Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα ηταν τα 3 GB...αλλα, μου τελειωνουν σημερα στις 7 μμ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα φιλοι μου...τον μηνα,σχεδον, τον φαγαμε...Την βοηθεια σας & παλι οπως & στις αρχες του μηνα...σημερα 28 9 19 & εχω τα εξης: 0,68 Υπολοιπο...Ληξη Υπολοιπου 29 10 19...62,5 MB με ληξη 1-10-19 & 112 λεπτα προς ολους ομιλια με ληξη 30 9 19 δηλαδη μεθαυριο....Την πρωτη φορα δηλαδη οταν το ενεργοποιησα στις αρχες του μηνα, χρησιμοποιησα τη χρεωστικη μου καρτα...(η κορη μου τα εκανε ολα)...Εννοειται το ιδιο θα χρησιμοποιω. Τωρα πες τε μου ποτε να βαλω μπρος την επομενη πληρωμη & λεω παλι με 10 ευρω....να το κανω σημερα ή αυριο; Απο την επομενη φορα θα τα φτιαχνω μονος μου...Απλα πες τε μου τωρα ποτε ειναι σωστα να ξεκινησω.Σας ευχαριστω πολυ!

 

Καλησπέρα Γιώργο,

 

Καλό είναι να ενεργοποιείς το πακέτο των 8.5€ μια ημέρα πριν τη λήξη του, ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Τυχόν υπολειπόμενες παροχές θα μεταφερθούν με το νέο πακέτο και με 1 μήνα διάρκεια.

 

Τα στοιχεία της χρεωστικής μπορούν να αποθηκευθούν στην εφαρμογή, ώστε να διευκολύνεται η ανανέωση χρόνου ομιλίας. Δεν θα χρειάζεται δηλαδή να τα ξαναγράφεις, κάθε φορά που θα κάνεις ανανέωση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιώργο,

 

Καλό είναι να ενεργοποιείς το πακέτο των 8.5€ μια ημέρα πριν τη λήξη του, ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Τυχόν υπολειπόμενες παροχές θα μεταφερθούν με το νέο πακέτο και με 1 μήνα διάρκεια.

 

Τα στοιχεία της χρεωστικής μπορούν να αποθηκευθούν στην εφαρμογή, ώστε να διευκολύνεται η ανανέωση χρόνου ομιλίας. Δεν θα χρειάζεται δηλαδή να τα ξαναγράφεις, κάθε φορά που θα κάνεις ανανέωση.

 

Λοιπον, καλα παμε...Αρα να κανω αυτο το πακετο των 8,5 ευρω σημερα(οκ;) & αυριο το νεο πακετο...καλα τα λεω ? Ααααα & δεν βλεπω που ειναι τα 8,5 ? βλεπω μονο απο 10 ευρω & ανω...για πες τε μου...σορρυ ε?

Link to comment
Share on other sites

Είναι το τρίτο στη σειρά. Και το τέταρτο είναι το ίδιο, απλά ενεργοποιείται αυτόματα. Καλό είναι να ενεργοποιήσεις αυτό με την αυτόματη ανανέωση. Δηλαδή το τέταρτο. 7d03c928ede91372f2eac538d813256d.jpg
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Είναι το τρίτο στη σειρά. Και το τέταρτο είναι το ίδιο, απλά ενεργοποιείται αυτόματα. Καλό είναι να ενεργοποιήσεις αυτό με την αυτόματη ανανέωση. Δηλαδή το τέταρτο. 7d03c928ede91372f2eac538d813256d.jpg

 

ααααααα μαλιστα...δεν εχω λογια βρε παιδια...ειστε πολυ εξυπηρετικοι...το κανω αμεσως τωρα...thanks a lot!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον το εκανα...πηρα μνμ που λεει-->το υπολοιπο σου δεν επαρκει για την αυτοματη κλπ.....κανε ανανεωση κλπ......& πιο κατω λεει-->η εγγραφη ολοκληρωθηκε, καθε 30 μερες θα ενεργοποιειται αυτοματα κλπ...κλπ...Τωρα τι κανω ? το υπολοιπο 0,68 το παω σε τι ποσο & ποτε ? τωρα ή αυριο ? σας ζαλισα ε ? που θα παει, θα το μαθω...

Link to comment
Share on other sites

ααααααα μαλιστα...δεν εχω λογια βρε παιδια...ειστε πολυ εξυπηρετικοι...το κανω αμεσως τωρα...thanks a lot!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον το εκανα...πηρα μνμ που λεει-->το υπολοιπο σου δεν επαρκει για την αυτοματη κλπ.....κανε ανανεωση κλπ......& πιο κατω λεει-->η εγγραφη ολοκληρωθηκε, καθε 30 μερες θα ενεργοποιειται αυτοματα κλπ...κλπ...Τωρα τι κανω ? το υπολοιπο 0,68 το παω σε τι ποσο & ποτε ? τωρα ή αυριο ? σας ζαλισα ε ? που θα παει, θα το μαθω...

 

Χαρά μου να βοηθάω φίλε Γιώργο. Δεν έχεις να ευχαριστείς για κάτι. Αυτό στο αναγράφει γιατί δεν επαρκεί το υπόλοιπο. Κάνε μια ανανέωση 10€ με χρεωστική κάρτα και θα τραβήξει το ποσό αυτόματα.

 

Μόλις έκανες εγγραφή στην αυτόματη ανανέωση πακέτου. Πλέον το μόνο που θα πρέπει να κάνεις κάθε μήνα, είναι μια ανανέωση των 10€. Μόλις έχεις επαρκές υπόλοιπο, το πακέτο θα ενεργοποιείται αυτόματα (μια μέρα πριν λήξει το παλιό αν δεν κάνω λαθος).

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να κάνεις και Reload It μετά την ανανεωση. τώρα βάλε 10€, και κάνε Reload It και πάρε μοιρασε. Είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ολα....εκανα & reload it & πηρα & 1200 mb επιπλεον & μου γινανε 1459 για 1 μηνα....σουπερ...Η ομιλια(λεπτα) προς ολους ειναι 406, αυτο βλεπω....εδω μπορω να κανω κατι & να το αυξησω; ειδατε; σαν να γλυκαθηκα...χαχαχα...χαρη σε σας φιλοι μου...
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ολα....εκανα & reload it & πηρα & 1200 mb επιπλεον & μου γινανε 1459 για 1 μηνα....σουπερ...Η ομιλια(λεπτα) προς ολους ειναι 406, αυτο βλεπω....εδω μπορω να κανω κατι & να το αυξησω; ειδατε; σαν να γλυκαθηκα...χαχαχα...χαρη σε σας φιλοι μου...

 

Αυτά θα αυξηθούν σύντομα. Σε λίγες μέρες θα ενεργοποιηθεί το πακέτο που σου έδειξα, στην εικόνα που σου έκανα επισύναψη. Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις πλέον (κάθε μήνα), είναι να ανανεώνεις, ώστε να υπάρχουν χρήματα για την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου ομιλίας.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

τα παρε μοιρασε απο ενα μηνα διαρκεια ποτε εςγιναν διημερα? θα μας τρελανουν ρε παιδια? τιναυτοι....
Link to comment
Share on other sites

τα παρε μοιρασε απο ενα μηνα διαρκεια ποτε εςγιναν διημερα? θα μας τρελανουν ρε παιδια? τιναυτοι....

Σοβαρα ? γιναν 2ημερα ? δεν το ηξερα.....

Link to comment
Share on other sites

τα παρε μοιρασε απο ενα μηνα διαρκεια ποτε εςγιναν διημερα? θα μας τρελανουν ρε παιδια? τιναυτοι....
1 μήνα έχουν ακόμα. Τα πάρε δώσε είναι 2 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελένεσαι Μόλις τα πηρα και είναι για 1 μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, υπάρχει κάποιος που να έχει πρόχειρη εκείνη την ανάρτηση με τις μεταφορές ποσών στα καρτοκινητά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, υπάρχει κάποιος που να έχει πρόχειρη εκείνη την ανάρτηση με τις μεταφορές ποσών στα καρτοκινητά;

 

post 31.356

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εισαι

Εγραψα το παρακατω ελπιζω να βοηθησει ωστε να περνετε το μεγιστο των δεδομενων σε καθε ανανεωση.

 

Βαζετε 2 10αρες καρτες σε ενα κινητο και περνετε 3200mb απο reload it για 1 μηνα εντελως δωρεαν. Επειτα στελνετε 3 5αρες σε αλλο κινητο και βαζετε το πακετο με τα 8.5 ευρω. Συνολικα στο τελος τα 2 κινητα θα παρουν 5200mb εντελως δωρεαν και μενουν και αρκετα χρηματα για αλλο πακετο.

 

Πιο αναλυτικα:

 

Βαζουμε 10αρα περνουμε 2gb για 7 μερες απο reload it. Κανουμε παρε μοιρασε στελνουμε 300mb περνουμε 100.

 

Στο καπακι βαζουμε ακομα μια 10αρα. Κανουμε reload it αυτη τη φορα 1200mb για 1 μηνα και μεταφερει και τα 2gb που βαλαμε στην πρωτη καρτα για 1 επιπλεον μηνα. 3200mb δηλαδη απο reload it.

 

Κανουμε παλι παρε μοιρασε. Επειτα μεταφερουμε τις 3 5αρες. Σε καθε 5αρα μας κραταει 20 λεπτα και καθε φορα κανουμε το παρε μοιρασε στο κινητο που λαμβανει τα 5 ευρω.

 

5 παρε μοιρασε δηλαδη η 2gb δεδομενων μαζι με τα 3200 απο το reload it παμε στα 5200 για 1 μηνα εντελως δωρεαν.

 

Επειτα το κινητο που στειλαμε τις 3 5αρες εχει ακριβως 15 ευρω. Το κινητο που τις εστειλε εχει 20 ευρω μειων τον φορο κινητης μειων τα 15 ευρω μειων 60 λεπτα απο την μεταφορα.

 

8.94+8.94=17.88.

 

17.88-15.60=2.28.

 

Το πρωτο κινητο μενει με 2.26 και το δευτερο με 15 ευρω και βαζουμε με 8.5 ευρω πακετο. Το πρωτο κινητο που βαλαμε τις καρτες εχει 3200mb απο reload it + 1100 απο το παρε μοιρασε και το δευτερο κινητο εχει 900mb επισης απο παρε μοιρασε. Πιο αναλυτικος δεν θα μπορουσα να γινω ελπιζω να βοηθησα κανεναν να πιασουν τοπο τα χρηματα που δινει και να μην τα πεταει στους κλεφτες.

 

Επισης για οσους θελουν sms/mb/ομιλια με το παρε δωσε μπορει να παρει οτι χρειαζεται για 9 μερες δινοντας απο το πακετο των 8.5 οτι δεν χρειαζεται.

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, υπάρχει κάποιος που να έχει πρόχειρη εκείνη την ανάρτηση με τις μεταφορές ποσών στα καρτοκινητά;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To mycosmote πάλι έχει πρόβλημα. Δεν μπορώ να κάνω ανανέωση ούτε με paypal ούτε με κάρτα. Τι κάνουν πάλι; Έχει άλλος πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα να βαλω μοναδες με Paypal, μου τραβηξε τα χρηματα απο την καρτα μου, και το συστημα της κοσμοτε μου εβγαλε ακυρο.. και η φαση που η συναλλαγη δεν φαινεται στην Paypal.. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, υπάρχει κάποιος που να έχει πρόχειρη εκείνη την ανάρτηση με τις μεταφορές ποσών στα καρτοκινητά;

Ιδού· ωστόσο, εφόσον δεν είχαμε προσφάτως δυσμενείς εξελίξεις επί του θέματος, προτιμότερες οι 5άρες κολλητά -εντός 24ώρου, πάντως- μετά «διαμερισμού» @καπάκι, κατόπιν εκάστης ανανεώσεως —κωδικός "επαναφόρτωσης" λαμβάνεται κανονικά, ενώ αθροιζομένων των 2×(100+300MB) επιπλέον των υπολοίπων (2+3)×400MB επιπροσθέτων των αλληλοδιαδόχων επιλογών εβδομάδας&μηνός… μαζεύονται ~1,3+1½GB @2 αριθμούς & 2+1,2GB αντιστοίχως @1°, πρόσθετου κόστους 2×20λ€+€1 των προαναφερθεισών κινήσεων, ήτοι περί των 6GB εν +όλω:food:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...