελληνικό σέρβις και επίσης τα ανταλλακτικά είναι προορισμενα για ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

εχθες περασα την πολωνικη lollipop και αππο εκεινη την ωρα το σημα τς κεραιας επεσε στα μισα .μηπως εχει ιδεα κανενας πως θα βρω αυτην που ειχε πριν?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κολλάει ο οντιν μόλις επιλέξω το pda!

Σου βγαζει δεν ανταποκρινεται?Αν ναι περιμενε λιγο και θα ξεκολλησει!

Link to comment
Share on other sites

Οκ ξεκόλλησε μετά από κανένα τρίλεπτο, νομίζω πρέπει να κάνω και μια αναβάθμιση του υπολογιστή γιατί αρχίζει και το ξεπερνάει το κινητό :p
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει φτάσει 51 βαθμούς. Αυτό μου έδειξε το clean Master ενώ έπαιζα looney tunes. Γενικά ζεσταίνετε συχνά. Το έχω 2μισή εβδομάδες και μια φορά έκανε και επανεκκίνηση. Λογικά από υπερθέρμανση.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει φτάσει 51 βαθμούς. Αυτό μου έδειξε το clean Master ενώ έπαιζα looney tunes. Γενικά ζεσταίνετε συχνά. Το έχω 2μισή εβδομάδες και μια φορά έκανε και επανεκκίνηση. Λογικά από υπερθέρμανση.
51 βαθμοί σε παιχνίδι είναι νορμάλ. Βάλε από το play το cpuz και δες αν οι 3 πυρινες μηδενιζουν αν όχι κάνε επανεκκίνηση .
Link to comment
Share on other sites

Θα γράφει CPU 1 stopped, CPU 2 stopped, CPU 3 stopped.

 

Σου βαζω ενα screenshot για να καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω αυτο το θεμα για συζητηση οσον αφορα το πενακι του Note4 η ακομα και aftermarket πενακια και κολπα η συμβουλες που μπορει να εχουμε διαβασει κατα καιρους και να εχουν χαθει στα απειρα ποστ.

Μπορουμε επισης να αναφερουμε και εφαρμογες που αξιποιουν το πενακι.

 

Και ξεκιναω με κατι που ειχα βρει σε αλλο φορουμ του εξωτερικου το οποιο ειναι must:

 

 

Oι ανταλλακτικες μυτες που εχει στη συσκευασια το Note4 δεν ειναι απλα για αντικατασταση αν μας χαλασει αυτη που εχει πανω το πενακι.

 

Οι 2 γκρι ειναι για να γλυστρουν πανω σε μεμβρανες προστασιας και οι υπολοιπες 3 που ειναι στο χρωμα του τηλεφωνου ειναι για χρηση σε γυαλινη επιφανια (γυμνη οθονη η tempered glass).

 

Δοκιμαστε και θα δειτε την τεραστια διαφορα ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακομα ενα κολπακι ειναι οταν ειμαστε στην home screen και με πατημενο το button του s-pen κανουμε double tap στην οθονη δημιουργουμε γρηγορα μια σημειωση.

Edited by rebelos
--NickB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...