Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το είχα αυτό λόγω VoLTE, δεν διορθώθηκε και άλλαξα εταιρία. Έφτιαχνε με END WIFICALL στο 1333, επανεκκίνηση, μήνυμα WIFICALL στο 1333 ξανά, για λίγες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

τεχνικη ερωτηση : Στις ρυθμίσεις cosmote internet apn , κάτω κάτω έχει μια επιλογή , πρωτόκολλο apn : IPv4/IPv6 , η ερώτηση εάν το πειράξω και το βάλω μόνο IPv4 πρόσεξα οτι είναι λίγο ποιο γρήγορο το ιντερνετ , έχει τίποτα μειονέκτημα εάν το αφήσω έτσι ?

 

κατι ακομα και σε xiaomi αλλα και σε huawei το ειδα , εχει επιλογη "ιδιωτικο dns" επιλογες "αυτοματο" , "να γραψουμε εμεις" , "τιποτα" , ως προεπιλογη εχει αυτοματο , αλλα και τιποτα να μην βαλουμε παλι δουλευει , τι ειναι καλυτερο?

Καλό είναι να βάλεις εσύ ένα από τα παρακάτω :

1) dns.google

2) 1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο νουμερο το έχω σε Redmi 8
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει κάτι σε συμβατότητα ίσως το δίκτυο με την xiaomi. Την ίδια στιγμή στο ίδιο σημείο όταν το έκανε σε μένα σε άλλα τηλέφωνα samsung και iphone που είχα δίπλα μου με cosmote δεν το έκανε! Σε συνάδελφό με xiaomi και cosmote το έκανε την ίδια στιγμή με εμένα και έτσι καταλήγω προς ότι μάλλον ήταν θέμα συμβατότητας. Μπορεί να λέω και χαζομάρες και απλά να έτυχε τι να πω..

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει κάτι σε συμβατότητα ίσως το δίκτυο με την xiaomi. Την ίδια στιγμή στο ίδιο σημείο όταν το έκανε σε μένα σε άλλα τηλέφωνα samsung και iphone που είχα δίπλα μου με cosmote δεν το έκανε! Σε συνάδελφό με xiaomi και cosmote το έκανε την ίδια στιγμή με εμένα και έτσι καταλήγω προς ότι μάλλον ήταν θέμα συμβατότητας. Μπορεί να λέω και χαζομάρες και απλά να έτυχε τι να πω..

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα είναι θέμα VOLTE . Σίγουρα το κινητό σου το υποστηρίζει; Αν ναι τότε είναι θέμα συμβατότητας. Είτε από πλευράς Xiaomi είτε η Cosmote έχει κάνει πατάτα. Εσύ απο πλευράς σου μπορείς να φροντίσεις να έχεις ενημερωμένο το λογισμικό σου. Αλλιώς κλείσε το 4g και επέλεξε μόνο 3g
Link to comment
Share on other sites

Volte έχεις άλλες χρεώσεις?πως το ενεργοποιούν?έχω το samsung note 20

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μνήμα και όλα οκ,πραγματική μεταμόρφωση των κλήσεων σε ταχύτητα και ηχο

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια περίληψη τι είναι το wificall κάποιος;

 

Πιάνεις σήμα και πραγματοποιείς κλήσεις από το WiFi. Ακόμα και σε πτήση να έχεις το κινητό, όσο έχεις WiFi λαμβάνεις και κάνεις κλήσεις.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι πως μετά την ενεργοποίηση του volte/wifi calling, δεν μπορούσα να ρυθμίσω την προώθηση κλήσεων βάζοντας την sim σε συσκευή που δεν υποστήριζε τα παραπάνω. Ίσως αυτός είναι ένας λόγος να μην το ενεργοποιήσουν σε όλους αυτόματα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς. Σε μη υποστηριζόμενες επίσημα συσκευές, προκύπτουν διάφορα προβλήματα. Πάντως πλέον έχουν υποστηρίξει μεγάλη γκάμα συσκευών για σχεδόν όλες τις τσέπες
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω πληρώσει τον λογαριασμό σταθερού τηλεφώνου με το cosmote app δεν μπορώ να πάρω τα δωρεάν mb. Ξέρει κάποιος πως το κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις τον λογαριασμό και σου βγάζει να επιλέξεις ποιο νούμερο θα τα πάρει. Αν δεν διαλέξεις νούμερο, χάνεις το δώρο. Μέσα σε 24 ώρες πρέπει το νούμερο που επέλεξες να μπει στο shop του cosmote app και θα δει πάνω πάνω επιλογή ενεργοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχω πληρώσει τον λογαριασμό σταθερού τηλεφώνου με το cosmote app δεν μπορώ να πάρω τα δωρεάν mb. Ξέρει κάποιος πως το κάνουμε;
Και εμένα δε μου το είχε βγάλει την τελευταία φορά που πλήρωσα. Πρέπει να είναι κάποιο bug της εφαρμογής.

Μίλησα μαζί τους και μου έβαλαν τα mb μετά

 

Poco x3 pro με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έβγαλε καμία επιλογή για να πάρω τα δεδομένα, τώρα τους έστειλα μήνυμα και δεν ξέρω τι θα γίνει
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα στην εφαρμογή του whatsup σε παλιό iphone; (5)

Εμφανίζει ένα "κενό" στο μέσο της οθόνης, οπότε δεν μπορώ να δω τα διαθέσιμα λεπτά & ΜΒ.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Τι έδωσε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.frogmobile.gr/el/prosfora-8gb-200-pros-ethnikoys-proorismoys-dorean

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό,θα δώσει και στο what's up λέτε?

 

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Προσπαθώ εδώ και 30 λεπτά να μπω στο my Cosmote από το κινητό καθώς και στην ιστοσελίδα από το pc και όλα πεσμένα!!!!

Γνωρίζει κανείς????

Πώς κάνουμε ανανέωση???

Link to comment
Share on other sites

Πιθανως έχει επανέλθει, αλλά το λινκ για ανανέωση καρτοκινητού χωρίς σύνδεση είναι αυτό https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω χρήματα σε κάρτα SIM μετά από φραγή και πριν περασει το 12μηνο και λήξει η κάρτα, αυτή ενεργοποιητε άμεσα; Με ενδιαφέρει κύριος για το θέμα του ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...