Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 1/10/2021 at 6:23 ΜΜ, CaptainNickGR said:

Η αίτηση φορητότητας έγινε online; Επίσης δεν χρειάζεται να διαγράψεις το app καθώς αν προσπαθήσεις αύριο πρωί θα μπορείς να κάνεις κανονικά εγγραφή. Θέλεις να βάλεις κάρτα ανανέωσης ή απλώς να δεις το υπόλοιπο σου;

Ναι online εγινε η αιτηση φορητοτητας, για να παρω και το δωρακι που δινουν για τους 3 πρωτους μηνες. Ολα καλα, σημερα συνδεθηκα χωρις κανενα προβλημα. Ηθελα να δω το υπολοιπο μου βασικα, σημερα εφτιαξε! Σε ευχαριστω παρα πολυ για τηβ βοηθεια φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το παίρνω κάθε 29/7 , μιας και στις 29/7/2008 ήρθα στο κόσμο του what's up.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός Deals4you για όποιον θέλει: 767411206. Ισχύει έως 11/10.

Έχει χρησιμοποιηθεί μόνο στα ΙΚΕΑ. Όποιος τον εξαργυρώσει, ας γράφει και το κατάστημα, ώστε να ξέρουν οι λοιποί ενδιαφερόμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούν πλέον την Cosmote Payments για τις πληρωμές και ανανεώσεις μέσω εφαρμογών. Ίσως περιμένουμε εξελίξεις, 1,5 χρόνο μετά. 

F76ACB8C-621C-42AA-BC98-5313C337C750.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νούμερο what’s up 

Και η σύνδεση λήγει σε λίγες μερες

ποιο είναι το μίνιμουμ ποσό, ανανέωσης,

για να κρατήσω το νούμερο για άλλους 12 μήνες ?

με 10€ νομίζω γινεται

 

λετε να γίνεται και με combo των 5€ ?

 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με 5€ easy transfer από άλλο whatsup νούμερο ή συμβόλαιο cosmote

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην κατάσταση φραγης δεν γίνεται να λαβει ποσο. Αναγκαστικά ανανέωση 10 ευρώ από ίντερνετ ή 15 απο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 3:52 ΠΜ, gpapas640 said:

Κωδικός Deals4you για όποιον θέλει: 767411206. Ισχύει έως 11/10.

Έχει χρησιμοποιηθεί μόνο στα ΙΚΕΑ. Όποιος τον εξαργυρώσει, ας γράφει και το κατάστημα, ώστε να ξέρουν οι λοιποί ενδιαφερόμενοι.

Δεν το έβλεπα νωρίτερα σήμερα πήρα κωδικό και άδειασα το ΙΚΕΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πάτησα κατά λάθος πίσω χωρίς να διαλέξω το δώρο ελέω ανανέωσης και χάθηκε ο κωδικός reload, τι μπορώ να κάνω;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. 

Η Cosmote διάλεξε αυτόματα για εσένα.

Κάθε φορά που πας πίσω , διαλέγουν αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πάτησα κατά λάθος πίσω χωρίς να διαλέξω το δώρο ελέω ανανέωσης και χάθηκε ο κωδικός reload, τι μπορώ να κάνω;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κάποιο δώρο σου έδωσε. Κοίταξε τα mb σου

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν έδωσε, δεν πάτησα να διαλέξω το δώρο, πάτησα πίσω και χάθηκε ο κωδικός

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να χαθεί ο κωδικός αφού έλαβες το δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν έδωσε, δεν πάτησα να διαλέξω το δώρο, πάτησα πίσω και χάθηκε ο κωδικός

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν χάνεις τίποτα να παραπονεθείς στο chat. Μπορεί να σου δώσουν άλλο κωδικό αν τους εξηγήσεις

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2021 at 10:53 ΠΜ, vrwmiaris said:

Καλημέρα, πάτησα κατά λάθος πίσω χωρίς να διαλέξω το δώρο ελέω ανανέωσης και χάθηκε ο κωδικός reload, τι μπορώ να κάνω;

Στείλε «CODES» στο 1313 και θα λάβεις τους κωδικούς που δεν έχεις χρησιμοποιήσει ακόμα.

από εδώ:

https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#!portal/201600000002048/article/PROD-7753/KW226-Whats-Up-Reload-It

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ξέρετε κανένα πακέτο με mb φθηνό σχετικά; Για μεταφορά ημερομηνίας το θέλω. Είχε κάποτε ένα με 120mb με 3€, υπάρχει ακόμα;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bbbb said:

Ναι υπάρχει. Στέλνεις 120MB στο 1330

Να σαι καλά!!! Χίλια ευχαριστώ!!! Το έψαξα και εγώ αλλά έστελνα στο 1313 μετά μου απαντούσε το 1313 για ένα πακέτο με 150mb με 4€, το έστελνα και αυτό, ούτε αυτό το ενεργοποιούσε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 3:52 ΠΜ, gpapas640 said:

Κωδικός Deals4you για όποιον θέλει: 767411206. Ισχύει έως 11/10.

Έχει χρησιμοποιηθεί μόνο στα ΙΚΕΑ. Όποιος τον εξαργυρώσει, ας γράφει και το κατάστημα, ώστε να ξέρουν οι λοιποί ενδιαφερόμενοι.

Το χρησιμοποίησα για τα village, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τι έγινε με την περίπτωση μου, εφόσον δεν πάτησα να επιλέξω το δώρο μετά από μια ώρα σε το βάζουν αυτόματα οι ίδιοι αυτό πουι επιλέγεις συνέχεια.οπότε όλα καλά

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.
Εδώ και αρκετό καιρό ενεργοποιώ το πακέτο Combo max με αυτόματη ανανέωση και έχει μαζευτεί ένας σεβαστός αριθμός ΜΒ και λεπτών προς όλους. Την περασμένη εβδομάδα μου ήρθε ένα sms που γράφει "ΣTO WHAT'S UP TIΠOTA ΔEN ΠAEI XAMENO! MΠEΣ ΣTO APP (https://wup.page.link/V9Hh) ΠAPE NEO ΠAKETO COMBO H' DIY ME ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ WHAT'S UP MEXPI 12/10 23:59 KAI TA 1666' ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 9519' ΠPOΣ WHAT'S UP ΘA ΠPOΣTEΘOYN ΣTA ANTIΣTOIXA NEA ME IΣXY ΓIA AKOMA 1 MHNA."
Επειδή έψαξα λίγο το πακέτο diy και είδα ότι με συμφέρει περισσότερο, πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και ρώτησα αν ισχύει αυτό που γράφει το sms, ότι δηλαδή το diy θα ανανεώσει την ημερομηνία λήξης σε όσα έχουν μαζευτεί, και η απάντηση της κοπέλας ήταν "εννοείται". 
Αμέσως, λοιπόν, ενεργοποιώ το πακέτο diy αλλά αν και ανανεώθηκαν όλα τα υπόλοιπα, τα λεπτά προς όλους παρέμειναν με την ίδια ημερομηνία λήξης ενώ προστέθηκαν και άλλα με νέα ημερομηνία λήξης.
Σήμερα κάλεσα πάλι στην εξυπηρέτηση και η απάντηση ήταν "η ενημέρωση που έχουμε είναι ότι τα combo ενημερώνουν τα combo και τα diy μόνο τα diy και είναι άσχετα μεταξύ τους". Διάβασα στην κοπέλα το sms και μου είπε ότι έχω δίκιο αλλά δεν μπορεί να μου απαντήσει, και να τους δώσω λίγο χρόνο να το δουν. Το πρόβλημα είναι ότι τα λεπτά λήγουν αύριο, πώς συνεχίζω; 

Link to comment
Share on other sites

1. Περιμένεις να δεις τι θα σου πουν

2. Βάζεις εκ νέου κάρτα και ενεργοποιείς πάλι το combo max

Απο το απλό πάντως combo (για το max δεν γνωρίζω) υπάρχει συμβατότητα με το diy

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ενώνονται κανονικά οι παροχές μεταξύ όλων των combo πακέτων και των DIY, αρκεί το νέο σου πακέτο να έχει τις ίδιες παροχές για να τις μεταφέρει (πχ για να διατηρήσεις τα λεπτά προς whatsup, πρέπει να επιλέξεις στο DIY τα δώρο λεπτά προς Whatsup).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...