Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτη προφανώς δεν είναι δωρεάν.Σωστα;Γνωριζουμε ποια ειναι η χρεωση ?

Περίπου 1.6 ευρώ το μήνα. Είναι βολικό σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιείς το whats up και θέλεις να το έχεις για να σε παίρνουνε.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί, πάει με την ταυτότητα του σε κοσμοτέ ή και γερμανό και ζητάει αλλαγή κάρτας, επ΄ευκαιρία αν δεν έχει γίνει ήδη δηλώνει και την κλοπή, αν και είναι συμβόλαιο παίρνεις αμέσως την εξυπηρέτηση για φραγή.
Link to comment
Share on other sites

O πατερας μου έχασε το κινητό μπορώ να ζητήσω το ίδιο αριθμό ?

 

Αν δεν έχουν περάσει χρόνια... φυσικά.... Σε ποιο όνομα είναι δηλωμένο; Στο δικό σου ή στου πατέρα σου; Αν είναι στου πατέρα σου πηγαίνετε μαζί σε ένα κατάστημα Γερμανός.

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν χρειάζεται τελικά βρέθηκε το ρημάδι και όλη μέρα είχε κάνει άνω κάτω όλα :lol: , πρέπει να του κάνω ενα αντίγραφο επαφών μπας και συμβεί ξανά!!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο φόρος καρτοκινητής είναι 12% ή λιγότερο? Είχα υπόλοιπο -0,01€, βάζω 10€ και πάει 8,92€. Αν είχα 0, θα πήγαινε 8,93. Το 12% στα 10€ όμως είναι 1,2€, άρα λογικά θα έπρεπε να πιστωθούν 8,8€. Το 1,07€ που αφαίρεσε είναι ποσοστό 10,7% στα 10€.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο φόρος καρτοκινητής είναι 12% ή λιγότερο? Είχα υπόλοιπο -0,01€, βάζω 10€ και πάει 8,92€. Αν είχα 0, θα πήγαινε 8,93. Το 12% στα 10€ όμως είναι 1,2€, άρα λογικά θα έπρεπε να πιστωθούν 8,8€. Το 1,07€ που αφαίρεσε είναι ποσοστό 10,7% στα 10€.

 

10 / 1,12 = 8,93. Αυτή είναι η αξία που βάζεις. Μετά πάει ο φόρος.

Link to comment
Share on other sites

10 / 1,12 = 8,93. Αυτή είναι η αξία που βάζεις. Μετά πάει ο φόρος.

 

Λίγο πιο αναλυτικά? Το 1,12 από πού προκύπτει?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο αναλυτικά? Το 1,12 από πού προκύπτει?

 

12% είναι ο φόρος. Υφαίρεση κάνεις για να βρεις την αξία που αντιστοιχεί.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο αναλυτικά? Το 1,12 από πού προκύπτει?

 

Ο φόρος κινητής συμπεριλαμβάνεται στα 10 ευρώ που έχεις δώσει για να αγοράσεις την κάρτα δηλαδή τα δέκα ευρώ είναι 112% και έστω x τα χρήματα χωρίς τον φόρο, δηλαδή 100% τότε έχεις:

 

http://haris.me/diafora/foros-kinitis-tilefwnias-kartokinita.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να το πούμε πιο απλά

Αρχική τιμή 8,93 Φόρος 12% τελική τιμή 8,93*1,12 = 10

Για να επιστρέψουμε από το 10 στην αρχή θα διαιρέσουμε με το 1,12 αφού με αυτό πολαπλασιάσαμε

Λειτουργεί όπως και ο Φ.Π.Α.

Με τελική τιμή 100 ο Φ.Π.Α. δεν είναι 23 αλλά 100-100/1,23= 18,7

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Φροντιστήρια μέσης εκπαιδεύσεις (μαθηματικά-φυσική-χημεία) MYPHONEGR ο πρώτος μήνας δωρεάν....

 

οφ τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Φροντιστήρια μέσης εκπαιδεύσεις (μαθηματικά-φυσική-χημεία) MYPHONEGR ο πρώτος μήνας δωρεάν....

 

οφ τοπικ

Μου φαίνεται χρειαζόμαστε και φιλολογικά φροντιστήρια (μέσης εκπαίδευσης είναι το σωστό :P )

off topic

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι ο μονος που με βολευει το 'net day pass'(ή οπως το λεει), με 1ε/μερα για σερφαρισμα.

 

Δεν είσαι μόνος! Είμαι και εγώ εδώ! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται χρειαζόμαστε και φιλολογικά φροντιστήρια (μέσης εκπαίδευσης είναι το σωστό :P )

off topic

Ο δαίμων του "τυπογραφείου" :(

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι ο μονος που με βολευει το 'net day pass'(ή οπως το λεει), με 1ε/μερα για σερφαρισμα.

Σιγα μην καθομαι να μετραω με μετρητες τα mb στο σερφαρισμα.

 

Δεν είσαι μόνος! Είμαι και εγώ εδώ! :D :D :D

 

Ρε παιδιά, βολεύει; Υπάρχει όριο ογκοχρέωσης ή κάποια πολιτική ορθής χρήσης;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

οχι απλα αν περασεις ενα οριο mb (δεν θυμαμαι ποσο) σε ενημερωνει με μηνυμα πως μειωνεται η ταχυτητα. μια κ που παει σφαιρα το δικτυο τους ρε παιδι μου.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, βολεύει; Υπάρχει όριο ογκοχρέωσης ή κάποια πολιτική ορθής χρήσης;

 

Η υπηρεσία COSMOTE Internet Day Pass έχει πολιτική ορθής χρήσης 20ΜΒ την ημέρα. Αν ξεπεράσεις τα 20ΜΒ μπορείς να συνεχίσεις την πλοήγηση χωρίς καμία εξτρά χρέωση αλλά η COSMOTE μπορεί να μειώσει τη ταχύτητα πλοήγησης σου για την υπόλοιπη διάρκεια ισχύος του συγκεκριμένου ημερήσιου πάσου.

Link to comment
Share on other sites

έστειλα το AΛΠΑΚ στο 1314 για να πάω απο cosmokarta σε frog

 

έλαβα ένα μήνυμα να γράψω F και να το στείλω στο 1314 άλλα όταν το έστειλα έλαβα μήνυμα ότι "ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ"

 

σας έχει συμβεί;

απο ότι είδα η αλλαγή δεν έγινε....

 

*** έχω δοκιμάσει τα πάντα, μικρό f μεγάλο F, στο 1313,στο 1314 και λαμβάνω πάντα μήνυμα "ΛΑΘΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΗ".

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή πρέπει να γίνει εντός δύο λεπτών .

Τώρα ξαναστείλε ΑΛΠΑΚ και ολοκλήρωσε γρήγορα την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή πρέπει να γίνει εντός δύο λεπτών .

Τώρα ξαναστείλε ΑΛΠΑΚ και ολοκλήρωσε γρήγορα την αλλαγή.

 

ευχαριστώ πολύ φίλε, η αλλαγή έγινε (έστειλα καπάκι το ένα μετά το άλλο τα 2 μηνύματα)

ομολογώ ότι δεν θα το έβρισκα ποτέ.........

Edited by tempo

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης : ειμαι στη wind σε συνδεση....εγινε μεγαλη κλεψια πραγματικα...εκανε κινηση 40mb ιντερνετ ο γιος μου και με χρεωνουν 8 ευρω για το καθενα....πανω απο 300 ευρω λογαριασμος......θελω να φυγω απο wind και να παω σε what'sup αλλα με διατηρηση του αριθμου μου....λετε οτι η κοσμοτε θα μπορεσει να παρει τον αριθμο απο το δικτυο της wind..?η πρεπει πρωτα να πληρωσω...??
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης : ειμαι στη wind σε συνδεση....εγινε μεγαλη κλεψια πραγματικα...εκανε κινηση 40mb ιντερνετ ο γιος μου και με χρεωνουν 8 ευρω για το καθενα....πανω απο 300 ευρω λογαριασμος......θελω να φυγω απο wind και να παω σε what'sup αλλα με διατηρηση του αριθμου μου....λετε οτι η κοσμοτε θα μπορεσει να παρει τον αριθμο απο το δικτυο της wind..?η πρεπει πρωτα να πληρωσω...??

 

οχι δεν θα γινει η φορητοτητα αν υπαρχει υπολοιπο..

Link to comment
Share on other sites

πραγατικα ειναι γελοιο για μιση ωρα ιντερνετ δηλαδη 5 τραγουδια στο youtube να ερθει λογαριασμος 300+ ευρω...δεν ξερω τί να πω..
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης : ειμαι στη wind σε συνδεση....εγινε μεγαλη κλεψια πραγματικα...εκανε κινηση 40mb ιντερνετ ο γιος μου και με χρεωνουν 8 ευρω για το καθενα....πανω απο 300 ευρω λογαριασμος......θελω να φυγω απο wind και να παω σε what'sup αλλα με διατηρηση του αριθμου μου....λετε οτι η κοσμοτε θα μπορεσει να παρει τον αριθμο απο το δικτυο της wind..?η πρεπει πρωτα να πληρωσω...??

Μπορείς να φύγεις μέχρι που ο λογαριασμός θα γίνει ληξιπρόθεσμος ,

πριν περάσει η ημερομηνία εξόφλησης λογαριασμού μπορείς να φύγεις

Το καλύτερο όμως είναι να ζητήσεις από το τμήμα εξυπηρέτησης να εξετάσει τον λογαριασμό σου λέγοντας ταυτόχρονα ότι δεν ήξερες τις χρεώσεις

Είναι σίγουρο ότι θα σου μειώσουν τον λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...