Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν μιση ωρα ανανεωσα. Δεν πηρα συν 20%

 

Συγγνώμη κιόλας δεν ξέρω αν είναι κάποιο προσωρινό θέμα η όντως τελείωσε,αλλά μια τα 200' με 7€ προς Ελλάδα και εξωτερικό που τα έκοψαν χωρίς ενημέρωση,μια με το paypal που το είχαν αρχίσει για μια μέρα,το ξαναεκοψαν και τώρα πάλι μπέρδεμα,επιτρέπεται με το έτσι θέλω να κόβουν χωρίς ανακοίνωση?Εκτός και αν τις γράφουν σε μια σελίδα τυπικά στο σαιτ έτσι για να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τουλάχιστον σου έδωσε το 1GB για 15 μέρες;

 

Με ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω Paypal λαμβάνεις μόνο το 1GB δώρο.

 

Μαρία, Customer Care

 

Οχι δεν ειμαι εγω η Μαρια , απλα αυτο μου απαντησανε :p

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω Paypal λαμβάνεις μόνο το 1GB δώρο.

 

Μαρία, Customer Care

 

Οχι δεν ειμαι εγω η Μαρια , απλα αυτο μου απαντησανε :p

το ιδιο δεν ειναι και για ανανεωση πανω απο 10 ευρω απο καταστημα;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξω την κάρτα μου σε nano sim έχει κάποια χρέωση?

Για μένα ψάξε να βρεις multisim, ώστε αν ξαναλλάξεις να μη χρειάζεσαι αλλαγή κάρτας ή χρήση αντάπτορα. Αν δεν βρεις πάρε twin sim, nano και micro και για τα επόμενα χρόνια θα είσαι καλυμμένος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Για μένα ψάξε να βρεις multisim, ώστε αν ξαναλλάξεις να μη χρειάζεσαι αλλαγή κάρτας ή χρήση αντάπτορα. Αν δεν βρεις πάρε twin sim, nano και micro και για τα επόμενα χρόνια θα είσαι καλυμμένος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tι ειναι η multisim?

Link to comment
Share on other sites

εχω f2g και επιθυμω με φορητότητα να ερθω cosmokarta, επειδη εχω αλλαξει αριθμο ταυτοτητας πρεπει πριν το αιτημα φορητοτητας να παω πρωτα στη wind να τον αλλάξω (τον αριθμο ταυτοτητας) ή δεν παιζει ρόλο?
Link to comment
Share on other sites

Για μένα ψάξε να βρεις multisim, ώστε αν ξαναλλάξεις να μη χρειάζεσαι αλλαγή κάρτας ή χρήση αντάπτορα. Αν δεν βρεις πάρε twin sim, nano και micro και για τα επόμενα χρόνια θα είσαι καλυμμένος.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως, multisim είναι καλύτερη. Στη Vodafone που άλλαξα ήταν multi

 

Multisim είναι η sim η οποία μπορεί να πάρει και τα 3 διαφορετικά μεγέθη ανάλογα με ποιο θες και κρατώντας τους αντάπτορες μπορείς οποιαδήποτε στιγμή να αλλάξεις τον τύπο της κάρτας

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Όντως, multisim είναι καλύτερη. Στη Vodafone που άλλαξα ήταν multi

 

Multisim είναι η sim η οποία μπορεί να πάρει και τα 3 διαφορετικά μεγέθη ανάλογα με ποιο θες και κρατώντας τους αντάπτορες μπορείς οποιαδήποτε στιγμή να αλλάξεις τον τύπο της κάρτας

 

 

Ναι αλλα το το τηλεφωνο μου δεχεται μονο microsim, οποτε η multisim που θα μου χρησιμευε;

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειάζεται να την βάλεις σε άλλο τηλέφωνο κάποια άλλη στιγμή, καλή είναι. Διαφορετικά απλά σου εξασφαλίζει ότι θα σου κάνει σε όποια συσκευή και να έχεις.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γλιτωνω δηλαδή, ευχαριστώ.

Μπορείς να την κόψεις και μόνος σου, ή να ζητήσεις να στην κόψουν - αν πέσεις σε βολικό υπάλληλο...

 

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το το τηλεφωνο μου δεχεται μονο microsim, οποτε η multisim που θα μου χρησιμευε;

Aν πάρεις του χρόνου κινητό με nano δεν θα χρειαστεί να ξαναδώσεις 5 ευρώ για αλλαγή sim.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω κοσμοκαρτα, βάλω 10 ευρώ μέσω online ανανέωσης και πάρω 1gb δώρο, αλλά θελησω αμέσως να κάνω μετατροπή σε frog, θα μεταφερθεί αυτό στο frog?
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω κοσμοκαρτα, βάλω 10 ευρώ μέσω online ανανέωσης και πάρω 1gb δώρο, αλλά θελησω αμέσως να κάνω μετατροπή σε frog, θα μεταφερθεί αυτό στο frog?

Τα MB διατηρούνται σε όποια αλλαγή κάνεις...Νομίζω έχει χρέωση 3€ και στην 1η αλλαγή πια.Επισης το 1GB με online ανανέωση το δινει και στο Frog.

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικο Whats Up τι πακετα εχει και τι παροχες.Γιατι στην σελιδα του Whats Up δεν βρηκα τιποτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικο Whats Up τι πακετα εχει και τι παροχες.Γιατι στην σελιδα του Whats Up δεν βρηκα τιποτα.

 

-1000' προς όλους με 5€ (Εδώ και μήνες αυτό το πακέτο κοστίζει 4€ σαν προσφορά με ημερομηνία λήξης που όλο παράταση παίρνει)

-600' προς Whats και 600MB δώρο κάθε 1η του μηνός με προϋπόθεση ανανέωσης με 10€ και άνω τον προηγούμενο

-600Mb με κάθε ανανέωση 10€ και πάνω.

-300 sms προς Whats up με 1€

-διπλάσια λεπτά στα πακέτα call them all (πχ με 5€ έχεις 1200')

-1200' προς ολους και 1200sms με 7€

 

Αν ξεχνάω κάτι θα το αναφέρουν τα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σταμάτησε να στέλνει ενημερωτικά sms η Cosmote για την λήξη του χρόνου ομιλίας & MB (έχω whatsup)?

Έχασα περίπου 1gb επειδή ξεχάστηκα να δω στην εφαρμογή και με χρέωσε μετά 1€ που χρησιμοποίησα 3g...

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σταμάτησε να στέλνει ενημερωτικά sms η Cosmote για την λήξη του χρόνου ομιλίας & MB (έχω whatsup)?

Έχασα περίπου 1gb επειδή ξεχάστηκα να δω στην εφαρμογή και με χρέωσε μετά 1€ που χρησιμοποίησα 3g...

 

Μου το εχει κανει και εμενα 2-3 φορες, για αυτο σταματησα να περιμενω ενημερωτικο sms και απλα σημειωνω ποτε να ανανεωσω για να μην τα χασω...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σταμάτησε να στέλνει ενημερωτικά sms η Cosmote για την λήξη του χρόνου ομιλίας & MB (έχω whatsup)?

Έχασα περίπου 1gb επειδή ξεχάστηκα να δω στην εφαρμογή και με χρέωσε μετά 1€ που χρησιμοποίησα 3g...

Έτσι έχασα και γω τζάμπα μαζεμένα 3gb!! :eek: :mad:

Τώρα σημειώνω ειδοποίηση μια μέρα πριν τη λήξη.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

παρτε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση, πιεστε τους, δωστε ακριβως ημερομηνιες και ποτε επρεπε να ερθει το μυνημα (το οποιο πειτε τους οτι εκεινοι το στελνουν και τωρα δε το εστειλαν, δεν γραφουν καπου δλδ οτι ειναι προαιρετικο να το κοιταμε) και μπορει να παρετε τα ΜΒ σας πισω

 

πιεση θελει

Link to comment
Share on other sites

παρτε τηλεφωνο στην εξυπηρετηση, πιεστε τους, δωστε ακριβως ημερομηνιες και ποτε επρεπε να ερθει το μυνημα (το οποιο πειτε τους οτι εκεινοι το στελνουν και τωρα δε το εστειλαν, δεν γραφουν καπου δλδ οτι ειναι προαιρετικο να το κοιταμε) και μπορει να παρετε τα ΜΒ σας πισω

 

πιεση θελει

 

Τους κάλεσα και άνοιξαν ticket όπου θα με καλέσει εντός 48ωρών τεχνικός για την επιβεβαίωση του θέματος (ελπίζω θα πάρω πίσω το 1€ + τα mb που έχασα)

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...