Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπου και να πας, αν για κάποιο λόγο καταναλώνει η συσκευή σου, τα ίδια θα έχεις.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Όπου και να πας, αν για κάποιο λόγο καταναλώνει η συσκευή σου, τα ίδια θα έχεις.

 

Sent from my SM-G970F

 

Δεν ειναι θεμα συσκευης

Link to comment
Share on other sites

!ΒΟΗΘΕΙΑ!

Παιδιά εδώ και 10 ημέρες τρώει χρήματα από την κάρτα, όχι σε καθημερινή βάση, μπορεί ξαφνικά πχ μετά από 2 ημέρες να φάει 0.48!

Έτσι έφτασε -0.5€ το υπόλοιπο μου, έβαλα κάρτα 10€ και τώρα είναι κάπου στα 6.89€!

Στα 5ψηφια έχω βάλει φραγή! Επίσης δεν ασχολούμαι και δεν βάζω πουθενά και σε καμία συνδρομητική υπηρεσία το κινητό μου!

Μόνο κανα κωδικό deals for you παίρνω που και που.

Το ξέρω η λύση είναι να ζητήσω αναλυτική αλλά μέχρι να έρθει η αναλυτική σε κανα μήνα θα μου έχει φάει κανα 10αρι ακομα!

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

!ΒΟΗΘΕΙΑ!

Παιδιά εδώ και 10 ημέρες τρώει χρήματα από την κάρτα, όχι σε καθημερινή βάση, μπορεί ξαφνικά πχ μετά από 2 ημέρες να φάει 0.48!

Έτσι έφτασε -0.5€ το υπόλοιπο μου, έβαλα κάρτα 10€ και τώρα είναι κάπου στα 6.89€!

Στα 5ψηφια έχω βάλει φραγή! Επίσης δεν ασχολούμαι και δεν βάζω πουθενά και σε καμία συνδρομητική υπηρεσία το κινητό μου!

Μόνο κανα κωδικό deals for you παίρνω που και που.

Το ξέρω η λύση είναι να ζητήσω αναλυτική αλλά μέχρι να έρθει η αναλυτική σε κανα μήνα θα μου έχει φάει κανα 10αρι ακομα!

Τι να κάνω;

Πάρε στο 13888. Θα σου πουν τι χρέωση είναι. Φαίνεται στα συστήματα τους.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 13888. Θα σου πουν τι χρέωση είναι. Φαίνεται στα συστήματα τους.

 

Τους πήρα! Δεν μπορούν να δουν τίποτα μου είπε (και καλα)λόγω απορρήτου προσωπικών δεδομένων :lol:.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις κινητό xiaomi;

 

Ναι! Εδώ και πολλά χρόνια έχω Xiaomi και ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα συσκευης

συμφωνω πως δεν ειναι θεμα συσκευης. την ιδια συσκευη εχω ποσα χρονια. ειναι το μαικροσοφτ λουμια 950. τιποτα δεν τρεχει παρασκηνιο. αναλυτικα στα δεδομενα βλεπω πως το συστημα εφαγε 1.5γβ και καμια εφαρμογη. οταν λεμε συστημα, εγω καταλαβαινω πως η κοσμοποτε εκανε τη βλακεια της. γιατι ουτε ενημερωση επαιξε ουτε χαρτες κατεβασα ουτε τιποτα.

τους πηρα τους εκραξα καναν δωρο 500 μβ για 2 βδομαδες. μετα απο καμια ωρα πηρα και τα 3 γκιγκα δωρο που αναφερατε σε προηγουμενα ποστ. λοιπον, στην εφαρμογη της κοσμοτε ειδα αρχικα πως ειχα 500 μεγκαμπαιτ. μετα γιναν 499 μετα παλι 500. με τα 3 γκιγκα ενεργοποιημενα, ειδα τα 500 να εχουν πεσει ξαφνικα στα 490 και τα 3 γκιγκα αθικτα. που απο εκει επρεπε να καταναλωσει μιας και λιγουν σε 3 μερες. γενικα καποιο προβλημα παιζει. θα στειλω αιτηση αναλυτικηςπου ομως δεν πιστευω πως θα δειχνει κατι. καταγγελια εεττ και οποιον παρει ο χαρος.

μπαι δε γουει τις προαλλες μου εφαγε 1 ευρω χωρις λογο και η γουιντ. μου το εδωσαν βεβαια πισω.

πως να πιστεψω πως κατι κανουν στα συστηματα τους?

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα! Δεν μπορούν να δουν τίποτα μου είπε (και καλα)λόγω απορρήτου προσωπικών δεδομένων :lol:.

 

Εγώ πριν λίγο καιρό που μου είχε μπει η υποψία ότι μου έφαγε 2 ευρώ σε τηλ που είχα κάνει στο 13888 για άλλο λόγο τους το ανέφερα και ο υπάλληλος έβλεπα κανονικά τις χρεώσεις μου. Μου είπε έκανες easy transfer τόσα ευρώ, πιο παλιά τόσα. Είχε πρόσβαση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγο καιρό που μου είχε μπει η υποψία ότι μου έφαγε 2 ευρώ σε τηλ που είχα κάνει στο 13888 για άλλο λόγο τους το ανέφερα και ο υπάλληλος έβλεπα κανονικά τις χρεώσεις μου. Μου είπε έκανες easy transfer τόσα ευρώ, πιο παλιά τόσα. Είχε πρόσβαση κανονικά.

 

Άλλο σε υπηρεσίες,εκεί μπορούν να τα δουν ναι,εγώ όμως δεν έχω ξοδέψει χρήματα για υπηρεσία....κάπου αλλου φεύγουν τα χρήματα:mad:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω πως δεν ειναι θεμα συσκευης. την ιδια συσκευη εχω ποσα χρονια. ειναι το μαικροσοφτ λουμια 950. τιποτα δεν τρεχει παρασκηνιο. αναλυτικα στα δεδομενα βλεπω πως το συστημα εφαγε 1.5γβ και καμια εφαρμογη. οταν λεμε συστημα, εγω καταλαβαινω πως η κοσμοποτε εκανε τη βλακεια της. γιατι ουτε ενημερωση επαιξε ουτε χαρτες κατεβασα ουτε τιποτα.

 

Αφού έχει καταγραφεί κίνηση δεδομένων από τη συσκευή, έστω κι αν δεν μπορείς να την ερμηνεύσεις εύκολα, πώς φταίει ο πάροχος; πιο λογικό είναι να έχεις εγκατεστημένη προβληματική εφαρμογή ακόμα και κακόβουλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πριν λίγο καιρό που μου είχε μπει η υποψία ότι μου έφαγε 2 ευρώ σε τηλ που είχα κάνει στο 13888 για άλλο λόγο τους το ανέφερα και ο υπάλληλος έβλεπα κανονικά τις χρεώσεις μου. Μου είπε έκανες easy transfer τόσα ευρώ, πιο παλιά τόσα. Είχε πρόσβαση κανονικά.

 

Κάποιος θα έχει πρόσβαση σίγουρα. Μπορεί να είναι όμως σε ανώτερο κλιμάκιο. Τα "προσωπικά δεδομένα" που ζητάς είναι δικά σου, οπότε αν επιμείνεις, θα μάθεις τη διαδικασία να αποκτήσεις πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα! Δεν μπορούν να δουν τίποτα μου είπε (και καλα)λόγω απορρήτου προσωπικών δεδομένων :lol:.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ναι! Εδώ και πολλά χρόνια έχω Xiaomi και ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα!

Τα xiaomi στέλνουν sms στην Κίνα για την ενεργοποίηση του find my phone. Μήπως αυτό σου έφαγε τα λεφτά;
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει καταγραφεί κίνηση δεδομένων από τη συσκευή, έστω κι αν δεν μπορείς να την ερμηνεύσεις εύκολα, πώς φταίει ο πάροχος; πιο λογικό είναι να έχεις εγκατεστημένη προβληματική εφαρμογή ακόμα και κακόβουλη.

 

σε μαικροσοφτ λουμια 950? δεν νομιζω. πλεον σαν φιουτουρ φον ειναι αχαχαχαχα

 

καλαβαινω τι θες να πεις,δεν μπορω να το ερμηνευσω, ξερω πως δεν καταναλωσα τιποτα. το εχω 3 χροναι το κινητο και το ξερω. δεν γινεται να καταναλωθηκαν. τοσο απλα

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι διαφορα χαρτια για τραπεζα μεταξυ των οποιων και λογαριασμο κινητου.

Να δωσω τον τελευταιο που ειχα απο συμβολαιο που ειναι απο το 2018 ή μπορω να βγαλω καπως καποιο 'λογαριασμο' WU;

Βασικα να φαινεται η διευθυνση κατοικιας τους ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Frog πάρε τηλ για frog και κάνε μετά αλλαγή πακέτου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήρα στο 13897 που υπάρχει στη σελίδα της frog για φορητότητα και μου ειπαν να παω σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Τη διεύθυνση μπορείς να την πιστοποιήσεις λογικά και μέσω άλλου λογαριασμού ΔΕΚΟ (δεη κλπ). Μήπως ζητάνε λογαριασμό κινητού για πιστοποίηση του αριθμού που έχεις δώσει στην τράπεζα? Για το καρτοκινητό δεν βγαίνει λογαριασμός αλλά μπορείς να ζητήσεις βεβαίωση κατοχής αριθμού από κατάστημα cosmote ή Γερμανός.
Link to comment
Share on other sites

Frog πάρε τηλ για frog και κάνε μετά αλλαγή πακέτου

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δώσε λίγο παραπάνω πληροφορίες για όλα , πως γίνεται και η αλλαγή από frog,σε cosmoτε, μην σου πούνε ότι θέλει να περάσει χρόνος και μετά;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από φορητοτητα πρώτα στο κάνουν κοσμοκαρτα κ μετά το κάνεις εσύ με σμσ σε φρογκ, οπως εγραψαν οι πιο πάνω. Απευθείας φρογκ δεν γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Από φορητοτητα πρώτα στο κάνουν κοσμοκαρτα κ μετά το κάνεις εσύ με σμσ σε φρογκ, οπως εγραψαν οι πιο πάνω. Απευθείας φρογκ δεν γινεται.
Μάλλον δεν κατάλαβες, θέλω να πάω κοσμοκαρτα, αλλά όλοι μου λέμε δεν έχουμε sim.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το καρτοκινητό δεν βγαίνει λογαριασμός αλλά μπορείς να ζητήσεις βεβαίωση κατοχής αριθμού από κατάστημα cosmote ή Γερμανός.

 

Τελεια, αυτο με καλυπτει αλλα δεν ηξερα αν και πως γινεται! Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες, θέλω να πάω κοσμοκαρτα, αλλά όλοι μου λέμε δεν έχουμε sim.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επικοινωνησες με την Κοσμοτε;

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησες με την Κοσμοτε;
Όχι, αλλά πιστεύω θα μου πουν πάνε κατάστημα

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορητοτητα από άλλο πάροχο σε καρτοκινητη; Μίλα μαζί τους μέσω της φόρμας στο site, θα σε πάρουν για να κάνετε αίτηση τηλεφωνικά και θα έρθει courier.
Link to comment
Share on other sites

Στο Τώρα υπηρεσίες > Προσφορές (2η ή 3η σειρά) το πρώτο. Μέχρι 29/9 ενεργοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Καλα ηταν τα 3 GB...αλλα, μου τελειωνουν σημερα στις 7 μμ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα φιλοι μου...τον μηνα,σχεδον, τον φαγαμε...Την βοηθεια σας & παλι οπως & στις αρχες του μηνα...σημερα 28 9 19 & εχω τα εξης: 0,68 Υπολοιπο...Ληξη Υπολοιπου 29 10 19...62,5 MB με ληξη 1-10-19 & 112 λεπτα προς ολους ομιλια με ληξη 30 9 19 δηλαδη μεθαυριο....Την πρωτη φορα δηλαδη οταν το ενεργοποιησα στις αρχες του μηνα, χρησιμοποιησα τη χρεωστικη μου καρτα...(η κορη μου τα εκανε ολα)...Εννοειται το ιδιο θα χρησιμοποιω. Τωρα πες τε μου ποτε να βαλω μπρος την επομενη πληρωμη & λεω παλι με 10 ευρω....να το κανω σημερα ή αυριο; Απο την επομενη φορα θα τα φτιαχνω μονος μου...Απλα πες τε μου τωρα ποτε ειναι σωστα να ξεκινησω.Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...