Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίρνεις με ανανέωση 15€+ από κατάστημα, με κάρτα ανανέωσης χρόνου δεν παίρνεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα! Θέλω να ρώταγε να επιλέξω απλό what's up ή το προνομιακό που έχει μπει φραγή? Κυρίως με ενδιαφέρει να έχω πολλά mb's λεπτά ομιλίας προς όλους και γύρω στα 100-200 sms
Link to comment
Share on other sites

Με το προνομοιακο θα έχεις με ένα δεκαρικο κάρτα 1500' προς όλους + 1.5gb + 1.2gb απο το reloadit + 100mb απο το παρε-μοιρασε.

 

Με το απλό με τα ίδια χρήματα δηλαδή δεκαρα καρτα θα πάρεις το πακέτο combo call them all που αν βάλεις αυτόματη ανανέωση θα σου δώσει 300΄ προς ολους ενώ με χειροκίνητη ενεργοποιηση 200 προς ολους, 400' προς wu και 400 sms προς wu, 200 sms προς όλους και 200mb. και 1.2gb απο το reloadit και 100mb παρε-μοιρασε

Για τα sms στο προνομοιακό αν τα θέλεις για λίγες ημέρες 2-3 ημέρες την φορά, δε ξέρω αν τα λεπτά και mb του προνομοιακού μπορεις να τα κάνεις μέχρι 3 φορές το μήνα παρε-δωσε και δίνοντας mb ή λεπτά ομιλίας να πάρεις για 2 ημέρες sms

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση πριν κανα τέταρτο 10 ευρω απο την εφαρμογή my cosmοte σε 2 κινητά και ακομα περιμενω το reload .Τοσο πολύ αργεί?

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ανανεώνει από περίπτερο και δεν έχει εφαρμογή πως μπορεί να δει reload? Η δε γίνεται? Σκεφτόμουν αν ανανεώνει κανας γνωστός μου αν μπορεί να στέλνει codes στο 1330 και να του έρχεται ο κωδικος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση πριν κανα τέταρτο 10 ευρω απο την εφαρμογή my cosmοte σε 2 κινητά και ακομα περιμενω το reload .Τοσο πολύ αργεί?

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Τελικα μετά από μια ωρα ηρθαν τα reload

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου.να σας ρωτησω: Εμεις που εχουμε whatsup, με το wifi,τι γινεται ? οταν ειμαι σπιτι,ας πουμε,να το εχω ενεργοποιημενο στο κινητο μου ή οχι ? ως γνωστον στο σπιτι εχουμε το ρουτερ του υπολογιστη & παιρνει απο εκει. Τα δεδομενα κινητου τα κλεινουμε στο σπιτι ή οχι ; Επισης οταν ειμαστε εξω στους δρομους, τι αφηνουμε ανοικτο;ενημερωστε με αν σας ειναι ευκολο.ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι σπιτι εχεις ανοικτο wifi και κλεινεις τα data, αν δεν εχεις αρκετα...

οταν εισαι εξω, κλεινεις wifi, ανοιγεις data (αν τα ειχες κλειστα)

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν το έχεις κάνει στέλνεις ΜΙ στο 1333 ώστε να μη χρεώνεσαι εάν τελειώσουν τα δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Για να ερθω σε Cosmote καρτοκινητο απο Q καρτοκινητο, μπορω να κανω αιτηση ηλεκτρονικα ; Αν ναι, δωστε το λινκ σας παρακαλω γιατι δεν το βρισκω
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για να ερθω σε Cosmote καρτοκινητο απο Q καρτοκινητο, μπορω να κανω αιτηση ηλεκτρονικα ; Αν ναι, δωστε το λινκ σας παρακαλω γιατι δεν το βρισκω

 

Δεν γίνεται ηλεκτρονικά. Μόνο μέσω καταστήματος.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ηλεκτρονικά. Μόνο μέσω καταστήματος.

 

Μαλιστα ........ Εκσυγχρονισμός

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κανένα πακέτο ομιλίας για να μιλήσω από Ελλάδα με καρτοκινητό Κοσμοτέ σε Ρώσικο καρτοκινητό στη Ρωσία?

Δεν μπόρεσα να βρω κάτι, παρά μόνο για να μιλήσω σε σταθερό στη Ρωσία. Και επίσης και για να μιλήσω σε κινητό στη Ρωσία βρήκα κάποιο πακέτο Κοσμποτέ που πάει πακέτο με συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοιο πακέτο στο καρτοκινητό FROG.

ΕDIT

Δεν βλέπω πακέτα στο FROG Βλέπω χρεωση 0,20 για σταθερα Ρωσίας και 0,25 για κινητά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Για να ερθω σε Cosmote καρτοκινητο απο Q καρτοκινητο, μπορω να κανω αιτηση ηλεκτρονικα ; Αν ναι, δωστε το λινκ σας παρακαλω γιατι δεν το βρισκω

 

Σε κατάστημα γίνεται αλλά και με κλήση στο 13888

Link to comment
Share on other sites

Για να ερθω σε Cosmote καρτοκινητο απο Q καρτοκινητο, μπορω να κανω αιτηση ηλεκτρονικα ; Αν ναι, δωστε το λινκ σας παρακαλω γιατι δεν το βρισκω

 

Μπορείς να καλεσεις στο 13897 ώστε να κάνεις τη φορητότητα και να σου στείλουν τη sim μεσω courier. Αυτα μου ειπαν απο το Messenger.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοιο πακέτο στο καρτοκινητό FROG.

ΕDIT

Δεν βλέπω πακέτα στο FROG Βλέπω χρεωση 0,20 για σταθερα Ρωσίας και 0,25 για κινητά.

Αν είναι το λεπτό είναι ΟΚ. Σε λίγες μέρες θα ξέρω:cry:

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα γίνεται αλλά και με κλήση στο 13888

 

Μονο σε καταστημα μου ειπαν από 13897

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να καλεσεις στο 13897 ώστε να κάνεις τη φορητότητα και να σου στείλουν τη sim μεσω courier. Αυτα μου ειπαν απο το Messenger.

 

Πότε στο είπαν;

Γιατί εμένα μου ειπαν να καλέσω το 13897 για να ενημερωθώ για τη διαδικασια

Κάλεσα και εκεί με ενημερωσαν οτι εδώ και ενάμισι χρόνο η διαδικασία αυτή γίνεται ΜΌΝΟ σε καταστημα και με την προϋπόθεση ότι υπάρχει διαθέσιμη Sim

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Τι παίζει με το Cosmote my internet; Είναι σαν το Ίντερνετ όλη μέρα της Vodafone

Σε χρεώνει αυτόματα κ σου βάζει data η είναι έτσι όπως λέει ότι επιλέγεις ΑΜΑ θες

Να συνεχίσεις επιλέγοντας κάποιο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Κόβει την πρόσβαση όταν δεν έχεις δεδομένα και σου προτείνει να διαλέξεις κάποιο πακέτο αν θες
Link to comment
Share on other sites

Bασικά έχεις την επιλογή να διαλέξεις τι θες οταν σου τελειώνουν τα mb. Με ενεργοποιημένο το myinternet οταν σου τελειώσουν τα mb δε σε χρεώνει και σου κοβει την προσβαση στο νετ. Αν το απενεργοποιήσεις σε χρεώνει 0.2€/mb και μόλις φτάσεις μέγιστη χρέωση τα 2€ σου δινει απεριοριστο πραγματικό χωρις δεσμεύσεις για 24 ώρες με ενδεχόμενη μείωση της ταχύτητας μετά το πρώτο 1gb και μολις τελειώσει το 24ωρο το κλεινεις και εισαι άρχοντας!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...