Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξέρω, απλά θα βόλευε αν γινόταν μέσω δωρεάν κλήσης/sms ώστε να μη χρεώνονται kb μέχρι την ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StandArd said:

Το ξέρω, απλά θα βόλευε αν γινόταν μέσω δωρεάν κλήσης/sms ώστε να μη χρεώνονται kb μέχρι την ενεργοποίηση.

Όταν έχεις ενεργό My Internet μπαίνεις στο app ακόμα και με 0 υπόλοιπο. Δεν καταναλώνει δεδομένα η εφαρμογή 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Τα Ενεργοποιείς πλέον μέσω του Cosmote app στην ενότητα for you στην κατηγορία gifts for you  

Σε μένα δεν υπάρχει ούτε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johndouk said:

Σε μένα δεν υπάρχει ούτε εκεί.

Ακολουθώντας την διαδρομή στο menu του MyCosmote app που αναφέρθηκε σε αρκετά Id που διαχειρίζομαι, βρήκα ότι όσα έχουν λάβει το κουπόνι -2Ε , που έλαβες κι εσύ, δεν έχουν σε αυτή τη θέση που δείχνω παρακάτω το Data Me Now για 2 ώρες. Επιπλέον κάποια Id δεν έχουν ούτε το Data Me Now , ούτε το να πάρει το κουπόνι -2Ε: Υποψιν οτι το Data Me Now ΔΕΝ ισχυει για WU, αλλα μονο για frog και Cosmokarta. Στο WU ισχυει η υπηρεσια #2# φορες ενεργοποιηση στον καθε ημερολογιακο μηνα (ειτε 5GB ειτε ομιλια) και ενεργοποιειται μεσω του WU app.

Στην ίδια "θέση" στο menu βρίσκονται και τα 2 παραπάνω , πάντως, σε όσα Id διαχειρίζομαι:

 

Screenshot_20230327-014429.png

 

 

Παρεπιμπόντως: Το κουπόνι -2Ε ισχύει ΜΟΝΟ για αγορές ΒΟΧ >=6E. ΔΕ "λέει". 

Screenshot_20230327-014518.png

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Όταν έχεις ενεργό My Internet μπαίνεις στο app ακόμα και με 0 υπόλοιπο. Δεν καταναλώνει δεδομένα η εφαρμογή 

Αυτό δεν το ήξερα. Πολύ καλή πληροφόρηση!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, nemesis1 said:
Quote

ΤΟ #pare_moirase ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ 29/3 ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΒ ΓΕΝΙΚΟΥ INTERNET ANTI ΓΙΑ SOCIAL & CHAT. ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ 500ΜΒ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ 1500ΜΒ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΕΙΣ ΣΕ 3 ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ, ΓΙΑ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΝΕΩΝΕΙΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΟΥ, ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ WHAT'S UP APPLICATION ΣΤΙΣ 29/3!


Μόλις το έλαβα.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

 

Επανερχόμαστε λοιπόν στα εδώ και πάνω από 2 χρόνια πετσοκομμένα #pare_moirase, έστω και για ΜΟΝΟ 2 μέρες αντί για 30 μέρες όπως ως τότε, που είχαμε ανοίξει ειδικό topic να τα μοιράζουμε αναμεταξύ μας οι συμφορουμίτες.

Φυσικά είναι αδύνατον να τα παρατείνουμε εάν δεν έχουμε τόσους πολλούς φίλους να βάζουν κάρτα, εκτός και εάν "τη βρούμε και ΠΑΛΙ τη λύση", έως ότου το ξανακόψει η Cosmote! MONO 2 μέρες είναι πολύ λίγες σε σχέση με τις 30 μέρες που ίσχυαν ως τότε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Υποψιν οτι το Data Me Now ΔΕΝ ισχυει για WU, αλλα μονο για frog και Cosmokarta.

Στο frog το έχω. Σε cosmokarta δεν το έχω. Σε WU δεν γνωρίζω.

Thanks! 😎

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Θα μας βολέψει φουλ το πάρε μοίρασε επιτέλους μετά από 2 χρόνια που ήταν τραγικό. Καλα κάποτε κρατούσαν για 1 μήνα πάλι θέλει δουλειά γιατί 2 μέρες δεν το λες και πολύ. Το θέμα είναι ότι όσοι βάζουμε 5 6 κάρτες σε κινητά θα μας βολέψει μια χαρά.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και 2 μηνες εκανα και εγω μεταφορά το τηλεφωνο μου απο wind σε whats up 🙂

σε λιγες μερες θα ειμαι εκτος και θελω να σας ρωτησω ποιο πακετο με συμφερει για να εχω data εντος Ε.Ε ???
Τα token και τα δωρεαν που εχουν στα πακετα λενε οτι ειναι μονο για ελλδα 😞 

Thanks 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DARKMAN74 said:

Καλησπερα εδω και 2 μηνες εκανα και εγω μεταφορά το τηλεφωνο μου απο wind σε whats up 🙂

σε λιγες μερες θα ειμαι εκτος και θελω να σας ρωτησω ποιο πακετο με συμφερει για να εχω data εντος Ε.Ε ???
Τα token και τα δωρεαν που εχουν στα πακετα λενε οτι ειναι μονο για ελλδα 😞 

Thanks 

Εαν δεις στο what's up app ολα τα πακετα είναι διαθέσιμα σε ΕΕ, απλα εχουν περιορισμους. Στις λεπτομέρειες του καθε πακετου θα δεις ποιους περιορισμούς εχει.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικα το μονο που σου εχει τα ποιο πολλα data ειναι το GIGA Week Unlimited με τον περιορισμο τον 6GB με τα 6,5 ευρω ....

 

Link to comment
Share on other sites

Ψαρώνεις λίγο στην αρχή με το επιθετικό μάρκετινγκ γιατί κάνεις άλλους συνειρμούς 🤣 

 

image.png

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δεν λέγεται επιθετικό μάρκετινγκ, θα μπορούσε να χαρακτηριστεί αλλιώς.

Είσαι πολύ ευγενικός.

Δεν αναφέρει αρχικά ότι τα απεριόριστα των 2 ευρώ ισχύουν για μια μέρα.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανει κανείς προσφατα φορητότητα μέσα από τη σελίδα του WhatsUp να μου πει πόσες μέρες του πήρε?

Έκανα αίτηση την Παρασκευή το απόγευμα για να φέρω έναν αριθμό από NOVA και ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακροαση. Έβαλα όλα τα στοιχεία και στο τέλος μου έγραψε "ένας εκπροσωπος θα επικοινωνήσει μαζί σας". Τους κάλεσα σήμερα να ρωτήσω αν η αίτηση προχωράει και χωρίς κλήση από τον εκπροσωπο (με τη λογική ότι ο εκπροσωπος θα κανει ταυτοποιηση για την ενεργοποιηση κτλ) και μου είπαν ότι μέχρι να δεχτώ κλήση από κάποιον που έχει δει την αίτηση, είναι σα να μην έχει γινει. 

Τόσο πίσω είναι η COSMOTE σε συγκριση με τη VODAFONE ?? Ούτε tracking number της αίτησης ούτε τίποτα. Ενώ όταν είχα κανει φορητότητα από WIND σε COSMOTE Συμβόλαιο, με κλήση στο 13888 ήξεραν ακριβως σε τί στάδιο είναι .

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ParafronGR said:

Έχει κανει κανείς προσφατα φορητότητα μέσα από τη σελίδα του WhatsUp να μου πει πόσες μέρες του πήρε?

Έκανα αίτηση την Παρασκευή το απόγευμα για να φέρω έναν αριθμό από NOVA και ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακροαση. Έβαλα όλα τα στοιχεία και στο τέλος μου έγραψε "ένας εκπροσωπος θα επικοινωνήσει μαζί σας". Τους κάλεσα σήμερα να ρωτήσω αν η αίτηση προχωράει και χωρίς κλήση από τον εκπροσωπο (με τη λογική ότι ο εκπροσωπος θα κανει ταυτοποιηση για την ενεργοποιηση κτλ) και μου είπαν ότι μέχρι να δεχτώ κλήση από κάποιον που έχει δει την αίτηση, είναι σα να μην έχει γινει. 

Τόσο πίσω είναι η COSMOTE σε συγκριση με τη VODAFONE ?? Ούτε tracking number της αίτησης ούτε τίποτα. Ενώ όταν είχα κανει φορητότητα από WIND σε COSMOTE Συμβόλαιο, με κλήση στο 13888 ήξεραν ακριβως σε τί στάδιο είναι .

Εγώ έκανα αίτηση πριν από 10 μήνες περίπου για μεταφορά αριθμού από f2go σε what's up. Αν θυμάμαι καλά με πήραν τηλέφωνο μετά από 10-12 μέρες να μου πουν πως θα έρθει το courier με την κάρτα sim της cosmote, να μου πουν για το πότε θα την ενεργοποιήσω και με ενημέρωσαν για το πόσο που θα πληρώσω. Οι μέρες φαινόταν ατελείωτες αλλά συνολικά θα πάρει 14-15 μέρες για να έρθει στο σπίτι η νέα sim. 

Link to comment
Share on other sites

14 μερες???? 

φορητότητα από COSMOTE σε VODAFONE πριν 1 εβδομάδα πήρε 3 μέρες, και από COSMOTE σε NOVA πήρε 4 μέρες και η COSMOTE θέλει 14 μέρες??? 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, cmvr said:

Ψαρώνεις λίγο στην αρχή με το επιθετικό μάρκετινγκ γιατί κάνεις άλλους συνειρμούς 🤣 

 

image.png

Να είναι καλά η Nova, αλλιώς σιγά μη δίνανε 8€ ελάχιστη ανανέωση. 

Και φυσικά ούτε κουβέντα για κατάργηση της ελάχιστης διάρκειας κλήσης των 3 λεπτών. Δηλαδή επειδή είναι το καλύτερο δίκτυο, όπως συνηθίζουν να λένε και στις διαφημίσεις τους, πρέπει να μας κλέβουν λεπτά που δεν μιλήσαμε. Τέλειο.

Τέλος πάντων, λόγο εργασίας βάζω τα απεριόριστα λεπτά, αλλά άλλους θα τους βόλευε καλύτερα το νέο μικρό πακέτο, αν υπήρχε χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Αθάνατη, πανάκριβη, Cosmote.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Ilovemetal said:

Να είναι καλά η Nova, αλλιώς σιγά μη δίνανε 8€ ελάχιστη ανανέωση. 

Και φυσικά ούτε κουβέντα για κατάργηση της ελάχιστης διάρκειας κλήσης των 3 λεπτών. Δηλαδή επειδή είναι το καλύτερο δίκτυο, όπως συνηθίζουν να λένε και στις διαφημίσεις τους, πρέπει να μας κλέβουν λεπτά που δεν μιλήσαμε. Τέλειο.

Τέλος πάντων, λόγο εργασίας βάζω τα απεριόριστα λεπτά, αλλά άλλους θα τους βόλευε καλύτερα το νέο μικρό πακέτο, αν υπήρχε χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Αθάνατη, πανάκριβη, Cosmote.

Η Ναβάρα να είναι καλά όχι μόνο για τα καρτοκινητα και για τα συμβόλαια. Πόσοι πέσαμε στα 15-25 δε λέγεται στα άλλα δίκτυα 😃

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν
2ea96b7ac320c6356e00975d8920f483.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Για 2 ολόκληρες μέρες.. αν δε γίνει πάλι μήνα, τι να λέμε..

Εντάξει τώρα μήν γελιόμαστε.. έτσι όπως έχουν γίνει οι απαιτήσεις του μέσου χρήστη, 500mb δεν είναι και πολλά για κατανάλωση. Ένας μήνας θα ήταν ανούσιος αφού οι περισσότεροι σε 3-4 μέρες τα έχουν καταναλώσει ειδικά άν είναι γενικής χρήσης...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,
Υπάρχει τρόπος ή ρύθμιση να μην τραβάει χρήματα από το υπόλοιπο, όταν τελειώνουν τα λεπτά ομιλίας;
Κάτι αντίστοιχο δηλαδή όπως υπάρχει και για τα δεδομένα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ParafronGR said:

Έχει κανει κανείς προσφατα φορητότητα μέσα από τη σελίδα του WhatsUp να μου πει πόσες μέρες του πήρε?

Έκανα αίτηση την Παρασκευή το απόγευμα για να φέρω έναν αριθμό από NOVA και ακόμα ούτε φωνή, ούτε ακροαση. Έβαλα όλα τα στοιχεία και στο τέλος μου έγραψε "ένας εκπροσωπος θα επικοινωνήσει μαζί σας". Τους κάλεσα σήμερα να ρωτήσω αν η αίτηση προχωράει και χωρίς κλήση από τον εκπροσωπο (με τη λογική ότι ο εκπροσωπος θα κανει ταυτοποιηση για την ενεργοποιηση κτλ) και μου είπαν ότι μέχρι να δεχτώ κλήση από κάποιον που έχει δει την αίτηση, είναι σα να μην έχει γινει. 

Τόσο πίσω είναι η COSMOTE σε συγκριση με τη VODAFONE ?? Ούτε tracking number της αίτησης ούτε τίποτα. Ενώ όταν είχα κανει φορητότητα από WIND σε COSMOTE Συμβόλαιο, με κλήση στο 13888 ήξεραν ακριβως σε τί στάδιο είναι .

Καλημερα εμενα εκαναν 7 μερες να με προυν τηλεφωνο και μετα αλλες 3 να γινει η αλλαγη . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stavros_P said:

Καλημέρα σε όλους,
Υπάρχει τρόπος ή ρύθμιση να μην τραβάει χρήματα από το υπόλοιπο, όταν τελειώνουν τα λεπτά ομιλίας;
Κάτι αντίστοιχο δηλαδή όπως υπάρχει και για τα δεδομένα.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι , δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Απλά αγοράζεις έγκαιρα νέο πακέτο αφού σου δίνει και Rollover.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...