Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 5 ευρω σου πουλάω το δικό μου :p

 

(Πλάκα κάνω αλλά 20 ευρώ για καλώδιο data είναι καθαρή απάτη.)

 

Αν δίνεις και δωρεάν μεταφορικά το παίρνω... :)

Και εμένα μου φαίνονται πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γίνεται να μεταφέρεις από τέτοιο κινητό τις επαφές στον υπολογιστή; Δεν το φαντάστηκα ποτέ... Γιατί είναι τελείως feature phone το εν λόγω! :ninja: Υπάρχει δηλαδή και αλληλεπίδραση του κινητού με το πισι; Καταλαβαίνει ότι συνδέθηκε στο πισι; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μεταφέρεις από τέτοιο κινητό τις επαφές στον υπολογιστή; Δεν το φαντάστηκα ποτέ... Γιατί είναι τελείως feature phone το εν λόγω! :ninja: Υπάρχει δηλαδή και αλληλεπίδραση του κινητού με το πισι; Καταλαβαίνει ότι συνδέθηκε στο πισι; :confused:

 

Εννοείται ότι γίνεται. Εδώ με τα παλιά χαζά Siemens τις μεταφέραμε πριν 10 τόσα χρόνια, πόσο μάλλον σήμερα. Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα καλώδιο σύνδεσης και ένα κατάλληλο πρόγραμμα, που ακόμα και η κατασκευάστρια εταιρεία να μην το δίνει στην συσκευασία, βρίσκεις συμβατό από αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι γίνεται. Εδώ με τα παλιά χαζά Siemens τις μεταφέραμε πριν 10 τόσα χρόνια, πόσο μάλλον σήμερα. Το μόνο που χρειάζεται είναι ένα καλώδιο σύνδεσης και ένα κατάλληλο πρόγραμμα, που ακόμα και η κατασκευάστρια εταιρεία να μην το δίνει στην συσκευασία, βρίσκεις συμβατό από αλλού.

 

:happy: κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς! και γίνεται και προς τα πίσω; δηλαδή να μεταφέρεις αυτές τις επαφές πίσω στο κινητό ή σε τέτοιους είδους κινητό;;;:X

 

και άμα ξέρει κανείς και κάτι άλλο! υπάρχει καμία κάρτα σιμ που να παίρνει πολλαπλά τηλέφωνα ανά επαφη;:O και αν ναι πώς την ζητάνε;

Link to comment
Share on other sites

:happy: κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς! και γίνεται και προς τα πίσω; δηλαδή να μεταφέρεις αυτές τις επαφές πίσω στο κινητό ή σε τέτοιους είδους κινητό;;;:X

 

ο,τι θες γίνεται, εφαρμογές υπάρχουν πολλές:

http://download.cnet.com/Cell-Phone-Manager/3000-2074_4-10215960.html

Κάποτε τις έβρισκες και σε μαγαζιά κινητής τηλεφωνίας, ένα CD με το πρόγραμμα και ένα συμβατό καλώδιο, 6-7 χιλιάδες δραχμές το έδιναν.

 

Υπήρξε και περίοδος που μεταφορά επαφών από οποιοδήποτε κινητό έκαναν στον Γερμανό επί πληρωμή.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=43281

 

 

και άμα ξέρει κανείς και κάτι άλλο! υπάρχει καμία κάρτα σιμ που να παίρνει πολλαπλά τηλέφωνα ανά επαφη;:O και αν ναι πώς την ζητάνε;

 

Το μόνο που έχω ακούσει είναι πολλαπλούς τηλεφωνικούς αριθμούς ανά κάρτα (να μην έχεις δηλαδή δυο ή περισσότερες SIM), όχι νούμερα στις επαφές.

Edited by alx1
Link to comment
Share on other sites

Στυλό - γραφίδα για HTC desire Z

θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει γραφίδα - στυλό για να επιλέγεις αλλά πχ και να ζωγραφίζεις στο κινητό αυτό , αλλά με μικρή μύτη μπροστά όχι αυτό το στρογγυλό που είναι σα γόμα , και βέβαια να είναι συμβατό με το desire z . Για παράδειγμα σα το στυλό κάπως του samsung galaxy note 2. Σαφώς και δε θα έχει τις ίδιες δυνατότητες αλλά θα ήθελα να έχει μικρό πάτημα μπορστά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα μια universal,σημερα το μεσημερι ενω δεν ειχα το κινητο επανω.εδωσα μια αποτομη επιταχυνση και εφυγε στο πισω καθισμα..εσπασε..μετα την βεντουζα καθως ξεκιναει ο βραχιονας..το περιεργο ειναι οτι η ενωση μεσα ειναι μεταλικια..το κινητο ειναι 4.3 ιντζες και το tablet 7..υπαρχει κατι που να καλυπτει και τα δυο;;

 

Αυτή πιθανόν να σου κρατάει και το tablet 7, με πολύ καλή βεντούζα.

  • Compatible with phones with or without cases up to 10cm
  • Patented suction technology enables you to mount on almost any flat surface
  • Can be used in many different angles, making it easy to find a comfortable angle
  • Quickly mount and unmount your phone with the stylish clip grip holder

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει μία καλή βάση κινητού για ποδήλατο,και ένας φορτιστής κινητού για ποδήλατο.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την sim της cosmote χωρις ρυθμίσεις και δούλεψε αμέσως! Μόλις το άνοιξα συνδέθηκε!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η διαφορα capacitive και καποιου active digitizer (π.χ. Wacom που εχει -σωστα- επιλεξει η Samsung). Κοινως, διαφορετικη τεχνολογια παιδια...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή πιθανόν να σου κρατάει και το tablet 7, με πολύ καλή βεντούζα.

  • Compatible with phones with or without cases up to 10cm
  • Patented suction technology enables you to mount on almost any flat surface
  • Can be used in many different angles, making it easy to find a comfortable angle
  • Quickly mount and unmount your phone with the stylish clip grip holder

 

Έχω την συγκεκριμένη βεντούζα και είναι πολύ καλή (τώρα βάζω το desire με casemate θήκη), συνήθως την τοποθετώ σε εσοχή στο ταμπλό και δεν έχω συναντήσει κανένα θέμα με λακούβες κλπ.

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει ασχοληθεί κάποιος με παρόμοιο προϊόν όπως αυτό http://item.mobileweb.ebay.com.au/viewitem?itemId=310524850942#ht_3045wt_1397

και αν ναι μπορεί να πει αν αξίζει και αν δουλεύει καλά. Έχω ένα 3g usb modem huawei από την vodafone (από kartointernet) και θέλω να το κουμπώσω πάνω σε αυτό το προϊόν ώστε να κάνω ένα wifi spot.Επίσης ήθελα να ρωτήσω πως ορίζεις κλειδί ασφαλείας για το wifi Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι "πράσινο" αλλά και χρησιμότατο, πέτυχα μπροστά μου αυτό που λέω στο θέμα, παραδείγματα όπως αυτό, αυτό και άλλα πολλά, αλλά θα ήταν πολύ καλύτερο αν καποιο παιδί έχει δοκιμάσει καποιον ηλιακό φορτιστή για να μας πει χαρακτηριστικά (input, output κλπ )

 

Ευχαριστώ!

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Για να φορτιζει απο το δυναμο ας πουμε?

Δε νομιζω να μπορει να γινει κατι τετοιο..

Βαλε κανενα ηλιακο φορτιστη και βαλτον πανω σε κανα καπελο :P

Link to comment
Share on other sites

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για να φορτιζει απο το δυναμο ας πουμε?

Δε νομιζω να μπορει να γινει κατι τετοιο..

Βαλε κανενα ηλιακο φορτιστη και βαλτον πανω σε κανα καπελο :P

 

Είχε βγάλει η Νόκια,αλλα το εξαφανίσανε,και δεν υπάρχει καν για δειγμα!!

 

Μαλλον για κατι τετοιο θα παω

 

αν πας σε καλό ποδηλατάδικο θα βρεις αλλά αν θυμάμαι καλά είναι πολύ ακριβοί (μπορεί και κάνα 100 ευρώ )

 

ΤΟ ξέρω αλλα ολα ειναι γκουμούτσες μάυρες

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ναι και μενα ξεκλειδωτο ειναι.εβαλα την καρτα της wind και δουλευει μια χαρα.απλα αλλαζεις εκει που λεει παροχος το πας σε "μη αυτοματα" και εκει που λεει apn βαζεις gint b online@gr, κατι τετοιο, δε θυμαμαι ακριβως. Edited by manolatsitsi_25
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 μήνες χάλασε η βεντούζα της κινέζικης βάσης που είχα με τρομερό κράτημα. Αλλά με αγορά στις 3 λίρες από Ebay, ξαναπαραγγειλα μια λίγο διαφορετική για δοκιμή.

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/170848158704#ht_4571wt_902

 

έτσι όπως κουμπώνει το κινητό δεν σου γδέρνει τα πλαινά του?

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως κουμπώνει το κινητό δεν σου γδέρνει τα πλαινά του?

 

Βασικά μπαίνει πρώτα στην μια πλευρά και σφηνωνει και μετά πιέζεις ελαφριά με το κλιπ για να κλειδώσει και η άλλη πλευρά.

Αν δεν το κάνεις απότομα, δεν υπάρχει πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μπαίνει πρώτα στην μια πλευρά και σφηνωνει και μετά πιέζεις ελαφριά με το κλιπ για να κλειδώσει και η άλλη πλευρά.

Αν δεν το κάνεις απότομα, δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

ok γιατί πήρα μια παρόμοια για siii από ebay και είναι αρκετα σφικτή

 

εννοείται ότι δεν παίζει με οπιουδήποτε τύπου θήκη

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...