Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ..αυτο ηταν!!

 

Περαν του s-pen χρησιμοποιειτε τις υπολοιπες λειτουργιες; πχ air gesture, motions, palm motion, smart screen;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα να παίξω ένα παιχνίδι στο note 3 μου και ζεστάθηκε πολύ το μέρος της οθόνης κάτω από το ακουστικό και χαμήλωσε πολύ από μόνη της η φωτεινότητα της οθόνης. Μόλις κρύωσε λίγο ήρθε πάλι στα φυσιολογικά επίπεδα. Στο αυτόματο την έχω πάντα την φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα να παίξω ένα παιχνίδι στο note 3 μου και ζεστάθηκε πολύ το μέρος της οθόνης κάτω από το ακουστικό και χαμήλωσε πολύ από μόνη της η φωτεινότητα της οθόνης. Μόλις κρύωσε λίγο ήρθε πάλι στα φυσιολογικά επίπεδα. Στο αυτόματο την έχω πάντα την φωτεινότητα.
Σου έβγαλε και μήνυμα ?
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο όντως. Αν είσαι ροοτ πέρασε απο το xposed installer το module cputemp in statusbar για να δεις θερμοκρασία cpu.

Η cpu σε full stress φτάνει έως και 78 βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο όντως. Αν είσαι ροοτ πέρασε απο το xposed installer το module cputemp in statusbar για να δεις θερμοκρασία cpu.

Η cpu σε full stress φτάνει έως και 78 βαθμούς.

Καλημέρα.

Κοσμά ο lean ανεβάζει ποιο πολύ θερμοκρασία από του civato το παρατήρησα εχθές που έτρεξα το τεστ και ήμουν υπερχρονισμένος η θερμοκρασία δεν πήγε πάνω από 60.

Το βλέπω τώρα και στο browsing παίζω μεταξύ 35 και 40 ενώ πριν έβλεπα 45 έως 50 ( μαμά ρυθμίσεις πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν ξέρω τι παίζει όμως. Σε μαμά ρυθμίσεις και σε ένα S4 είδα ίδιες θερμοκρασίες με το Note 3. Δε νομίζω να ειναι τόσο εύκολο να πέσουν 10 βαθμοί στη θερμοκρασία απλά με διαφορετικό κερνελ. Του civato ειναι τόσο πολύ τροποποιήσιμος με τόσα πολλά που εχει στο synapse που υπάρχει και περίπτωση να σου δείχνει λάθος τη θερμοκρασία. Κάνε ενα ποστ στο xda και ρώτα τον να δούμε τι θα πει. Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν ξέρω τι παίζει όμως. Σε μαμά ρυθμίσεις και σε ένα S4 είδα ίδιες θερμοκρασίες με το Note 3. Δε νομίζω να ειναι τόσο εύκολο να πέσουν 10 βαθμοί στη θερμοκρασία απλά με διαφορετικό κερνελ.
Παίζουν πολλά ρόλο π χ εξωτερική θερμοκρασία ,θήκη ακόμη και που το κρατάμε στο χέρι.

Αλλά όταν γράφει 80 και παίζει μην φοβάσαι τίποτα το εργαλείο δεν έχει ανάγκη:)

Link to comment
Share on other sites

Όλα ζεσταίνονται. Ακόμα και το iPhone και μάλιστα εκεί που δεν θα έπρεπε. Όταν το δουλεύω με χρήση 3g σε εφαρμογές όπως το Facebook και το Flipboard, καίει το αλουμίνιο από την μέση και κάτω.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τίποτα το ανησυχητικό δηλαδή. Όλα ανεβάζουν θερμοκρασίες αρκεί να μην πάει πάνω από 78 βαθμούς. Το ξέρω ότι θα ρωτήσω κάτι άσχετο αλλά πάνω από τούς 80 βαθμούς καίγεται ή σβήσει απλά?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μετα απο 6 μηνες καταπόνησης του note και βάλε βγάλε σε θήκες, αυτοκίνητο,τραπέζια, παραλία κλπ, εχω να πω πως το νίκελ δεν εχει την παραμικρή γρατζουνιά.

 

Αυτα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το δικό μου έχει.

Το έχω εναν χρόνο. Στο 3μηνο 4μηνο εμφάνισε κάποια σημάδια περισσότερο απο πεσίματα κλπ.

Έβαλα μια πλαστικούρα της πλάκας για θήκη και μετά απο καιρό παρατήρησα οτι οχι μόνο δεν προστάτευε το νίκελ αλλά το "έγδερνε".

Προσοχή λοιπον. Έχουμε καμια λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Μετά τη δημοσκόπιση για τη σειρά S, είπα να φτιάξω μια και για την αγαπημένη μου σειρά Note. Ποιό ήταν, λοιπόν, κατά τη γνώμη σας, το καλύτερο βασικό μοντέλο της σειράς Samsung Gallaxy Note, για την εποχή στην οποία κυκλοφόρησε;

 

Προσοχή! Δε μιλάω για το καλύτερο ανεξαρτήτως εποχής, καθώς τότε το καλύτερο θα ήταν, προφανώς, το 4ο και η δημοσκόπηση δε θα είχε νόημα.

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα παιδια, ειμαι κ εγω ενας χαρουμενος κατοχος Note 3, το εχω 3 εβδομαδες και το προβλημα μου ειναι το εξης:

ξαφνικα κλεινει και δεν ανοιγει με τιποτα, παραμονο αν βγαλω τη μπαταρια η το συνδεσω στο ρευμα, μου το εχει κανει 3 φορες μεσα σε 3 βδομαδες :( :cry:

ξερετε τι μπορει να φταιει?

μηπως ειναι ελλατωματικο?

δεν ειναι root και απο την πρωτη μερα εχω βαλει και την s-view

επισης οταν κλεινει ετσι απο μονο του και με παρει καποιος δειχνει (στον αλλον) πως χτυπαει.

και δεν ζεστενεται, κλεινει οταν ΔΕΝ το χρησιμοποιω

Edited by akspoogy_17
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
γνωμη μου ειναι να του κανεις ενα hard reset αν δεν του εχεις κανει και να το παρακολουθησεις να δεις,μηπως καποιο περιεργο προγραμμα σου την κανει;καινουργιο το εχεις παρει; Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, ειμαι κ εγω ενας χαρουμενος κατοχος Note 3, το εχω 3 εβδομαδες και το προβλημα μου ειναι το εξης:

ξαφνικα κλεινει και δεν ανοιγει με τιποτα, παραμονο αν βγαλω τη μπαταρια η το συνδεσω στο ρευμα, μου το εχει κανει 3 φορες μεσα σε 3 βδομαδες :( :cry:

ξερετε τι μπορει να φταιει?

μηπως ειναι ελλατωματικο?

δεν ειναι root και απο την πρωτη μερα εχω βαλει και την s-view

επισης οταν κλεινει ετσι απο μονο του και με παρει καποιος δειχνει (στον αλλον) πως χτυπαει.

και δεν ζεστενεται, κλεινει οταν ΔΕΝ το χρησιμοποιω

 

Αν το πήρες καινούργιο,καλύτερα πήγαινέ το στο σέρβις.Δοκίμασε και την επαναφορά που σου λέει κι ο φίλος.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ναι καινουριο.. και δεν εχω βαλει τιποτα "βαρυ" πανω, ουτε το εχω root..

κανω hard reset... και βλεπουμε :worry:

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μετα απο Hard reset,τριτη μερα σημερα, δεν εχει κανει ακομα κανενα προβλημα... :shifty:

ελπιζω να συνεχισει ετσι!!! σας ευχαριστω πολυ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Βλεπω οτι πολλοι ρωτατε για το πως θα περασετε την νεα εκδοση του Android στα κινητα σας.

 

Θα κανω αυτον τον μικρο οδηγο για να μπορεσετε να την εγκαταστησετε.

 

Λοιπον θα πρεπει να εχετε το Odin απο 3.07 και πανω.Κατεβαστε το απο εδω http://samsung-updates.com/Odin307.zip

 

Μετα θα πρεπεινα εχετε την Rom.Για Ν910C εδω: http://www.sammobile.com/firmwares/download/43153/N910CXXU1BOB4_N910COXA1BOB4_XEO.zip/

 

Για Ν910F εδω: http://www.sammobile.com/firmwares/download/43168/N910FXXU1BOB4_N910FOXA1BOB4_DBT/

 

 

Αφου κατεβασετε το Odin το ξεζιπαρετε και το ανοιγεται .

 

Δεν πειραζεται ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ODIN.

 

Κλεινεται το κινητο σας και περιμενετε μερικα δευτερολεπτα.Μετα πατατε ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ VOLUME DOWN(-) HOME BUTTON POWER BUTTON

 

Θα σας βγει μια μαυρη οθονη που λεει press Volume UP + to continue πατατε το Volume UP + και μετα βγαινει μια οθονη με το ρομποτακι του Android που λεει Dowloading Do not turn off device

Αφου εχετε κατεβασει την Rom την ξεζιπαρετε και μεσα θα βρειτε ενα αρχειο .tar .

 

Πηγαινεται στο Odin βεβαιωθειτε οτι ειναι συνδεδεμενη η συσκευη και μετα πατατε πανω στο PDA επιλεγετε την Rom και το αφηνετε για λιγα δευτερολεπτα και μετα πατατε START.

 

Οσο θα γινεται εγκατασταση ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΤΑΙ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΩΔΙΑ.

 

Μολις τελειωσει ειστε ετοιμοι καλη απολαυση!

 

 

Tip καλο ειναι να κανετε επαναφορα τον εργοστασιακων ρυθμισεων για να γινει Clean install.

 

Να διευκρινήσω οτι εγώ και το myphone δεν φέρουμε καμία ευθύνη σε περίπτωση που χάσετε την εγγύηση σας

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...