Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και μερες βλεπω οτι οταν με παιρνουν και δεν εχω σημα η το εχω κλειστο δεν μου ερχεται μηνυμα μετα να λεει ποιος με καλεσε. Απο οσο θυμαμαι παλιοτερα ερχοταν ειδοποιηση, μπορω να επανενεργοποιησω την υπηρεσια απο καπου η πρεπει να παω απο καποιο καταστημα;

 

Εδώ θα βρεις αναλυτικά όλες τις πληροφορίες που θες.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες βλεπω οτι οταν με παιρνουν και δεν εχω σημα η το εχω κλειστο δεν μου ερχεται μηνυμα μετα να λεει ποιος με καλεσε. Απο οσο θυμαμαι παλιοτερα ερχοταν ειδοποιηση, μπορω να επανενεργοποιησω την υπηρεσια απο καπου η πρεπει να παω απο καποιο καταστημα;

 

Πληκτρολογησε απ το κινητο σου **62*+3067538εδω τον αριθμο σου χωρις τα πρωτα τρια ψηφια# και πληκτρο κλησης. Αποθηκευσε τον συγκεκριμενο συνδιασμο στις επαφες σου και οποτε υπαρχει θεμα με την ειδοποιηση κλησεων πατα απλα το πρασινο κουμπακι.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις, στην περιπτωση μου ισως να εχω προβλημα γιατι εχω κανει φορητοτητα εδω και χρονια και το 697 εχει γινει 694. Παιζει ρολο αυτο η ειμαι ενταξει με τις παραπανω εντολες;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις, στην περιπτωση μου ισως να εχω προβλημα γιατι εχω κανει φορητοτητα εδω και χρονια και το 697 εχει γινει 694. Παιζει ρολο αυτο η ειμαι ενταξει με τις παραπανω εντολες;

 

Θα είσαι εντάξει καθώς το 697 που αναφέρεται στις εντολές είναι της Cosmote, όχι το 697 που έχουν οι αριθμοί της εταιρείας. Αν ο αριθμός σου είναι 69412345678, θα χρησιμοποιήσεις την εντολή της Cosmote και το υπόλοιπο του αριθμού σου χωρίς το πρόθεμα (694).

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις την διαδικασία να διαγράψεις νουμερα Whatsup που εχεις δηλώσει στο ονομα σου; Χωρις να περιμένεις 1 χρονο για να απενεργοποιηθουν μονα τους. Με καποια αιτηση καπου κλπ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις την διαδικασία να διαγράψεις νουμερα Whatsup που εχεις δηλώσει στο ονομα σου; Χωρις να περιμένεις 1 χρονο για να απενεργοποιηθουν μονα τους. Με καποια αιτηση καπου κλπ

 

μπορεις να ζητησεις φραγη απο το δικτυο οτι το νουμερο σου χαθηκε αυτο μονο ξερω.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Επειδή τώρα τελευταία δεν μου φτάνουν οι κάρτες.. Χρειάζομαι σίγουρα 500ΜΒ το μήνα, 150-200 λεπτά προς όλους και 20 μηνύματα.. Στο περίπου σας λέω.. Τι με συμφέρει καλύτερα; Το what's up και να βάζω από 5€ για το καθένα που θέλω (internet, ομιλία, μηνύματα).. Κοσμοκάρτα ή κάποιο άλλο δίκτυο;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στο F2G με 5€ έχεις 1GB internet,με 5€ έχεις 200' προς όλους και με 3€ 300 sms προς Wind + δώρο 20 sms προς όλους!Σύνολο 13€ + την μείωση 12% αρα κάπου 15€ κάρτα!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Επειδή τώρα τελευταία δεν μου φτάνουν οι κάρτες.. Χρειάζομαι σίγουρα 500ΜΒ το μήνα, 150-200 λεπτά προς όλους και 20 μηνύματα.. Στο περίπου σας λέω.. Τι με συμφέρει καλύτερα; Το what's up και να βάζω από 5€ για το καθένα που θέλω (internet, ομιλία, μηνύματα).. Κοσμοκάρτα ή κάποιο άλλο δίκτυο;

 

Μάλλον cosmokarta αλλά δε θα μπορούν να σε καλέσουν οι του what's up. Ίσως να σκεφτείς και τη λύση του δίκαρτου.

Με cosmokarta θα έχεις 500 ΜΒ με 5 Ευρώ, 200 λεπτά με 5 Ευρώ αλλά τρίλεπτα, και σου μένουν τα μηνύματα κι επιπλέον μπορείς να βάλεις 2 αριθμούς cosmoτε με τους οποίους μιλάς συχνά στην υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό.

 

Αν βρεις στο μετρό κάρτες της wind Που δίνουν μπόνους 300 λεπτά με 10 Ευρώ θα σε βολέψουν καλύτερα διότι με 10 Ευρώ θα αγοράζεις όλα τα πακέτα που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο F2G με 5€ έχεις 1GB internet,με 5€ έχεις 200' προς όλους και με 3€ 300 sms προς Wind + δώρο 20 sms προς όλους!Σύνολο 13€ + την μείωση 12% αρα κάπου 15€ κάρτα!

 

Και τι ακριβώς θα τα κάνει τα 300sms προς wind; Επίσης πώς θα τον καλούν οι άλλοι που θα βλέπουν ότι δεν έχει cosmote;

 

Όσο για το τι τον συμφέρει, είναι σημαντικό να δεις σε ποιο δίκτυο ανήκουν οι φίλοι σου, τα άτομα που καλείς και στέλνεις sms. Με βάση αυτό θα δεις τι σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Και τι ακριβώς θα τα κάνει τα 300sms προς wind; Επίσης πώς θα τον καλούν οι άλλοι που θα βλέπουν ότι δεν έχει cosmote;

 

Αν εχει επαφές με Wind θα του είναι χρήσιμα...όπως και να χει μένουν χρήματα απο την κάρτα αν δεν θέλει κάποιο πακέτο.Όσο για το 2ο ο φιλος ζήτησε κάτι συγκεκριμένο και αυτό του απάντησα.Δεν ανέφερε αυτό που λες σχετικά με το αν οι επαφές του ανήκουν στην Cosmote.Τότε φυσικά δεν θα τον συμφέρει η Wind αν δεν μπορούν να τον καλούν...συμφωνώ με την επόμενη παράγραφο που λες να δει τι έχουν οι επαφές του...αυτό είναι το βασικό!! :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ζητησεις φραγη απο το δικτυο οτι το νουμερο σου χαθηκε αυτο μονο ξερω.

 

Είχα πάρει τηλ στην εξυπηρέτηση και μου ειπε ενα παλικαρι εκει οτι στέλνεις φαξ στα κεντρικα με τους αριθμους και την ταυτοτητα και σε μια βδομαδα εχει γίνει. Αλλα δε ρωτησα λεπτομερειες γτ δεν ενδιαφερόμουν. Αυτό που λες μου είπαν στο κατάστημα που ρώτησα. Και δε ρώτησα τότε σε ποιο αριθμο το φαξ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αρχικά θέλω να μου πείτε αν μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία 4G μέσω του προγράμματος Internet Monthly Pass 200, το οποίο με 5ευρώ προσφέρει 500mb. Επίσης αξίζει να βάλω 4g ή δεν θα δώ καμιά διαφορά; Για προβολή βίντεο από youtube και gps θα με κρατήσει; (μια μέση χρήση)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αρχικά θέλω να μου πείτε αν μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία 4G μέσω του προγράμματος Internet Monthly Pass 200, το οποίο με 5ευρώ προσφέρει 500mb. Επίσης αξίζει να βάλω 4g ή δεν θα δώ καμιά διαφορά; Για προβολή βίντεο από youtube και gps θα με κρατήσει; (μια μέση χρήση)

 

η προβολη βιντεο στο youtube με gprs δεν θα μπορεσεις να δεις κοβεται και ειναι σπστικο βαλε 3g και δες. απο εκει και μετα αναλογα με την συσκευη και την χρηση που θα κανεις ημερησιως στο youtube πιστευω οτι οριακα θα σε φτασουνε αμα κανεις μεγαλη χρηση του youtube .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να δημιουργεί προβλήματα ας το αφήσω δηλαδή το 4G. Πώς γίνεται να κολλάει με 4G και με 3G να πηγαίνει καλά; Είμαι λίγο άσχετος σχετικά με τα δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να δημιουργεί προβλήματα ας το αφήσω δηλαδή το 4G. Πώς γίνεται να κολλάει με 4G και με 3G να πηγαίνει καλά; Είμαι λίγο άσχετος σχετικά με τα δίκτυα.

Δεν χρειάζεσαι 4G για να δεις youtube

3G φτάνει και περισεύει .

Ένα μέσο videoτραγούδι είναι από 5 μέχρι 15 ΜΒ . Οπόε ένα με τρία τραγούδι την ημέρα είναι 500 ΜΒ τον μήνα

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα. Πάντως άμα θέλω να το δοκιμάσω θα πρέπει να επικοινωνήσω με τον πάροχο ή από τις ρυθμίσεις του κινητού; Εφόσον η τιμή είναι ίδια γιατί να μην έχω το ταχύτερο όπου έχει υποστήριξη; Ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Με μηδεν υπολοιπο εστειλα ενα μηνυμα απο whatsup και βλεπω τωρα οτι εχω αρνητικο υπολοιπο. Αυτο ισχυει μεχρι καποιο οριο (πχ -1€)?

Μπορω να απενεργοποιησω καπως αυτη την υπηρεσια?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Με μηδεν υπολοιπο εστειλα ενα μηνυμα απο whatsup και βλεπω τωρα οτι εχω αρνητικο υπολοιπο. Αυτο ισχυει μεχρι καποιο οριο (πχ -1€)?

Μπορω να απενεργοποιησω καπως αυτη την υπηρεσια?

 

όχι δεν γίνεται.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Με μηδεν υπολοιπο εστειλα ενα μηνυμα απο whatsup και βλεπω τωρα οτι εχω αρνητικο υπολοιπο. Αυτο ισχυει μεχρι καποιο οριο (πχ -1€)?

Μπορω να απενεργοποιησω καπως αυτη την υπηρεσια?

 

Δεν είναι υπηρεσία και δεν απενεργοποιείτε. Λάθος του συστήματος είναι .

Στην Comsote ή χρέωση των μηνυμάτων αργεί χρονικά κάμποσα λεπτά . Έτσι μπορεί να προλάβεις να στείλεις δύο τρία μηνύματα και να πάει το υπόλοιπο σου αρνητικό,

μου έχει τύχει να πάω μέχρι -0,20 . Μετά σου βάζει φραγή και δεν μπορείς να στείλεις άλλα.

Link to comment
Share on other sites

σοβαροτατα προβληματα τις τελευταιες μερες με το ιντερνετ παιδια,

χθες κ προχθες βραδυ 12-1 δεν κουνιοταν φυλλο, τους πηρα τηλ κ μου ειπαν βλαβη,

θα εχει αποκατασταθει σε καμια ωρα, τωρα παω να συνδεθω, παλι τα ιδια,

μηπως θα πιασουμε αλλο ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

σοβαροτατα προβληματα τις τελευταιες μερες με το ιντερνετ παιδια,

χθες κ προχθες βραδυ 12-1 δεν κουνιοταν φυλλο, τους πηρα τηλ κ μου ειπαν βλαβη,

θα εχει αποκατασταθει σε καμια ωρα, τωρα παω να συνδεθω, παλι τα ιδια,

μηπως θα πιασουμε αλλο ιντερνετ;

 

Μια απο τα ιδια..Στο Μοσχατο.

 

Εχω ΚοσμοΚαρτα και τα data δεν παιζουν...ελπιζω να φτιαχτει συντομα :(:confused:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

μιλησα ξανα σημερα μαζι τους, υπαρχει προβλημα με το gprs σε πολλα σημεια της αθηνας, αυτο σε καποιες περιοχες επηρεαζει κ το 3g, σε αλλες οχι.. Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...