Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση παιδιά. Οι 3200 πόντοι στο BOX με ανανέωση από 12 ευρώ αποδίδονται αυτόματα στο λογαριασμό μου ή πρέπει να κάνω κάτι. Πως μπορώ να δω αν αποδοθηκαν;

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπαίνεις στο box και βάζεις τον κωδικό που έχεις πάρει από την ανανέωση.
Πατάς κάτω δεξιά το ανθρωπάκι, και μετά στη μέση "έχω κουπόνι δωρου". Αφού βάλεις εκεί τον κωδικό θα προστεθούν τα 3200.



Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο box και βάζεις τον κωδικό που έχεις πάρει από την ανανέωση.
Πατάς κάτω δεξιά το ανθρωπάκι, και μετά στη μέση "έχω κουπόνι δωρου". Αφού βάλεις εκεί τον κωδικό θα προστεθούν τα 3200.




Δεν έχω πάρει κωδικό. Έκανα ανανέωση μέσω του cosmote app.

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για χαμένο κωδικό reload it που στέλνουμε μηνυμα;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο τοπικ του βατραχου δεν απαντούν, μήπως ξέρετε πως ενεργοποιώ ειδοποίηση χαμένων κλήσεων; ευχαριστώ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2021 at 1:49 ΜΜ, paanos said:

Μπες στο My Cosmote από υπολογιστή ή κινητό μέσω του browser, βρες τον αριθμό σου και στα πακέτα βρες το ειδοποίηση κλήσεων με ενημερωση του καλούντα. Ενεργοποίησέ το από εκεί. 

Δες παραπάνω 🙂

*αντιστοιχα, μπορείς να επιλέξεις χωρίς ειδοποίηση του καλούντα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Από υπολογιστή ή κινητό μέσω του browser, όχι μέσω της εφαρμογής. 

Σε ευχαριστώ φίλε μου! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει κωδικό. Έκανα ανανέωση μέσω του cosmote app.

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανονικά θέλει μέσω whatsup. Δεν πειράζει. Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και πες ότι μπερδεύτηκες και έκανες ανανέωση μέσω cosmote app. Το πιο πιθανό είναι να σου βάλουν τους πόντους. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Απλώς γράψε το αποτέλεσμα εδώ, για να ξέρουν αλλοι που πιθανόν να κάνουν το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 
 

Νέος χρήστης whats up και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Για να μπορέσω να μεταφέρω ότι περισσεψε από τον προηγούμενο μήνα πρέπει να προσθέσω κάρτα πχ 10 ευρώ και να ενεργοποιήσω ένα πακέτο combo η DIY. Το πακέτο που θα βάλω θα πρέπει να έχει λεπτά προς whats up για να γίνει η μεταφορά ή δεν παίζει ρόλο. 

Σκεφτόμουν να βάλω το DIY με 200 προς όλους 1 gb Internet και από τις super επιλογές 5 gb social-chat & 5 gb Internet 10μμ-8πμ.

Γίνεται η μεταφορά έχοντας επιλέξει τα παραπάνω; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

Link to comment
Share on other sites

με τις επιλογές αυτές θα μεταφέρεις μόνο τα δεδομένα γενικής χρήσης και τα λεπτά προς όλους. 

Γενικα, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα οσα έχει και το νέο πακέτο. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, paanos said:

με τις επιλογές αυτές θα μεταφέρεις μόνο τα δεδομένα γενικής χρήσης και τα λεπτά προς όλους. 

Γενικα, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα οσα έχει και το νέο πακέτο. 

Δηλαδή αν καταλαβαίνω καλά, για να μεταφέρω τα πάντα (εφόσον γίνεται) πρέπει να βάλω το combo των 10 ευρώ που ομοίως έχει τα πάντα (SMS,ΜΒ,προς όλους & προς whats up); 

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς. Η να πάρεις απο το diy λεπτά προς όλους και mb ώστε να μεταφερθούν αντίστοιχα τα λεπτά προς όλους και mb γενικής χρήσης του combo και σαν δώρα να πάρεις τα sms και τα λεπτά προς wu του diy. Που κερδίζεις εδώ? Με τα 10€ του diy παίρνεις 1gb γενικής χρήσης αντί 400mb του combo και χάνεις 100 λεπτα προς όλους καθώς το πακέτο των 10€ του diy δινει 200 προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να μεταφερθούν κανονικά, εφόσον προέρχονται από πακέτο DIY ή Combo.

Ζήτησέ τους να το ελέγξουν.. 

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα 1500' προς όλους για 7 ημέρες, πώς ενεργοποιείται;

Το μόνο που βλέπω είναι τα απεριόριστα gb στο app της cosmote

Στο app του whatsapp, δεν μου εμφανίζει τίποτα..

Το βρήκα, ήθελε update η εφαρμογή..

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη εκανα την αιτηση για αλλαγη της καρτας μου σε cosmote, Δευτερα μεσημερι με πηραν ηλεφωνο, Πεμπτη μεσημερι μου φερανε την καρτα σιμ και σημερα ενα μηνυμα οτι το αιτημα μεταφορας εχει κατατεθει. Λογικα καποια στιγμη θα παψει να λειτουργει το τηλεφωνο μου και θα πρεπει να βαλω την καινουρια σιμ.....ξερετε περιπου ποτε θα γινει αυτο; Να το περιμενω σημερα η θα παει απο Δευτερα μιας και μεσολαβει Σκ;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, marmichali said:

Κυριακη εκανα την αιτηση για αλλαγη της καρτας μου σε cosmote, Δευτερα μεσημερι με πηραν ηλεφωνο, Πεμπτη μεσημερι μου φερανε την καρτα σιμ και σημερα ενα μηνυμα οτι το αιτημα μεταφορας εχει κατατεθει. Λογικα καποια στιγμη θα παψει να λειτουργει το τηλεφωνο μου και θα πρεπει να βαλω την καινουρια σιμ.....ξερετε περιπου ποτε θα γινει αυτο; Να το περιμενω σημερα η θα παει απο Δευτερα μιας και μεσολαβει Σκ;

Από ποιο κανάλι έκανες την αίτηση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα κοπηκε το τηλεφωνο μου και εβαλα την καρτα σιμ της cosmote. Προσπαθω να φτιαξω λογαριασμο στο Mycosmote αι ειλικρινα δεν βρισκω ακρη. Οταν παω να συνδεσω το τηλεφωνο μου λεει μη εφικτη συνδεση...τι κανω λαθος;

Edited by marmichali
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, marmichali said:

Τελικα σημερα κοπηκε το τηλεφωνο μου και εβαλα την καρτα σιμ της cosmote. Προσπαθω να φτιαξω λογαριασμο στο Mycosmote αι ειλικρινα δεν βρισκω ακρη. Οταν παω να συνδεσω το τηλεφωνο μου λεει μη εφικτη συνδεση...τι κανω λαθος;

Επειδή είσαι νέος στο σύστημα, η δυνατότητα εγγραφής θα είναι διαθέσιμη από αύριο. Την αίτηση την έκανες την Κυριακή που μας πέρασε;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CaptainNickGR said:

Επειδή είσαι νέος στο σύστημα, η δυνατότητα εγγραφής θα είναι διαθέσιμη από αύριο. Την αίτηση την έκανες την Κυριακή που μας πέρασε;

ναι την Κυριακη που μας περασε. Να το διαγραψω δλδ το app και να προσπαθησω παλι αυριο; Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Η αίτηση φορητότητας έγινε online; Επίσης δεν χρειάζεται να διαγράψεις το app καθώς αν προσπαθήσεις αύριο πρωί θα μπορείς να κάνεις κανονικά εγγραφή. Θέλεις να βάλεις κάρτα ανανέωσης ή απλώς να δεις το υπόλοιπο σου;

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι γενεθλίων...

XPONIA ΠOΛΛA! ΣAN ΣHMEPA HPΘEΣ ΣTON KOΣMO TOY WHAT'S UP ΓIA AYTO ΣOY KANOYME ΔΩPO TON KΩΔIKO ***** ΓIA TO RELOAD IT. MΠEΣ ΣTO APPLICATION (https://www.whatsup.gr/c/reloadit) 'H ΣTO m.whatsup.gr & KANE RELOAD!
 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...