Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πολυ πολυ να παρω και 2η καρτα, αφου με €5 εχει και €3 μεσα που τα χρησιμοποιεις για να βαλεις το πακετο των 60ΜΒ!

 

ξερω πολλους που εκαναν αυτο ακριβως. και την βγαλαν αψογα το καλοκαιρακι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια η προσφορα του 1.5GB, πηρα μια καρτουλα σημερα για να βγαλω τον Αυγουστο με το tablet.

Βεβαια θα ηθελα να μπορουσα να κανω και 2η ενεργοποιηση λιγο πριν φυγει ο μηνας, αλλα απο οτι βλεπω στου ορους μονο μια φορα δινεται:

 

"Το δωρεάν 1,5 GB αποδίδεται σε όλα τα πακέτα Internet που είναι ενεργά στις 01/08/2012 ή αποδίδεται στο πρώτο πακέτο που θα ενεργοποιηθεί μέχρι 31/08/2012. Το δωρεάν 1,5 GB ισχύει για 1 μήνα και αποδίδεται μία φορά."

 

Το πολυ πολυ να παρω και 2η καρτα, αφου με €5 εχει και €3 μεσα που τα χρησιμοποιεις για να βαλεις το πακετο των 60ΜΒ!

 

βάζεις 2ο αριθμό και είσαι κομπλε .. άλλα δεν ξέρω αν θα δουλέψει :p να έχεις 1,5GB για Σεπτέμβριο

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με ότι απομείνει από το 1.5Gb η cosmote χτίζει ένα καλό δόλωμα για να ανανεώνεις κάθε μήνα τα mb. Οπότε το βρίσκω χαζό από μεριά της να μην μεταφέρονται με κάθε ανανέωση. 1/9 θα ξέρουμε σίγουρα
Link to comment
Share on other sites

Με ότι απομείνει από το 1.5Gb η cosmote χτίζει ένα καλό δόλωμα για να ανανεώνεις κάθε μήνα τα mb. Οπότε το βρίσκω χαζό από μεριά της να μην μεταφέρονται με κάθε ανανέωση. 1/9 θα ξέρουμε σίγουρα

 

Ακριβώς δόλωμα για ανανέωση κάθε μήνα και μετά αλλαγή του monthly pass απο 3 σε 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά άμα πάνε το πακέτο των 3 ευρώ που κανονικά δίνει 60mb μόνο, τα 120 είναι καλοκαιρινή προσφορά, στα 5 ευρώ οι άνθρωποι είναι εκτός πραγματικότητας. Όσο και να ισχύει το δόλωμα κάποια στιγμή το 1.5 γίγα θα τελειώσει και μετά θα μείνει η αύξηση. Δεν νομίζω να κάνουν κάτι τέτοιο, πιο πιθανό θεωρώ να το κρατήσουν ως δόλωμα και να μεταφέρεται από μήνα σε μήνα αν ανανεώνεις το πακέτο με τα 3 ευρώ και άρα να αναγκάζεσαι να κάνεις και καμιά ανανέωση για λίγους μήνες π.χ μέχρι τα χριστούγεννα όπου μπορεί να βγάλουν κάποια άλλη προσφορά και πάει λέγοντας. :p
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι ο μονος που με βολευει το 'net day pass'(ή οπως το λεει), με 1ε/μερα για σερφαρισμα.

Σιγα μην καθομαι να μετραω με μετρητες τα mb στο σερφαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

μα με 3 ευρώ αυτόν τον μήνα πέρνεις 1656 ΜΒ !!

Βέβεα αν σου τελιώσουν δεν ξαναμπαίνεις στο day pass αν δεν περάσει ο μήνας....

Link to comment
Share on other sites

μα με 3 ευρώ αυτόν τον μήνα πέρνεις 1656 ΜΒ !!

Βέβεα αν σου τελιώσουν δεν ξαναμπαίνεις στο day pass αν δεν περάσει ο μήνας....

 

Ναι, αλλα θελει να εχεις πακετο, ετσι δεν ειναι?

Ενω το daily pass, το χρησιμοποιεις οποτε το χρειαστεις μονο.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενα sms απο cosmote, για 1 ωρα δωρα το σκ.

Ερωτηση: αφαιρει απο τον δωρεαν χρονο που εχει ηδη μεσα η cosmokarta λογω της προσφατης ανανεωσης με καρτα 10ε, ή αφηνει εκεινο το υπολοιπο ανεπαφο, για οσες κλησεις γινουν εντος σκ?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε. Λογικά θα πρέπει να αφαιρεί πρώτα από την 1 ώρα και μετά από τα 100 λεπτά της ανανέωσης των 10Ε. Η χρέωση υποθέτω το κλασσικό 3λεπτο? Γιατί δεν έγραφε κάτι το μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τρίλεπτο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα έτσι δοκιμαστικά το πακέτο με τα 3 ευρώ για ίντερνετ και λέει ότι για όλα τα mb ισχύουν μέχρι 8/9. Στα δικά μου μάτια είναι ξεκάθαρο το μήνυμα, με ενεργοποίηση νέου πακέτου ίντερνετ επεκτείνεται και η διάρκεια του 1.5 γίγα. :happy: Τώρα αν 1/9 από μόνοι τους αφαιρέσουν ότι έχει μείνει από το 1.5 γίγα τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα έτσι δοκιμαστικά το πακέτο με τα 3 ευρώ για ίντερνετ και λέει ότι για όλα τα mb ισχύουν μέχρι 8/9. Στα δικά μου μάτια είναι ξεκάθαρο το μήνυμα, με ενεργοποίηση νέου πακέτου ίντερνετ επεκτείνεται και η διάρκεια του 1.5 γίγα. :happy: Τώρα αν 1/9 από μόνοι τους αφαιρέσουν ότι έχει μείνει από το 1.5 γίγα τι να πω.

 

Επειδη εχω χαθει μες τις σελιδες και στα ποστ, μπορει καποιος να μου πει, τι πρεπει να στειλω, και που, και τι μου δινει, αυτη η προσφορα για σερφαρισμα τον αυγουστο? Και ποιο ειναι το apn?(στο net daily pass ειναι το 'internet' νομιζω). Πρεπει να εχω ηδη ενεργοποιημενο καποιο πακετο ή δεν απαιτειται?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα έτσι δοκιμαστικά το πακέτο με τα 3 ευρώ για ίντερνετ και λέει ότι για όλα τα mb ισχύουν μέχρι 8/9. Στα δικά μου μάτια είναι ξεκάθαρο το μήνυμα, με ενεργοποίηση νέου πακέτου ίντερνετ επεκτείνεται και η διάρκεια του 1.5 γίγα. :happy: Τώρα αν 1/9 από μόνοι τους αφαιρέσουν ότι έχει μείνει από το 1.5 γίγα τι να πω.

Έφτασε 9 Αυγούστου και μιλάμε ακόμα γι αυτό; Σας το έχω πει εδώ μέσα από την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_servise_IOTPCK60/section/COSMOKARTA

 

Οπως βλέπω, πρεπει να εχω ενεργοποιησει πρωτα, καποιο πακετο internet για να μπορω να εχω την προσφορα με το 1,5gb?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έβαλα στο neov την κάρτα και πήρα το 1,5 γίγκα, όμως δεν έχω πουθενά το APN για πρόσβαση στο whatsup μου οπότε μου γράφετε τις ρυθμίσεις για να μπαινω επιτέλους στο Ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τις ρυθμισεις αλλαο πιο γρηγορος τροπος ειναι να παρεις την εξυπηρετηση να στις στειλουν αυτοι..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έβαλα στο neov την κάρτα και πήρα το 1,5 γίγκα, όμως δεν έχω πουθενά το APN για πρόσβαση στο whatsup μου οπότε μου γράφετε τις ρυθμίσεις για να μπαινω επιτέλους στο Ιντερνετ?

 

APN : Internet

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομη δεν εχω ενεργοποιησει πακετο ιντερνετ για να παρω το 1,5 GB.

Αν το ενεργοποιησω στις 31/08, θα παρω και το 1,5 GB με ημερομηνια ληξης 31/09;

Ή θα πρεπει να κανω τωρα μια ενεργοποιηση των 120 ΜΒ, να παρω το 1,5 GB και στις 31/08 να ξαναγορασω πακετο 120 ΜΒ για να συνεχισουν να υφιστανται και τον επομενο μηνα;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομη δεν εχω ενεργοποιησει πακετο ιντερνετ για να παρω το 1,5 GB.

Αν το ενεργοποιησω στις 31/08, θα παρω και το 1,5 GB με ημερομηνια ληξης 31/09;

Ή θα πρεπει να κανω τωρα μια ενεργοποιηση των 120 ΜΒ, να παρω το 1,5 GB και στις 31/08 να ξαναγορασω πακετο 120 ΜΒ για να συνεχισουν να υφιστανται και τον επομενο μηνα;

 

Το πακέτο του 1.5GB ισχύει μόνο για τον Αύγουστο. Ακόμα δεν ξέρουμε αν θα μεταφερθεί το υπόλοιπο του πακέτου αυτού στους επόμενους μήνες με απλές ανανεώσεις των 3€. Βάλε εσύ καλού-κακού ένα πακετάκι με 3€ να σου έρθει το 1.5GB και λίγο πριν τις 31/8 βάλε άλλο ένα, προκειμένου να αλλάξει η ημερομηνία λήξης του πακέτου. Αν μεταφερθούν τα GB, θα το δούμε από το Σεπτέμβριο και μετά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να κάνω εκτροπή απο wats up σε συμβολαιο cosmote ? και αν ναι χρεώνομαι εγώ ή αυτος που καλεί ?

 

Αυτός που σε πήρε θα χρεωθεί την κλήση του στο whats up κι εσύ θα χρεωθείς την κλήση από το whats up σου στο συμβόλαιο. Μόνο αν ενεργοποιήσεις την υπηρεσία 2in1 sim δεν θα χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που σε πήρε θα χρεωθεί την κλήση του στο whats up κι εσύ θα χρεωθείς την κλήση από το whats up σου στο συμβόλαιο. Μόνο αν ενεργοποιήσεις την υπηρεσία 2in1 sim δεν θα χρεώνεσαι.

αυτη προφανώς δεν είναι δωρεάν.Σωστα;Γνωριζουμε ποια ειναι η χρεωση ?

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο του 1.5GB ισχύει μόνο για τον Αύγουστο. Ακόμα δεν ξέρουμε αν θα μεταφερθεί το υπόλοιπο του πακέτου αυτού στους επόμενους μήνες με απλές ανανεώσεις των 3€. Βάλε εσύ καλού-κακού ένα πακετάκι με 3€ να σου έρθει το 1.5GB και λίγο πριν τις 31/8 βάλε άλλο ένα, προκειμένου να αλλάξει η ημερομηνία λήξης του πακέτου. Αν μεταφερθούν τα GB, θα το δούμε από το Σεπτέμβριο και μετά. ;)

 

Μια επισημη απαντηση απο το Customer Care της Cosmote στο Facebook στην επισημη σελιδα τους

 

Eρωτηση:

"Ξερουμε αν μπορουμε (για cosmocarta αναφερομαι) να μεταφερουμε αυτα τα 1,5 gb σε περιπτωση που κανουμε μια ανανεωση πριν τις 31/08; Και κατι αλλο. Πρωτα καταναλωνονται τα 1,5gb κατα το σερφαρισμα μας ή πρωτα τα ΜΒ που ειχαμε απο τα μηνιαια προγραμματα; Ευχαριστω"

 

Aπαντηση:

Αν σου έχει αποδοθεί η προσφορά του 1,5GB και αγοράσεις στη συνέχεια ένα πακέτο internet (monthly pass ή πακέτο με sms + internet), τότε όλο το υπόλοιπο των ΜΒ (παλιά και νέα καθώς και αυτά του δώρου) θα πάρει ως ημερομηνία λήξης αυτή του νέου πακέτου. Επιπλέον πρώτα καταναλώνονται τα MB της προσφοράς και στη συνέχεια τα ΜΒ του πακέτου που έχεις ενεργοποιήσει.

 

--Φωτεινή, Customer Care

 

https://www.facebook.com/cosmote

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...