Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιλησα ξανα σημερα μαζι τους, υπαρχει προβλημα με το gprs σε πολλα σημεια της αθηνας, αυτο σε καποιες περιοχες επηρεαζει κ το 3g, σε αλλες οχι..

 

Ζωγράφου έχει πρόβλημα πάντως! 3g δεν δουλεύει, gprs δεν δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας απο Κερκυρα ουτε εγω εχω data, μηπως ξερει κανεις να αρ. εξυπετησης πελατων να τους παρω ενα τηλ.?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό λέτε να πάρει παράταση η προσφορά για το ίντερνετ; Δεν χρησιμοποιώ από το κινητό, έχω βάλει μια sim whats up σε στικάκι και το δουλεύω από λάπτοπ. Με έχει βολέψει αρκετα και φυσικά είναι πολύ πιο οικονομικό από το ίντερνετ on the go με κάρτα.

 

Αναρωτιέμαι αν θα δούλευε το στικάκι cosmote με κάρτα q που έχει μόνιμο το πακέτο 500ΜΒ και δίνει δώρο άλλα 100ΜΒ με online ενεργοποίηση....

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Πολλά είναι που λήγουν αύριο. Λογικά θα πάρουν παράταση, ειδικά το ίντερνετ. Η wind το έχει ως μόνιμο πακέτο, θα είναι αστείο η κοσμοτέ να το καταργήσει.
Link to comment
Share on other sites

"Ο δωρεάν χρόνος ισχύει για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας έως 15/06/2013"

 

Δώσαν άλλες 15 μέρες παράταση για τα 300' με 10Ε

 

Γιατι δεν το κάνουν μόνιμο να ξεμπερδεύουμε; Γιατί να μας ταλαιπωρούν καθε 15 οτι διαρκως λήγει. Ηδη έχει κλεισει για νέους αυνδρομητές όχι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι για τους νέους δεν ισχύει απ' όσο ξέρω. Προφανώς το ανανεώνουν όσο το έχει και η wind λόγω ανταγωνισμού, μόλις το βγάλουν εκείνοι, θα το βγάλουν κι αυτοί. Ελεύθερη αγορά κατά τα άλλα, το καρτέλ πάει σύννεφο. :whistle: Εγώ κρατιέμαι στην κότε με το ζόρι γιατί υποτίθεται έχει καλύτερο σήμα στο mobile internet, βασικά μόνο αυτή πιάνει συνεχόμενο 3g, οι επαφές μου είναι πιο πολύ με wind, δεν θέλω και πολύ να την κάνω. Αλήθεια σήμερα το ίντερνετ έχει πρόβλημα ακόμα και στο κέντρο Αθήνας; Δοκίμασα πριν λίγο και δεν έμπαινε.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αυτή η τακτική της Cosmote να βάζει ημερομηνία λήξης κάθε 15-30 μέρες σε διάφορες προσφορές πολύ άθλια και σπαστική...αν περιμένει την Wind πιστεύω θα πάρει πολλές παρατάσεις η προσφορά...αλήθεια μια άσχετη ερώτηση:Ισχύει ακόμα στο what's up αυτό που όταν έχεις ένα πακέτο ίντερνετ και βάλεις ένα ακόμα πριν τη λήξη του προηγούμενου μεταφέρονται ολα μαζί στην τελευταία ημερομηνία λήξης;;

 

Edit:Το πακέτο 500Mb με 5€ πήρε παράταση μεχρι 30/6...μετά βλέπουμε.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αυτή η τακτική της Cosmote να βάζει ημερομηνία λήξης κάθε 15-30 μέρες σε διάφορες προσφορές πολύ άθλια και σπαστική...αν περιμένει την Wind πιστεύω θα πάρει πολλές παρατάσεις η προσφορά...αλήθεια μια άσχετη ερώτηση:Ισχύει ακόμα στο what's up αυτό που όταν έχεις ένα πακέτο ίντερνετ και βάλεις ένα ακόμα πριν τη λήξη του προηγούμενου μεταφέρονται ολα μαζί στην τελευταία ημερομηνία λήξης;;

 

Edit:Το πακέτο 500Mb με 5€ πήρε παράταση μεχρι 30/6...μετά βλέπουμε.

 

Ισχυει.. Δε ληγουν τα mb!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ζωγράφου το μεσημέρι είχα πάλι πρόβλημα με το 3g internet τώρα έβαλα το vodafone hotspot και δε ξέρω αν υπάρχει ακόμα... :mad:

 

Edit: ακόμα....

Edited by haris_led
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το ιντερνετ της κοσμοτε ειναι χαλια ουτως ή αλλως, τις τελευταιες 4 ημερες τα κακαρωσε κιολας, αιωνια του η μνημη,

επειδη το κινητο μου ειναι dual δοκιμασα το ιντερνετ της wind κ παει πολυ καλυτερα, σφαιρα, χωρις κολληματα, χωρις τπτ,

επειδη ειναι εταιρικο το κινητο θα τους αντεχτω λιγες μερες ακομα κ μετα θα κανω την αιτηση μου μεσω της εταιρειας για να εχω τα 100 mb τον μηνα με 5 ευρω,

ας εχω πληρωσει ηδη στην κοσμοτε, και να σας πω κ το αλλο, επειδη εχω δει να γραφονται διαφορα:

ουτε απο την μια τα παιρνω, ουτε απο την αλλη, χρησιμοποιω το ιντερνετ της κοσμοτε σε 2g/edge, εστω, εδω και ενα 6μηνο και

παρα πολλα προβληματα ενιοτε ρε παιδια, δεν αντεχεται

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Βλέπω νέα πακέτα στην cosmocarta που δίνουν 200 λεπτά με 5 ευρώ. (όλες οι εταιρίες έχουν τώρα το ίδιο πρόγραμμα).

Δηλαδή 400 λεπτά με 10 ευρώ.

Όμως έχω ήδη ενεργοποιημένο το 300 λεπτά με 10 ευρώ..

Η cosmote γράφει : Το πακέτο δεν είναι διαθέσιμο σε συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά δωρεάν χρόνου ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με ανανεώσεις από 10€ ή στην υπηρεσία 45’ λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας με κάθε ανανέωση από 10€

Υπάρχει τρόπος να καταργήσω το πρόγραμμα αυτό και να ενταχθώ στο 200' με 5€ ;

Αν όχι με βλέπω για άλλη εταιρία μια και οι περισσότεροι δικοί μου έχουν ήδη μετακομίσει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να καταργήσω το πρόγραμμα αυτό και να ενταχθώ στο 200' με 5€ ;

Απαντώ μόνος μου μια και κάλεσα στο 1330 και αναφέρει ότι μπορώ να διαγραφώ από το πακέτο των 300' με 10€.

Το κακό είναι βέβαια ότι αναφέρει ότι δεν έχω την δυνατότητα επανεγγραφής στο πρόγραμμα αυτό.

Δεν με πολυενδιαφέρει βέβαια. Αν το θελήσω επιλογές υπάρχουν. Ευτυχώς υπάρχει ανταγωνισμός προς όφελός μας.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Βλέπω νέα πακέτα στην cosmocarta που δίνουν 200 λεπτά με 5 ευρώ. (όλες οι εταιρίες έχουν τώρα το ίδιο πρόγραμμα).

Δηλαδή 400 λεπτά με 10 ευρώ.

Όμως έχω ήδη ενεργοποιημένο το 300 λεπτά με 10 ευρώ..

Η cosmote γράφει : Το πακέτο δεν είναι διαθέσιμο σε συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά δωρεάν χρόνου ομιλίας προς όλα τα δίκτυα με ανανεώσεις από 10€ ή στην υπηρεσία 45’ λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας με κάθε ανανέωση από 10€

Υπάρχει τρόπος να καταργήσω το πρόγραμμα αυτό και να ενταχθώ στο 200' με 5€ ;

Αν όχι με βλέπω για άλλη εταιρία μια και οι περισσότεροι δικοί μου έχουν ήδη μετακομίσει.

 

Νομίζω ότι άμα καλέσεις το 1330 θα υπάρχει επιλογή για απενεργοποιήση της προσφοράς με τα 300λεπτά με δέκα ευρώ !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και η μέρα ξεκίνησε πολύ ωραία για τους φοιτητές! :D

 

1ο μήνυμα: "Από τη φοιτητική προσφορά πήρες δώρο 600 λεπτά προς Whats up μέχρι τέλος Ιουνίου! Αυτή η προσφορά ολοκληρώθηκε. Σε λίγο θα ενημερωθείς για τη νέα φοιτητική προσφορά".

 

2ο μήνυμα: "Νέα φοιτητική προσφορά από 4/6 έως 31/10: Τα λεπτά των πακέτων Call Them All Plus και Call Them All 600 διπλασιάζονται και έχεις 1.200 λεπτά προς Whats up με κάθε πακέτο" (δεν διευκρινίζεται αν ο διπλασιασμός ισχύει και για τα μηνύματα).

 

3ο μήνυμα: "Επιπλέον, με τη νέα φοιτητική προσφορά από 4/6 έως 31/10, έχεις δώρο 600mb με κάθε ανανέωση από 10€ για να σερφάρεις στο internet.

 

Over and out. :)

Link to comment
Share on other sites

Και η μέρα ξεκίνησε πολύ ωραία για τους φοιτητές! :D

 

1ο μήνυμα: "Από τη φοιτητική προσφορά πήρες δώρο 600 λεπτά προς Whats up μέχρι τέλος Ιουνίου! Αυτή η προσφορά ολοκληρώθηκε. Σε λίγο θα ενημερωθείς για τη νέα φοιτητική προσφορά".

 

2ο μήνυμα: "Νέα φοιτητική προσφορά από 4/6 έως 31/10: Τα λεπτά των πακέτων Call Them All Plus και Call Them All 600 διπλασιάζονται και έχεις 1.200 λεπτά προς Whats up με κάθε πακέτο" (δεν διευκρινίζεται αν ο διπλασιασμός ισχύει και για τα μηνύματα).

 

3ο μήνυμα: "Επιπλέον, με τη νέα φοιτητική προσφορά από 4/6 έως 31/10, έχεις δώρο 600mb με κάθε ανανέωση από 10€ για να σερφάρεις στο internet.

 

Over and out. :)

 

Εμένα δε μου ήρθε κάτι τέτοιο! :-(

Μονο το κλασικό μήνυμα ότι μου μπήκε η προσφορά για τα 600 και ότι θα ενημερωθώ για τα 600mb με άλλο μήνυμα!

Link to comment
Share on other sites

Και η μέρα ξεκίνησε πολύ ωραία για τους φοιτητές! :D

 

1ο μήνυμα: "Από τη φοιτητική προσφορά πήρες δώρο 600 λεπτά προς Whats up μέχρι τέλος Ιουνίου! Αυτή η προσφορά ολοκληρώθηκε. Σε λίγο θα ενημερωθείς για τη νέα φοιτητική προσφορά".

 

2ο μήνυμα: "Νέα φοιτητική προσφορά από 4/6 έως 31/10: Τα λεπτά των πακέτων Call Them All Plus και Call Them All 600 διπλασιάζονται και έχεις 1.200 λεπτά προς Whats up με κάθε πακέτο" (δεν διευκρινίζεται αν ο διπλασιασμός ισχύει και για τα μηνύματα).

 

3ο μήνυμα: "Επιπλέον, με τη νέα φοιτητική προσφορά από 4/6 έως 31/10, έχεις δώρο 600mb με κάθε ανανέωση από 10€ για να σερφάρεις στο internet.

 

Over and out. :)

 

on line εγγραφη μπορείται να κανετε εδω http://www.whatsup.gr/el/studentregistration Με το WHAT'S UP είμαστε πάντα ΜΑΖΙ. Τα πάντα γίνονται εύκολα κι εμείς πιο δυνατοί! Τώρα με τη νέα Φοιτητική Προσφορά μπορούμε να μιλάμε ακόμα περισσότερο ΜΑΖΙ αλλά και να σερφάρουμε ασταμάτητα, γιατί έχουμε ΔΩΡΟ από το WHAT'S UP:

και διπλάσιο χρόνο ομιλίας στα πακέτα CALL THEM ALL 600 & CALL THEM ALL PLUS με κάθε ενεργοποίηση πακέτου. Έτσι με κάθε CALL THEM ALL 600 θα έχεις συνολικά 1.200 λεπτά για 1 μήνα προς όλο τον κόσμο του WHAT'S UP και με κάθε CALL THEM ALL PLUS θα έχεις συνολικά 1.200 λεπτά & 600 SMS για 1 μήνα προς όλο τον κόσμο του WHAT'S UP

και 600ΜΒ για 1 μήνα με κάθε ανανέωση 10€ απορω για ατομα που ειχανε ηδη την προσφορα θα πρεπει να την ξανα ενεργοποιησουνε; διοτι θελει φωτοτυπια ταυτοτητας και και πασου απο οτι ειδα; ή αφορα μονο νεα ατομα που δεν την είχανε ενεργοποιήσει;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου ήρθαν και εμένα τα μηνύματα το απόγευμα!

Την προσφορά την είχα ενεργοποιήσει από τον Γενάρη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...