Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://Www.eBay.com θα βρεις την θήκη που ψάχνεις.

 

Το ήξερα πως θα μπορέσω να βρψ μια θήκη σε ebay ή κίνα απλά ρώτησα μήπως μπορώ να βρω κάτι που με βολεύει από κανένα μαγαζί εδώ για να μην μπλέκω με αναμονές...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.....οποιος θελει ας προτεινει καποια αδιαβροχη θηκη,και επισης καμια δερματινη...σε λογικες τιμες εννοειται....ευχαριστω

 

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα,για αδιάβροχη θήκη που να επιτρέπει καλές λήψεις φωτό υπάρχει αυτή:

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα πως θα μπορέσω να βρψ μια θήκη σε ebay ή κίνα απλά ρώτησα μήπως μπορώ να βρω κάτι που με βολεύει από κανένα μαγαζί εδώ για να μην μπλέκω με αναμονές...

 

Η universal του public που σου έδωσαν είναι μια πολύ καλή επιλογή. Την έχω, - για μικρότερο κινητό σε μέγεθος βέβαια- αλλά πάει μια χαρά. Αξίζει.

Love Crete? Prove it.

https://www.facebook.com/lovecrete

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό το θέμα θήκης.Επειδή όταν τη βάλεις στο μπράτσο γεμίζει υγρασία από τον ιδρώτα σου και δεν είναι καλή ιδέα να έχεις σε μια θήκη μούσκεμα το τηλέφωνό σου.Εκτός και αν βάλεις το τηλέφωνο μέσα σε πλαστική σακούλα τύπου polybag κλπ,κλπ.

Αν βρει κάποιος αξιόπιστη λύση παρακαλώ ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλό το θέμα θήκης.Επειδή όταν τη βάλεις στο μπράτσο γεμίζει υγρασία από τον ιδρώτα σου και δεν είναι καλή ιδέα να έχεις σε μια θήκη μούσκεμα το τηλέφωνό σου.Εκτός και αν βάλεις το τηλέφωνο μέσα σε πλαστική σακούλα τύπου polybag κλπ,κλπ.

Αν βρει κάποιος αξιόπιστη λύση παρακαλώ ας ενημερώσει.

 

Προσωπικά νομίζω ότι η λύση ενός απλού ελαστικού μανδύα (εντάξει το σκότωσα) σαν κάτι που πουλάνε σε ΛΙΝΤΛ κτλ, που μπαίνει σε γάμπες μπράτσα και αλλού, μπορεί να κάνει για αυτό που θες, ιδίως αν είναι σχετικά διάφανο. Το βάζεις στο μπράτσο κανονικά και διπλώνεις την μπροστινή πλευρά προς τα πίσω (όπως κάνουμε τα μανίκια). Στην τσέπη που δημιουργείται βάζεις το κινητό με τα ακουστικά να βγαίνουν από την πάνω πλευρά. Αν είναι αρκετά λεπτό, θα μπορείς να βλέπεις και την ώρα...

Το είχα δοκιμάσει παλιά αλλά απλά για να συγκρατεί το κινητό (γιατί στην τσέπη με εκνευριζε) και όχι να βλέπω κιόλας.

 

***

Βρήκα αυτό τυχαία: http://www.pandawill.com/black-outdoor-sport-running-arm-band-gym-strap-holder-case-cover-for-iphone-5-5g-p88444.html

Edited by ptsolak
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά νομίζω ότι η λύση ενός απλού ελαστικού μανδύα (εντάξει το σκότωσα) σαν κάτι που πουλάνε σε ΛΙΝΤΛ κτλ, που μπαίνει σε γάμπες μπράτσα και αλλού, μπορεί να κάνει για αυτό που θες, ιδίως αν είναι σχετικά διάφανο. Το βάζεις στο μπράτσο κανονικά και διπλώνεις την μπροστινή πλευρά προς τα πίσω (όπως κάνουμε τα μανίκια). Στην τσέπη που δημιουργείται βάζεις το κινητό με τα ακουστικά να βγαίνουν από την πάνω πλευρά. Αν είναι αρκετά λεπτό, θα μπορείς να βλέπεις και την ώρα...

Το είχα δοκιμάσει παλιά αλλά απλά για να συγκρατεί το κινητό (γιατί στην τσέπη με εκνευριζε) και όχι να βλέπω κιόλας.

 

***

Βρήκα αυτό τυχαία: http://www.pandawill.com/black-outdoor-sport-running-arm-band-gym-strap-holder-case-cover-for-iphone-5-5g-p88444.html

 

Το τμήμα που έρχεται σε παφή με το μπρατσο σίγουρα θα γεμίζει ιδρώτα όμως. Το κινητό όχι γιατι καλύπτεται καλά από πλαστικο διαφανές.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνω ένα χωριστό πληκτρολόγιο για τη ταμπλέτα μου, που να συνδέεται μέσω bluetooth.

 

Από την ποικιλία που έχω βρει η κύρια διαφοροποίηση αφορά τη τροφοδότησή του είτε με κοινές μπαταρίες είτε με ενσωματωμένη μπαταρία.

Οι ενσωματωμένες μπαταρίες κρατάνε από 25 έως 100 ώρες λειτουργίας (τόσο αναφέρεται δλδ), ενώ υποθέτω με τις χωριστές ο χρόνος είναι πολλαπλάσιος, αλλά και το κόστος αυξάνεται μακροπρόθεσμα.

 

Παραθέτω τα πληκτρολόγια στα οποία έχω καταλήξει

 

Α) Με χωριστές μπαταρίες

- Λευκό/ασημί με 2*ΑΑΑ μπαταρίες και καλές κριτικές = 10€

- Το ίδιο + 2€ αλλά αποστολή με Singapore Post

- Σε μαύρο στα 15€

 

Β) Με ενσωματωμένες μπαταρίες λιθίου

- Με χωριστό stand για τη ταμπλέτα και touchpad, μόλις 24 ώρες αυτονομία = 25,5€

- Το ίδιο χωρίς το touchpad = 20,5€

- Όμορφο μαύρο, δεν αναφέρει χρόνους αυτονομίας αλλά έχει υψηλή εκτιμώμενη "ζωή" πλήκτρων (500 εκατ. χτυπήματα), αποστολή με SG = 14€

- Μαύρο, με υψηλή αυτονομία (80ώρες), αλλά χαμηλή αντοχή συγκριτικά (10 εκατ. χτυπήματα) = 16€

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα από τον Κωτσόβολο της Sony
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας για έναν αντάπτορα που ψάχνω να αγοράσω από Ελληνικό μαγαζί διότι το επείγομαι.

 

Ψάχνω το παρακάτω.

 

http://www.ebay.com/itm/121241113458?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_sacat%3D0%26_from%3DR40%26_nkw%3D121241113458%26_rdc%3D1

 

Γνωρίζει κανείς εάν θα μπορέσω να το βρώ σε κάποιο Ελληνικό μαγαζί;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by sfs
Link to comment
Share on other sites

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς κάποιο Ipega?

έχω κάποια θεματάκια με το 9025 και δεν βγάζω άκρη :wacko:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το πρώτο που ανέφερα παραπάνω.

 

Καλές οι πρώτες εντυπώσεις.

 

Το συνολικό μέγεθος είναι πολύ καλό, λίγο μεγαλύτερο από την 9.7" ταμπλέτα μου, ενώ το μέγεθος των κουμπιών και η τοποθεσία τους είναι πολύ βολική...δεν ζορίστηκα καθόλου να προσαρμοστώ από το Logitech Wave πληκτρολόγιο που χρησιμοποιώ στον σταθερό.

Και η κλίση του πληκτρολογίου είναι καλή, δεν κουράζει τον καρπό.

 

Η απόκριση των πλήκτρων είναι μέτρια προς καλή, δεν προβληματίζει και γενικά δεν αναγκάζει σε λάθη ακόμη και σε γρήγορη πληκτρολόγηση.

 

Δοκίμασα και με τη ταμπλε΄τα Onda v975m και με το κινητό THL T5S και λειτουργεί πολύ καλά, ενώ δεν παρατηρείται καμία καθυστέρηση μεταξύ πληκτρολόγησης και επικοινωνίας με τη συσκευή.

 

Το μόνο ενοχλητικό είναι ότι μετά από επανεκκίνηση ή κλείσιμο του wifi, του πληκτρολογίου ή της συσκευής Android, δεν επανασυνδέεται αυτόματα, ενώ και με το πάτημα στη καταχώρηση του πληκτρολογίου στη συσκευή δεν επανανσυνδέεται, δεν αντιδρά...

...μετά από δοκιμές βρήκα ότι καταφέρνω να επανασυνδεθώ αν πατήσω τα πλήκτρα "fn" + "Android" (το "W" δηλαδή).

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θελω να βρω την ευκολοτερη λυση να μπορει να απαντα ο πατέρας μου τις κλήσεις του στο αυτοκίνητο.

Επειδή η εξοικείωση με την τεχνολογια είναι μικρή, τα δε χρόνια…περνάνε, θέλω την ευκολοτερη δυνατή και την απλούστερη λύση.

Περα απο το απλο κλασικο handsfree, τι αλλο θα μπορουσε να μπει ειδικα για το αυτοκινητο, ώστε με το πάτημα ενός κουμπιού κάπου, να μπορεί να απαντά τις κλήσεις και να συνομιλεί καθοδόν;

Ελπίζω η σύγχρονη τεχνολογία να προσφέρει λύση, και να υπάρχει κάτι που να μην είναι ακριβό, ή από Ελλάδα ή απο ebay.

 

Περιμενω τις απαντησεις σας, τις προτασεις σας, για να δω τι καλυτερο μπορει να γινει, και προς αποφυγή άσχημων καταστάσεων, καθώς η διάσπαση της προσοχής στο αυτοκίνητο είναι άκρως επικίνδυνη.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Έχει carkit το αμάξι του ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Kαθόλου χαζό, ο δικός μου πατέρας όταν είναι έξω κυκλοφορεί με το κανονικό του και όταν είναι στο αμάξι του είχε car kit για nokia 6110/6210/6310, έτσι πήγε και αγόρασε ένα 6310 και το έχει στο αμάξι του (το κανονικό του το βάζει σε λειτουργία πτήσης εκείνη την ώρα). Πήγαινε πάρε ένα car kit για το αυτοκίνητο του και το πολύ-πολύ αν δεν έχει για το κινητό του πάρτου ένα άλλο.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

To car kit, τι ειναι και τι κανει;

Ειναι αναλογα το αυτοκινητο, ή αναλογα το κινητό; Τι προσφέρει και που παίζουν οι τιμές;

Link to comment
Share on other sites

To car kit, τι ειναι και τι κανει;

Ειναι αναλογα το αυτοκινητο, ή αναλογα το κινητό; Τι προσφέρει και που παίζουν οι τιμές;

 

Πάρε ένα bluetooth carkit και βάλτο στο αυτοκίνητο, μόλις χτυπάει το κινητό θα χτυπάει και το Bluetooth, θα πάταει το κουμπί, θα μιλάει μόλις τελειώσει θα το κλείνει και τέλος.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να καταλαβω, καθως δεν εχω εμπειρια απο το πως λειτουργει το car kit.

Οταν λες οτι οταν θα χτυπα το κινητο, θα χτυπα και το bluetooth, ποιο 'πραγμα' με συνδεση bluetooth θα χτυπα;

Και πως θα μιλαει, σε τι, πως; (ακουστικο; ηχείο; )

Δεν εχω ιδεα δυστυχως, προσπαθω να καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...