Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 ώρες πριν, panbet said:

Παιδιά στο τηλ που έδωσα στο δίπλα forum για συμβόλαια, στον αδερφό μου έδωσαν 27,90 απεριόριστα σταθερά κινητά και vdsl 50 η 100 άρα. Και δώρα σε δύο κινητά 1000 λεπτά προς όλους και 10 ευρώ σε κάθε κινητό.

ίδια προσφορά και σε μένα έχοντας όμως 1 χρόνο ακόμη συμβόλαιο με νόβα. πιστεύω, ότι αυτή η προσφορά είναι μόνο για καινούριους συνδρομητές. προσωπικά την αποδέχτηκα, μένει να δω την ποινή απ την ρήτρα αποδέσμευσης από νόβα. το κακό είναι ότι, λόγω της συγχώνευσης, αυτή την στιγμή δεν λειτουργεί τπτ εκεί και δεν μπορούν να απαντήσουν υπεύθυνα και με στοιχεία

KT23
Link to comment
Share on other sites

ίδια προσφορά και σε μένα έχοντας όμως 1 χρόνο ακόμη συμβόλαιο με νόβα. πιστεύω, ότι αυτή η προσφορά είναι μόνο για καινούριους συνδρομητές. προσωπικά την αποδέχτηκα, μένει να δω την ποινή απ την ρήτρα αποδέσμευσης από νόβα. το κακό είναι ότι, λόγω της συγχώνευσης, αυτή την στιγμή δεν λειτουργεί τπτ εκεί και δεν μπορούν να απαντήσουν υπεύθυνα και με στοιχεία
Ούτε καν πήραν από nova να κάνουν αντιπρόταση. Είναι πάνω στην αλλαγή και επικρατεί χάος μάλλον

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο τηλ που έδωσα στο δίπλα forum για συμβόλαια, στον αδερφό μου έδωσαν 27,90 απεριόριστα σταθερά κινητά και vdsl 50 η 100 άρα. Και δώρα σε δύο κινητά 1000 λεπτά προς όλους και 10 ευρώ σε κάθε κινητό.
Ποιό είναι αυτό το τηλέφωνο, θέλω να πάρω προσφορά για το σταθερό σε συνδυασμό με καρτοκινητά που υπάρχουν στην οικογένεια.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stavros_P said:

Ποιό είναι αυτό το τηλέφωνο, θέλω να πάρω προσφορά για το σταθερό σε συνδυασμό με καρτοκινητά που υπάρχουν στην οικογένεια.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

2103507760 πάντως από ότι με είπαν για να πάρεις της προσφορές στα κινητά θα πρέπει να κάνεις φορητότητα από άλλο πάροχο σε αυτούς, αν είσαι cosmote δεν θα την πάρεις.Ρώτα βέβαια και εσύ για σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

2103507760 πάντως από ότι με είπαν για να πάρεις της προσφορές στα κινητά θα πρέπει να κάνεις φορητότητα από άλλο πάροχο σε αυτούς, αν είσαι cosmote δεν θα την πάρεις.Ρώτα βέβαια και εσύ για σίγουρα.
Το σταθερό είναι στην VODAFONE, όποτε θα κάνω την επικοινωνία και ενημερώνω για την προσφορά που θα μου δοθεί.
Ευχαριστώ για το τηλέφωνο.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα το καρτοκινητό μου What's Up και μου έβγαλε ένα mystery token. Πάτησα εξαργύρωση, μου ήρθε το παρακάτω SMS αλλά κωδικός ... δεν. Μου διαφεύγει κάτι;

MOΛIΣ EΞAPΓYPΩΣEΣ ENA MYSTERY TOKEN AΠO TO WHAT'S UP RELOAD IT KAI ΠHPEΣ ENAN KΩΔIKO ΠOY ANTIΣTOIXEI ΣE BOX ΠONTOYΣ AΞIAΣ 2€ ΣTO BOX FOOD DELIVERY APP.

 

Άκυρο: το βρήκα!

Edited by greatst
Λύθηκε...
Link to comment
Share on other sites

Αν ΟΝΤΩΣ το εξαργύρωσες το Token και όχι απλά το πήρες (ώστε να φαίνεται ακόμη προς εξαργυρωση), τότε μπορείς να δεις τον κωδικό του εάν στο menu του ReloadIt πατήσεις τέρμα πάνω δεξιά το ρολογάκι και μετά το υπομενού Κουπόνια: Τα αριθμογράμματά του κουπονιού BOX θα΄ναι πάνω-πάνω και ΜΕΤΑ πας στο app BOX να το βάλεις στο Προφιλ--> Έχω κουπόνι δώρου και εν τέλει +3.200 πόντοι BOX θα σου έχουν προστεθεί.

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2023 at 8:59 ΠΜ, kmpatra said:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/offer-cosmote-gigamax-portin.html

Δοκίμασε να βάλεις το τηλέφωνό σου εδώ να σε καλέσουν οι ίδιοι.

Το έκανα! Πέτυχα έναν ευγενικότατο και εξυπηρετικότατο εκπρόσωπο!

Πήρα 50άρα ή 100άρα FTTC (ό,τι σηκώσει η γραμμή) με απεριόριστα σταθερά και κινητά στα €27,90/μήνα με δώρο σε δύο καρτοκινητά από 1000 λεπτά ομιλίας και θα μου βάζουν και 10ευρώ κάθε μήνα για 24 μήνες. Στους πρώτους 2-3 λογαριασμούς θα μου επιστρέψουν και τα τέλη φορητότητας. Όλη η διαδικασία έγινε τηλεφωνικά και διαδικτυακά. Το ένα από τα καρτοκινητά μάλιστα (το δικό μου) το γύρισα τελικά σε FROG γιατί θεωρώ ότι εκεί θα αξιοποιώ καλύτερα το 10ευρω για data. Από βδομάδα περιμένω να μου στείλουν το ρούτερ. Λογικά σε δυο βδομάδες ολοκληρώνεται η διαδικασία.

Edited by greatst
1) διόρθωση: είναι προφανώς 1000 λεπτά ομιλίας!!!, 2) συμπλήρωση: κόστος σταθερής
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, greatst said:

...με δώρο σε δύο καρτοκινητά από 1000 ευρώ και θα μου βάζουν και 10ευρώ κάθε μήνα για 24 μήνες. 

Δηλαδή 1.000 ευρώ υπόλοιπο σε κάθε καρτοκινητο και +10€ κάθε μήνα;

Edited by kouerti
Link to comment
Share on other sites

Just now, kouerti said:

Δηλαδή 1.000 ευρώ υπόλοιπο σε κάθε καρτοκινητο και +10€ κάθε μήνα;

Έτσι κατάλαβα. Ελπίζω να μην κάνω λάθος! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, greatst said:

Έτσι κατάλαβα. Ελπίζω να μην κάνω λάθος! 🙂

Μακάρι να μην κατάλαβες λάθος, απλά επιλέγουν να χρεωθούν 2.480€ για να σε παρουν πελατη;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kouerti said:

Μακάρι να μην κατάλαβες λάθος, απλά επιλέγουν να χρεωθούν 2.480€ για να σε παρουν πελατη;

Χαχαχα ... έλα βρε, τώρα πίνω τον καφέ (δεν με έπιασε ακόμα εντελώς) και δεν το πρόσεξα ούτε όταν το επεσήμανες! Προφανώς και το 1000 αναφέρεται σε λεπτά ομιλίας! Το διόρθωσα και σε αυτό που έγραψα πριν! Καλά θα ήταν να ήταν ευρώ! 🙂

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, greatst said:

Χαχαχα ... έλα βρε, τώρα πίνω τον καφέ (δεν με έπιασε ακόμα εντελώς) και δεν το πρόσεξα ούτε όταν το επεσήμανες! Προφανώς και το 1000 αναφέρεται σε λεπτά ομιλίας! Το διόρθωσα και σε αυτό που έγραψα πριν! Καλά θα ήταν να ήταν ευρώ! 🙂

Εγώ και χωρίς καφε, μετά από αυτά που έγραψες, ξυπνησα για τα καλά! 

1.000 λεπτα κάθε μήνα ή 1 φορά μόνο;

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, greatst said:

Χαχαχα ... έλα βρε, τώρα πίνω τον καφέ (δεν με έπιασε ακόμα εντελώς) και δεν το πρόσεξα ούτε όταν το επεσήμανες! Προφανώς και το 1000 αναφέρεται σε λεπτά ομιλίας! Το διόρθωσα και σε αυτό που έγραψα πριν! Καλά θα ήταν να ήταν ευρώ! 🙂

Τιμή για όλο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Τιμή για όλο αυτό?

€27,90/μήνα (είναι η τιμή για το σταθερό: στα κινητά αφού θα έχω και 1000λεπτά ομιλίας και θα αγοράζω και πακετάκι ίντερνετ με το 10ευρω που θα μου βάζουν το μήνα δεν σκοπεύω να βάζω άλλες κάρτες)

12 minutes ago, kouerti said:

Εγώ και χωρίς καφε, μετά από αυτά που έγραψες, ξυπνησα για τα καλά! 

1.000 λεπτα κάθε μήνα ή 1 φορά μόνο;

Σε κάθε ένα από τα δύο καρτοκινητά θα μπαίνουν 1000λεπτά ομιλίας κάθε μήνα και θα μπαίνει και ένα 10ευρω κάθε μήνα, για 24 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Η επιστροφή για τα τέλη φορητότητας τι ακριβώς είναι? Προπληρώνεις το τέλος σύνδεσης και στο επιστρέφουν?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Η επιστροφή για τα τέλη φορητότητας τι ακριβώς είναι? Προπληρώνεις το τέλος σύνδεσης και στο επιστρέφουν?

Ναι, έτσι κατάλαβα. Θα πληρώσω το τέλος φορητότητας και στους 2-3 πρώτους λογαριασμούς θα επιστραφεί σταδιακά το ποσό.

On 13/2/2023 at 5:34 ΠΜ, sb68s said:

Επανέρχομαι σε αυτό που είπα πιο πριν, στον αριθμό που είχα δηλώσει ενεργοποιήθηκαν: 10€ και 3GB για ένα μήνα και για τους επόμενους 24 και τα 100€. Η διάρκεια λήξης του υπολοίπου παρατάθηκε για δύο ακόμη μήνες.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


 

Να σε ρωτήσω κάτι: χρειάστηκε να κάνεις εσύ κάτι (ας πούμε αφού ενεργοποιήθηκε το σταθερό να κάνεις και μια ανανέωση υπολοίπου στο καρτοκινητό) ή ενεργοποιήθηκε αυτόματα χωρίς δικιά σου ενέργεια; Επίσης, έγινε την ίδια μέρα με το σταθερό;

Edited by greatst
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, greatst said:

Το έκανα! Πέτυχα έναν ευγενικότατο και εξυπηρετικότατο εκπρόσωπο!

Πήρα 50άρα ή 100άρα FTTC (ό,τι σηκώσει η γραμμή) με απεριόριστα σταθερά και κινητά στα €27,90/μήνα με δώρο σε δύο καρτοκινητά από 1000 λεπτά ομιλίας και θα μου βάζουν και 10ευρώ κάθε μήνα για 24 μήνες. Στους πρώτους 2-3 λογαριασμούς θα μου επιστρέψουν και τα τέλη φορητότητας. Όλη η διαδικασία έγινε τηλεφωνικά και διαδικτυακά. Το ένα από τα καρτοκινητά μάλιστα (το δικό μου) το γύρισα τελικά σε FROG γιατί θεωρώ ότι εκεί θα αξιοποιώ καλύτερα το 10ευρω για data. Από βδομάδα περιμένω να μου στείλουν το ρούτερ. Λογικά σε δυο βδομάδες ολοκληρώνεται η διαδικασία.

Το ίδιο έκανε και ο αδερφός μου εχθές, έφυγε από nova αν και είχε και ρήτρα. Τέλεια προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, greatst said:

€27,90/μήνα (είναι η τιμή για το σταθερό: στα κινητά αφού θα έχω και 1000λεπτά ομιλίας και θα αγοράζω και πακετάκι ίντερνετ με το 10ευρω που θα μου βάζουν το μήνα δεν σκοπεύω να βάζω άλλες κάρτες)

Σε κάθε ένα από τα δύο καρτοκινητά θα μπαίνουν 1000λεπτά ομιλίας κάθε μήνα και θα μπαίνει και ένα 10ευρω κάθε μήνα, για 24 μήνες.

Παιδιά τα 1000 λεπτά ομιλίας νομιζω είναι να μιλάνε μονο μεταξύ τους οι αριθμοί μεταξυ τους.δηλαδή τα καρτοκινητά με το σταθερό..Δηλαδή το cosmote one.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα 1000 λεπτά ομιλίας νομιζω είναι να μιλάνε μονο μεταξύ τους οι αριθμοί μεταξυ τους.δηλαδή τα καρτοκινητά με το σταθερό..Δηλαδή το cosmote one.
Όχι.Αυτο είναι έξτρα. Και τα 1000 σε δύο τηλέφωνα προς όλους και όσα είναι στην οικογένεια πχ 4 που έχω εγώ τα 1000 μεταξύ τους.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nikos_96 said:

Παιδιά τα 1000 λεπτά ομιλίας νομιζω είναι να μιλάνε μονο μεταξύ τους οι αριθμοί μεταξυ τους.δηλαδή τα καρτοκινητά με το σταθερό..Δηλαδή το cosmote one.

1000 λεπτά προς όλους μας είπε στο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nikos_96 said:

Παιδιά τα 1000 λεπτά ομιλίας νομιζω είναι να μιλάνε μονο μεταξύ τους οι αριθμοί μεταξυ τους.δηλαδή τα καρτοκινητά με το σταθερό..Δηλαδή το cosmote one.

Όχι, δεν αναφερόμαστε σε αυτά τα 1000 λεπτά. Ισχύει αυτό που λέει ο συνφορουμίτης @tolisfar :

12 minutes ago, tolisfar said:

Όχι.Αυτο είναι έξτρα. Και τα 1000 σε δύο τηλέφωνα προς όλους και όσα είναι στην οικογένεια πχ 4 που έχω εγώ τα 1000 μεταξύ τους.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...