Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

54 minutes ago, paanos said:

Όλοι οι συνδρομητές Cosmote αντιμετωπίζουμε το ίδιο πρόβλημα, είτε σε εισερχόμενες είτε σε εξερχόμενες. Δεν υπάρχει κάποια λύση.. 

Εγώ πάντως το αντιμετωπίζω τις τελευταίες ημέρες. Δεν ήξερα ότι υπάρχει σαν πρόβλημα

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, paanos said:

Εμφανίστηκε μετά την πτώση του δικτύου της Cosmote πριν 2-3 εβδομάδες. 

Θα έπρεπε να έχει αποκατασταθεί μετά από τόσον καιρό. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει σπάνια πλέον και νόμιζα ότι είχε θέμα το κινητό... Ευχαριστώ για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

και το ιντερνετ σερνετε αρκετα... μερικες φορες το 3g ειναι πολλυ πιο γρηγορο απο το 4g !

εχω βαλει την προσφορα για απεριοριστα δεδομενα και το κινητο ζεματαει. ακομα και σε hotspot που το βαζω για να εχω στο λαπτοπ, καθε 5 λεπτα περιπου πρεπει να βγαζω data και να ξαναβαζω για να εχω δεδομενα. δεν ξερω μολις ληξη η προσφορα μηπως παω στην κοκκινη με mifi

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minutes ago, cameranek said:

και το ιντερνετ σερνετε αρκετα... μερικες φορες το 3g ειναι πολλυ πιο γρηγορο απο το 4g !

εχω βαλει την προσφορα για απεριοριστα δεδομενα και το κινητο ζεματαει. ακομα και σε hotspot που το βαζω για να εχω στο λαπτοπ, καθε 5 λεπτα περιπου πρεπει να βγαζω data και να ξαναβαζω για να εχω δεδομενα. δεν ξερω μολις ληξη η προσφορα μηπως παω στην κοκκινη με mifi

Είσαι σίγουρος ότι για όλα αυτά φταίει το δίκτυο και όχι η συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, athanaso77 said:

Είσαι σίγουρος ότι για όλα αυτά φταίει το δίκτυο και όχι η συσκευή σου;

φυσικα. εχω δοκιμασει και αλλα κινητα με το ιδιο αποτελεσμα. μονο αργα το βραδυ ειναι καπως καλλιτερα. και αποτι διαβαζω ειναι γενικο προβλημα δυκτιου εδω και μερες . 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, cameranek said:

φυσικα. εχω δοκιμασει και αλλα κινητα με το ιδιο αποτελεσμα. μονο αργα το βραδυ ειναι καπως καλλιτερα. και αποτι διαβαζω ειναι γενικο προβλημα δυκτιου εδω και μερες . 

Το λέω γιατί η υπερθέρμανση της συσκευής, δεν μου φαίνεται για θέμα του δικτύου αλλά της ίδιας της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, athanaso77 said:

Το λέω γιατί η υπερθέρμανση της συσκευής, δεν μου φαίνεται για θέμα του δικτύου αλλά της ίδιας της συσκευής.

επηδη εχω twinsim μου το κανει και στα δυο κινητα , οποτε δεν ειναι θεμα συσκευης ή σιμ. τωρα που εκανα speedtest μου βγαζει 5-6 μβ και στο 4g και στο 3g που ειναι καλο μετα απο αρκετες μερες στο 1μβ ! νομιζω εχει υπερφορτοθει το δικτυο του κοτε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ερώτηση:
Αγόρασα πακέτο DIY σε αριθμό Whats Up στις 01/08/21 ώρα 21:00.
Στην εφαρμογή της Cosmote (και στo Cosmote app και στο Whats'up app) λέει ότι τα GB του πακέτου λήγουν στις 01/09/21 21:00 ενώ η ομιλία (του ίδιου πακέτου) λήγει στις 01/09/21 12:00 (δεν ξέρω γιατί αλλά η ομιλία πάντα λήγει στις 12:00).
Οκ μέχρι εδώ.
Εχθές μου ήρθε ένα SMS το οποίο λέει ότι εάν πάρω πακέτο DIY μέχρι 31/08/21 23:59 τότε το ο νέος χρόνος ομιλία θα προστεθεί στον παλιό.
Εν τέλη, πότε πρέπει να ανανεώσω για μην χάσω την ομιλία;
01/09/21 έως 21:00 ή 31/08/21 έως 23:59 ;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για να προστεθούν τα λεπτά, ανανεώνεις μέχρι 01:09 πριν τις 12:00.

Τα απεριόριστα data με 9,90€ πήραν παράταση μέχρι 20/09.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχω Whats Up και απενεργοποίησα την υπηρεσία που μου έδειχνε αν κάποιος με καλούσε την ώρα που πραγματοποιούσα μια κλήση (δεν θυμάμαι πως λέγεται αυτή η υπηρεσία). 

Τώρα όταν κάποιος με καλεί όταν μιλάω, βγαίνει το μήνυμα "ο αριθμός που καλέσατε είναι κατειλημμένος" και δεν με ενημερώνει μετά με SMS ποιος με έχει καλέσει.

Υπάρχει τρόπος, εκτός από το να καλέσω στην εξυπηρέτηση πελατών όπως μου είπαν στον ΟΤΕ, να ενεργοποιήσω την ενημέρωση με sms των χαμένων κλήσεων όταν είναι κατειλημμένη η γραμμή μου;

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο My Cosmote από υπολογιστή ή κινητό μέσω του browser, βρες τον αριθμό σου και στα πακέτα βρες το ειδοποίηση κλήσεων με ενημερωση του καλούντα. Ενεργοποίησέ το από εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, paanos said:

Μπες στο My Cosmote από υπολογιστή ή κινητό μέσω του browser, βρες τον αριθμό σου και στα πακέτα βρες το ειδοποίηση κλήσεων με ενημερωση του καλούντα. Ενεργοποίησέ το από εκεί. 

Ευχαριστώ paanos!

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, paanos said:

Μπες στο My Cosmote από υπολογιστή ή κινητό μέσω του browser, βρες τον αριθμό σου και στα πακέτα βρες το ειδοποίηση κλήσεων με ενημερωση του καλούντα. Ενεργοποίησέ το από εκεί. 

Ποια η διαφορά,  με ή χωρίς ενημέρωση του καλούντα?  Ότι δεν θα ακούσει μήνυμα αυτός που σε παίρνει τηλέφωνο οτι θα δεις την κλήση του?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pank said:

Ποια η διαφορά,  με ή χωρίς ενημέρωση του καλούντα?  Ότι δεν θα ακούσει μήνυμα αυτός που σε παίρνει τηλέφωνο οτι θα δεις την κλήση του?

Σωστά, η ίδια επιλογή υπάρχει και στις υπηρεσίες του τηλεφωνητή (με ειδοποίηση καλούντα ή όχι), ακούγοντας αντίστοιχα το κατάλληλο μήνυμα. 

Από προεπιλογή, με τηλεφωνητή είτε χωρίς (κυρίως καρτοκινητά) το δίκτυο έχει επιλεγμένη την επιλογή χωρίς ενημερωση για την ειδοποίηση. 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κάποιος πως απενεργοποιώ αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου? Whats up. 

Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, petrangcc said:

Ξερει κάποιος πως απενεργοποιώ αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου? Whats up. 

Στέλνεις   B_OFF  στο 1317 
Ή παίρνεις το 1330

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Αυτά τα ύποπτα μηνύματα που χρεώνουν τον παραλήπτη, έρχονται μόνο σε συνδρομητές cosmote ή είναι ιδέα μου;
Όντας συνδρομητής cosmote, με είχαν χρεώσει μια δυο φορές, μέχρι που ενεργοποίησα τη φραγή.
Ο πιτσιρικάς τώρα ήταν στη wind πάνω από δύο χρόνια, χωρίς κανένα τέτοιο κρούσμα.
Μόλις χθες γύρισε το καρτοκινητο του από wind σε what's up και σήμερα κιόλας του έφαγαν γύρω στα €11 που είχε μέσα.

Υπάρχει κάποια υπηρεσια την οποία ενημερώνουμε προκειμένου να μας πιστωσουν το ποσό που αφαιρέθηκε ή θυμάμαι λάθος;

Ευχαριστώ πολύ

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, jimteo said:

Καλησπέρα.
Αυτά τα ύποπτα μηνύματα που χρεώνουν τον παραλήπτη, έρχονται μόνο σε συνδρομητές cosmote ή είναι ιδέα μου;
Όντας συνδρομητής cosmote, με είχαν χρεώσει μια δυο φορές, μέχρι που ενεργοποίησα τη φραγή.
Ο πιτσιρικάς τώρα ήταν στη wind πάνω από δύο χρόνια, χωρίς κανένα τέτοιο κρούσμα.
Μόλις χθες γύρισε το καρτοκινητο του από wind σε what's up και σήμερα κιόλας του έφαγαν γύρω στα €11 που είχε μέσα.

Υπάρχει κάποια υπηρεσια την οποία ενημερώνουμε προκειμένου να μας πιστωσουν το ποσό που αφαιρέθηκε ή θυμάμαι λάθος;

Ευχαριστώ πολύ

Εστάλη από το Pixel 4a (5G)


 

Είχε κάνει φραγή ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...