Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε δημόσιο φόρουμ γράφεις φαντάζομαι μας επιτρέπεις να σχολιάζουμε. :rolleyes: Δεν λέω ότι έχεις 100% άδικο αλλά αυτό που δεν μπορώ και σχολιάσα είναι που την δική μας αμέλεια την τούμπαρες και την έκανες ευθύνη του παρόχου. Αν ζούσαμε προ ιντερνετ εποχή που σου έρχονταν σε έντυπη μορφή το συμβόλαιο και το παραπέταγες κάπου θα έβγαινες στην "γειτονιά" και θα κατηγορούσες τον πάροχο?:rolleyes:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

πηρα εχτες την εξυπηρετηση πελατων στο 13888 και ζητησα να μου ανεβασουνε την ταχυτητα στο ιντερνετ διοτι εδω και παρα πολλους μηνες ητανε κλειδωμενο στο 7 ρι προφιλ με up 0,5mbs!. Και τελικα με συνδεσανε με τεχνικο μου ειπε θα σας κλειδωσω στα 12 και επιασα 9,40 mbs! και το up 0,8mbs!!! , πριν 1,5 χρονο περιπου επιανα 10mbs καθαρα για αυτους κα τους εκανα παραπονα . βεβαια ειδα οτι το snr επεσε κατω απο 8 αλλα δεν ειχα διακοπες στην συνδεση ουτε αποσυνδεσεις στο ρουτερ . Μου ειπε αυτος οτι αμα εχω προβλημα με αποσυνδεσεις να παρω τηλεφωνο και να ζητησω το reprofile να μου βαλουνε δηλαδη το παλιο.

Προτεινω σε ατομα που τυχον εχουνε κλειδωμενη ταχυτητα λογω αποσυνδεσεων να το ζητησουνε στο 13888!, και να το δοκιμασουνε διοτι μπορει τα 7mbs με τα 9,4 να ειναι μικρη διαφορα αλλα πρεπει να εχουμε την μεγιστη ταχυτητα.

 

Επειδη εχω το home booster ρωτησα οταν ληξει το συμβολαιο τω 2 χρονων σε τιμη θα παει; και μου ειπανε 25 ευρω ο λογαριασμος κινητης απο τα 4,74 ευρω που ηδη πληρωνω.

Παντως φοβερο αυτο το huawei ρουτερ λεω να το κρατησω και να το αγορασω απο τον οτε πολυ σταθερο και γρηγορο σε συνχρονισμο !!! , νομιζω γυρω στα 130 ευρω θα πρεπει να μας το χρεωσουνε. Τελος παντων ρωτησα ποτε θα πρεπει να κανω διακοπη για να μην χρεωθω τα 25 ευρω και μου ειπανε 2 εβδομαδες πριν την ληξη του , για να το ακυρωσω και μετα να κανω αιτημα για νεα συνδεση!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κανεις διακοπή αν θέλεις να ανανεώσεις το speed booster, απλά πριν λήξει (1-2 μηνες πριν) θα επικοινωνήσεις μαζί τους για να ανανεώσετε το speed booster ή και το συμβόλαιο του ADSL.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ξερεις κανεις στα σιγουρα να μου πει,αν παει καποιος σε καταστημα Cosmote και υπογραψει συμβολαιο σταθερης ΣΗΜΕΡΑ,αν εχει το δικαιωμα υπαναχωρησης ΑΥΡΙΟ?

Ευχαριστω.

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ξερεις κανεις στα σιγουρα να μου πει,αν παει καποιος σε καταστημα Cosmote και υπογραψει συμβολαιο σταθερης ΣΗΜΕΡΑ,αν εχει το δικαιωμα υπαναχωρησης ΑΥΡΙΟ?

Ευχαριστω.

 

OptoStyle

Θα πρέπει να υπάρχει μέσα στην αίτηση που υπέγραψες και η υπαναχωρήση.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ξερεις κανεις στα σιγουρα να μου πει,αν παει καποιος σε καταστημα Cosmote και υπογραψει συμβολαιο σταθερης ΣΗΜΕΡΑ,αν εχει το δικαιωμα υπαναχωρησης ΑΥΡΙΟ?

Ευχαριστω.

Όχι, στις συμβάσεις που υπογράφονται σε κατάστημα χάνεις το δικαίωμα υπαναχώρησης ακόμα και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εφ'οσον ομως ειμαι σε αλλη εταιρια,και με παρει τηλεφωνο η εταιρια μου να παραμεινω,τι θα με κανει ο ΟΤΕ,θα με βαλει πεναλντι η θα μου κοψει το τηλεφωνο.

(Την εκανε την μ@λ@κια η γυναικα μου;;;;;)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Το δικαίωμα υπαναχώρησης υπάρχει μόνο σε εξ αποστάσεως συναλλαγές. Αν γίνει σε κατάστημα δεν υπάρχει. Μόνο ακύρωση αν προλάβεις στην περίπτωση που δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα. Να σου κόψει το τηλέφωνο δεν πρόκειται. Αν ζητήσεις να φύγεις μετά την ενεργοποίηση, ναι θα πρέπει να πληρώσεις. Πρέπει να τα γράφει αυτά στο συμβόλαιο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα! Μια φιλη εχει το εξης προβλημα:

Στο πατρικο της το τηλεφωνο ειναι στον ΟΤΕ, στο ονομα του πατερα της ο οποιος πεθανε. Η μητερα της θα μετακομισει καπου κοντα τους (σε αλλη πολη - αλλο προθεμα). Εκει προφανως θα παρουν νεο αριθμο αλλα θα ηθελαν να κρατησουν και τον υπαρχοντα αριθμο ενεργο στην αλλη πολη που θα ειναι μεταφεροντας τον σε voip παροχο, π.χ. modulus.

 

Η ερωτηση ειναι αν εχει τυχει σε καποιον και γνωριζει πώς θα γινει αυτο;

1. Νομιζω οτι με τη ληξιαρχικη πραξη θανατου μπορει να διακοπει το τηλεφωνο ετσι κι αλλιως ανεξαρτητως δεσμευσης. Ο αριθμος ομως λογικα θα χαθει, σωστα;

2. Μπορει με την ληξιαρχικη πραξη θανατου να παρει η συζυγος του τον αριθμο στο ονομα της; Σε αυτη την περιπτωση ουσιαστικα μεταβιβαζεται το συμβολαιο οπως ειναι και παραμενει η οποια δεσμευση προϋπηρχε ως εχει ή παραμενει αοριστου χρονου αν ηταν ηδη αοριστου ή θεωρειται νεο συμβολαιο;

3. Θεωρητικα και απευθειας με τη φορητοτητα προς τον νεο παροχο μπορει να γινει η αλλαγη στοιχειων κατοχου γραμμης, αλλα προφανως θα πρεπει να υπογραψει ο τρεχων κατοχος της γραμμης, κατι που πλεον δεν γινεται.

 

Λογικα μονο η 2η επιλογη απο τις παραπανω ειναι εφικτη. Γνωριζει μηπως καποιος;

 

Ευχαριστω πολυ και καλο Πασχα!

Link to comment
Share on other sites

Με την ληξιαρχικη πραξη και το εγγυτερων συγγενων ,πλεον η γραμμη μεταβιβάζεται στον κληρονομο με οτι αυτο συνεπάγεται.Εξαρταται απο τον υπαλληλο που θα εξυπηρετήσει.
Link to comment
Share on other sites

Σε VoIP είμαστε υποχρεωτικά σε Fast Path; Ένα χρόνο μετά που ξαναέβαλα αριθμό τηλεφώνου στο χωριό της μάνας μου, ενώ συγχρόνιζε στα 9.5 mbps, εδώ και κάτι μήνες είναι στο 1 με 1.5 mbps με το ζόρι.

 

Άλλαξα το καλώδιο του σπιτιού μέχρι το καλώδιο του ΟΤΕ και αυξήθηκε ο συγχρονισμός στα 3.5 mbps και μειώθηκαν τα CRC errors.

Μήπως πρέπει και ο ΟΤΕ να αλλάξει το καλώδιο το δικό του από το σπίτι μέχρι το σημείο που υπογειώνεται;

Δυστυχώς καμπίνες στο σημείο που είναι το σπίτι δεν έχουν βάλει ακόμα. Σε άλλες γειτονιές του χωριού εχει.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ζητήσω διακοπή της γραμμής σε συμβόλαιο που λήγει, να γίνει η διακοπή και την επόμενη μέρα να ξανά ζητήσω το νούμερό μου παίρνοντας έτσι την χαμηλότερη τιμή που δίνει η Cosmote στα 28,9€ (Double Play 24 XL)??? Τώρα πληρώνω 35,90€ σε Double Play 24 L.

Δεν έχω δυνατότητα φορητότητας στην περιοχή μου. Συγχρονίζω στα 3.5Mbps και θέλω να πάρω το 28,90€+6,80€ Home Booster έτσι ώστε να πληρώνω την ίδια περίπου τιμή.

Αυτή τη στιγμή η προσφορά που ισχύει στην γραμμή μου είναι το Double Play Ultra στα 36,90€.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ζητήσω διακοπή της γραμμής σε συμβόλαιο που λήγει, να γίνει η διακοπή και την επόμενη μέρα να ξανά ζητήσω το νούμερό μου παίρνοντας έτσι την χαμηλότερη τιμή που δίνει η Cosmote στα 28,9€ (Double Play 24 XL)??? Τώρα πληρώνω 35,90€ σε Double Play 24 L.

Δεν έχω δυνατότητα φορητότητας στην περιοχή μου. Συγχρονίζω στα 3.5Mbps και θέλω να πάρω το 28,90€+6,80€ Home Booster έτσι ώστε να πληρώνω την ίδια περίπου τιμή.

Αυτή τη στιγμή η προσφορά που ισχύει στην γραμμή μου είναι το Double Play Ultra στα 36,90€.

 

ναι βεβαιως και μπορεις να το κανεις αυτο απλα θα μενεις χωρις ιντερνετ για λιγες ημερες!!, επισης το ρουτερ θα πρεπει να το επιστρεψεις εγω στην θεση θα το εκανα και ας εμενα χωρις ιντερνετ για λιγες ημερες θα εκανα το κινητο hotspot.

Σε πια περιοχη μενεις; και πιανεις τοσο λιγο; . κανονικα το L προγραμμα ειναι μικροτερο του XL και θα επρεπε να σου το ανανεωσουνε στο 13888 χωρις δισταγμο αφου προσφερει περισσοτερα λεπτα προς κινητα απο το L.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

ξερει να μου πεις κανει ποσες μερες κανει να ερθει το ιντερνετ σε νεα γραμμη ειχε ιντερνετ το σπιτι πριν δεν ξερω ποιας εταιριας αλλα εχει γραμμη...εγω τωρα το νοικιασα,στο τηλ ειπαν αυτοι 48 ωρες αλλα ακουω κατι 15 μερα απο φιλους,γραμμη 50αρα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πληρώσεις και τέλη νέας σύνδεσης.

 

θα καταργησει το πακετο του double play και θα αφησει σκετο τηλεφωνο χωρις χρονο ομιλιας δεν ειπα να καταργησει τελειως το σταθερο του τηλεφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερει να μου πεις κανει ποσες μερες κανει να ερθει το ιντερνετ σε νεα γραμμη ειχε ιντερνετ το σπιτι πριν δεν ξερω ποιας εταιριας αλλα εχει γραμμη...εγω τωρα το νοικιασα,στο τηλ ειπαν αυτοι 48 ωρες αλλα ακουω κατι 15 μερα απο φιλους,γραμμη 50αρα

 

παιζει ρολο η περιοχη αλλα και το φορτο εργασιας , πχ στο Δασκαλειο Κερατεας που ξερω σε αλλον ειπανε οτι δεν υπαρχει χαλκος( διαθεσιμη πορτα και τον βαλανε σε λιστα αναμονης για να τον συνδεσουνε και σε αλλον τον συνδεσανε σε 1 μηνα . Σε ενα αλλον γνωστο μου κανανε 20 ημερες .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Εχει ανακοινωσει νεα πακετα double play ο οτε;

Σε παλιο-υπαρχον πακετο 24αρας, που το εχω πολλαααα χρονια,

πως μπορω να μειωσω την τιμη, σε νεα μειωμενη τιμη,

αν ριξει τις τιμες στις παλιες 24αρες;

Link to comment
Share on other sites

Εχει ανακοινωσει νεα πακετα double play ο οτε;

Σε παλιο-υπαρχον πακετο 24αρας, που το εχω πολλαααα χρονια,

πως μπορω να μειωσω την τιμη, σε νεα μειωμενη τιμη,

αν ριξει τις τιμες στις παλιες 24αρες;

 

Εγω εκανα χθες μετα απο τηλεφωνικη προσφορα αίτηση για το 24αρι χωρις κλησεις γιατι μέ καλύπτει η κινητή στό κομματι αυτό αναγκαστικά για το wifi calling διότι τό σήμα σπίτι είναι λίγο παράξενο ,μόνο γιά ιντερνετ.Στα 22 ευρω τελικη τιμή με φόρους κλπ.Είναι τό πιο οικονομικο 24άρι νομίζω εάν δε σε ενδιαφέρει ο χρόνος ομιλίας και θές μόνο απλό ίντερνετ.Μάλιστα τούς ζήτησα προσφορά για να πετύχω καλή τιμή γιατί είμαι πελάτης τού Unlimited συμβολαίου κινητής. Δε ξέρω αν έχεις κάτι αντίστοιχο...Πόσο πληρώνεις τώρα και τι παροχές έχεις?Πάρε τους ένα τηλ μπάς και πετύχεις κάποια προσφορα.Αλλιώς μπές στο site εχει τα προγράμματα έως 24 αλλα απο οτι εχω δεί ειναι παρπάνω από τα 22 ευρω διότι έχουν χρόνο ομιλίας.Αυτο που βρήκα είναι κρυμμένο από το site νομίζω ..δε θα το βρείς...

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εχει ανακοινωσει νεα πακετα double play ο οτε;

Σε παλιο-υπαρχον πακετο 24αρας, που το εχω πολλαααα χρονια,

πως μπορω να μειωσω την τιμη, σε νεα μειωμενη τιμη,

αν ριξει τις τιμες στις παλιες 24αρες;

 

ποσο πληρωνεις τον μηνα; το προγραμμα σου με γραμμη 24 ρα εχει μεσα και χρονο ομιλιας; αν ναι πες μας το πακετο που ηδη εχεις να δουμε αμα υπαρχει καποια προσφορα αλλα αμα δεν το ανανεωνεις καθε 2 χρονια τοτε ειναι αοριστου χρονου οποτε σιγουρα θα πληρωνεις παραπανω. Προτεινω να ανανεωσεις το προγραμμα εως 24! και να βαλεις υπενθυμιση στο κινητο σου καθε 2 χρονια και να επωφελησε παντα τις προσφορες και να μην πληρωνεις παγια αοριστου χρονου που συνηθως ειναι παρα πολυ ακριβα!!.

Τελος αμα δεν σε καλυπτει ή εως 24 τοτε κοιτα για προγραμματα vdsl αμα δεν πιανει στην περιοχη σου τοτε εναλλακτικη υπαρχει το home speed booster με +6,80 ευρω εξτρα στο μηνιαιο παγιο.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα χθες μετα απο τηλεφωνικη προσφορα αίτηση για το 24αρι χωρις κλησεις γιατι μέ καλύπτει η κινητή στό κομματι αυτό αναγκαστικά για το wifi calling διότι τό σήμα σπίτι είναι λίγο παράξενο ,μόνο γιά ιντερνετ.Στα 22 ευρω τελικη τιμή με φόρους κλπ.Είναι τό πιο οικονομικο 24άρι νομίζω εάν δε σε ενδιαφέρει ο χρόνος ομιλίας και θές μόνο απλό ίντερνετ.Μάλιστα τούς ζήτησα προσφορά για να πετύχω καλή τιμή γιατί είμαι πελάτης τού Unlimited συμβολαίου κινητής. Δε ξέρω αν έχεις κάτι αντίστοιχο...Πόσο πληρώνεις τώρα και τι παροχές έχεις?Πάρε τους ένα τηλ μπάς και πετύχεις κάποια προσφορα.Αλλιώς μπές στο site εχει τα προγράμματα έως 24 αλλα απο οτι εχω δεί ειναι παρπάνω από τα 22 ευρω διότι έχουν χρόνο ομιλίας.Αυτο που βρήκα είναι κρυμμένο από το site νομίζω ..δε θα το βρείς...

 

Μιλας για καινουρια αιτηση, νεα συνδεση/γραμμη; Ή υφισταμενη, που την επαναδιαπραγματευτηκες, και την αλλαξες σε μονο internet με τα 22ε/μηνα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποσο πληρωνεις τον μηνα; το προγραμμα σου με γραμμη 24 ρα εχει μεσα και χρονο ομιλιας; αν ναι πες μας το πακετο που ηδη εχεις να δουμε αμα υπαρχει καποια προσφορα αλλα αμα δεν το ανανεωνεις καθε 2 χρονια τοτε ειναι αοριστου χρονου οποτε σιγουρα θα πληρωνεις παραπανω. Προτεινω να ανανεωσεις το προγραμμα εως 24! και να βαλεις υπενθυμιση στο κινητο σου καθε 2 χρονια και να επωφελησε παντα τις προσφορες και να μην πληρωνεις παγια αοριστου χρονου που συνηθως ειναι παρα πολυ ακριβα!!.

Τελος αμα δεν σε καλυπτει ή εως 24 τοτε κοιτα για προγραμματα vdsl αμα δεν πιανει στην περιοχη σου τοτε εναλλακτικη υπαρχει το home speed booster με +6,80 ευρω εξτρα στο μηνιαιο παγιο.

 

Πληρωνω περιπου 55 ευρω το διμηνο. double play, 24αρα, με καποιες ωρες σε κινητα(5ωρες/μηνα νομιζω).

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για καινουρια αιτηση, νεα συνδεση/γραμμη; Ή υφισταμενη, που την επαναδιαπραγματευτηκες, και την αλλαξες σε μονο internet με τα 22ε/μηνα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πληρωνω περιπου 55 ευρω το διμηνο. double play, 24αρα, με καποιες ωρες σε κινητα(5ωρες/μηνα νομιζω).

Μπορεις να βαλεις το πακετο με 26,90 ευρω ( με email λογαριασμο τον μηνα!) που δινει απεριοριστα σταθερα και 120 λεπτα προς κινητα αρα το δημηνο θα σου βγαινει στα 53,80 ευρω αμα δεν κανεις χρηση του τηλεφωνου μπορεις να βαλεις το πακετο με 23,90 ευρω για μονο 24ρι ιντερνετ χωρις χρονο ομιλιας δες εδω https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/17122019_anakoinwsh_diathesis__COSMOTE_DOUBLE_PLAY_24_S_24m.pdf πρεπει να εχει εκπτωση 1 ευρω αμα ενεργοποιησεις το email λογαριασμο . Αμα ομως μιλας πανω απο 5 ωρες τοτε αξιζει το πακετο με 7 ωρες!! που δινει απεριοριστα σταθερα και 24ρι ιντερνετ με 28,90 ευρω ( με email λογαριασμο τον μηνα !) . Παντως απο οσο θυμαμαι τα πακετa double play με χρονο ομιλιας μεσα εχουνε δωρεαν την αναγνωριση ενω στο πακετο με το σκετο ιντερνετ νομιζω οτι το πληρωνεις εξτρα 1,24 ευρω τον μηνα.Τα 2 πακετα double play 24ρι με χρονο ομιλίας που σου ειπα υπαρχουνε εδω https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/030619_anakoinwsh_programmata_COSMOTE_Double_Play_24L_XL_24m.pdf

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για καινουρια αιτηση, νεα συνδεση/γραμμη; Ή υφισταμενη, που την επαναδιαπραγματευτηκες, και την αλλαξες σε μονο internet με τα 22ε/μηνα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πληρωνω περιπου 55 ευρω το διμηνο. double play, 24αρα, με καποιες ωρες σε κινητα(5ωρες/μηνα νομιζω).

 

Μιλάω γιά νέα σύνδεση.22,90 τελική τιμή με φόρους κλπ.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις το πακετο με 26,90 ευρω ( με email λογαριασμο τον μηνα!) που δινει απεριοριστα σταθερα και 120 λεπτα προς κινητα αρα το δημηνο θα σου βγαινει στα 53,80 ευρω αμα δεν κανεις χρηση του τηλεφωνου μπορεις να βαλεις το πακετο με 23,90 ευρω για μονο 24ρι ιντερνετ χωρις χρονο ομιλιας δες εδω https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/17122019_anakoinwsh_diathesis__COSMOTE_DOUBLE_PLAY_24_S_24m.pdf πρεπει να εχει εκπτωση 1 ευρω αμα ενεργοποιησεις το email λογαριασμο . Αμα ομως μιλας πανω απο 5 ωρες τοτε αξιζει το πακετο με 7 ωρες!! που δινει απεριοριστα σταθερα και 24ρι ιντερνετ με 28,90 ευρω ( με email λογαριασμο τον μηνα !) . Παντως απο οσο θυμαμαι τα πακετa double play με χρονο ομιλιας μεσα εχουνε δωρεαν την αναγνωριση ενω στο πακετο με το σκετο ιντερνετ νομιζω οτι το πληρωνεις εξτρα 1,24 ευρω τον μηνα.Τα 2 πακετα double play 24ρι με χρονο ομιλίας που σου ειπα υπαρχουνε εδω https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/030619_anakoinwsh_programmata_COSMOTE_Double_Play_24L_XL_24m.pdf

 

Καλα, τι τιμες ειναι αυτες, μετα την ληξη του 24μηνου;;;;;

Με τιμες παγιων 30 ευρω το μηνα ή 40 ευρω το μηνα,

χιλιες φορες καλυτερα ειναι τωρα με τα 55 ευρω το διμηνο, επ'αοριστον!

Κανω καπου λαθος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιλάω γιά νέα σύνδεση.22,90 τελική τιμή με φόρους κλπ.

 

thanks

Ακουγεται πολυ ελκυστικο παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, τι τιμες ειναι αυτες, μετα την ληξη του 24μηνου;;;;;

 

Με τιμες παγιων 30 ευρω το μηνα ή 40 ευρω το μηνα,

 

χιλιες φορες καλυτερα ειναι τωρα με τα 55 ευρω το διμηνο, επ'αοριστον!

 

Κανω καπου λαθος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

thanks

 

Ακουγεται πολυ ελκυστικο παντως.

Θα το πω και πάλι γιατί πολλοί φίλοι το έχω ξεχάσει το έχω αναφέρει εδώ και πάρα πολλές φορές. Τα πιο πολλά ΚΑΦΑΟ στην Ελλάδα τα έχει ο ΟΤΕ όταν βάλεις VDSL είτε πάρεις από τον ΟΤΕ είτε πάρεις από τη Vodafone είτε πάρεις από τη wind είτε από τη forthnet ουσιαστικά απολαμβάνεις παρόμοιες ταχύτητες Το πρόβλημα είναι με τά ΑDSL χρησιμοποιούν χαλκό.

 

Μπορείς να δεις ο ανταγωνισμός τι δίνει με 30 - 35 ευρώ για 100Mbps δηλαδή και κάτω από 25 ευρώ για 50 Mbps.

 

Αν θυμάμαι καλά ή μπλε στην πενηντάρα και στην κατοστάρα δίνει απεριόριστα κινητά και απεριόριστα σταθερά στην τιμή.

 

Αν δεν έχεις COSMOTE one για να πάρεις εκπτώσεις στο συμβόλαιο κινητού και τα λοιπά κοιτάς και τα άλλα περιβόλια για να ψωνίσεις. Είπαμε μόνο για VDSL οι ADSL των άλλων παρόχων είναι για τα πανηγύρια σε περιοχές που έχουν αναβαθμιστεί με οπτική.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...