Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παίδες θα σας διαβάσει κανείς και θα νομίζει ότι όποιος βάλει cosmote δεν θα μπορεί να μιλήσει και ότι όλοι όσοι έχουν cosmote είναι ηλίθιοι. Έλεος. Να κάνετε κριτική αλλά είπαμε μέχρι ένα σημείο. Κάνετε σαν μικρά παιδιά που τσακώνονται ποιος μπαμπάς είναι ποιο δυνατός.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως καθε φορά που στελνω sms για υπολοιπα σε wu,q,voda, το wu κανει γυρω στα 50 δευτ να μου απαντησει, ενω στα άλλα 2 κανει 5 δευτ
Link to comment
Share on other sites

σε ποιοτητα κλησης και sms η κοσμοτε ειναι η χειροτερη, εχει ομως καλυψη στα πιο ξεχασμενα μερη της ελλαδος. Τη καλυτερη ποιοτητα στο 2G εχει η wind αυτη τη στιγμη.

 

Εαν δεν υπηρχαν οι αθλιοι δημαρχοι, που για λιγες ψηφους κατεβαζαν και κατεβαζουν κεραιες, η κοσμοτε δε θα ειχε υπερφορτωση

 

Εγω που ειμαι απο νησι και παω σε πολλα νησια ολο το χρονο λογο δουλειας η πιο αξιοπιστη με διαφορα ειναι η cosmote, ειδικα ανατολικο αιγαιο, οι αλλες απλα δεν ενδιαφερονται να βαλουν καιρεες σε ξεχασμενα μερη. Επιδει εχω και γω wind εχει πολλα προβληματα ακομη κ στο νησι μου τη Ναξο ειναι ανυπαρκτη ακομη και στο 2G, οταν εχει δυσκολα καιρικα φαινομενα μπορει να χανεται το σημα για μερες σε ολο το νησι, φετος το καλοκαιρι εβαλαν σε ενα οικισμο του νησιου στα ορεινα 3G, στο υπολοιπο νησι τιποτα ενω οι αλλες εχουν εδω και χρονια, με την διαφορα οτι της cosmote ειναι απο ακρη σε ακρη κ παντου ενω της voda μονο στους οικισμους. Ας πουμε σε ενα κεντρικο δρομο που ενωνει την πολη με τα ορεινα χωρια μονο η cosmote εχει σημα εδω και πολλα χρονια, τωρα ετοιμαζεται η voda να βαλει κεραια. Γενικα απλα οι περισοτεροι εχουν cosmote γιατι απλα εχει τα λιγοτετα προβληματα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν λέω οχι, η κοσμοτέ εχει συνολικά την καλύτερη κάλυψη στην επαρχεία, (στην αθήνα πάντως οχι) αλλά δεν παύει η ποιότητα κλήσεων να ναι αθλια. και αν είναι δυνατόν να χάνονται μηνύματα, ή να στέλνονται ακομη και με 6 ώρες καθυστερηση. δεν ειμαι υπερβολικός, πάρτε ένα whatsup και θα καταλάβετε (εδώ ο πατέρας μου όταν είχε συμβόλαιο κοσμοτε, το άλλαξε επειδή συχνά είχε προβλήματα στις κλήσεις)
Link to comment
Share on other sites

δεν λέω οχι, η κοσμοτέ εχει συνολικά την καλύτερη κάλυψη στην επαρχεία, (στην αθήνα πάντως οχι) αλλά δεν παύει η ποιότητα κλήσεων να ναι αθλια. και αν είναι δυνατόν να χάνονται μηνύματα, ή να στέλνονται ακομη και με 6 ώρες καθυστερηση. δεν ειμαι υπερβολικός, πάρτε ένα whatsup και θα καταλάβετε (εδώ ο πατέρας μου όταν είχε συμβόλαιο κοσμοτε, το άλλαξε επειδή συχνά είχε προβλήματα στις κλήσεις)

 

Απο το 2008 εχω WhatsUp δεν μου εχει συμβει να χανω μνματα, μονο στην Αθηνα οταν ημουν παλαιοτερα τα απογευματα δε μπορουσες να παρεις τηλεφωνο, τωρα το εχω καρτοσυμβολαιο. Γενικα οι περισσοτεροι εχουν cosmote λογο καλυτερου σηματος και για μενα οι αλλες δυο δεν ενδιαφερονται να καλυψουν σωστα την επαρχεια και επισης δεν εχουν καλη συντηρηση στις υπαρχουσες κεραιες τους.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω cosmote. εχω περασει απο ολες και δεν την συγκρινω με καμια.

μονο Αθηνα ειχα προβληματα αλλα δεν μενω Αθηνα οποτε δεν με ενδιαφερει.

να ρωτησω εχει σε whatsup προγραμμα να μιλας με ολους?

οπως η wind βαζεις 5 ευρω και εχεις 50 λεπτα προς ολα τα δικτυα?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

μονο Αθηνα ειχα προβληματα αλλα δεν μενω Αθηνα οποτε δεν με ενδιαφερει.

Με αυτό απλά αναιρείς την προηγούμενη φράση σου "εγω εχω cosmote. εχω περασει απο ολες και δεν την συγκρινω με καμια".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω εχει σε whatsup προγραμμα να μιλας με ολους?

οπως η wind βαζεις 5 ευρω και εχεις 50 λεπτα προς ολα τα δικτυα?

 

το wu δεν εχει προς ολους. Το 5ε/50' της wind, που το βρηκες; Εγω βρηκα q (3ε/60') και f2g (8ε/100')

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω cosmote. εχω περασει απο ολες και δεν την συγκρινω με καμια.

μονο Αθηνα ειχα προβληματα αλλα δεν μενω Αθηνα οποτε δεν με ενδιαφερει.

να ρωτησω εχει σε whatsup προγραμμα να μιλας με ολους?

οπως η wind βαζεις 5 ευρω και εχεις 50 λεπτα προς ολα τα δικτυα?

 

όχι δεν έχει...γιατί να έχει; Αφού "όλοι έχουν ένα whats up"....;)

 

υ.γ δεν την συμφέρει να έχει, γιατί μετά όλοι/οι περισσότεροι που έχουν συμβόλαιο θα πήγαιναν σε whats up...

Link to comment
Share on other sites

το wu δεν εχει προς ολους. Το 5ε/50' της wind, που το βρηκες; Εγω βρηκα q (3ε/60') και f2g (8ε/100')

 

το μπονους ανανεωσης απο τα καταστηματα λεει για τα 5ευρω που δινει μπονους 50 λεπτα προς ολα τα δικτυα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στη φοιτητική προσφορά του Whats up, τα πρώτα δωρεάν 600 λεπτά δεν ισχύουν για 1 μήνα, αλλά ισχύουν από τη μέρα της ενεργοποίησης μέχρι το τέλος του μήνα. Δηλαδή, εμένα μου προστέθηκαν σήμερα τα 600' και λήγουν την 1/11.

Τα δωρεάν mb ξέφυγαν από αυτό τον κανόνα.

Link to comment
Share on other sites

Στη φοιτητική προσφορά του Whats up, τα πρώτα δωρεάν 600 λεπτά δεν ισχύουν για 1 μήνα, αλλά ισχύουν από τη μέρα της ενεργοποίησης μέχρι το τέλος του μήνα. Δηλαδή, εμένα μου προστέθηκαν σήμερα τα 600' και λήγουν την 1/11.

Τα δωρεάν mb ξέφυγαν από αυτό τον κανόνα.

 

Την λογικη του διαχωρισμου αυτου δεν μπορω να την καταλσβω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εξωτερικό και μου ήρθε μήνυμα ότι αύριο λήγουν τα mb μου. Μιας και είναι από την προσφορά του Αυγούστου, ξέρουμε κάποιον τρόπο να βάλω το πακέτο με τα 3€? Μπορούν να το κάνουν από Ελλάδα? Γνωρίζει κανείς?:happy:
Link to comment
Share on other sites

το wu δεν εχει προς ολους. Το 5ε/50' της wind, που το βρηκες; Εγω βρηκα q (3ε/60') και f2g (8ε/100')

 

δεν το βρηκα το χρησιμοποιω. μαλλον δεν εισαι ενημερωμενος. και δεν μου τρωει 5 ευρω βαζω 5αρα καρτα και παλι 5 ευρω εχω και bonus 50 λεπτα,

αν βαλω 10 εχω bonus 100 λεπτα και αν βαλω 20 εχω 200λεπτα bonus με τα λευτα της καρτας να μενουν

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εξωτερικό και μου ήρθε μήνυμα ότι αύριο λήγουν τα mb μου. Μιας και είναι από την προσφορά του Αυγούστου, ξέρουμε κάποιον τρόπο να βάλω το πακέτο με τα 3€? Μπορούν να το κάνουν από Ελλάδα? Γνωρίζει κανείς?:happy:

 

Μόνο μέσω το m.whatsup.gr μπορείς. Όχι μέσω wifi. Αναγκαστικά θα μπεις μέσω δικτύου.

Δε ξέρω για το τμήμα εξυπηρέτησης αν μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως έστειλα μήνυμα (60 στο 1333) και μου ήρθε απάντηση ότι ανανεώθηκαν.

 

Για μβ δεν ειναι αυτη η εντολη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Έχω ένα what's up από πέρσι και δεν έκανα ανανέωση και έτσι μπήκε φραγή. Μπορώ να το ενεργοποιήσω πάλι και να μην χάσω και τα € που είχα μέσα; Δεν είναι πάνω από 2 μήνες που έχει μπει φραγή.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Έχω ένα what's up από πέρσι και δεν έκανα ανανέωση και έτσι μπήκε φραγή. Μπορώ να το ενεργοποιήσω πάλι και να μην χάσω και τα € που είχα μέσα; Δεν είναι πάνω από 2 μήνες που έχει μπει φραγή.

 

τα λεφτά χάθηκαν ξέχνα τα.

 

για επανενεργοποίηση μόνο από κατάστημα με την ταυτότητά σου...

Link to comment
Share on other sites

Εάν βλέπεις σήμα Cosmote ακόμα στο κινητό σου ( άρα δεν έχει γίνει διακοπή ), με μια ανανέωση ποσού θα λειτουργήσει και πάλι. Διαφορετικά, το ποσό που είχες πάει χαμένο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια ερώτηση?βρίσκομα στη γερμανια και δεν εχω αναγνώριση κλήσης στο ελληνικό μου νουμερο, ειναι whats up και εδω μου δείχνει στην οθόνη tmobile
Link to comment
Share on other sites

τι τους επιασε ρε παιδια και μοιραζουν 100 λεπτα δωρο καθε εβδομαδα????

καλη κινηση παντως.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...