Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 minutes ago, greatst said:

Δηλαδή ενεργοποιήθηκε στο ένα από τα δύο καρτοκινητά και όχι στο δεύτερο; Να σε ρωτήσω, ποιο ακριβώς δώρο περιμένεις και τι καρτοκινητά μιλάμε (COSMOKAPTA, What's up, Frog) τόσο στο ένα που έγινε η δουλειά όσο και στο άλλο; Μιλάς για το θέμα αυτό με το 13888 ή με το 210... που έκανες την αρχική συμφωνία;

 

Επικοινωνία με το 13888 ή με το 210... που είχες κάνει αρχικά την συμφωνία;

Ναι δεν έχει ακόμη ενεργοποιηθεί στο ένα νούμερο, οι αριθμοί ήταν Cosmokarta και What's Up.

Η προσφορά που  περιμένω είναι: 1000' και 3GB κάθε μήνα για 24 μήνες. 

Μιλάς με το 13888 και αυτοί ενημερώνουν το αντίστοιχο τμήμα ή ακόμη και με τον εκπρόσωπο που σου έκανε την προσφορά.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, katsiletra said:

Μου έγινε ακριβώς η ίδια προσφορά και όντως τα 1000 λεπτά είναι να μιλάμε μεταξύ μας. Επίσης δίνει και 2GB στο κάθε καρτοκινητό από το Cosmote One. Οπότε πρέπει να βάζουμε κανονικά πακέτο προς όλους. Δεν είναι και φοβερή προσφορά. 

Πώς έγινε η προσφορά; Με ποιό τρόπο επικοινωνίας;

Σε ποιό πρόγραμμα σταθερού (VDSL που λένε οι υπόλοιποι εδώ; ) πήρες προσφορά για φορητότητα;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, greatst said:

Αυτό που λες φίλε μου δεν είναι καν προσφορά: είναι παροχή του Cosmote One! Εμείς λέμε για 1000 λεπτά προς όλους, έξτρα από τα 1000 λεπτά που αναφέρεις, και μια 10άρα κάρτα κάθε μήνα. Αυτό που λες εσύ (που είναι του Cosmote One) μου το έδωσαν και εμένα όταν ρώτησα μέσω του 13888. Όταν συμπλήρωσα την φόρμα επικοινωνίας και με κάλεσαν από το 210... μου έδωσαν την καλή προσφορά που αποδέχθηκα.

Από το 210.. μου την έδωσαν. Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αυτό μου είπαν. Συν τα 10€ κάθε μήνα. Για 50ρα ή 100ρα σύνδεση ότι υποστηρίζει η περιοχή. 

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, katsiletra said:

Από το 210.. μου την έδωσαν. Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αυτό μου είπαν. Συν τα 10€ κάθε μήνα. Για 50ρα ή 100ρα σύνδεση ότι υποστηρίζει η περιοχή. 

Εάν μίλησες σήμερα, ίσως να μην υφίσταται πλέον. Εγώ την πήρα χθες την προσφορά. Φυσικά, και εγώ θα περιμένω να το δω στην πράξη, αλλά εάν όλα τα άλλα αποτύχουν υπάρχει η ηχογράφηση της κλήσης που εάν στραβώσει κάτι έχω δικαίωμα να ζητήσω κλπ. Αλλά ήδη κάποιος εάν δεις παραπάνω έγραψε ότι πήρε το δώρο στο κατροκινητό του, οπότε ... είμαι αισιόδοξος.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα αν την "χάλασαν" μέσα σε λίγες μέρες όταν "ξανασκέφτηκαν" την απήχηση με τόσα posts εδώ μέσα και τις αντίστοιχες αιτήσεις φορητότητας από όσους μας διαβάζουν.

Αναμενόμενο πάντως. Και τα 27,90Ε κάθε μήνα δεν είναι και λίγα, να "ξέρουν", εάν μας διαβάζουν, και "κόβουν" την δυναμική της προσφοράς.

Ας μας πουν οι πρώτοι που την έλαβαν (με τα 1000' προς όλους, ΟΚ προς το παρόν δίνουν τα 10Ε κάθε μήνα όπως γράφτηκε και από katsiletra) τις λεπτομέρειες.

 

2 ώρες πριν, greatst said:

Προσωπικά, θεωρώ ότι με το δώρο 1000λεπτά+10ευρώ το Frog προτιμώτερο από COSMOKAPTA/What's up, αφού έχει καλύτερα πακέτα δεδομένων με το 10ευρω που θα μας βάζουν.

Γενικά, όποιος ενεργοποιείται ας μας λέει τι παίζει με βάση την εμπειρία που αποκομίζει:

  • Κάνει τελικά και το Frog για την προσφορά;
  • Θα μπορούμε να αλλάζουμε μεταξύ των τριών πακέτων καρτοκινητής χωρίς να χάσουμε το δώρο (COSMOKAPTA, What's up, Frog);
  • Ενεργοποιείται αυτόματα το δώρο ή θέλει κάποια άλλη ενέργεια από εμάς;
  • Το 10ευρω πιάνεται (όπως μας είπαν, τουλάχιστον σε κάποιους) για ανανέωση άρα μπορούμε για 2 χρόνια να μην βάλουμε κάρτα;

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Pppe said:

Κρίμα αν την "χάλασαν" μέσα σε λίγες μέρες όταν "ξανασκέφτηκαν" την απήχηση με τόσα posts εδώ μέσα και τις αντίστοιχες αιτήσεις φορητότητας από όσους μας διαβάζουν.

Αναμενόμενο πάντως. Και τα 27,90Ε κάθε μήνα δεν είναι και λίγα, να "ξέρουν", εάν μας διαβάζουν, και "κόβουν" την δυναμική της προσφοράς.

Ας μας πουν οι πρώτοι που την έλαβαν (με τα 1000' προς όλους, ΟΚ προς το παρόν δίνουν τα 10Ε κάθε μήνα όπως γράφτηκε και από katsiletra) τις λεπτομέρειες.

 

 

Εγώ πάντως εάν δεν ήταν οι συμφορουμίτες που έγραψαν εδώ για την συγκεκριμένη προσφορά δεν θα ήξερα πως υπάρχει ώστε να την ζητήσω, και δεν θα σκεφτόμουν καν να πάω με φορητότητα το σταθερό μου στην Cosmote στην παρούσα φάση, οπότε τους ευχαριστώ που μας την επικοινώνησαν!

Γενικά, νομίζω ότι συμφέρει τους πάντες η όποια δημοσιότητα πήρε η προσφορά. Δεν είναι ότι υπογράψαμε καμιά NDR ή έστω μας είπαν να μην το πούμε πουθενά! Εμένα πάντως ο εκπρόσωπος που με εξυπηρέτησε μου είπε ότι οι προσφορές αλλάζουν συνεχώς οπότε να αποφασίσω γρήγορα εάν θα το οριστικοποιήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όποτε αφού αλλάζουν γρήγορα εμείς οι χαμένοι παραμένουμε σε φρογκ μέχρι την επόμενη «πραγματική» προσφορά  σε οποιοδήποτε δίκτυο. 
Πάσχα έρχεται σε σαράντα μέρες θα σκάσουν οι επόμενες 😄

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, hercoulis said:

Όποτε αφού αλλάζουν γρήγορα εμείς οι χαμένοι παραμένουμε σε φρογκ μέχρι την επόμενη «πραγματική» προσφορά  σε οποιοδήποτε δίκτυο. 
Πάσχα έρχεται σε σαράντα μέρες θα σκάσουν οι επόμενες 😄

Γιατί χαμένοι ειδικά οι Frog?

διόρθωση:Τώρα νομίζω κατάλαβα τι εννοείς: ότι παραμένεις στο Frog σε αναμονή καλύτερης προσφοράς, ε; Τότε, ναι, το Frog είναι πολύ καλό απάγκιο! 😉 

Edited by greatst
Link to comment
Share on other sites

Τα 27,9 € αφορούν μόνο τα 50 Μbps

Επιβεβαιώνω ότι δεν δέχονται το Frog.

Οι επιλογές προσφοράς για τα δύο καρτοκινητά είναι δύο :

- 1000 λεπτά προς όλους και 10€ κάθε μήνα για 24 μήνες  ή 

- 3 Gbyte και 10€ κάθε μήνα για 24 μήνες

ότι προτιμάμε για το καθένα.

Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι την προσφορά με τα καρτοκινητά δεν στην δίνουν γραπτά...

 

Edited by anivas
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, anivas said:

Τα 27,9 € αφορούν μόνο τα 50 Μbps

Επιβεβαιώνω ότι δεν δέχονται το Frog.

Οι επιλογές προσφοράς για τα δύο καρτοκινητά είναι δύο :

- 1000 λεπτά προς όλους και 10€ κάθε μήνα για 24 μήνες  ή 

- 3 Gbyte και 10€ κάθε μήνα για 24 μήνες

ότι προτιμάμε για το καθένα.

Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι την προσφορά με τα καρτοκινητά δεν στην δίνουν γραπτά...

 

Υπάρχει και μια τρίτη επιλογή:

1000 λεπτά και 3GB κάθε μήνα για 24 μήνες.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, anivas said:

Τα 27,9 € αφορούν μόνο τα 50 Μbps

Επιβεβαιώνω ότι δεν δέχονται το Frog.

Οι επιλογές προσφοράς για τα δύο καρτοκινητά είναι δύο :

- 1000 λεπτά προς όλους και 10€ κάθε μήνα για 24 μήνες  ή 

- 3 Gbyte και 10€ κάθε μήνα για 24 μήνες

ότι προτιμάμε για το καθένα.

Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι την προσφορά με τα καρτοκινητά δεν στην δίνουν γραπτά...

 

Σου είπαν δηλαδή ότι πρέπει να μετατρέψεις το Frog σε COSMOKAPTA ή What's Up πριν ενεργοποιηθείς ή κάτι τέτοιο; (Εάν φυσικά έχεις Frog τώρα.)

Επίσης, στη δικιά μου περίπτωση, προχθές που έκανα την αίτηση, στην ίδια τιμή και με απεριόριστα σταθερά και κινητά μου έδωσαν τα 100Mbps.

Edited by greatst
προσθήκη της τελευταίας πρότασης
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, greatst said:

Σου είπαν δηλαδή ότι πρέπει να μετατρέψεις το Frog σε COSMOKAPTA ή What's Up πριν ενεργοποιηθείς ή κάτι τέτοιο; (Εάν φυσικά έχεις Frog τώρα.)

Επίσης, στη δικιά μου περίπτωση, προχθές που έκανα την αίτηση, στην ίδια τιμή και με απεριόριστα σταθερά και κινητά μου έδωσαν τα 100Mbps.

Σκόπευα το ένα νούμερο να το κάνω frog. Μου είπε ότι το frog δεν μπορεί να συμμετέχει σε προφορές cosmoteone και για να μπεί πρέπει να αλλάξει. 

Ζήτησα 100Mbps,  (η περιοχή μετά από έλεγχο σηκώνει 200) κάπου ρώτησε και και μετά από κάνα δεκάλεπτο μου έδωσε άλλη τιμή για τα 100. 

Όπως έγραψα και παραπάνω, της ζήτησα να μου  δώσει  και γραπτά την προσφορά και μου είπε ότι δεν γίνεται λόγω ανταγωνισμού.

Τελικά δίνουν προσφορά που περιλαμβάνει πράγματα χωρίς επί της ουσίας να δεσμεύονται. Παρόμοια περίπτωση είχαν πριν χρόνια με την wind όπου πήγα και έκανα αίτηση σε κατάστημα, υποχρέωσα τον υπάλληλο να μου γράψει πάνω σε ένα διαφημιστικό του την προσφορά και να την υπογράψει. Τελικά το συγκεκριμένο  κ@λ@χαρτο το είχα στείλει 3-4 φορές με email στην wind  κάθε φορά που μου άλλαζαν τις χρεώσεις !!  Τώρα απλά κάνουμε τον σταυρό μας....

Edited by anivas
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα ότι είναι φρογκ. Και μου έδινε 100αρα με 27.99 αλλά δεν υποστηρίζει και μου έδωσε 50αρα με προοπτική αναβάθμισης σε 100αρα δωρεάν....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tolisfar said:

Εμένα μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα ότι είναι φρογκ. Και μου έδινε 100αρα με 27.99 αλλά δεν υποστηρίζει και μου έδωσε 50αρα με προοπτική αναβάθμισης σε 100αρα δωρεάν....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Αυτό είναι πιο κοντά και στην δική μου εμπειρία. Αλλά, να δούμε τι θα γίνει στην πράξη!

--- ακολουθεί άλλο μήνυμα που συγχωνεύθηκε αυτόματα ---

Τελικά, για να μην γίνει καμιά στραβή (ξανα)έκανα και εγώ το καρτοκινητό μου αλλαγή πακέτου από Frog σε What's up! Καλύτερα να είμαστε σίγουροι! 🙂

Edited by greatst
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πιο κοντά και στην δική μου εμπειρία. Αλλά, να δούμε τι θα γίνει στην πράξη!
--- ακολουθεί άλλο μήνυμα που συγχωνεύθηκε αυτόματα ---
Τελικά, για να μην γίνει καμιά στραβή (ξανα)έκανα και εγώ το καρτοκινητό μου αλλαγή πακέτου από Frog σε What's up! Καλύτερα να είμαστε σίγουροι!
Ε τό πολύ να το γυρίσω. Ένα μήνυμα είναι άλλωστε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2023 at 8:48 ΜΜ, greatst said:

Εάν απαντάς στο δικό μου ερώτημα, να διευκρινίσω ότι ρώτησα για το εξής που έγραψες:

εάν η επικοινωνία στην οποία σου είπαν για τις 3 εργάσιμές έγινε με το 13888 ή το 210...

(το ότι η προσφορά αρχικά έγινε από το 210... το είχα φανταστεί!)

η επικοινωνία έγινε μέσω τσατ στην κοσμοτέ και σήμερα το πρωί ενεργοποιήθηκαν τα επιπλέον πακέτα + το κοσμοτέ 1

KT23
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη προσφορά δεν περιλαμβάνει τα frog, αλλά επιβεβαιωμένα τα frog μια χαρά παίζουν στο Cosmote one.

Έχω 3 κινητά frog της οικογένειας στο δικό Cosmote one μας και άλλα 2 ο αδελφός μου στο δικό του, χώρια τόσων άλλων μελών που ήδη το έχουν αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα μου έκαναν την ίδια προσφορά για δυο χρόνια. 
Τον πρώτο μήνα σε 24 γραμμή θα πληρώσω 22,99 + 31,48 και στο δεύτερο θα έχω έκπτωση -32€!

Δε πρέπει να έχω φρογκ αλλά κόσμο κάρτα  και για δυο χρόνια 1000’ και 3Gb. 
Επειδή όμως δεν είχα ποτέ κόσμο κάρτα υπάρχει πακέτο για data γιατί χαλάω γύρω στα 30gb + με τη φρογκ. Θα με καλύψει η cosmocarta?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, jkoukos said:

Δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη προσφορά δεν περιλαμβάνει τα frog, αλλά επιβεβαιωμένα τα frog μια χαρά παίζουν στο Cosmote one.

Έχω 3 κινητά frog της οικογένειας στο δικό Cosmote one μας και άλλα 2 ο αδελφός μου στο δικό του, χώρια τόσων άλλων μελών που ήδη το έχουν αναφέρει.

Δεν αμφισβητώ αυτό που λες, απλά μιλώντας μια ακόμα φορά με τον επρόσωπο που μου έκανε την προσφορά θεώρησα ασφαλέστερο να μην αφήσω το καρτοκινητό μου σε Frog για την συγκεκριμένη προσφορά που μου έκαναν, αλλά να το γυρίσω σε What's up. Είπα να μην το ρισκάρω. Άλλωστε, το Cosmote One -από όσο έχω καταλάβει- είναι κάτι διαφορετικό από τις συγκεκριμένες προσφορές.

6 ώρες πριν, hercoulis said:

Σήμερα το απόγευμα μου έκαναν την ίδια προσφορά για δυο χρόνια. 
Τον πρώτο μήνα σε 24 γραμμή θα πληρώσω 22,99 + 31,48 και στο δεύτερο θα έχω έκπτωση -32€!

Δε πρέπει να έχω φρογκ αλλά κόσμο κάρτα  και για δυο χρόνια 1000’ και 3Gb. 
Επειδή όμως δεν είχα ποτέ κόσμο κάρτα υπάρχει πακέτο για data γιατί χαλάω γύρω στα 30gb + με τη φρογκ. Θα με καλύψει η cosmocarta?

Μήπως σου είπαν COSMOKAPTA ή What's up? Θα μου έκανε εντύπωση να αποκλείει το What's up! Για το Frog, ναι, και εγώ δεν το ρίσκαρα να μείνω σε αυτό και γύρισα το καρτοκινητό μου σε What's up. Αυτές οι προσφορές είναι φαντάζομαι και προσωπικές οπότε καλύτερα να ακολουθήσεις αυτό που σου είπαν στην ηχογραφημένη κλήση.

Σε κάθε περίπτωση, επειδή είχα για αρκετά χρόνια Frog, τα value for money πακέτα δεδομένων της Frog δεν νομίζω να τα βρεις στα άλλα δύο πακέτα καρτοκινητής της εταιρίας, τουλάχιστον για την ώρα.

Edited by greatst
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστευω οτι οι περισσοτεροι υπάλληλοι δεν γνωρίζουν το φρογκ, με αποτέλεσμα να σας λένε να το κάνετε τα άλλα 2 για σιγουριά. 

Link to comment
Share on other sites

"Μα η Q είναι frog" όπως μου έλεγαν στα Wolt Market που είχα παραγγείλει frog και μου πλάσσαραν Q για frog Και "τί με νοιάζει εμένα, πάρτο και τα λεφτά να πέφτουν"! 

Όσπου γυρίζοντας Wolt Markets να βρω αυτά που παρήγγειλα όντως. Μάλλον ΝΑΙ δε το γνωρίζουν ακόμα και οι υπάλληλοι και θα νομίζουν ότι το frog είναι άλλη εταιρία. Πάω στοίχημα. Το έχετε διερευνήσει όσοι πήρατε την προσφορά αυτή να τους ρωτήσετε: "Γνωρίζετε τί είναι το frog;" να μας πείτε τι απαντήσαν οι υπάλληλοι;

Υπάρχει πολύ ασχετοσύνη: Για 90% στον απλό κόσμο και 50% στους υπαλλήλους εξυπηρέτησης την υπολογίζω.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το ξαναγράφω γιατί κάποιοι δεν καταλαβαίνουν. Το frog σε δική μου ερώτηση καθώς και τα 4 καρτοκινητα που μετέφερα είναι frog δεν παίρνουν την προσφορά. Το επιβεβαίωσε η υπάλληλος αφού ρώτησε τον προϊστάμενο της για να είναι σίγουρη. Πιο απλά δεν μπορώ να το πω. Το τι κάνει το wolt και το κάθε wolt δεν καταλαβαίνω που κολλάει και μπερδεύουμε τον κόσμο και δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις. Τέλος μεγαλα παιδιά είμαστε, αν κάποιος θέλει να το αφήσει frog για να δει τι θα γίνει ας το κάνει να μας πει.

Οι προσφορές που αφορούν τα καρτοκινητα είναι τρεις, 1. 1000 λεπτά και 10€, 2. 3gb και 10€, 3. 1000 λεπτά και 3gb. Στο 3 πρέπει να βάζεις κάρτα, στο 1 και 2 όχι. Οι παραπάνω προσφορές συνδυάζονται είτε με 50αρι είτε με 100αρι αν καλύπτει, στην ίδια τιμή, προφανώς αν καλύπτει πας σε 100αρι. Επίσης αν κάποιον καλύπτει το 200αρι η τιμή είναι στα 33, το έκανα για μια από τις γραμμές που μετέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά-σιγά βαίνουμε και στον "εξορθολογισμό" στο WU , μετά τα τέλη Μάρτη που πιθανόν θα εφαρμόσει όντως την min κάρτα στα 12Ε η Cosmote προκειμένου να αποφύγει τις μαζικές αιτήσεις επιστροφής των ποσών υπολοίπου ευρώ καθώς ο Νόμος προβλέπει ότι εάν έχουν παρέλθει 3 μήνες από την ανακοίνωση (που έγινε 21/12) δεν υποχρεούται η Cosmote να τα επιστρέψει,καθώς:

Το κουπόνι BOX για κάρτα 12Ε έγινε 1Ε σε πόντους.

Το κουπόνι BOX για κάρτα 15Ε έγινε 3Ε σε πόντους

Και το κουπόνι BOX για κάρτα 20Ε έγινε 4Ε σε πόντους.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε να το έχω σε κόσμο κάρτα η γουατς απ κ όχι φρογκ. 
Δεν είναι και καμία ιδιαίτερη προσφορά πάντως. Μάλλον δεν είναι προσφορά γιατί και οι άλλοι τα ίδια κ καλύτερα δίνουν. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jaguar13 said:

Άντε να το ξαναγράφω γιατί κάποιοι δεν καταλαβαίνουν. Το frog σε δική μου ερώτηση καθώς και τα 4 καρτοκινητα που μετέφερα είναι frog δεν παίρνουν την προσφορά. Το επιβεβαίωσε η υπάλληλος αφού ρώτησε τον προϊστάμενο της για να είναι σίγουρη. Πιο απλά δεν μπορώ να το πω. Το τι κάνει το wolt και το κάθε wolt δεν καταλαβαίνω που κολλάει και μπερδεύουμε τον κόσμο και δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις. Τέλος μεγαλα παιδιά είμαστε, αν κάποιος θέλει να το αφήσει frog για να δει τι θα γίνει ας το κάνει να μας πει.

Οι προσφορές που αφορούν τα καρτοκινητα είναι τρεις, 1. 1000 λεπτά και 10€, 2. 3gb και 10€, 3. 1000 λεπτά και 3gb. Στο 3 πρέπει να βάζεις κάρτα, στο 1 και 2 όχι. Οι παραπάνω προσφορές συνδυάζονται είτε με 50αρι είτε με 100αρι αν καλύπτει, στην ίδια τιμή, προφανώς αν καλύπτει πας σε 100αρι. Επίσης αν κάποιον καλύπτει το 200αρι η τιμή είναι στα 33, το έκανα για μια από τις γραμμές που μετέφερα.

Ενεργοποιήθηκαν τα δώρα που ζήτησες σε κανένα από τα καρτοκινητά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...