Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, greatst said:

Ενεργοποιήθηκαν τα δώρα που ζήτησες σε κανένα από τα καρτοκινητά;

Όχι, την Πέμπτη το έκανα, είναι νωρίς ακόμα, σε 2 εβδομάδες το υπολογίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια βοήθεια παιδιά αν ξέρει κάποιος. Ψαχνω να αγοράσω ένα mobile router να βάλω μια κάρτα σιμ μέσα για διαμοιρασμό δεδομένων. Θέλω απαραίτητα να πιάνει 4g+ και να μην έχει προβλήματα υπερθέρμανσης κατά την χρήση μιας και θα είναι μόνιμα στην μπριζα και σε χρήση. Σε value for money τιμή αν υπάρχει. Εχει καποιος εμπειρία σε αυτό να μου προτείνει κάτι; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καθε μηνα ενεργοποιω το προγραμμα calls to all και εχω μαζεψει εναν μεγαλο αριθμό λεπτων ομιλιας και mb απο την συνεχη εμπρόθεσμη αναναίωση

Υποθετουμε λοιπον οτι εχω αυτη τη στιγμη 3000 λεπτα προς ολους. Αν ανανεωσω με το ιδιο προγραμμα θα προστεθουν 600 και θα γινουν 3600. στο τελος του μηνα θα εχουν μεινει 3400 περιπου και θα προστεθουν τα νεα 600

Αν για εναν μηνα ενεργοποιήσω το προγραμμα Unlimited calls θα εχω για εναν μηνα απο την ενεργοποιηση του απεριοριστα λεπτα προς ολους. Αν τον επομενο μηνα ενεργοποιησω ξανα το calls to all , θα ξεκινησω παλι απο την αρχη;

 

Screenshot_2023-02-19-09-03-04-295_gr.cosmote.myaccount.widget-edit.jpg

Screenshot_2023-02-19-09-03-20-384_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Screenshot_2023-02-19-09-03-31-089_gr.cosmote.myaccount.widget-edit.jpg

Screenshot_2023-02-19-09-03-48-930_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfeios said:

Καθε μηνα ενεργοποιω το προγραμμα calls to all και εχω μαζεψει εναν μεγαλο αριθμό λεπτων ομιλιας και mb απο την συνεχη εμπρόθεσμη αναναίωση

Υποθετουμε λοιπον οτι εχω αυτη τη στιγμη 3000 λεπτα προς ολους. Αν ανανεωσω με το ιδιο προγραμμα θα προστεθουν 600 και θα γινουν 3600. στο τελος του μηνα θα εχουν μεινει 3400 περιπου και θα προστεθουν τα νεα 600

Αν για εναν μηνα ενεργοποιήσω το προγραμμα Unlimited calls θα εχω για εναν μηνα απο την ενεργοποιηση του απεριοριστα λεπτα προς ολους. Αν τον επομενο μηνα ενεργοποιησω ξανα το calls to all , θα ξεκινησω παλι απο την αρχη;

 

Screenshot_2023-02-19-09-03-04-295_gr.cosmote.myaccount.widget-edit.jpg

Screenshot_2023-02-19-09-03-20-384_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Screenshot_2023-02-19-09-03-31-089_gr.cosmote.myaccount.widget-edit.jpg

Screenshot_2023-02-19-09-03-48-930_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Ναι, θα λήξουν τα λεπτά που έχεις μαζέψει και θα μηδενιστούν. Μπορείς όμως να ενεργοποιήσεις το unlimited μία μέρα πριν λήξει το πακέτο σου ώστε να προηγείται στην κατανάλωση, και την τελευταία μέρα πάλι το πακέτο ώστε να μην λήξουν τα λεπτά που έχεις μαζέψει. Έτσι μόνο γίνεται να μην τα χάσεις. Εν ολίγοις, μόνο μεταξύ ομοίων πακέτων γίνεται το Rollover.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfeios said:

Καθε μηνα ενεργοποιω το προγραμμα calls to all και εχω μαζεψει εναν μεγαλο αριθμό λεπτων ομιλιας και mb απο την συνεχη εμπρόθεσμη αναναίωση

Υποθετουμε λοιπον οτι εχω αυτη τη στιγμη 3000 λεπτα προς ολους. Αν ανανεωσω με το ιδιο προγραμμα θα προστεθουν 600 και θα γινουν 3600. στο τελος του μηνα θα εχουν μεινει 3400 περιπου και θα προστεθουν τα νεα 600

Αν για εναν μηνα ενεργοποιήσω το προγραμμα Unlimited calls θα εχω για εναν μηνα απο την ενεργοποιηση του απεριοριστα λεπτα προς ολους. Αν τον επομενο μηνα ενεργοποιησω ξανα το calls to all , θα ξεκινησω παλι απο την αρχη;

 

Screenshot_2023-02-19-09-03-04-295_gr.cosmote.myaccount.widget-edit.jpg

Screenshot_2023-02-19-09-03-20-384_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Screenshot_2023-02-19-09-03-31-089_gr.cosmote.myaccount.widget-edit.jpg

Screenshot_2023-02-19-09-03-48-930_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Θα πρέπει να ανανεώσεις πριν τη λήξη του πακέτου Calls to All για να μην χάσεις τα λεπτά και τα μνμ. Η μλκ είναι ότι δεν έχει αυτόματη ανανέωση για το πακέτο Unlimited Calls. Μόνο στην Cosmocarta έχει στο What's up δεν έχει. 

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω περίεργο που στο πάρε-δώσε αυτά που παίρνεις δεν διαρκούν 48 ώρες αλλά μέχρι 48 ώρες: απ' ότι είδα, μέχρι το μεσημέρι της μεθεπόμενης μέρας! Θεωρώ ότι όταν λέμε δύο μέρες θα έπρεπε να είναι 48 ώρες και όχι μέχρι 48 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Αν από το #pare_dwse πάρεις data MB τότε διαρκούν ακριβώς 48 ώρες. Αν πάρεις sms τότε διαρκούν πάνω από 48 ώρες (ως την 23:59 της μεθεπομένης).

Μόνο εάν πάρεις ομιλία (προς όλους ή προς WU) και εφόσον τα πάρεις μετά το μεσημέρι , θα διαρκούν λιγότερο από 48 ώρες (ως την 12:00 της μεθεπομένης). Εάν πάρεις την ομιλία pare_dwse λίγο μετά τις 00:01 θα διαρκούν κάτι λιγότερο από 60 ώρες (ως την 12:00 της μεθεπομένης). Όλες οι ομιλίες στην Cosmote λήγουν στις 12:00 το μεσημέρι και έτσι δε μπορεί (από τα συστήματά της; ) να επωφεληθείς της παραμεθεπόμενης μέρας λήξης στο pare_dwse εάν έπαιρνες ομιλία μετά την 12:00.

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2023 at 12:35 ΜΜ, pn1fon1 said:

Μια βοήθεια παιδιά αν ξέρει κάποιος. Ψαχνω να αγοράσω ένα mobile router να βάλω μια κάρτα σιμ μέσα για διαμοιρασμό δεδομένων. Θέλω απαραίτητα να πιάνει 4g+ και να μην έχει προβλήματα υπερθέρμανσης κατά την χρήση μιας και θα είναι μόνιμα στην μπριζα και σε χρήση. Σε value for money τιμή αν υπάρχει. Εχει καποιος εμπειρία σε αυτό να μου προτείνει κάτι; Ευχαριστώ

tp-link mr600 v2, απροβλημάτιστο στη δική μου χρήση για 2 μήνες το καλοκαίρι στο εξοχικό. μπορείς να διαλέξεις και τις μπαντες που θα συνδεθείς. Κατά καιρούς βγαίνει στα 120 αν δεν βιάζεσαι.

TP-LINK Archer MR600 V2 Ασύρματο 4G Router Wi‑Fi 5 με 4 Θύρες Ethernet | Skroutz.gr

 

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν απεριόριστα GB για το τριήμερο στην εφαρμογή what's up

Από poco f3 via Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, jaguar13 said:

tp-link mr600 v2, απροβλημάτιστο στη δική μου χρήση για 2 μήνες το καλοκαίρι στο εξοχικό. μπορείς να διαλέξεις και τις μπαντες που θα συνδεθείς. Κατά καιρούς βγαίνει στα 120 αν δεν βιάζεσαι.

TP-LINK Archer MR600 V2 Ασύρματο 4G Router Wi‑Fi 5 με 4 Θύρες Ethernet | Skroutz.gr

 

Αυτό δεν κάνει την δουλειά; 

https://www.skroutz.gr/s/22945035/TP-LINK-M7200-v2-Ασύρματο-4G-Φορητό-Hotspot-Wi-Fi-4.html#description-specifications

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, minotavros said:

Δωρεάν απεριόριστα GB για το τριήμερο στην εφαρμογή what's up

Από poco f3 via Tapatalk
 

Αφού μας ξέχασε 14 Φλεβάρη μας ανταμείβει τώρα!

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, minotavros said:

Δωρεάν απεριόριστα GB για το τριήμερο στην εφαρμογή what's up

Από poco f3 via Tapatalk
 

Και στο 1330, στην αρχή πατάς το 0 ( μηδέν )

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kouerti said:

Εάν είχε χιουμορ η νοβα θα έπρεπε να δίνει δώρα χαρταετούς "ελάτε να πεταξουμε χαρταετό μαζί"... 

Να δούμε σε 2 χρόνια με το δίκτυο που θα έχει τι χαρταετό θα πετάει;; off topic αλλά κρατήστε το!

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται, ενώ ανταλλάσσω μηνύματα με έναν συγκεκριμένο αριθμό που είναι cosmote (αλλά όχι what's up) , να μην χρεώνομαι στο υπόλοιπο των χρημάτων; Το δοκίμασα και σε άλλον έναν , όμως wu αριθμό αλλά χρεώθηκα. Έχω το φοιτητικό.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε επιλέξει "Συζήτηση RCS". Δες το στην εφαρμογή μηνυμάτων πάνω δεξιά στις ρυθμίσεις και άλλαξε το σε κανονικά sms αν επιθυμείς να χρεώνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Να δούμε σε 2 χρόνια με το δίκτυο που θα έχει τι χαρταετό θα πετάει;; off topic αλλά κρατήστε το!

Μικρή πάσα και πάνω σε αυτό θέλω να πω ότι όπου βάζει η κόκκινη βάζει και η μαύρη. Σίγουρα θα συμβαίνει και το αντίθετο. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Pppe said:

Γιατί έχετε επιλέξει "Συζήτηση RCS". Δες το στην εφαρμογή μηνυμάτων πάνω δεξιά στις ρυθμίσεις και άλλαξε το σε κανονικά sms αν επιθυμείς να χρεώνεσαι!!!

Δε το βρίσκω κάπου, δεν το υποστηρίζουν όλες οι συσκευές προφανώς των επαφών μου, πάντως με μια που ανταλλάσσω μηνύματα το υποστηρίζει οπότε εντάξει!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αλλάζεις και άμεσα αν βιάζεσαι να παραδοθεί το sms. Πατώντας πάνω στο sms στο βελάκι αποστολής γράφει "εναλλαγή σε κανονικό sms/mms" και το sms φεύγει και παραδίδεται με τον κλασικό τρόπο και κανονική χρέωση

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bbbb said:

Μπορείς να το αλλάζεις και άμεσα αν βιάζεσαι να παραδοθεί το sms. Πατώντας πάνω στο sms στο βελάκι αποστολής γράφει "εναλλαγή σε κανονικό sms/mms" και το sms φεύγει και παραδίδεται με τον κλασικό τρόπο και κανονική χρέωση

Δε θέλω να χρεώνομαι και αυτό που θέλω είναι να μην χρεώνομαι με καμμία επαφή.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Inevar said:

Δε θέλω να χρεώνομαι και αυτό που θέλω είναι να μην χρεώνομαι με καμμία επαφή.

Πρέπει κι ο άλλος να έχει RCS μηνύματα αλλιώς στέλνονται σαν κανονικά χρεώσιμα sms

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...