Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση, εχω σκοπο να φυγω απο την κοσμοτε, εχω ενα μεγαλο υπολοιπο ομως μεσα στη καρτα μου, αυτο παιζει να μου το δωσουν πισω η θα χαθει με την φορητοτητα;

 

Με την φορητότητα θα χαθεί. Μπορείς να στείλεις το χρηματικό ποσό σε κάποιον φίλο ή συγγενή, είτε να τα χαρίσεις στέλνοντας SMS σε διάφορα ιδρύματα.

Link to comment
Share on other sites

Με την φορητότητα θα χαθεί. Μπορείς να στείλεις το χρηματικό ποσό σε κάποιον φίλο ή συγγενή, είτε να τα χαρίσεις στέλνοντας SMS σε διάφορα ιδρύματα.

 

Οκ σε ευχαριστω, απλα ελεγα μηπως τα πιστωσουν.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση, εχω σκοπο να φυγω απο την κοσμοτε, εχω ενα μεγαλο υπολοιπο ομως μεσα στη καρτα μου, αυτο παιζει να μου το δωσουν πισω η θα χαθει με την φορητοτητα;

 

Αν δε βιάζεσαι να κάνεις τη φορητότητα, μπορείς να περιμένεις να γίνει η επόμενη τιμολογιακή αλλαγή και να κάνεις καταγγελία της σύμβασης σου.

Με τον τρόπο αυτόν είναι υποχρεωμένοι να σου επιστρέψουν το υπόλοιπο σου σε τραπεζικό λογαριασμό που θα τους υποδείξεις.

 

Η διαδικασία είναι χρονοβόρα κι επίπονη. Λίγοι το έχουν επιχειρήσει κι ακόμα λιγότεροι το έχουν καταφέρει.

Κάνε μια αναζήτηση εδώ στο forum και θα βρεις 1-2 περιπτώσεις που τα κατάφεραν.

 

Αντιγράφω από εδώ https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

 

"Ειδικά για την καρτοκινητή τηλεφωνία, εφόσον τα τιμολόγια τροποποιηθούν σε διάστημα μικρότερο των τριών μηνών από την ημερομηνία ενημέρωσης του συνδρομητή, ο πάροχος οφείλει, εντός 30 ημερών και κατόπιν αίτησης του συνδρομητή, να επιστρέψει το εναπομείναν χρηματικό υπόλοιπο."

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... μια ερώτηση... (σόρρυ αν έχει συζητηθεί παραπάνω) για να πάρεις τους 1200 πόντους στο box food app πρέπει να βάλεις 12 ευρώ κάρτα ή γίνεται και με 10 ευρώ;;;

 

Στάλθηκε από το SM-A307FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... μια ερώτηση... (σόρρυ αν έχει συζητηθεί παραπάνω) για να πάρεις τους 1200 πόντους στο box food app πρέπει να βάλεις 12 ευρώ κάρτα ή γίνεται και με 10 ευρώ;;;

 

Στάλθηκε από το SM-A307FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

12 θέλει. Και είναι 3200 πόντοι (2€)

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ρε παιδιά το 1 γιγα που παίρνεις κάθε μηνα όταν έχεις κοσμοτε one?

Εξαφανίστηκε?

Link to comment
Share on other sites

12 θέλει. Και είναι 3200 πόντοι (2€)
Ευχαριστώ φίλε... (γιατί έβαλα σμρ 10 και πήρα τρία!!!) Χαχαχαχ

 

Στάλθηκε από το SM-A307FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ρε παιδιά το 1 γιγα που παίρνεις κάθε μηνα όταν έχεις κοσμοτε one?

Εξαφανίστηκε?

Ναι όντως που είναι το διακόψανε??

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μια ερώτηση : το reload στο whatsup, ξέρει κανείς αν έχει κάποιο περιθώριο λεπτών της ώρας για την ανανέωση του;

Πχ, αν λήγει στις 22:00, στις 22:00 ακριβώς χάνει κανείς όλα τα ΜΒ, ή μπορείς να βάλεις κωδικό στις 22:02 και να κρατήσεις το υπόλοιπο του προηγούμενου μήνα;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

μια ερώτηση : το reload στο whatsup, ξέρει κανείς αν έχει κάποιο περιθώριο λεπτών της ώρας για την ανανέωση του;

 

Πχ, αν λήγει στις 22:00, στις 22:00 ακριβώς χάνει κανείς όλα τα ΜΒ, ή μπορείς να βάλεις κωδικό στις 22:02 και να κρατήσεις το υπόλοιπο του προηγούμενου μήνα;

 

ευχαριστώ

Συγγνώμη κατάλαβα λάθος. Αν λεε 22.00 τότε 22.00 και ένα δευτερόλεπτο θα τα χάσεις
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μια ερώτηση : το reload στο whatsup, ξέρει κανείς αν έχει κάποιο περιθώριο λεπτών της ώρας για την ανανέωση του;

Πχ, αν λήγει στις 22:00, στις 22:00 ακριβώς χάνει κανείς όλα τα ΜΒ, ή μπορείς να βάλεις κωδικό στις 22:02 και να κρατήσεις το υπόλοιπο του προηγούμενου μήνα;

ευχαριστώ

 

Νωρίτερα από τις 22.00 όπως το θέτεις.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λεβέντες, απορία, έχω δύο γραμμές , ένα απλό what's up και ένα προνομιακό, πως γίνεται να βάζω κάρτα στο ένα πχ και να τα μεταφέρω στο άλλο; Απλά δεν θέλω να έχει φραγή κανένα από τα δύο, αυτό θέλω να πετύχω , με 10-12 ευρώ να είμαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λεβέντες, απορία, έχω δύο γραμμές , ένα απλό what's up και ένα προνομιακό, πως γίνεται να βάζω κάρτα στο ένα πχ και να τα μεταφέρω στο άλλο; Απλά δεν θέλω να έχει φραγή κανένα από τα δύο, αυτό θέλω να πετύχω , με 10-12 ευρώ να είμαι οκ

 

Αυτό κάνω εγώ με μια cosmocarta κι ενα what's up. Βάζω λεφτά στο what's up και μετά τα μεταφέρω (με μήνυμα στο 1219) στη cosmocarta.

Έτσι κρατάω ενεργό το what's up και μαζεύω data με το reloadit και μετά στην cosmocarta παίρνω το combo.

Δουλεύουν κανονικά και οι δύο κάρτες εδώ και +1 χρόνο με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από manosn2

Νωρίτερα από τις 22.00 όπως το θέτεις.

 

Καταλαβαίνω πως ακούγεται χαζό αυτό που ρωτάω.

Απλά το ρωτάω, γιατί όσο περνάει ο καιρός, θα πηγαίνει όλο και πιο νωρίς η ανανέωση, για να μην χάσει κάποιος τα ΜΒ.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Edited by PUK
Link to comment
Share on other sites

Όντως θα πηγαίνει πιο νωρίς η ανανεωση, εκτός αν ανανεώνεις το προηγούμενο βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε το cosmote one μετά από εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής

 

Απο το Mi 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε το cosmote one μετά από εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής

 

Απο το Mi 9 Lite με Tapatalk

Ναι όντως φίλε ευχαριστουμε

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά. Έκανα ανανέωση σε What's Up, και έχω υπόλοιπο 9.94€. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω μεταφορά χρημάτων αξίας 10€, πχ με επέκταση υπολοίπου ή θέλει αναγκαστικά ανανέωση;
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν εννοείς να πάρεις άλλα 10€ δεν γίνεται. Η επέκταση σου δίνει 3€ και πρέπει να έχεις από 0 έως 2€ υπόλοιπο. Αν εννοείς απλά να τα κάνεις 10, και μετά να τα μεταφέρεις, για τον ίδιο περιορισμό πάλι δεν μπορείς.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν εννοείς να πάρεις άλλα 10€ δεν γίνεται. Η επέκταση σου δίνει 3€ και πρέπει να έχεις από 0 έως 2€ υπόλοιπο. Αν εννοείς απλά να τα κάνεις 10, και μετά να τα μεταφέρεις, για τον ίδιο περιορισμό πάλι δεν μπορείς.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Κατάλαβα, άρα έπρεπε να είχα ανανεώσει με μεγαλύτερο ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Το Cosmote one δίνει 1 Gbyte για εφτά μέρες το μήνα εάν το ενεργοποιήσω χάνω τα 1000 λεπτά που έχω δωρεάν για το σταθερό ή μπορώ να τα έχω και τα δύο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...