Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοίτα κάτι σε usb 3.0 είναι πιο γρήγορα.. επίσης αφού θες να το κρατήσεις και αρκετό καιρό πάρε 32γβ και όχι 16.. θα σου χρειαστούν τα παραπάνω είναι σίγουρο.. δες εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βεβαίως και γίνεται........αλλά όχι ταυτόχρονα οι δύο κάρτες. Μεσω ενός μενού που βγάζει θα μπορείς να διαλέγεις ποια κάρτα θα ήθελες ενεργή. Αν θα ήθελες ταυτόχρονα θα πας σε ποιο ακριβή λύση, και τουλάχιστον για android τηλέφωνο θα πρέπει να είσαι root (εχω την εντύπωση) Κ για iphone να το εχεις jailbreak. Check this out. 2phone.com
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις τη λύση από το λινκ που παράθεσες τότε, αλλά για να παίρνεις τις κλήσεις από την δεύτερη κάρτα θα πρέπει να κάνεις προώθηση κλήσεων και αν θα μιλάς στην ενεργή κάρτα θα έχεις τις αντίστοιχες χρεώσεις. Δε ξέρω κατά πόσο συμφέρει. Εκτός και αν σε παίρνουν συγκεκριμένοι άνθρωποι οπότε θα μπορείς να κάνεις εναλλαγή της κάρτας σε επνα λεπτό περίπου και να τους παίρνεις εσύ πίσω. Το είχα δοκιμάσει για λίγο είναι η αλήθεια αλλά δε βόλεψε γιατί σε κάθε περιπτωση μία κάρτα μένει πάντα ανενεργή και μπορείς να χάσεις κάποιες κλήσεις. Μικρό το κακό θα μου πεις, αλλά αν το χρησιμοποιείς για δουλειά?
Link to comment
Share on other sites

Δηλ η μια ειναι παντα ανενεργη μιλας δε μιλας ?

Και απλα αλλαζεις απο το μενου ποια θες να ειναι ενεργη ?

αυτο ειναι για αλλη δουλεια ?

http://dx.com/p/simmax-gsm-16-number-in-1-sim-card-with-usb-card-reader-writer-and-cloning-software-12447#.Uv86j1cV3Z9

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αυτό που δείχνεις είναι το ίδιο σχεδόν αλλά περιλαμβάνει cloning κάρτας. Λίγο πιο πολύπλοκο. Να ξέρεις όμως ότι αν δεν έχεις διπλή κεραία στο τηλέφωνο δεν γίνεται να είναι ενεργοποιημένες και οι δύο
Link to comment
Share on other sites

Πλέον υπάρχουν ωραιότατα δίκαρτα στην αγορά και σε καλές τιμές. Τι λόγο θα έχει κάποιος να καταφύγει σε αυτή τη λύση?

Μετά θα χωράει η μπαταρία πάλι πίσω στο κινητό ? Στα νέα τηλέφωνα τα πράγματα είναι λίγο στενάχωρα με τα καπάκια...

Επίσης αν δεν είναι λειτουργικές και οι δυο μήπως δεν αξίζει το όλο εγχείρημα, αλλά βολεύει καλύτερα εξ αρχής ένα δίκαρτο?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια παλια sim, και οταν το τηλεφωνο προσπαθουσε να προσπελασει τις επαφες, εκανε μεχρι και 20 δευτερολεπτα!

Παρατηρησα δε και το φαινομενο να 'χανει' τα ονοματα των επαφων, ενω τους αριθμους τους κρατουσε.

Βεβαια, οταν την ειχα πρωτοπαρει δεν ειχα τετοιο προβλημα.

 

Πηρα τωρα μια αλλη sim, και στο ιδιο τηλεφωνο παει ....σφαιρα!

 

Νομιζα οτι η τεχνολογια στις sim εχει μεινει καπως στασιμη.

Υπαρχουν ταχυτερες και βραδυτερες sim?

Εχουν χωρητικοτητες, εχουν αυξηθει τα τελευταια χρονια κλπ;

 

Για ριξτε λιγο φως στο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει οντως αυτη η πατεντα;

Χωρα εντος του κινητου;

Υπαρχει κατι και για micro-sim?

Δουλευει σε ολα τα κινητα;

Το εχει δοκιμασει κανεις;

Δωστε κανενα λινκ σε ebay.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ναι. Αλλά όχι εντός κινητού. Τουλάχιστον σε iPhone. Συνήθως δίνουν και μαζί πλαστική θήκη. Σε android που ανοίγει πλάτη μπορείς να το χωρέσεις, αλλά όπως είπα και στον φίλο δεν είναι και το πιο βολικό
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ναι. Αλλά όχι εντός κινητού. Τουλάχιστον σε iPhone. Συνήθως δίνουν και μαζί πλαστική θήκη. Σε android που ανοίγει πλάτη μπορείς να το χωρέσεις, αλλά όπως είπα και στον φίλο δεν είναι και το πιο βολικό

 

Ναι για android με ενδιαφερει. Ουσιαστικα καθεται στον ελαχιστο κενο χωρο μεταξυ μπαταρια και πισω καλυμματος;

Και πως φορτωνει την αντιστοιχη sim? Με το αντιστοιχο password?

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο ελάχιστο χώρο που έχεις θα το βάλεις. Αν είναι και λίγο ελαστικό το κάλυμμα της πλάτης ακόμη καλύτερα. Με το που τη βάζεις δημιουργείται ένα νέο υπομενου που αναγραφεί sim1 & sim2. Μπορείς να τις μετονομασεις εσύ όπως θέλεις. Εγώ για να γλιτώνω χρόνο στην εναλλαγή είχα βγάλει το pin από τις κάρτες αλλιώς κάθε φορά που αλλάζεις θα πρέπει να το βαζεις
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι με το που το τοποθετεις, σου βγαζει μενου εντος android, να επιλεγεις με ποια sim θες να συνδεθεις;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εδώ το βγάζει σε iPhone

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε android θα κολλούσε; :D

Link to comment
Share on other sites

Οι ευχαριστες εκπληξεις συνεχιζονται.

Την παλια μου sim την χρησιμοποιουσα και με συσκευη mi-fi, να μοιραζω mobile internet.

Οταν το σερφαρισμα 'κολουσε', το θεωρουσα κατι σχεδον φυσιολογικο, ελεγα φταει το δικτυο κλπ

Πλεον ομως χρησιμοποιωντας τη νεα sim, βλεπω οτι δεν κολαει πουθενα!

Μπορει μια καρτα να κανει την διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει διαφορα στην μνημη

http://www.ehow.com/info_12168797_64-k-sim-card-vs-128-k-sim.html

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια άλλη απορία,που με απασχολεί αρκετό καιρό κιόλας.

Η κάρτα sim που χρησημοποιώ είναι από τις εποχές του 00'-01' και ελιναι αρκετά φθαρμένη και υποθέτω και λιγότερο αποδοτική από κάποια καινούρια.

Υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξω την sim ως "υλικό" διατηρώντας όμως τον ίδιο αριθμό τηλέφώνου?

 

Σε έναν γερμάνο που ρώτησα σχετικά μου είπε ο υπαλληλος που λογικά δεν ήξερε κάτι,ότι δεν γίνετια και ακόμα και αν γίνεται δεν θα αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ.

 

Ξέρει κάποιος από εδώ μέσα κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια άλλη απορία,που με απασχολεί αρκετό καιρό κιόλας.

Η κάρτα sim που χρησημοποιώ είναι από τις εποχές του 00'-01' και ελιναι αρκετά φθαρμένη και υποθέτω και λιγότερο αποδοτική από κάποια καινούρια.

Υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξω την sim ως "υλικό" διατηρώντας όμως τον ίδιο αριθμό τηλέφώνου?

 

Σε έναν γερμάνο που ρώτησα σχετικά μου είπε ο υπαλληλος που λογικά δεν ήξερε κάτι,ότι δεν γίνετια και ακόμα και αν γίνεται δεν θα αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ.

 

Ξέρει κάποιος από εδώ μέσα κάτι?

 

Γίνετε. Απλα θα σε χρεωσουν 5 ευρώ για αλλαγή sim

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θέλει προσοχή λόγω της υπερθέρμανσης και της κακής φόρτισης.

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα αξεσουάρ το οποίο θα μου κρατάει το κινητό όσο τρέχει.

Έχω ένα zte v967s και να τρέχεις με αυτό στην τσέπη είναι άβολο,όπως και να το κρατάς εσύ ο ίδιος.

 

Έχω δει κάτι αξεσουάρ που δένουν στο μπράτσο το κινητό και παραμένει σταθερό. Ξέρετε που μπορώ να βρω κάτι τέτοιο; Επίσης μήπως έχετε κάποια εναλλακτική που βολεύει;

 

Τέλος αν τρέχετε και εσείς πια ακουστηκά χρησιμοποιείτε για να ακούτε μουσική; Εγώ με κάτι συμβατικά τύπου ψείρας σονυ είμαι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...