Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 φορτίσεις ας πούμε κρατάει?

Θεωρητικά αν διαιρέσεις την χωρητικότητα των 4.000mah δια το μέγεθος της μπαταρίας του HD (1.200 mah) μας φτάνει για 3,33 φορτίσεις του κινητού και εφόσον παράλληλα δεν το χρησιμοποιείς με δεύτερη συσκευή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ήξερα που να βάλω αυτό το μήνυμα, οπότε αν κριθεί σκόπιμο ας μεταφερθεί (έγραψα και εκ παραδρομής digiter αντί για digitizer στον τίτλο του θέματος).

Τα πράγματα είναι απλά. Χάλασε ο digitizer της οθόνης αφής του κινητού μου. Παρήγγειλα καινούργιο και έχει έρθει.

Το digitizer στερεοποιείται στη συσκευή με ταινία διπλής όψης φάρδους 1 mm και πάχους 0.5 mm. Αν και παρήγγειλα από το εξωτερικό, ένα μήνα μετά αγνοείται και κοιτάζω να δω που μπορώ να βρω τέτοια εδώ Ελλάδα γιατί το κινητό πρέπει να επισκευαστεί.

Ξέρεις κανείς που μπορώ να αγοράσω τέτοια ταινία?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια!

εχω το samsung galaxy ace 2 και θελω να παρω μια βαση απο ebay για το αμαξι.σκεφτομαι να παρω μια universal για να βαζω και το gps που εχω ή να ειναι μονο για το κινητο μου?τι λετε?εχετε δοκιμασει εσεις καμια που να βγηκε καλη για τα λευτα της?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καντε προταση για 10.1 ταμπλετα να μην ανοιξω αλλο θεμα..

μεταφορας να μην γρατζουνιεται 'η/και θηκη για να στεκεται

και απο που προτεινεται να την παρω..

Link to comment
Share on other sites

Μια αναζητηση στο google θα δώσει πολλές λύσεις,δε νομίζω οτι χρειάζεται νέο θεμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όπως κ σε όλα τα θέματα βέβαια. Είπα μήπως είχε πάρει κανείς κάποια συγκεκριμένη κ είχε να προτείνει όπως κ κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βρίσκομαι εκδρομή σε βουνό και έπρεπε να χρησιμοποίησω τη βάση του GPS για το παρμπρίζ, έχω να την χρησιμοποίησω από το καλοκαίρι και δεν κολλάει με τπτ, έχετε καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

μου εχει δημιουργηθει η εξης απορια...εχω το Asus Tranformer και αυτο φορτιζει/συνδεετε με το pc με ενα κανονικο usb καλωδιο απο την ειδικη θυρα που εχει....με καπιο θυλικο usb και διαφορετικο connector μπορουμε να γεφυρωσουμε αυτο το usb με ενα σκληρο η στικακι για να συνδεθει με το ταμπλετ?
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τοσο απλο. πρεπει να εχεις καλωδιο usb OTG (on the go).αυτο το καλωδιο συνηθως ειναι απο micro η mini usb σε κανονικο θηλυκο usb για τετοιες συσκευες. Η διαφορα του ειναι οτι εχει διαφορετικες ενωσεις εσωτερικα. Με αυτο το καλωδιο μπορεις να ενωσεις εξωτερικο σκληρο η στικακι στο ταμπλετ.

Η βασικοτερη προυποθεση ειναι το ταμπλετ να υποστηριζει αυτη τη λειτουργια αλλιως δεν γινεται τιποτα!!!!!;);)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου ποσταρεις τι κονεκτορ θελει γιατι μπερδευτικα? :lol: να δω αμα αξιζει το κοπο να δοκιμασω ;)
Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να πάρεις κάτι τέτοιο

http://www.technoshop.gr/images/ca157cable.jpg

 

αν πας σε κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών, θα σε κατατοπίσουν (ελπίζω)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου ποσταρεις τι κονεκτορ θελει γιατι μπερδευτικα? :lol: να δω αμα αξιζει το κοπο να δοκιμασω ;)

 

εμφανησιακα δεν εχει καποια διαφορα απο ενα απλο καλωδιο ανταπτορα!!!εσωτερικα στις συνδεσεις ειναι διαφορετικο.

ειναι κατι αντιστοιχο με αυτο...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-USB-Host-Cable-a-Male-to-USB-a-Female-OTG-Adapter-UK-Stock-/190664994352?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item2c6484ee30

 

παρε ενα απο ebay .ειναι πολυ φθηνα!!εδω τα εχουν πανακριβα!!!

Link to comment
Share on other sites

μου εχει δημιουργηθει η εξης απορια...εχω το Asus Tranformer και αυτο φορτιζει/συνδεετε με το pc με ενα κανονικο usb καλωδιο απο την ειδικη θυρα που εχει....με καπιο θυλικο usb και διαφορετικο connector μπορουμε να γεφυρωσουμε αυτο το usb με ενα σκληρο η στικακι για να συνδεθει με το ταμπλετ?

Τσέκαρες αν το τάμπλετ σου υποστηρίζει OTG? Γιατί αν δεν το υποστηρίζει, όσα καλώδια και να βάλεις δεν θα δουλεψουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βρίσκομαι εκδρομή σε βουνό και έπρεπε να χρησιμοποίησω τη βάση του GPS για το παρμπρίζ, έχω να την χρησιμοποίησω από το καλοκαίρι και δεν κολλάει με τπτ, έχετε καμία ιδέα?

Προφανώς ξεράθηκε το λάστικο της βεντούζας.

Κάνε μια τελευταία δοκιμή αφού υγράνεις λίγο το εσωτερικό της βεντούζας και αν πάλι δεν κολλήσει, πας για καινούρια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα μια universal,σημερα το μεσημερι ενω δεν ειχα το κινητο επανω.εδωσα μια αποτομη επιταχυνση και εφυγε στο πισω καθισμα..εσπασε..μετα την βεντουζα καθως ξεκιναει ο βραχιονας..το περιεργο ειναι οτι η ενωση μεσα ειναι μεταλικια..το κινητο ειναι 4.3 ιντζες και το tablet 7..υπαρχει κατι που να καλυπτει και τα δυο;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρες αν το τάμπλετ σου υποστηρίζει OTG? Γιατί αν δεν το υποστηρίζει, όσα καλώδια και να βάλεις δεν θα δουλεψουν.

 

+1 και απο μενα..Αυτο να τσεκαρεις πρωτα καθως και το βυσμα που εχει το ταμπλετ γιατι καπου ειδα οτι δνε ειναι και πολυ συνηθισμένο!!!;););)

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδικο βυσμα του ταμπλετ ειναι σαν ενα μακρυ πλακουτσοτο μινι usb...εγω θελω την εξοδο αυτης της εισοδου που ειναι κανονικη USB να την συνδεσω με καποιο τροπο με εναν εξωτερικο σκληρο η στικακι...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum εδώ μιας και δεν είμαι αρκετά εξοικειωμένος με τις συσκευές κινητών τηλεφώνων, ο οποίος είναι και ο λόγος που ζητάω μία μικρή βοήθεια.

Σήμερα έστειλα να μου αγοράσουν μία οικονομική συσκευή, η οποία είναι η Samsung gt-e1230. Η συσκευή ήθελα απλώς να έχει 2 πράγματα: αρκετή χωρητικότητα για επαφές (άνω των 400 επαφών) και να δίνει τη δυνατότητα μεταφοράς των επαφών στο PC (π.χ. μέσω του Kies) και ανάποδα. Η χρήση της συγκεκριμένης συσκευής δεν απαιτεί κάτι παραπάνω.

 

Από εκεί που αγοράστηκε το κινητό είπαν ότι μπορεί να συνδεθεί με USB και να εγκαταστήσουμε το λογισμικό Kies στο PC.

Όταν παρέλαβα όμως τη συσκευή, είδα ότι έχει πιο μεγάλη υποδοχή από ένα USB, η οποία είναι αυτή εδώ.

Γνωρίζει κανείς καταρχάς αν είναι εφικτό να συνδεθεί και πού θα βρω ένα τέτοιο καλώδιο μεταφοράς; Βρήκα αυτό εδώ, αλλά στη φωτογραφία φαίνεται κλασικό μινι-usb και νομίζω πως δεν κάνει. Ίσως γνωρίζει κανείς πώς λέγεται αυτός ο τύπος καλωδίου.

 

Ευχαριστώ.

Edited by charavge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για ψηφιακό δέκτη TV στο Samsung Galaxy S3. Έχω δεί αυτά της Icube και Icube Wifi σκέφτομαι αν υπάρχει κάτι αλλο σε αυτη την τιμή για αγορά απο Ελλάδα;
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

το πρώτο φαίνεται πολύ ενδιαφέρον κι αναλόγως ίσως το χτυπήσω κι εγώ κάποια στιγμή. Αλλά λογικά έχει σημαντικό αντίκτυπο στην διάρκεια της μπαταρίας, νομίζω ακόμα και usb stick OTG τραβάει ενέργεια, πόσο μάλλον αυτό.

 

έχει κάποιες παρουσιάσεις στου ΥΤ, ενδεικτικά:

Edited by alx1
Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι υποδοχή microUSB και είναι πλέον legacy, ξεπερασμένη στα νεότερα κινητά της εταιρείας. ίδια υποδοχή είχε και το Β2700 που είχα κάποια στιγμή, στην συσκευασία είχε καλώδιο USB για μεταφορά δεδομένων όπου στην μία του άκρη είχε την εικονιζόμενη υποδοχή που κατέληγε στο κινητό. Υπάρχει στην αγορά, αν ψάξεις δε νομίζω να μην το βρεις.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Εμένα δυστυχώς δεν είχε καλώδιο στη συσκευασία. Το θέμα μου είναι ότι πήρα ένα κινητό 25 ευρώ και μου ζητάνε επιπλέον 20 ευρώ περίπου για το καλώδιο. Αν ήταν να δώσω 45 ευρώ, μπορούσα να πάρω ένα καλύτερο κινητό και να συμπεριλάμβανε και το καλώδιο... Για αυτό ρώτησα. Λέω μήπως ήξερε κανείς πώς λέγεται η συγκεκριμένη επαφή μπας και το βρω εξωτερικό και το αγοράσω σε καλύτερη τιμή. Στη σελίδα που δείχνω παραπάνω το έχουν 7 λίρες (~9 ευρώ) και δωρεάν μεταφορικά. Έλεγα αν είναι να το πάρω από εκεί, τουλάχιστον να στοιχίσει λιγότερο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...