Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να μπω στο my whatsup και μου βγάζει μήνυμα "η πληροφορία που ζήτησες είναι διαθέσιμη μόνο για σύνδεση δεδομένων δικτύου COSMOTE" κ.λπ.

 

Αυτό συμβαίνει και με Edge και με 3g και με HSDPA... συμβαίνει και σε άλλους; :/

 

Οι ρυθμίσεις μου είναι σωστές και η ip μου είναι κλασσικά XXX-XXX-XXX-XXX.mobile.mycosmos.gr οπότε μάλλον είναι θέμα της cosmote;

 

Είναι της cosmote πρόβλημα γιατί και εγώ το πρωί βλέπω κανονικά το απόγευμα μου πετάει αυτό

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα ενεργοποίησα ένα πακετάκι των 3€, με αποτέλεσμα να μου προσθέσει άλλο ένα 120άρι ΜΒ, και η ημερομηνία λήξης πλέον είναι 4/9. Δε νομίζω να μου ακυρώσουν κάποια από αυτά, γιατί η ενημέρωση έχει ενιαία ημερομηνία λήξης, όχι όπως συμβαίνει με τα λεπτά προς What's Up, όταν έχεις και πακέτο και δώρα από reload it, που το καθένα λήγει ξεχωριστά. ;) Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ειπαμε οτι η επισημη ενημερωση απο την COSMOTE ειναι οτι μεταφερονται ολα τα Mb στην νεα ημερομηνια ληξης του πακετου οταν κανεις ανανεωση. Και οταν λεμε επισημη εννουμε επισημη. Τοσο απλα. Οι αλλες δυο εταιρειες δεν εχουν αυτο αλλα εχουν τα 500 Mb με 5€ Ετσι ειναι αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που είσαι απόλυτος.

Δηλαδή το ότι βλέπω το μήνυμα και μου λέει ότι "Έχεις 2210 Δωρεάν Mb για πλοήγηση στο ίντερνετ μέχρι τις 03/09/2012 15:31" (ενώ κανονικά εμένα έληγαν τα Mb που είχα συν η προσφορά που μου κάνανε 01/09/2017 στις 19:15) δε λέει κάτι;

Επίτηδες αγόρασα καινούριο πακέτο πριν φτάσει τέλος Αυγούστου για να δω αν μεταφέρονται.

Τώρα τι να σου πω.

Το ότι τέλος Αυγούστου λήγει η προσφορά, εννοείτε ότι δεν επεκτείνεται, αλλά αν αγοράσεις ένα πακέτο 60 Mb μία μέρα πριν λήξη τότε θα έχει ότι αγόρασες συν ότι σου έχει μείνει από την προσφορά. Κάντο και θα με θυμηθείς.

Τόσο καιρό το κάνω και δεν έχω ξεμείνει ποτέ από Mb, από τότε που είχε προσφορά η κοσμοτέ με 5 ευρώ 500.

 

Παιδια μη το συζητατε

 

Μακαρι να εχω εγω λαθος και να εχετε δικο. Για το καλο ολων μας θα ειναι.

 

ΑΛΛΑ. Εγραψα και προχτες τι μου ειπαν απο το τηλεφωνικο κεντρο και ειμουν υποχρεωμενος να σας τα πω.

Link to comment
Share on other sites

Ο έξυπνος παραδέχεται, ο πονηρός αμφιβάλει και ο χαζός επιμένει.

 

 

Μην το πάρει κάποιος επί προσωπικού.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή είμαι χαζός θα περιμένω να δώ τι θα γίνει! :p Πλάκα κάνω μην βαράτε. :lol: Οτι είναι να γίνει θα γίνει, πολύ χαλιόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

H πλειοψηφία αυτών που βάζουν ξυπνητζίδικα ρητά είναι άτομα τα οποία πολλές φορές δεν μπορούν να βρούν κάτι έξυπνο να γράψουν.

 

Μην το πάρει κάποιος επί προσωπικού.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως μου φαίνεται παράξενο mb προσφοράς να μπορούν να ανανεωθούν...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται. Το εξυπνιτζιδικο το εγραψα και αφορουσε πρωτα και απο ολους εμενα. Εξηγουμαι. Οταν κανεις ενα ερωτημα στην εταιρεια επωνυμα και περνεις παλι επωνυμα απαντηση πρεπει να εισαι χαζος να ισχυριζεσαι κατι αλλο. Δεν θεωρω κανενα χαζο εδω μεσα. Οποιος καταλαβε καταλαβε.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως μου φαίνεται παράξενο mb προσφοράς να μπορούν να ανανεωθούν...

 

Καθόλου παράξενο. Και η προσφορά 5€/500ΜΒ παλιότερα, και η τρέχουσα με 3€/120ΜΒ μεταφέρονταν και μεταφέρονται κανονικά. Ευελπιστώ ότι το ίδιο θα γίνει και με το 1.5GB, δηλαδή όσα απ' αυτά περισσέψουν στο τέλος του μήνα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται. Το εξυπνιτζιδικο το εγραψα και αφορουσε πρωτα και απο ολους εμενα. Εξηγουμαι. Οταν κανεις ενα ερωτημα στην εταιρεια επωνυμα και περνεις παλι επωνυμα απαντηση πρεπει να εισαι χαζος να ισχυριζεσαι κατι αλλο. Δεν θεωρω κανενα χαζο εδω μεσα. Οποιος καταλαβε καταλαβε.

 

Θα ηταν κριμα να φαω το χρονο μου για να παραθεσω τα απειρα παραδειγματα απο εδω μεσα του "αλλο μας ειπανε και τελικα αλλο ισχυει" . Και εγω επωνυμα την εκανα την ερωτηση και πηρα αλλη απαντηση.

 

Να ξερεις οτι δεν παιρνεις μονο εσυ επωνυμες απαντησεις απο την Cosmote. Παιρνουν και αλλοι.

 

Aυτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν κριμα να φαω το χρονο μου για να παραθεσω τα απειρα παραδειγματα απο εδω μεσα του "αλλο μας ειπανε και τελικα αλλο ισχυει" . Και εγω επωνυμα την εκανα την ερωτηση και πηρα αλλη απαντηση.

 

Να ξερεις οτι δεν παιρνεις μονο εσυ επωνυμες απαντησεις απο την Cosmote. Παιρνουν και αλλοι.

 

Aυτα.

 

Δηλαδη για να καταλαβω πηρες διαφορετικη απαντηση επισημα απο την εταιρεια;

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου παράξενο. Και η προσφορά 5€/500ΜΒ παλιότερα, και η τρέχουσα με 3€/120ΜΒ μεταφέρονταν και μεταφέρονται κανονικά. Ευελπιστώ ότι το ίδιο θα γίνει και με το 1.5GB, δηλαδή όσα απ' αυτά περισσέψουν στο τέλος του μήνα. ;)

Δε νομίζω ότι είναι ίδια προσφορά αυτή. Τελοσπάντων, όλα θα τα δούμε στην πράξη.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου παράξενο. Και η προσφορά 5€/500ΜΒ παλιότερα, και η τρέχουσα με 3€/120ΜΒ μεταφέρονταν και μεταφέρονται κανονικά. Ευελπιστώ ότι το ίδιο θα γίνει και με το 1.5GB, δηλαδή όσα απ' αυτά περισσέψουν στο τέλος του μήνα. ;)

 

Με το Ν8 δεν φεύγουν τα ΜΒ με το ΧΤ910 :lol: δεν αρκούν .... Πουσερε WIND με 1,5GB free ολο το χρόνο:D

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή θέλω να φύγω απο whatsup και να πάω Q και να πάρω καινούργιο αριθμο, μπορώ να κάνω call forwarding απο τον παλιό αριθμό στον καινούργιο? (δλδ απο τον αριθμό της whatsup στον αριθμό της Q)

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή θέλω να φύγω απο whatsup και να πάω Q και να πάρω καινούργιο αριθμο, μπορώ να κάνω call forwarding απο τον παλιό αριθμό στον καινούργιο? (δλδ απο τον αριθμό της whatsup στον αριθμό της Q)

Γίνεται ναι: στον whatsup σου γράφεις *21*69ΑΒΓΔΕΖΗΘ# και πατάς το πλήκτρο της κλήσης. Όπου 69ΑΒΓΔΕΖΗΘ είναι ο αριθμός του νέου Q αριθμού σου :)

Έχει χρέωση όμως σαν να καλεί το ένα το άλλο!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

εμένα η κοσμοτε μου είχε δώσει άλλη απάντηση οτι το 1.5 gb δεν μεταφέρεται και καταναλώνονται πρώτα τα 1.5 gb και μετά όσα είχα από άλλο πακέτο και άμα βάλω άλλο πακέτο μεταφέρονται μόνο όσα mb είναι από τα αλλά πακετα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σασ,θα ήθελα να ρωτήσω το ΥΠΟΛ που στέλναμε κάποτε ισχύει ακομα και εάν ναι,σε ποιο αριθμό???
Link to comment
Share on other sites

με Υ στο 1330 στα λέει όλα

Το ΥΠΟΛ ήταν εντολή για συνδέσεις αν θυμάμε καλά

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, μετα τα μαμισιατικα χρηματα που διναμε σε συμβολαια, τα γυρισαμε και τα δυο κινητα σε καρτοκινητο ΚΟΣΜΟΤΕ και με ενα 10ευρω με βγαζει.. 2 μηνες και κατι!

Μια χαρα - πλην οτι δεν μπορω να σερφαρω οπου θελω, εκτος αν εχει δωρεαν WiFi - οπως στο μαιευτηριο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η προσφορα του 1.5GB, πηρα μια καρτουλα σημερα για να βγαλω τον Αυγουστο με το tablet.

Βεβαια θα ηθελα να μπορουσα να κανω και 2η ενεργοποιηση λιγο πριν φυγει ο μηνας, αλλα απο οτι βλεπω στου ορους μονο μια φορα δινεται:

 

"Το δωρεάν 1,5 GB αποδίδεται σε όλα τα πακέτα Internet που είναι ενεργά στις 01/08/2012 ή αποδίδεται στο πρώτο πακέτο που θα ενεργοποιηθεί μέχρι 31/08/2012. Το δωρεάν 1,5 GB ισχύει για 1 μήνα και αποδίδεται μία φορά."

 

Το πολυ πολυ να παρω και 2η καρτα, αφου με €5 εχει και €3 μεσα που τα χρησιμοποιεις για να βαλεις το πακετο των 60ΜΒ!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...