Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυσκολο να ξανα βγάλουν προσφορα με 1,5 gb. ;

 

Όταν φτιάξει το δίκτυο 4ης γενιάς ή όταν ξαναβγάλει αντίστοιχη προσφορά κάποια άλλη εταιρεία, ίσως να το ξαναβγάλει, αλλά για τώρα πολύ δύσκολο.

 

Ναι πηρα 100 άλλα έως την τρίτη

 

Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχίζω στις 21 Σεπτεμβρίου πως θα τη παλέψω μέχρι τότε http://64.19.142.10/www.myphone.gr/forum/image/smilies/lol.gif
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 cosmokartes κι ένα whats up και θέλω να μεταφέρω μονάδες από τη μία cosmokarta και το whats up στην άλλη cosmokarta. Πως γίνεται; Έστειλα ένα μήνυμα σε ένα τετραψήφιο που βρήκα στη σελίδα της cosmote και δεν έγινε η μεταφορά.
Link to comment
Share on other sites

^ η μεταφορά υπολοίπου γίνεται μέσω συνομιλίας με εκπροσωπο στην εξυπηρέτηση πελατών. Πάρε τηλέφωνο, η μεταφορά ολοκληρώνεται σε μερικές ώρες
Link to comment
Share on other sites

^ η μεταφορά υπολοίπου γίνεται μέσω συνομιλίας με εκπροσωπο στην εξυπηρέτηση πελατών. Πάρε τηλέφωνο, η μεταφορά ολοκληρώνεται σε μερικές ώρες

 

Επίσης, μεταφορά υπολοίπου γίνεται μόνο για ποσά από 5€ και άνω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι θετικό που δεν μπορείς να κάνεις άμεσα μεταφορά με την αποστολή sms...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι θετικό που δεν μπορείς να κάνεις άμεσα μεταφορά με την αποστολή sms...
δεν λες πάλι καλά που χουν αφήσει τη δυνατότητα μεταφορας? άλλοι την εχουν καταργήσει (wind) κι άλλοι έχουν χίλιους περιορισμούς που την κάνουν σχεδόν αχρηστη (voda)
Link to comment
Share on other sites

δεν λες πάλι καλά που χουν αφήσει τη δυνατότητα μεταφορας? άλλοι την εχουν καταργήσει (wind) κι άλλοι έχουν χίλιους περιορισμούς που την κάνουν σχεδόν αχρηστη (voda)

 

Εκτος απο τον περιορισμο της ανανεωσης των 25 ευρω που αλλου σε δυσκολευει η βονταφον;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι και λίγα 25 ευρώ και μάλιστα το τρίμηνο!!

Η Cosmote σε ταλαιπωρεί επειδή πρέπει να πάρεις τηλ. αλλά είναι ασυγκρίτως πιο εξυπηρετική (σε αυτό το θέμα) από τις άλλες 2 εταιρείες!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.Η ιστορία έχει ως εξής:έχω καρτοκινητή cosmote ένα samsung galaxy y android 2.3.6 και απενεργοποίησα το daily pass της cosmote.Μετά θέλησα να εχω τη δυνατοτητα να μπαινω στο διαδικτυο εαν χρειαστει και χωρις το wifi αν δεν ειναι διαθεσιμο αλλα και να εκμεταλλευτω τα δωρεαν mb που δινει κατα καιρους η cosmote.ζητησα και μου εστειλαν τις παραμετρους,τα εθεσα ολα σε εφαρμογη (πακετο δεδομενων,δικτυο wcdma) αλλα δεν "μπαινω".Τι φταιει και τι μπορω να κανω;

Και βέβαια με τις χρεώσεις τι γίνεται;Εφριξα με οσα ειδα στο thread........

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

 

Ξέρετε πως μπορώ να ενεργοποιήσω την ειδοποίηση κλήσεων όταν το κινητό είναι κλειστό?(δεν μου στέλνει μήνυμα όταν το ανοίγω)

(Αν καλέσω όταν είναι κλειστό λέει ότι ο συνδρομητής έχει το τηλέφωνο απενεργοποιημένο)

 

Έχω cosmote-whats up.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

 

Ξέρετε πως μπορώ να ενεργοποιήσω την ειδοποίηση κλήσεων όταν το κινητό είναι κλειστό?(δεν μου στέλνει μήνυμα όταν το ανοίγω)

(Αν καλέσω όταν είναι κλειστό λέει ότι ο συνδρομητής έχει το τηλέφωνο απενεργοποιημένο)

 

Έχω cosmote-whats up.

δες εδώ οπου στον αριθμο που λεει, αν ο αριθμος σου αρχιζει απο 698 αντι για 697 το αλλαζεις αντιστοιχα με 8

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρω υπόλοιπο σε sms και ομιλία προς whatsup, πρέπει να ανανεώσω με το ιδιο πακέτο των7€ που εχω ή γίνεται και με το πακέτο των 5€?
Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρω υπόλοιπο σε sms και ομιλία προς whatsup, πρέπει να ανανεώσω με το ιδιο πακέτο των7€ που εχω ή γίνεται και με το πακέτο των 5€?

 

Ανανέωση σε πακέτο ομιλίας ΚΑΙ SMS νομίζω πρέπει να επιλέξεις το πακέτο των 7 ευρώ. Τι εννοείς να "μεταφέρεις"; Αφού δεν μεταφέρονται όσα μείνουν. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχω υπολοιπομενα sms και χρονο ομιλιας και ληγει το πακετο. Αμα κανω ανανεωση του ιδιου πακετου, δεν θα προστεθουν κι αυτα για τον επομενο μηνα? Αυτο εννοω μεταφορα. Να βαλω δηλαδη 600+600 και να προστεθει σε αυτα το υπολοιπο που εχω τωρα στην καινουρια ημερομηνια ληξης.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα με καλεσαν για πολλοστη φορα απο το ιδιο νουμερο να προσφερουν καρτοσυμβολαιο. Απορω που ειδαν την καταναλωση κ το προτειναν. Τους ειπα πως δεν ειμαι ευχαριστημενη κι οχι μονο δεν θελω να κανω καρτοσυμβολαιο αλλα θα το καταργησω καποια στιγμη. Μα γιατι αφου προσφερουμε υπηρεσιες υψηλου επιπεδου;; του ειπα τρια πραγματα : δεν μπορω να κρατησω κληση πανω απο 3 λεπτα (εδω κατι ειπε οτι ειναι ρυθμιση της κοσμοτε για να μην καταναλωνεται η καρτα μας-νομιζουν οτι μιλανε σε νηπια προφανως),το σημα ειναι τραγικο κ το ιντερνετ τους πανακριβο. Μα εχει το μεγαλυτερο μεριδιο πελατων κ δεν της επιτρεπεται να βγαζει προσφορες,εγω ομως σαν πελατης θα κοιταξω την τσεπη μου κι οχι τι επιτρεπεται στην καθε εταιρια, απαντησα. Αρον αρον με εκλεισε.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Σε κοσμοκάρτα μου ήρθε μήνυμα ότι συνεχίζεται ο διπλασιασμός στα mb μέχρι 30/9

 

"με κάθε sms100 εχεις δωρο διπλασια mb και μονο με 5Ε εχεις 100sms και 120mb για ένα μήνα.."

 

το Sms100 δεν έχει 4Ε? Στο 1330 και στην ιστοσελίδα λέει 4Ε. Λάθος στο μήνυμα ή μελλοντική αύξηση από Οκτώβριο?

 

Ένα πακέτο μήνυμα+ιντερνετ το καταργήσαν?

Link to comment
Share on other sites

Εχω υπολοιπομενα sms και χρονο ομιλιας και ληγει το πακετο. Αμα κανω ανανεωση του ιδιου πακετου, δεν θα προστεθουν κι αυτα για τον επομενο μηνα? Αυτο εννοω μεταφορα. Να βαλω δηλαδη 600+600 και να προστεθει σε αυτα το υπολοιπο που εχω τωρα στην καινουρια ημερομηνια ληξης.

Η μεταφορά που λες δεν γίνεται στην COSMOTE. Ό,τι πακέτο ενεργοποιείς, λήγει την ημερομηνία που αναφέρει το μήνυμα. Δεν αλλάζει αυτό.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Εν τέλει πήρα και στην εξυπηρέτηση όπου μου είπανε ότι μεταφέρονται τα sms αλλά όχι τα λεπτά ομιλίας..!
Link to comment
Share on other sites

Εχω υπολοιπομενα sms και χρονο ομιλιας και ληγει το πακετο. Αμα κανω ανανεωση του ιδιου πακετου, δεν θα προστεθουν κι αυτα για τον επομενο μηνα? Αυτο εννοω μεταφορα. Να βαλω δηλαδη 600+600 και να προστεθει σε αυτα το υπολοιπο που εχω τωρα στην καινουρια ημερομηνια ληξης.

 

όχι, δεν πάνε μέχρι την άλλη ημερομηνία. Έχουν την δική τους ημερομηνία λήξης...τα 600+600 που ΘΑ βάλεις, θα λήξουν άλλη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Με το SMS THEM ALL 600 έχεις 600 SMS προς όλο τον κόσμο του What’s Up και ΔΩΡΟ 120 MB internet για 1 μήνα, μόνο με 5€!

Η προσφορά ισχύει μέχρι 30/09/2012. δωθηκε παραταση

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρετε αν στην κοσμοκάρτα τα δωρεάν λεπτά που παίρνεις με ανανέωση μπλέκονται με το πρόγραμμα 1λεπτό το λεπτό? Τρώει πρώτα από τα δωρεάν και μετά ξεκινά η χρέωση ή είναι ξεχωριστά?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Για τα 2 νούμερα στο 1 λεπτό το λεπτό καταναλώνει από κει, δηλαδή σε χρεώνει το 1 λεπτό το λεπτό από το υπόλοιπο της κάρτας για όλα τα άλλα νούμερα καταναλώνει από τα δωρεάν λεπτά της ανανέωσης αλλά νομίζω ότι έχει βήμα χρέωσης το 3λεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Για τα 2 νούμερα στο 1 λεπτό το λεπτό καταναλώνει από κει, δηλαδή σε χρεώνει το 1 λεπτό το λεπτό από το υπόλοιπο της κάρτας για όλα τα άλλα νούμερα καταναλώνει από τα δωρεάν λεπτά της ανανέωσης αλλά νομίζω ότι έχει βήμα χρέωσης το 3λεπτο.

 

http://cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_2wres/section/Exclusive_CK

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...