Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη που το λέω χωρίς να σε προσβάλλω αλλά θέτω θέμα όχι για να γίνεται κουβέντα αλλά επειδή εχω ήδη ψάξει και δεν βρίσκω τίποτα... Αν δεν μου λινκαρεις κάτι συγκεκριμενο λοιπόν δεν πρόκειται να βγάλω άκρη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοί αυτοί στην Ελλάδα (που μενουμε οι περισσότεροι) αλλά τσιμπάνε... Το value for money το ψάχνω έξω περισσότερο... Αν σου βγήκε και οικονομική τότε είσαι τυχερός...

 

7-8 ευρώ την είχα πάρει.... μια χαρά...!!!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη που το λέω χωρίς να σε προσβάλλω αλλά θέτω θέμα όχι για να γίνεται κουβέντα αλλά επειδή εχω ήδη ψάξει και δεν βρίσκω τίποτα... Αν δεν μου λινκαρεις κάτι συγκεκριμενο λοιπόν δεν πρόκειται να βγάλω άκρη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοί αυτοί στην Ελλάδα (που μενουμε οι περισσότεροι) αλλά τσιμπάνε... Το value for money το ψάχνω έξω περισσότερο... Αν σου βγήκε και οικονομική τότε είσαι τυχερός...

Και εγώ για όλα τα κινητά μου έχω βρει στο eBay.

Δεν μπορώ να φανταστώ ότι για σένα δεν υπάρχει.

Αλλά για να μην είμαστε off topic, καλύτερα να ρωτήσεις στο σχετικό θέμα με τις βάσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Υποβάλλω ξανά το ερωτημα:

Βάση για το android τηλέφωνο 5 inch gps που μπορώ να βρω?

 

 

 

Αυτη την αγορασα προσφατα:

 

 

http://www.ebay.com/itm/201122370188?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

 

Ελπιζω να σε καλυπτει.

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Υποβάλλω ξανά το ερωτημα:

Βάση για το android τηλέφωνο 5 inch gps που μπορώ να βρω?

 

www.mobilecenter.gr

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την αγορασα προσφατα:

 

 

http://www.ebay.com/itm/201122370188?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

 

Ελπιζω να σε καλυπτει.

Η συγκεκριμένη κάνει για 5 inch?

Θέλει συγκεκριμένο πάχος ή είναι προσαρμοσμένη?

Κάνει και για ανώτερες ίντσες?

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη κάνει για 5 inch?

Θέλει συγκεκριμένο πάχος ή είναι προσαρμοσμένη?

Κάνει και για ανώτερες ίντσες?

 

 

Εγω εχω το Grand 2 το οποιο ειναι 5,2 ιντσες και παει γαντι,ποσο μαλλον για 5!

Το καλο με την συγκεκριμενη με την μεχρι τωρα χρηση,ειναι οτι ειναι πολυ σταθερη και δεν πηγαινοερχεται στις λακκουβες!

Εξαλλου για να εισαι 100% σιγουρος,μπαινεις στο ebay και στελνεις μηνυμα στον πωλητη με το μοντελο του κινητου σου,και σου απανταει εαν κανει η οχι!

Και κατι τελευταιο,το κινητο μου το παιρνει με την θηκη του!;)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάτι σαν φίλτρο πλαστικό ή σε μορφή τζαμιου για smartphones και tables ώστε να μην καίμε τα μάτια μας σε μια οθόνη ολη την ημέρα...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς εννοείς? Κάτι τέτοιο?

http://salestores.com/stores/images/images_747/AG15AT.jpg

 

Δε νομίζω πως χρειάζονται φίλτρο οι σημερινές οθόνες. Απλά ρυθμίζεις την φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς εννοείς? Κάτι τέτοιο?

http://salestores.com/stores/images/images_747/AG15AT.jpg

 

Δε νομίζω πως χρειάζονται φίλτρο οι σημερινές οθόνες. Απλά ρυθμίζεις την φωτεινότητα.

Κάτι τέτοιο σε smartphone ή tablet...

Πέραν της φωτεινοτητας δεν μπορεί κάποιος να χαμηλώνει τη φωτεινότητα για να μην στραβωθεί...

Θα στραβωθεί και στις 2 περιπτώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο σε smartphone ή tablet...

Πέραν της φωτεινοτητας δεν μπορεί κάποιος να χαμηλώνει τη φωτεινότητα για να μην στραβωθεί...

Θα στραβωθεί και στις 2 περιπτώσεις...

Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως εννοεις.

 

Τετοια φιλτρα χρειαζομασταν με τις CRT οθονες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

.. οι οποίες είναι καθοδικού σωλήνα και με τους "ηλεκτρονικούς εκτοξευτήρες" κατά κάποιο τρόπο περνούσε στο μάτι, κάτι το οποίο ακόμα και σε αυτές τις οθόνες είχε διορθωθεί.

Πλέον στις tft κλπ δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Δεν σε χτυπάει κάτι στα μάτια. Το μόνο που χτυπάει είναι η φωτεινότητα κυρίως. Πλέον τα περισσότερα smartphones διαθέτουν αισθητήρα φωτεινότητας για να μην χρειάζεται να την αλλάζεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

.. οι οποίες είναι καθοδικού σωλήνα και με τους "ηλεκτρονικούς εκτοξευτήρες" κατά κάποιο τρόπο περνούσε στο μάτι, κάτι το οποίο ακόμα και σε αυτές τις οθόνες είχε διορθωθεί.

Πλέον στις tft κλπ δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Δεν σε χτυπάει κάτι στα μάτια. Το μόνο που χτυπάει είναι η φωτεινότητα κυρίως. Πλέον τα περισσότερα smartphones διαθέτουν αισθητήρα φωτεινότητας για να μην χρειάζεται να την αλλάζεις εσύ.

Οκ δεν κάνω κάτι με καλύψατε...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πανάκριβη και αμφιβάλω πόσο καλά θα κάθεται στους αεραγωγούς(?). Εδώ τα αρωματικά και δεν κάθονται καλά..

Προσωπικά έχω ένα τέτοιο:

http://www.e-shop.gr/young-player-universal-car-holder-for-mobile-phones-black-p-TEL.010982

 

Το είχα πάρει από ebay με 2-2,5 ευρώ περίπου.

Μέχρι πόσες ίντσες οθόνη μπορεί να "σηκώσει" η συγκεκριμένη βάση;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Θέλω καθώς οδηγώ να ακούω μουσική από το Spotify. Το αυτοκίνητό μου έχει είσοδο aux, οπότε απλά συνδέω το κινητό μου (Windows Mobile άλλα άν υπάρχει κατι και σε android θα το βρούμε) και παίζει μουσική.

 

Το πρόβλημά είναι οτι θέλω να έχω έναν εύκολο τρόπο να μπορώ να αλλάζω τραγούδια, χωρίς να αποσπούμαι από την οδήγηση. Την ένταση μπορώ να την χειρίζομαι από τα χειριστήρια του αυτοκινήτου, αυτό που θέλω είναι ένας εύκολος τρόπος να πατάω το επόμενο τραγούδι (και αν γίνεται το pause) χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώνω το κινητό, να περιμένω να φορτώσει το spotify (καθώς είναι μπρίκι) και να πατάω next. Το να αλλάζω playlists ή να περιηγούμαι στο μενού του spotify δεν το κάνω συχνά, οπότε το κάνω και από το κινητό.

 

Η ιδανική λύση θα ήταν ένα απλό τηλεχειριστήριο bluetooth που να έχει δύο κουμπιά και να μπορώ να το κολλήσω κάπου κοντά στο τιμόνι. Δεν έχω βρεί κάτι τέτοιο.

 

Κάτι που υπάρχει είναι ακουστικό bluetooth με ενσωματωμένους χειρισμούς, αλλά χάνει αισθητά σε ποιότητα γιατί η μουσική περνάει μέσω του bluetooth.

 

Έχετε καμιά άλλη ιδέα - κάποιο άλλο προιόν που μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Θέλω καθώς οδηγώ να ακούω μουσική από το Spotify. Το αυτοκίνητό μου έχει είσοδο aux, οπότε απλά συνδέω το κινητό μου (Windows Mobile άλλα άν υπάρχει κατι και σε android θα το βρούμε) και παίζει μουσική.

 

Το πρόβλημά είναι οτι θέλω να έχω έναν εύκολο τρόπο να μπορώ να αλλάζω τραγούδια, χωρίς να αποσπούμαι από την οδήγηση. Την ένταση μπορώ να την χειρίζομαι από τα χειριστήρια του αυτοκινήτου, αυτό που θέλω είναι ένας εύκολος τρόπος να πατάω το επόμενο τραγούδι (και αν γίνεται το pause) χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώνω το κινητό, να περιμένω να φορτώσει το spotify (καθώς είναι μπρίκι) και να πατάω next. Το να αλλάζω playlists ή να περιηγούμαι στο μενού του spotify δεν το κάνω συχνά, οπότε το κάνω και από το κινητό.

 

Η ιδανική λύση θα ήταν ένα απλό τηλεχειριστήριο bluetooth που να έχει δύο κουμπιά και να μπορώ να το κολλήσω κάπου κοντά στο τιμόνι. Δεν έχω βρεί κάτι τέτοιο.

 

Κάτι που υπάρχει είναι ακουστικό bluetooth με ενσωματωμένους χειρισμούς, αλλά χάνει αισθητά σε ποιότητα γιατί η μουσική περνάει μέσω του bluetooth.

 

Έχετε καμιά άλλη ιδέα - κάποιο άλλο προιόν που μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο; :)

 

αν εχεις ρουτ, βαλε xposed και gravitybox ή xposed additions. εκει μπορεις να προγραμματισεις το καθε κουμπι τι κανει με κλειστη οθονη. πχ εγω εχω βαλει με κλειστη οθονη το volume up σε long press αλλαζει κομματι, σε double Κανει pause :happy:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλό!!

Σε windows mobile ξέρεις αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Γιατί spotify παίζω κυρίως από μια δεύτερη συσκευή που έχω και τρέχει windows...

Link to comment
Share on other sites

Καλό!!

Σε windows mobile ξέρεις αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο; Γιατί spotify παίζω κυρίως από μια δεύτερη συσκευή που έχω και τρέχει windows...

Δυστυχώς όχι, δεν έχω Windows συσκευή. Τσέκαρε στο θέμα των Windows στο φόρουμ, ή πάρε ένα φθηνό mp3 μεταχειρισμενο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο με σένα κάνω κι εγώ ακούω δηλαδή spotify από το κινητό. Αυτό που έχω όμως είναι το SmartWatch Pebble όπου και αλλάζω τραγούδια αλλά και την ένταση. Σίγουρα είναι πιο πολύ πιο ακριβό από άλλη λύση software αλλά κάνει και άλλα πολλά όποτε με βολεύει.
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

αυτοκόλλητα για κινητά

 

καλησπέρα κάποιος είχε ποσταρει παλιότερα εδώ ενα ελληνικο καταστημα που εφερνε ζελατίνες οθονης και αυτοκόλλητα κινητών.. μιλάω για κατι τέτοιο περιπου:

 

http://b2bimg.bridgat.com/files/wwwtanbigocom_sell_apple_iphone_3g_skins_iphone.jpg

 

το ξέρει κάποιος?

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...