Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με κάλεσαν πριν λίγο από 2310598800. το ψαξα και είναι τηλέφωνο της κοσμοτέ.

δε πρόλαβα να το σηκώσω. ξέρει κανείς τί μπορεί να με ήθελαν; πήραν και κάποιον άλλον;

 

mol μολις με καλεσαν απο το ιδιο νουμερο, μαλιστα μου φανηκε και περιεργο το οτι με καλουν απο Θεσσαλονικη.

Μου ελεγαν για προσφορες της Cosmote σχετικα με το κινητο και το σταθερο τηλεφωνο και ΑΝ ηθελα να κανω μεταφορα στην Cosmote.

:X

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγάλο υπόλοιπο απο την προσφορά "ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥ Mobile Internet"του Αυγούστου και θέλω να μεταφερω τα ΜΒ για ακόμη 30 ημέρες. Γνωρίζει κάποιος στα σίγουρα αν αντι για το "COSMOTE Internet Monthly Pass 60" με κόστος 3€ (120 ΜΒ), μπορω να τα μεταφέρω και με το "ΠΑΚΕΤΟ ΓΡΑΠΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ - SMS 100 + δώρο 120ΜΒ" με κόστος 4€;

 

Σχετ.: 1 & 2

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγάλο υπόλοιπο απο την προσφορά "ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥ Mobile Internet"του Αυγούστου και θέλω να μεταφερω τα ΜΒ για ακόμη 30 ημέρες. Γνωρίζει κάποιος στα σίγουρα αν αντι για το "COSMOTE Internet Monthly Pass 60" με κόστος 3€ (120 ΜΒ), μπορω να τα μεταφέρω και με το "ΠΑΚΕΤΟ ΓΡΑΠΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ - SMS 100 + δώρο 120ΜΒ" με κόστος 4€;

 

Σχετ.: 1 & 2

όχι. μόνο με πακέτα που δίνουν ίτνερνετ κανονικά, όχι ως δώρο

Link to comment
Share on other sites

όχι. μόνο με πακέτα που δίνουν ίτνερνετ κανονικά, όχι ως δώρο

 

Στο μυνημα απο 14 Αύγ. 2012 απαντάται ότι:

"Αν σου έχει αποδοθεί η προσφορά του 1,5GB και αγοράσεις στη συνέχεια ένα πακέτο internet (monthly pass ή πακέτο με sms + internet), τότε όλο το υπόλοιπο των ΜΒ (παλιά και νέα καθώς και αυτά του δώρου) θα πάρει ως ημερομηνία λήξης αυτή του νέου πακέτου. Επιπλέον πρώτα καταναλώνονται τα MB της προσφοράς και στη συνέχεια τα ΜΒ του πακέτου που έχεις ενεργοποιήσει.

 

--Φωτεινή, Customer Care"

 

Τελικά τι υσχίει; Το Customer Care απαντάει σε άλλη ερώτηση; Υπάρχει κάποιος που να το εχει δοκιμάσει;

Edited by antipages
Προσθηκη link
Link to comment
Share on other sites

Στο μυνημα απο 14 Αύγ. 2012 απαντάται ότι:

"Αν σου έχει αποδοθεί η προσφορά του 1,5GB και αγοράσεις στη συνέχεια ένα πακέτο internet (monthly pass ή πακέτο με sms + internet), τότε όλο το υπόλοιπο των ΜΒ (παλιά και νέα καθώς και αυτά του δώρου) θα πάρει ως ημερομηνία λήξης αυτή του νέου πακέτου. Επιπλέον πρώτα καταναλώνονται τα MB της προσφοράς και στη συνέχεια τα ΜΒ του πακέτου που έχεις ενεργοποιήσει.

 

--Φωτεινή, Customer Care"

 

Τελικά τι υσχίει; Το Customer Care απαντάει σε άλλη ερώτηση; Υπάρχει κάποιος που να το εχει δοκιμάσει;

ναι μόνο που το SMS 100 δεν είναι πακέτο ίντερνετ.απλά δίνει δώρο ίντερνετ ως προσφορά

Link to comment
Share on other sites

ναι μόνο που το SMS 100 δεν είναι πακέτο ίντερνετ.απλά δίνει δώρο ίντερνετ ως προσφορά

Οκ! Σόρρυ που επιμενω αλλα η Φωτεινη πιο πακέτο με sms + internet εννωει; Εχουμε κάποιο λίνκ;

 

Αν κρίνω σωστα απο τις διευκρινίσεις της προσφοράς (παράγραφος 3 - Συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ) η cosmote, θεωρει το "• SMS100 + ΔΩΡΟ 120 MB" ως "Πακέτο με ενσωματωμένα ΜΒ για Προγράμματα Καρτοκινητής". Υπάρχει κάποιος που το εχει δοκιμάσει;

Edited by antipages
συμπληρωματικά στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγάλο υπόλοιπο απο την προσφορά "ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥ Mobile Internet"του Αυγούστου και θέλω να μεταφερω τα ΜΒ για ακόμη 30 ημέρες. Γνωρίζει κάποιος στα σίγουρα αν αντι για το "COSMOTE Internet Monthly Pass 60" με κόστος 3€ (120 ΜΒ), μπορω να τα μεταφέρω και με το "ΠΑΚΕΤΟ ΓΡΑΠΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ - SMS 100 + δώρο 120ΜΒ" με κόστος 4€;

 

Σχετ.: 1 & 2

ΝΑΙ.Εγω αυτο το πακετο περνω, στελνω SMS 100 στο 1330 απο την αρχη της προσφορας και τωρα εχω γυρο στα 1700ΜΒ.Δες το συνημμενο και θα καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ.Εγω αυτο το πακετο περνω, στελνω SMS 100 στο 1330 απο την αρχη της προσφορας και τωρα εχω γυρο στα 1700ΜΒ.Δες το συνημμενο και θα καταλαβεις

 

 

 

 

Παιδια καλησπερα.Μια ερωτηση θελω να κανω.Ζητω συγγνωμη αν δεν ειμαι στο σωστο θεμα.Εχω κοσμοκαρτα.Η υπηρεσια twin sim δουλευει κ στα καρτοκινητα η οχι? Κ αν δουλευει τι πρεπει να κανω για να την ενεργοποιησω?

 

Ευχαριστω πολυ,

 

Φιλικα,

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Μια ερωτηση θελω να κανω.Ζητω συγγνωμη αν δεν ειμαι στο σωστο θεμα.Εχω κοσμοκαρτα.Η υπηρεσια twin sim δουλευει κ στα καρτοκινητα η οχι? Κ αν δουλευει τι πρεπει να κανω για να την ενεργοποιησω?

 

Ευχαριστω πολυ,

 

Φιλικα,

Γιαννης

 

Μια χαρα δουλευει κ σε καρτοκινητα. Με 10ευρω εισαι ετοιμος, δεν εχει μινιαιο παγιο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απορία: Έχω whats'up και δεν έχω αναγνώριση κλήσεων στο εξωτερικό. Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό? Υπάρχει τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ.Εγω αυτο το πακετο περνω, στελνω SMS 100 στο 1330 απο την αρχη της προσφορας και τωρα εχω γυρο στα 1700ΜΒ.Δες το συνημμενο και θα καταλαβεις

 

Συγγνωμη για την επιμονη αλλα στο μηνυμα δε φαινεται ολοκληρο. Τα 1700 ΜΒ λιγουν και αυτα στις 19/10/2012?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το χρησιμοποιώ, ναι κάθε φορά που βάζεις 100 μηνύματα ανανεώνεται και το ίντερνετ και τα μβ ανανεώνονται ως προς την λήξη. Πήρα 1.5 γίγα τον αύγουστο και επειδή μπαίνω με wifi, τώρα με τις ανανεώσεις των 100 sms με τα επιπλέον γίγα έχω πάνω από 2 γίγα που λήγουν τον 10ο. Καθόλου άσχημα :D
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για την επιμονη αλλα στο μηνυμα δε φαινεται ολοκληρο. Τα 1700 ΜΒ λιγουν και αυτα στις 19/10/2012?

 

Ηλιου φαεινοτερο!Το σημερινο report στελνοντας Υ στο 1330

Αυριο-μεθαυριο που θα κανω ανανεωση θα ξαναποσταρω να δεις που θα εχει ανανεωθη η ημερονηνια.

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να παρω μια εφεδρικη sim με τον ιδιο αριθμο?

Πρεπει να πω οτι την εχασα? Θελει αιτηση? Χρηματα? Την βγαζουν αμεσα? Θελει τιποτε χαρτια? Στον γερμανο ή οτε?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να παρω μια εφεδρικη sim με τον ιδιο αριθμο?

Πρεπει να πω οτι την εχασα? Θελει αιτηση? Χρηματα? Την βγαζουν αμεσα? Θελει τιποτε χαρτια? Στον γερμανο ή οτε?

 

οχι μονο εαν εχεις την υπηρεσια ενας αριθμος με 2 σημ αλλιως δεν γινεται. μονο εαν θελεισ να αλλαξεισ εσυ ή την χασεισ

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο εαν εχεις την υπηρεσια ενας αριθμος με 2 σημ αλλιως δεν γινεται. μονο εαν θελεισ να αλλαξεισ εσυ ή την χασεισ

 

Γιατι δεν καταλαβαινω τι μου λες?

Το ξαναλες πιο απλα?

Θελω μια sim, σαν αυτη που ηδη εχω, απλα να καθεται, εφεδρικη. Ξερω οτι αν πω οτι την χανω, βγαζουν αλλη. Απλα θελω λιγο να μου πει καποιος τα διαδικαστικα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν καταλαβαινω τι μου λες?

Το ξαναλες πιο απλα?

Θελω μια sim, σαν αυτη που ηδη εχω, απλα να καθεται, εφεδρικη. Ξερω οτι αν πω οτι την χανω, βγαζουν αλλη. Απλα θελω λιγο να μου πει καποιος τα διαδικαστικα.

αν πεις ότι εχασες και ζητησεις άλλη σιμ, θα απενεργοποιήσουν την πρώτη, άρα πάλι μία θα έχεις. γι αυτό που ζητάς απλά πάρε τηλ ή πηγαινε σ ενα κατάστημα και ζήτα το, σε κάποια εταιρία το κανουν αλλά δεν θυμαμαι σε ποια
Link to comment
Share on other sites

αν πεις ότι εχασες και ζητησεις άλλη σιμ, θα απενεργοποιήσουν την πρώτη, άρα πάλι μία θα έχεις. γι αυτό που ζητάς απλά πάρε τηλ ή πηγαινε σ ενα κατάστημα και ζήτα το, σε κάποια εταιρία το κανουν αλλά δεν θυμαμαι σε ποια

 

Μιλας για την υπηρεσια twin. Ο ιδιος αριθμος σε δυο σιμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλας για την υπηρεσια twin. Ο ιδιος αριθμος σε δυο σιμ.

 

Γιατι δεν καταλαβαινω τι μου λες?

Το ξαναλες πιο απλα?

Θελω μια sim, σαν αυτη που ηδη εχω, απλα να καθεται, εφεδρικη. Ξερω οτι αν πω οτι την χανω, βγαζουν αλλη. Απλα θελω λιγο να μου πει καποιος τα διαδικαστικα.

 

δεν γινεται , γινεται μονο εαν εχεις την υπηρεσια αυτη http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__serviceTwinSim/section/PacksAddOnServices/loc/el_GR και παλι δεν μπορουν και οι 2 σημ να ειναι ανοιχτες ταυτοχρονα , οταν η μια σημ ενεργοποιηθει και η αλλη ειναι ηδη ανοιχτη τοτε χανει το σημα η μια και η αλλη δικτυωνεται. αρα δεν γινεται αυτο που ζητας στην απλη σημ παρα μονο ενεργοποιησεις αυτην την υπηρεσια TWinSIM

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται , γινεται μονο εαν εχεις την υπηρεσια αυτη http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__serviceTwinSim/section/PacksAddOnServices/loc/el_GR και παλι δεν μπορουν και οι 2 σημ να ειναι ανοιχτες ταυτοχρονα , οταν η μια σημ ενεργοποιηθει και η αλλη ειναι ηδη ανοιχτη τοτε χανει το σημα η μια και η αλλη δικτυωνεται. αρα δεν γινεται αυτο που ζητας στην απλη σημ παρα μονο ενεργοποιησεις αυτην την υπηρεσια TWinSIM
μα αυτό θέλει, να την έχει εφεδρική. αρα η υπηρεσία twinsim είναι ακριβώς αυτό που θέλει
Link to comment
Share on other sites

Ηλιου φαεινοτερο!Το σημερινο report στελνοντας Υ στο 1330

Αυριο-μεθαυριο που θα κανω ανανεωση θα ξαναποσταρω να δεις που θα εχει ανανεωθη η ημερονηνια.

 

πως βγαζεις φοτογραφια απο το κινητο σου αυτα που σου δειχνει στην οθονη? :cry:

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

[OFFTOPIC]

πως βγαζεις φοτογραφια απο το κινητο σου αυτα που σου δειχνει στην οθονη? :cry:
εφόσον είσαι rooted, μπορείς με κάποια απ τις απειρες εφαρμογες https://play.google.com/store/search?q=screenshot ή αν έχεις custom rom υπάρχει επιλογή στο power key menu
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, μια εφεδρικη sim θελω, ενα ακομη πλαστικο 'καρτακι'.

Εννοειτε θα κλεινω την μια, θα ανοιγω την αλλη, οχι κι οι δυο ταυτοχρονα!

Χρειαζεται ενεργοποιηση υπηρεσιας γι αυτο?

Κατι σαν κλωνοποιημενη καρτα ρε παιδια. Αμα χασω τη μια, να δουλεψω σε ενα δευτερολεπτο με την αλλη.

 

Πως μπορει ενας παροχος να 'απενεργοποιησει' μια sim? Ειναι δυνατον?

Δεν υπαρχει καποιο διακριτικο στοιχειο. Καποτε ειχα κανει κλωνοποιηση σε ενα μαγαζι. Οποτε ηθελα εμπαινα με την μια σιμ, ή με την αλλη.

Τι μου λετε να ενεργοποιησω υπηρεσια ή οτι θα μου απενεργοποιησουν την καρτα και κατι τετοια?

 

Μια εφεδρικη sim δια παν ενδεχομενον!

Πειτε οτι την εχασα τελος τελος!

Μια ιδια!

 

Πως την ζητω, τι πρεπει να κανω, τι πληρωνω, πως γινεται! Αυτο ρωτω.

 

Σημειωτεον, φιλος μου εχασε τη vodafone sim του, πηγε σε ενα vodafone shop, σε 5 λεπτα, με 5 ευρω, ειχε νεα sim με ο ιδιο νουμερο στα χερια του.

Ε, κατι τετοιο θελω κι εγω.

Γινεται στην cosmote? Και πως να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Σημειωτεον, φιλος μου εχασε τη vodafone sim του, πηγε σε ενα vodafone shop, σε 5 λεπτα, με 5 ευρω, ειχε νεα sim με ο ιδιο νουμερο στα χερια του.

 

μολις ομως ενεργοποιησε τη νεα σιμ, η παλιά ακυρωθηκε ;)

 

αυτο που πρεπει να ρωτησεις σε καταστημα ειναι εαν μπορουν να σου βγαλουν νεα σιμ με το ιδιο νουμερο, χωρις να ακυρωνουν τη παλια

Link to comment
Share on other sites

πως βγαζεις φοτογραφια απο το κινητο σου αυτα που σου δειχνει στην οθονη? :cry:

 

"Καταγραφη οθονης" λεγεται και ειναι λειτουργια του BADA OS. Αποθηκευει ως φωτο οτι βλεπεις στην οθονη. Ας ειναι καλα η SAMSUNG που δεν εξελιξε το συστημα περεταιρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...