Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έγινε αναβάθμιση στην εφαρμογή της cosmote και εμφανίστηκε η επιλογή για την βεβαίωση κυριότητας. Στην εφαρμογή του what's up γενικά δεν χρειάζεται να γίνει αναβάθμιση της εφαρμογής για να εμφανιστούν τέτοιου είδους αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 9/4/2023 at 6:42 ΜΜ, paanos said:

Τα box μπορείς μέχρι 3 ανά μέρα 

 

On 10/4/2023 at 8:33 ΠΜ, Vigor said:

Επειδή είχα μαζέψει πολλά, μια μέρα εξαργύρωσα πάνω από 10 και δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Δυστυχώς σε μενα εκανε μονο δυο.

Ίσως το άλλαξαν....Ξαναπροσπάθησα πολλές φορές και με ενημέρωση της εφαρμογής, και καθαρισμός μνήμης μήπως και...αλλά τίποτα. Αν καποιος κάνει κάτι ανάλογο, ας ενημερώσει για το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο WhatsUp πως στο DIY, πλέον δίνουν 5 GB δώρο, αλλά πλέον δεν υπάρχει τα 5GB του Social & Chat στα έξτρα πακέτα.
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ή όχι, είπα να το αναφέρω.

Και έχω μαζέψει 22.5GB και μου λήγουν αύριο 🥲


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2023 at 10:55 ΠΜ, Pppe said:

Δε το έγραφε.

Δοκίμασα και σε ακόμα άλλα 2 Id εκ των οποίων στο ένα ανέβασα τη βαθμολογία (από 7 που έβαζα σε 9 και έγραψα τα κλασικά που έβαζα και πιο πριν πχ "Τα έχει όλα" ή "Δε θέλω κάτι άλλο") και ΔΕΝ έδωσε τίποτα. Στο άλλο Id κατέβασα τη βαθμολογία που βάζω πάντα από 7 σε 3 τη βαθμολογία και έγραψα "Όλο κολλάει" ή "Δε δίνει δώρα" και τα έδωσε.

Δε ξέρω εάν έχει σχέση. Όλα αυτά μόλις τώρα που είδα ότι γράφετε τα παραπάνω. Να και screenshot του τωρινού:

 

Screenshot_20230410-104042.png

Έγραψα στο φόρουμ για να πάρω ιδέες εν όψιν της διαπραγμάτευσης.

Όμως, να λέμε και τα καλά, δεν χρειάστηκε.

ΑΜΕΣΩΣ μου έδωσαν το δώρο και μάλιστα με διάρκεια 14 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να μεταφέρεις megabyte από έναν αριθμό what'sup σε άλλο αριθμό what's up;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να μεταφέρεις megabyte από έναν αριθμό what'sup σε άλλο αριθμό what's up;
Οχι. Ο μόνος τρόπος για να στείλεις κάπου mb είναι με το παρελθόν μοίρασε αλλά όχι από τα δικά σου
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, pn1fon1 said:
4 ώρες πριν, ostvarivanje said:
Υπάρχει δυνατότητα να μεταφέρεις megabyte από έναν αριθμό what'sup σε άλλο αριθμό what's up;

Οχι. Ο μόνος τρόπος για να στείλεις κάπου mb είναι με το παρελθόν μοίρασε αλλά όχι από τα δικά σου

Ευχαριστώ πολύ. Το θέμα μου είναι ότι έχω δύο κινητά και στο ένα έχω πάνω από 100 γκίγκα και στο άλλο γύρω στα 20 και θα ήθελα αν γινόταν να τα εξισορροπήσω, αλλά αφού δε γίνεται θα παραμείνουν όπως είναι.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν τα πακέτα στο WU?

EDIT:Ήταν θέμα εφαρμογής και δεν έδειχνε τα απεριόριστα και είχε άλλες τιμές στα πακέτα. Μετά από συνομιλία με την εξυπηρέτηση και τα βήματα που μου είπαν λύθηκε το θέμα 

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Καλημέρα παιδιά,

Όταν γίνεται η φορητότητα online προς WU ανεβάζουμε και ταυτότητα ή την δίνουμε στον κούριερ?

Φωτοτυπία της της ταυτότητας στον courier.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με την αυτόματη ανανέωση των 10€ έδωσε κανονικά Reload, όπως έδινε πριν καταργήσουν την ανανέωση των 10€ και την κάνουν 8€. Τον προηγούμενο μήνα δεν είχε δώσει. Εντύπωση μου έκανε. 

Screenshot_2023-04-17-10-49-12-483_gr.cosmote.whatsup.jpg

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν έχει ειπωθεί, έκανα αίτηση φορητότητας σε WhatsUp από το internet και θλελω να ρωτήσω αν έπρεπε να μου έρθει κάποιο email ή οτιδήποτε "σαν απόδειξη" της κατάθεσης της αίτησης;

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, soiramk said:

Συγγνώμη αν έχει ειπωθεί, έκανα αίτηση φορητότητας σε WhatsUp από το internet και θλελω να ρωτήσω αν έπρεπε να μου έρθει κάποιο email ή οτιδήποτε "σαν απόδειξη" της κατάθεσης της αίτησης;

Όχι, θα επικοινωνήσει κάποιος από εξυπηρέτηση για επιβεβαίωση και θα σου πει αυτός τα επόμενα βήματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκανα κι εγώ αίτηση φορητότητας για what’s up αργούν να καλέσουν;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nucleogenesis said:

Επειδή έκανα κι εγώ αίτηση φορητότητας για what’s up αργούν να καλέσουν;

Εξαρτάται.. εμένα πρίν 6-7 μήνες που έκανα φορητότητα με κάλεσαν μετά απο μία μέρα αλλά άργησε το πακέτο με την courier να παραλάβω και να γίνει η ΄όλη διαδικασία ενεργοποίησης..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν με έχουν καλέσει ακόμα, να ξανακάνω την αίτηση από το whatsup.gr ή θα περιπλέξω τα πράγματα; Για φορητότητα αναφέρομαι.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, soiramk said:

Επειδή δεν με έχουν καλέσει ακόμα, να ξανακάνω την αίτηση από το whatsup.gr ή θα περιπλέξω τα πράγματα; Για φορητότητα αναφέρομαι.

Περίμενε..

Αν βιάζεσαι πήγαινε σε κατάστημα Cosmote αλλά αν όχι, μην κάνεις κάτι, θα σε καλέσουν.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, kalitexnis_g said:

Περίμενε..

Αν βιάζεσαι πήγαινε σε κατάστημα Cosmote αλλά αν όχι, μην κάνεις κάτι, θα σε καλέσουν.

Οκ! Και να φανταστείς το έκανα από intenet για πιο γρήγορα γιατί στο κατάστημα της περιοχής μου είναι τα ζα μου αργά... Και σε ένα άλλο που έτυχε να περνάω απ' έξω είχε τρελή ουρά και δεν περίμενα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτιμώ κατάστημα κοσμοτε, παρά γερμανος, διοτι σε γενικές γραμμές κάνουν μόνο αυτό που τους ζητάς. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, soiramk said:

Οκ! Και να φανταστείς το έκανα από intenet για πιο γρήγορα γιατί στο κατάστημα της περιοχής μου είναι τα ζα μου αργά... Και σε ένα άλλο που έτυχε να περνάω απ' έξω είχε τρελή ουρά και δεν περίμενα.

Ουσιαστικά όμως με το κατάστημα γλυτώνεις το χρόνο που θέλει το Courier. Οπότε, αν δεν υπάρχει κάποια προσφορά που να αξίζει τον κόπο να κάνεις online αίτηση, πολύ πιο γρήγορα γίνεται στο κατάστημα η φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Εγω προτιμώ κατάστημα κοσμοτε, παρά γερμανος, διοτι σε γενικές γραμμές κάνουν μόνο αυτό που τους ζητάς. 

Για κατάστημα κοσμοτέ μιλάω και εγώ. Ο Γερμανός της περιοχής μου έχει κλείσει (ή δεν ξέρω που έχει πάει 🤪)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, soiramk said:

Επειδή δεν με έχουν καλέσει ακόμα, να ξανακάνω την αίτηση από το whatsup.gr ή θα περιπλέξω τα πράγματα; Για φορητότητα αναφέρομαι.

Εγώ τους πήρε τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν βλέπουν καμία αίτηση!!! Την είχα κάνει από το σάιτ του what’s up. Την κάναμε εκ νεου τηλεφωνικά και αύριο περιμένω το κούριερ. 5€ μου είπαν κόστος φορητότητας και αντίγραφο ταυτότητας 

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναγράψει και σε πιο πίσω σελίδες ότι η COSMOTE είναι πολύ πίσω σ'αυτό το κομμάτι. Όταν έκανα φορητότητα στη μάνα μου, της την είχα κάνει Παρασκευή απόγευμα και την πήραν τηλ την επόμενη Παρασκευή και το πακέτο το έλαβε την επόμενη Πέμπτη, δηλαδή περίπου στις 2 βδομάδες. 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...