Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, ifestus77 said:

Σε ευχαριστώ αλλά διαβάζοντας την αίτηση καταγγελίας σε ΕΕΤΤ έχει ένα σημείο που λέει αριθμός αναφοράς στον πάροχο. Έχεις καμία ιδέα πως κάνουμε αναφορά στην cosmote ? Έχω μιλήσει 15 φορες μαζί τους αλλά δεν έχω κάνει επίσημη αναφορά. Μήπως γνωρίζεις πως γίνεται ? Ευχαριστώ 

https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#!portal/201600000002048/contact_us

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, minast said:

Ευχαριστώ πολύ έχω στείλει ήδη από την φόρμα. Έψαχνα μήπως υπάρχει κάποιο email. Έκανα και καταγγελία ΕΕΤΤ και συνήγορο του καταναλωτή 

Ειδωμεν !

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, minast said:

Αυτός είναι ο μοναδικός τρόπος επικοινωνίας με την εταιρεία. 

Οπότε σε καταγγελία, μόνο εδώ μπορούμε να κάνουμε κοινοποίηση  το κείμενό αυτής, στην εταιρεία. 

Πάμε να μπούμε στην διαδικασία και εμείς! 

Υ. Γ. Λιμνάζοντα προβλήματα και άρνηση κατανόησης αυτών που λέω, ένα πράγμα "άλλα λεν τα χείλη μου, άλλα ακούν οι φίλοι μου"... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2023 at 4:35 ΠΜ, ifestus77 said:

Έχω κάνει αίτηση σε ΟΤΕshop στο Μαρούσι από 1η Αυγούστου για φορητότητα από Nova (100mbs) σε OTE (200mbps) και ακόμα περιμένω. Μου λένε ότι έχει κολλήσει η παραγγελία και το θέμα είναι "συστημικό". Το εντυπωσιακό είναι ότι έκανα πακέτο και για τα κινητά την ίδια μέρα τα οποία ενεργοποιήθηκαν κανονικά αλλά θα είχα έκπτωση από το σταθερό την οποία χάνω τώρα. Έχει κάποιος καμία ιδέα τι να κάνω ? Πάμε στο τρίτο μήνα και η αίτηση του σταθερού είναι ακόμα κολλημένη. Δεν είναι fiber κανονική γραμμή είναι και τώρα που είμαι στη Nova από κουτί ΟΤΕ περνάω. Μου λένε να περιμένω αλλά αν ήξερα ότι θα καθυστερήσει τόσο δε θα το έκανα γιατί χωρίς την έκπτωση του σταθερού τα κινητά βγαίνουν ακριβότερα, αυτός ήταν κι ο λόγος που έκανα συνδρομή πακέτο σε όλα. Το πρόβλημα είναι ότι τώρα μετά από τόσο καιρό ακόμα.και να ακυρωνα την αίτηση του σταθερού δεν μπορώ να ακυρώσω την κινητή και θα μείνω σε συμβόλαιο χωρίς την έκπτωση. 

Χθες προχωρησα σε καταγγελια και αναφορα και σε ΕΕΤΤ και σε συνηγορο του καταναλωτη μετα την συμβουλη του φιλου minast. Επισης συμπληρωσα και την φορμα επικοινωνιας της εταιρειας αναφεροντας τα παντα. Σημερα λοιπον ειχαμε νεο επεισοδιο. Με καλεσαν απο το καταστημα που ειχα κανει την αρχικη αιτηση φορητοτητας την 1η Αυγουστου να με ενημερωσουν πως ακυρωσαν την αιτηση μου οπως τους ειπαν απο τα κεντρικα ως την μονη λυση για να ξεκολλησει η παραγγελια που μεχρι σημερα ειχε υποτιθεται "συστημικο προβλημα". Και αφου πηγαν να βαλουν την νεα παραγγελια τους ενημερωσαν απο το τεχνικο τμημα πως δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα (!!!) για 200mpbs. Τους εξηγησα ξανα πως 1) και τωρα που ειμαι σε NOVA 100αρα μεσα απο ΟΤΕ περναω και μαλιστα ημουν με την ιδια γραμμη σε ΟΤΕ (100αρα) πριν 2 χρονια πριν παω στην NOVA και 2) πως ο γειτονας που μενει ακριβως απο κατω μου εχει COSMOTE 200mbps. Και μαλιστα τους εδωσα και το τηλεφωνο του και το τσεκαραν οτι οντως εχει 200αρα.

Και αναρωτιεμαι γινεται στην ιδια πολυκατοικια στον απο κατω οροφο να υπαρχει διαθεσιμοτητα 200mbps και να μην υπαρχει για εμενα ? Τι δε καταλαβαινω ? Και απο τη στιγμη που περναω ηδη απο κουτι του ΟΤΕ και τωρα γιατι πρεπει να μου αλλαξουν πορτα ? Το δευτερο ισως ειναι πολυ τεχνικο για εμενα και προφανως κατι δε καταλαβαινω και ισως πρεπει να αλλαξουν πορτα για να παω απο τα 100 στα 200 ? 

Υ.Γ: Ειχαν το δικαιωμα να ακυρωσουν την αρχικη μου αιτηση χωρις να ειδοποιηθω, για την οποια μαλιστα εχω και υπογεγραμμενο συμβολαιο απο το ΟΤΕshop την 1/8 με ολες τις τιμες κτλ για 200αρα γραμμη ?   Στο συστημα αυτη τη στιγμη ειναι ακυρωμενη και πρεπει να περιμενω να βρουν πορτα ? Μηπως να παω να χτυπησω απο κατω στο γειτονα την κανονικη του πορτα να μου δανισει την ιντερνετικη του ?? θα τρελαθουμε ...

Edited by ifestus77
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα παραπάνω, σχεδόν σίγουρα το πρόβλημα ήταν και πριν ότι δεν υπήρχε διαθέσιμη θύρα.

Υπάρχουν διάφορα θέματα που οδηγούν σε τέτοιο παράδοξο: Η καμπίνα (βασικά το DSLAM) έχει πεπερασμένες θύρες. Κάποιες τις κρατάει ο ΟΤΕ, εφόσον είναι δικιά του καμπίνα, και κάποιες τις νοικιάζει σε άλλους παρόχους. Εάν όλες οι θύρες είναι κατειλημμένες, δεν μπορεί να πάρει πχ μία της Nova και να την χρησιμοποιήσει σε δικό του συνδρομητή.

Για να περιπλέξω την κατάσταση, θα μπορούσε να έχει θύρες διαφορετικών δυνατοτήτων, πχ κάποιες που έχουν προφίλ μέχρι 17a (100 Mbps) και κάποιες που έχουν και 35b (200 Mbps).

Με εξαίρεση να προσθέσουν επιπλέον θύρες, δυστυχώς ο μοναδικός άλλος τρόπος να πάρεις νέα είναι να ελευθερωθεί κάποια. Τουλάχιστον με την καταγγελία στην ΕΕΤΤ θα μπουν στην διαδικασία να απαντήσουν και οι ίδιοι. Δεν είμαι σίγουρος τι ισχύει επίσημα με την ακύρωση, αν και έχω ξαναδεί να το κάνουν όταν υπάρχει αδυναμία υλοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2023 at 11:15 ΠΜ, minast said:

Δεν είναι επειδή δεν προτάθηκε και αυτό το μοντέλο...

Μία γρήγορη απάντηση είναι ότι εάν χωρίζαμε το δίκτυο από την υπηρεσία, ο ΟΤΕ θα ήταν πολύ φτηνότερος όταν πουλήθηκε 😉

 

Ας έφτιαχναν έναν διαχειριστή δικτύου κι ας πουλούσαν μερίδιο σε ξένους επενδυτές. Δεν είναι τόσο μακριά από αυτό που λες. Θεωρώ ότι πολύ απλά, δεν το σκέφτηκαν. Ή παίζονται άλλα παιχνίδια.

Και μετά παραπονιέται η κάθε κυβέρνηση ότι το GB (στην κινητή) και τα Mbps (στη σταθερή) είναι πολύ ακριβά σε σχέση με άλλες χώρες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nickolasemp said:

Ας έφτιαχναν έναν διαχειριστή δικτύου κι ας πουλούσαν μερίδιο σε ξένους επενδυτές. Δεν είναι τόσο μακριά από αυτό που λες. Θεωρώ ότι πολύ απλά, δεν το σκέφτηκαν. Ή παίζονται άλλα παιχνίδια.

Και μετά παραπονιέται η κάθε κυβέρνηση ότι το GB (στην κινητή) και τα Mbps (στη σταθερή) είναι πολύ ακριβά σε σχέση με άλλες χώρες

Είχε γίνει η συζήτηση τότε. Ο φόβος ήταν ότι ο ΟΤΕ χωρίς το δίκτο δεν θα έβρισκε αγοραστή.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, τα φωτα σας.

είχε η κοπέλα μου από το 21 το απλό πρόγραμμα ADSL 24 στα 23€/μήνα το οποίο έληξε πριν 5 μέρες και ενώ μας είχαν πει ότι μετά τη λήξη θα γίνει αορίστου μέχρι να ανανεώσουμε/αναβαθμίσουμε και ότι η τιμή θα μείνει ίδια μιας και δεν είχε κάποια έκπτωση, βλέπουμε τώρα ότι στον τελευταίο λογαριασμό υπάρχει χρέωση 27€ (θα το κοιτάξω πιο καλά από το δικό της app γιατί λόγω διαφορετικού ΑΦΜ δεν με αφήνει να δω αναλυτικά, αλλά ούτε τηλ δεν εχουμε για να πω ότι η εξτρα χρέωση ήταν τυχόν κλήσεις ή κάτι άλλο). 

τώρα τι προτείνετε? δυστυχώς, η περιοχή δεν υποστηρίζει τίποτε άλλο παρα μόνο 24 άρι το οποίο είναι τελείως άθλιο (μαξ ταχύτητα 10mbps) - λέτε αν κάνουμε αίτηση φορητότητας σε κάποια άλλη εταιρεία (πχ η vf το δίνει στα 18€ το ίδιο πακέτο) να μας κάνουν καλύτερη τιμή? το modem το δίνουμε πίσω? 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν υπάρχει ενεργή καμπίνα (FTTC) και παίρνετε δίκτυο από Αστικό Κέντρο, η ταχύτητα κλειδώματος είναι ίδια για όλους τους παρόχους. Μικρό πλεονέκτημα ότι προβλήματα ζεύγους καλωδίων έχουν λίγο πιο εύκολη αντιμετώπιση σε ΟΤΕ. Επομένως ψώνισε για καλύτερη τιμή, σε όποιον πάροχο βρεις. Κάνε και μία απόπειρα μήπως η Vodaofne σου δίνει VDSL 30 από AK.

Εν γένει το μόντεμ ο ΟΤΕ το ζητάει πίσω, αλλά εάν δεν είναι από τα τρέχοντα, συνήθως δεν στο χρεώνει. Εάν τελικά κάνεις φορητότητα, μπορείς να περιμένεις τον τελευταίο λογαριασμό και εάν το χρεώσουν να το επιστρέψεις.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, τα φωτα σας.
είχε η κοπέλα μου από το 21 το απλό πρόγραμμα ADSL 24 στα 23€/μήνα το οποίο έληξε πριν 5 μέρες και ενώ μας είχαν πει ότι μετά τη λήξη θα γίνει αορίστου μέχρι να ανανεώσουμε/αναβαθμίσουμε και ότι η τιμή θα μείνει ίδια μιας και δεν είχε κάποια έκπτωση, βλέπουμε τώρα ότι στον τελευταίο λογαριασμό υπάρχει χρέωση 27€ (θα το κοιτάξω πιο καλά από το δικό της app γιατί λόγω διαφορετικού ΑΦΜ δεν με αφήνει να δω αναλυτικά, αλλά ούτε τηλ δεν εχουμε για να πω ότι η εξτρα χρέωση ήταν τυχόν κλήσεις ή κάτι άλλο). 
τώρα τι προτείνετε? δυστυχώς, η περιοχή δεν υποστηρίζει τίποτε άλλο παρα μόνο 24 άρι το οποίο είναι τελείως άθλιο (μαξ ταχύτητα 10mbps) - λέτε αν κάνουμε αίτηση φορητότητας σε κάποια άλλη εταιρεία (πχ η vf το δίνει στα 18€ το ίδιο πακέτο) να μας κάνουν καλύτερη τιμή? το modem το δίνουμε πίσω? 
Αν θέλεις να πας σε μεγαλύτερες ταχύτητες και δε χρησιμοποιείς το σταθερό, πας σε λύση 5G κινητή.. με μόντεμ 5G.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Για το modem, επειδή είχαμε θέματα με αποσυνδέσεις κτλ με το άσπρο το απλό που δίνουν, μας έκαναν αντικατάσταση πέρσι με ένα ολόιδιο που είναι όμως μαύρο και έχει WiFi 6 . 

Όσον αφορά το συμβόλαιο, τσέκαρα και είδα οτι είμαστε ακόμα στο ίδιο (24S), αλλά το πάγιο πήγε από τα 18€ στα 20€ και μαζί με τους φόρους κτλ βγάινει 27 αντί για 23 που δίναμε. Επίσης, η μόνη αναβάθμιση που μας δίνει η εφαρμογή είναι για 24άρι μαζί με λεπτά στα 27,90 που είναι hard pass γιατί δεν έχουμε καν σταθερό τηλ.

Οπότε, ή θα πάμε προς VF μεριά που το δίνει στα 20€ ακριβώς το ίδιο πακέτο ή προς NOVA αν δεν δώσει κάτι καλύτερο η COTE. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.
Για το modem, επειδή είχαμε θέματα με αποσυνδέσεις κτλ με το άσπρο το απλό που δίνουν, μας έκαναν αντικατάσταση πέρσι με ένα ολόιδιο που είναι όμως μαύρο και έχει WiFi 6 . 
Όσον αφορά το συμβόλαιο, τσέκαρα και είδα οτι είμαστε ακόμα στο ίδιο (24S), αλλά το πάγιο πήγε από τα 18€ στα 20€ και μαζί με τους φόρους κτλ βγάινει 27 αντί για 23 που δίναμε. Επίσης, η μόνη αναβάθμιση που μας δίνει η εφαρμογή είναι για 24άρι μαζί με λεπτά στα 27,90 που είναι hard pass γιατί δεν έχουμε καν σταθερό τηλ.
Οπότε, ή θα πάμε προς VF μεριά που το δίνει στα 20€ ακριβώς το ίδιο πακέτο ή προς NOVA αν δεν δώσει κάτι καλύτερο η COTE. 
Γιατί δεν κοιτάτε τη λύση κινητής για σταθερό που πιθανώς να πιάνεις πολύ μεγάλες ταχύτητες;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2023 at 10:56 ΠΜ, DjTony said:

Γιατί δεν κοιτάτε τη λύση κινητής για σταθερό που πιθανώς να πιάνεις πολύ μεγάλες ταχύτητες;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Κάναμε ένα πείραμα τον προηγούμενο μήνα μ'ένα MiFi που έχω και μια καρτούλα της VF που έχω απεριόριστα μπας και στο συνηθίσει εκείνη για να κόψουμε το σταθερό, αλλά επειδή το βράδυ βάζουμε τα κινητά σε λειτουργία πτήσης και το MiFi δεν βρίσκει συσκευή να συνδεθέι, μετά από λίγο κλείνει με αποτέλεσμα κάθε πρωί να σηκωνόμαστε να το ανοίγουμε και να περιμένουμε από κινητά και τηλεόραση να βρουν δίκτυο, ενώ με το router που δουλεύει συνέχεια, ανοίγεις της τηλεόραση και μπαμ, έχεις κατευθείαν απίστευτα γρήγορο 9mbps ίντερνετ. Δυστυχώς, είναι στον άνθρωπο. 

Αυτό που μου έκανε τρελή εντύπωση είναι ότι με πήραν σήμερα τηλ από την COSMOTE για προσφορά μετα από δική μου επικοινωνία μιας και δεν έχουμε σταθερο τηλ για να καλέσουν εκείνοι, και η κοπέλα όχι μόνο δεν μου έκανε έκπτωση, αλλά μου είπε ότι μπορεί να ανανεώσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα (μόνο ίντερνετ 24άρι, χωρίς λεπτά) στα 24€/μήνα. Δεν άντεξα και τη ρώτησα στην ψύχρα "συγγνώμη, η προσφορά σας είναι να μου αυξήσετε 1€/μήνα το πρόγραμμα που είχα ενώ οι άλλες με 20€ δίνουν και λεπτά?" και μου λέει "ναι" και τέλος. Την ευχαρίστησα και αύριο περιμένω τηλ από VF για το πακέτο στα 20€/μήνα με απεριοριστα σταθερά και 300 προς κινητά κ θα ρωτήσω μήπως δίνουν και κάνενα unlimited all συμβόλαιο στο κινητό με 17€. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε ένα πείραμα τον προηγούμενο μήνα μ'ένα MiFi που έχω και μια καρτούλα της VF που έχω απεριόριστα μπας και στο συνηθίσει εκείνη για να κόψουμε το σταθερό, αλλά επειδή το βράδυ βάζουμε τα κινητά σε λειτουργία πτήσης και το MiFi δεν βρίσκει συσκευή να συνδεθέι, μετά από λίγο κλείνει με αποτέλεσμα κάθε πρωί να σηκωνόμαστε να το ανοίγουμε και να περιμένουμε από κινητά και τηλεόραση να βρουν δίκτυο, ενώ με το router που δουλεύει συνέχεια, ανοίγεις της τηλεόραση και μπαμ, έχεις κατευθείαν απίστευτα γρήγορο 9mbps ίντερνετ. Δυστυχώς, είναι στον άνθρωπο. 
Αυτό που μου έκανε τρελή εντύπωση είναι ότι με πήραν σήμερα τηλ από την COSMOTE για προσφορά μετα από δική μου επικοινωνία μιας και δεν έχουμε σταθερο τηλ για να καλέσουν εκείνοι, και η κοπέλα όχι μόνο δεν μου έκανε έκπτωση, αλλά μου είπε ότι μπορεί να ανανεώσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα (μόνο ίντερνετ 24άρι, χωρίς λεπτά) στα 24€/μήνα. Δεν άντεξα και τη ρώτησα στην ψύχρα "συγγνώμη, η προσφορά σας είναι να μου αυξήσετε 1€/μήνα το πρόγραμμα που είχα ενώ οι άλλες με 20€ δίνουν και λεπτά?" και μου λέει "ναι" και τέλος. Την ευχαρίστησα και αύριο περιμένω τηλ από VF για το πακέτο στα 20€/μήνα με απεριοριστα σταθερά και 300 προς κινητά κ θα ρωτήσω μήπως δίνουν και κάνενα unlimited all συμβόλαιο στο κινητό με 17€. 
Το mifi έχει επιλογή χίλια τα εκατό να μη κλείνει. Ψαξτο είτε από το UI του αν έχει οθόνη είτε από την εφαρμογή στο κινητό.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2023 at 2:18 ΜΜ, DjTony said:

Το mifi έχει επιλογή χίλια τα εκατό να μη κλείνει. Ψαξτο είτε από το UI του αν έχει οθόνη είτε από την εφαρμογή στο κινητό.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου για το ενδιαφέρον! 

Ενώ ξεκίνησα να ψάχνω για απεριόριστο συμβόλαιο για να κόψω το σταθερό, μου ήρθε προσφορά από το πουθενά. Η Cosmote χωρίς σταθερό κάτω από 33€/μήνα δεν μου άφηνε το unlimited all ενώ η VF μου ζητούσε 31€ ΑΚΑΤΕΒΑΤΑ. Μόλις είπα στην υπάλληλο ότι έχω ένα νούμερο Whats Up (της δικιάς μου) που μπορώ να φέρω στη VF, μου έβγαλε προσφορά σταθερό 24άρι με λεπτά προς σταθερά και κινητά και συμβόλαιο Unlimited All στο κινητό, όλα μαζί 36€/μήνα!

Οπότε, φιλάκια Cosmote και συγγνώμη που τα 23€/μήνα ήταν πολύ λίγα για να ασχοληθείτε να μου κάνετε κάποια αξιολογη προσφορά. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω 100αρα με απεριόριστα αστικά υπεραστικά και 120 κινητά.
Συνδυάζεται μαζί με το cosmote tv cinema και πληρώνω 43.
Έληξε και μου έκαναν πρόταση το ίδιο στα ιδια λεφτά με τη διαφορά ότι τα κινητά θα είναι απεριόριστα.
Τι κάνω? Υπάρχει κάτι άλλο?
Να κάνω σκέτο το cosmote tv και να δω άλλη σταθερή?

Link to comment
Share on other sites

Γνωστη μου μου ελεγε χτες, οτι πηγε να βαλει τηλεφωνικη σταθερη συνδεση cosmote στο κεντρο της Θεσσαλονικης, στην κορη της που περασε φοιτητρια εκει.

Της...πασαραν 200αρα fiber, υποστηριζε λεει η περιοχη. Οταν πηγαν το router κλπ, δεν ειχε ακομη ρευμα το σπιτι. Της ειπαν οτι οταν ερθει το ρευμα, θα λειτουργησει το router και ολα θα ειναι ενταξει. Αλλα δεν πηγε ετσι. Εδω και δυο μηνες, δεν εχει ιντερνετ! Εχει παει απειρες φορες στον τοπικο cosmote της περιοχης της, κανει αιτηματα, καταγραφει το παραπονο, επισης πολλες φορες μιλησε με το 13888, δεν εχουν εκτιμηση ποτε θα διορθωθει το προβλημα, λενε ειναι 'συστημικο προβλημα'! Ως αντισταθμισμα δινουν απεριοριστα data στο κινητο της κορης, φυσικα δεν στελνουν λογαριασμο. Η γνωστη μου ζητησε υποβιβασμο γραμμης, αλλα της ειπαν οτι δεν θα λυσει το προβλημα!

Φυσικα για φορητοτητα δεν το συζητω, το εχω δει κι αλλου το εργο, αμα πασχει ο οτε σε μια περιοχη, δεν θα βρεις γιατρεια αλλου.

Τι συμβαινει παιδια; Γιατι επι 2 μηνες, και με αγνωστη ημερομηνια αποκαταστασης, αυτο το προβλημα; Τι φταιει; Τι μπορει να κανει;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, karib said:

Γνωστη μου μου ελεγε χτες, οτι πηγε να βαλει τηλεφωνικη σταθερη συνδεση cosmote στο κεντρο της Θεσσαλονικης, στην κορη της που περασε φοιτητρια εκει.

Της...πασαραν 200αρα fiber, υποστηριζε λεει η περιοχη. Οταν πηγαν το router κλπ, δεν ειχε ακομη ρευμα το σπιτι. Της ειπαν οτι οταν ερθει το ρευμα, θα λειτουργησει το router και ολα θα ειναι ενταξει. Αλλα δεν πηγε ετσι. Εδω και δυο μηνες, δεν εχει ιντερνετ! Εχει παει απειρες φορες στον τοπικο cosmote της περιοχης της, κανει αιτηματα, καταγραφει το παραπονο, επισης πολλες φορες μιλησε με το 13888, δεν εχουν εκτιμηση ποτε θα διορθωθει το προβλημα, λενε ειναι 'συστημικο προβλημα'! Ως αντισταθμισμα δινουν απεριοριστα data στο κινητο της κορης, φυσικα δεν στελνουν λογαριασμο. Η γνωστη μου ζητησε υποβιβασμο γραμμης, αλλα της ειπαν οτι δεν θα λυσει το προβλημα!

Φυσικα για φορητοτητα δεν το συζητω, το εχω δει κι αλλου το εργο, αμα πασχει ο οτε σε μια περιοχη, δεν θα βρεις γιατρεια αλλου.

Τι συμβαινει παιδια; Γιατι επι 2 μηνες, και με αγνωστη ημερομηνια αποκαταστασης, αυτο το προβλημα; Τι φταιει; Τι μπορει να κανει;

Ζήτησε να παει τεχνικός να το δει; Πως γίνεται να λένε ότι υποστηρίζει 200 και να μην δουλευει 2 μήνες;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ζήτησε να παει τεχνικός να το δει; Πως γίνεται να λένε ότι υποστηρίζει 200 και να μην δουλευει 2 μήνες;

H απαντηση τους ειναι η ιδια, ολες τις φορες. 'Συστημικο προβλημα'.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, karib said:

H απαντηση τους ειναι η ιδια, ολες τις φορες. 'Συστημικο προβλημα'.

Μήπως να τους πει ότι αφου μέσα σε 2 μήνες δεν μπορούν να φτιάξουν το συστημικό προβλημα να σταματησει η συνεργασία;

Link to comment
Share on other sites

απ' τον Μάιο παλεύω να έρθω στην κοσμοτε από νοβα
Τελικά σήμερα έγινε η αλλαγή. 
 

Πότε θα ενεργοποιηθούν τα δώρα (10€ ανανεωση, λεπτά ομιλίας και 100€ εφάπαξ σε καρτοκινητο)?

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mol said:

απ' τον Μάιο παλεύω να έρθω στην κοσμοτε από νοβα
Τελικά σήμερα έγινε η αλλαγή. 
 

Πότε θα ενεργοποιηθούν τα δώρα (10€ ανανεωση, λεπτά ομιλίας και 100€ εφάπαξ σε καρτοκινητο)?

 

 

Εμένα κάθε πρώτη του μήνα μπαίνουν τα 10€

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, petpapoy said:

Εμένα κάθε πρώτη του μήνα μπαίνουν τα 10€

Τα οποία λήγουν η μένουν στο υπόλοιπο?

Link to comment
Share on other sites

Τα οποία λήγουν η μένουν στο υπόλοιπο?
Τα λεφτά δε λήγουν αφού κάθε μήνα μπαίνουν ξανα.
Τα λεπτά ομιλίας λήγουν αλλά μπαίνουν καινούρια κάθε μηνα
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, takpanos said:

Τα λεφτά δε λήγουν αφού κάθε μήνα μπαίνουν ξανα.
Τα λεπτά ομιλίας λήγουν αλλά μπαίνουν καινούρια κάθε μηνα

Την προσφορά στα κινητά πώς την πήρες; Από την εξυπηρέτηση ή από κάποιον συνεργάτη; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...