Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα SMS που έστειλες, στα έχει αφαιρέσει σωστά από τα προς όλους / WU? Μήπως κάποιο από αυτά χρεώθηκε ως εκτός προγράμματος;

Για τα λεπτά ομιλίας δεν ρωτάω, είναι αρκετά χρονοβόρο να αθροίζεις λεπτά από το ιστορικό κλήσεων για να τα αντιστοιχίσεις στα λεπτά που σου λείπουν...

 

Επειδη οπως ειπα ειμαι νεος στο wu μετα απο καθε sms και καθε κληση κοιταζα την εφαρμογη. Δεν ειδα κατι παραλογο. Τελευταια χρηση εγινε χθες το απογευμα. Σημερα το απογευμα ειδα το σρνητικο υπολοιπο.

Ρωτησα στο chat της cosmote και μου απαντησαν να ζητησω αναλυτικη χρεωση με αίτηση σε καταστημα. Ρωτησα αν μπορω να κανω αιτηση ηλεκτρονικα και απαντησαν "δυστυχως όχι¨

Στο messenger πηρα διαφορετικη απαντηση

Thanasi καλησπέρα!Μεταβολή στο χρηματικό υπόλοιπο επέρχεται μόνο έπειτα από χρεώσιμες ενέργειες που έχουν πραγματοποιηθεί από το κινητό. Συνήθως μεγάλες μεταβολές του χρηματικού μας υπολοίπου οφείλονται σε εισερχόμενα μηνύματα από πενταψήφιους αν έχουμε κάνει εγγραφή, από το internet αν δεν έχουμε ενεργή την υπηρεσία του My Internet καθώς επίσης και από αυτόματη απόδοση πακέτου.Σε κάθε περίπτωση υπάρχει η δυνατότητα,εφόσον είσαι ο ονομαστικός κάτοχος του αριθμού,να μεταβείς με την ταυτότητά σου,σε οποιοδήποτε κατάστημα του δικτύου μας προκειμένου να αιτηθείς δωρεάν,την έκδοση αναλυτικής κατάστασης λογαριασμού για να ελέγξεις την κατανάλωση του χρηματικού σου υπολοίπου.Εναλλακτικά μπορούμε να σου αποστείλουμε μέσω email/fax την αίτηση,την οποία θα χρειαστεί να συμπληρώσεις και να μας την στείλεις πίσω με τον ίδιο τρόπο,μαζί με φωτοτυπία διπλής όψεως της ταυτότητάς σου.Και στις 2 περιπτώσεις την ανάλυση μπορείς να την παραλάβεις σε έντυπη μορφή στη διεύθυνση που θα σημειώσεις στην αίτηση.

Περμενω να μου στειλουν την αιτηση

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις;

 

Xiaomi Redmi Note 5

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Προσπαθώ από χθες να κάνω ανανέωση υπολοίπου μέσω pp αλλά δεν τα καταφέρνω, ούτε από το app του what's up, ούτε από το app της cosmote.

Άλλες φορές μου γράφει ότι η ανανέωση απέτυχε κι άλλες ότι ο λογαριασμός paypal δε γίνεται να συνδεθεί.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Συνήθως γίνεται άμεσα η ανανέωση και μου βγάζει αυτόματα τον λογαριασμό paypal.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 5

 

Σε ρώτησε μάλλον γιατί τα xiaomi στέλνουν μηνύματα στην Κίνα αν έχεις ενεργοποιημένο το find my phone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Προσπαθώ από χθες να κάνω ανανέωση υπολοίπου μέσω pp αλλά δεν τα καταφέρνω, ούτε από το app του what's up, ούτε από το app της cosmote.

Άλλες φορές μου γράφει ότι η ανανέωση απέτυχε κι άλλες ότι ο λογαριασμός paypal δε γίνεται να συνδεθεί.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Συνήθως γίνεται άμεσα η ανανέωση και μου βγάζει αυτόματα τον λογαριασμό paypal.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Καλημέρα.Εγω εχθες το βραδυ εκανα αμεσως κ χωρις κανενα προβλημα απο το cosmote app.Δοκιμασες μεσω χρεωστικης η μόνο pay pal?

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μέσω χρεωστικής/πιστωτικής, δουλεύει κανονικά.

Στο pp τρώει σκαλωμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που στέλνουν κάτι τέτοιο. Το περίεργο είναι ότι πήρα από το κινητό για να μιλήσω για πρόβλημα σταθερού και τελικά τσίμπησα και το δωράκι μου.

 

465668a3b7c71443c4a36e231ba6e391.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πόση ώρα θα ήσουν στην αναμονή στην εξυπηρέτηση πελατών!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πόση ώρα θα ήσουν στην αναμονή στην εξυπηρέτηση πελατών!

 

6 λεπτα ηταν η αναμονη και 15 λεπτα μιλησαμε με τον υπαλληλο. Το προβλημα λυθηκε και σιγουρα δεν περιμενα να μου δωσουν λεπτα+MB. Καλοδεχουμενα.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή What's up? Σε ποια ενότητα βρίσκεται?

 

Δεν καταλαβα για πια εφαρμογη μιλουσες. Στο my cosmote εχει πανω απο μηνα στην εφαρμογη whats up μπηκε απο χθες. Κοψτε τα ολα να ησυχασουμε απο τις χρεωσεις των 5ψηφιων.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από ενημέρωση της εφαρμογής (What's Up app) στο πεδίο των προσφορών, μου εμφάνισε ένα εικονίδιο με προσφορά Καρτοσυμβολαίου και τις παροχές του.

 

Ωστόσο όταν άνοιγε, μετά έβγαζε σφάλμα. Το εμφάνισε και σε κάποιον άλλο;

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον δεν είναι στο shop, όπως είναι στο MyCosmote :lol:
Στο shop είναι όλες οι υπηρεσίες, πραγματικά ποιος το σκέφτηκε και το έκανε μάλιστα και σε 2 εφαρμογές απορώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, WhatsApp, στο "Auto combo call them all plus i", τα 200 MB μεταφέρονται; Γιατί στις διευκρινίσεις αναφέρει μόνο τα λεπτά ομιλίας που δε θα καταναλωθούν ότι μεταφόρνται και δε λέει κάτι για τα MB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, WhatsApp, στο "Auto combo call them all plus i", τα 200 MB μεταφέρονται; Γιατί στις διευκρινίσεις αναφέρει μόνο τα λεπτά ομιλίας που δε θα καταναλωθούν ότι μεταφόρνται και δε λέει κάτι για τα MB.
Μεταφέρονται, είτε με το ίδιο πακέτο, είτε με το giga month.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα γκαηζ.

 

Προσφατα λογω προβληματος στη γραμμη του σταθερου μου, μου εβαλαν δωρο 10GB με διαρκεια εναν μηνα. Επειδη δεν προκειται να τα καταναλωσω, αυτα μηπως με καποιον τροπο μεταφερονται με καποια ανανεωση πακετου?

Μαλλον οχι, αλλα ειπα να το ρωτησω :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα γκαηζ.

 

Προσφατα λογω προβληματος στη γραμμη του σταθερου μου, μου εβαλαν δωρο 10GB με διαρκεια εναν μηνα. Επειδη δεν προκειται να τα καταναλωσω, αυτα μηπως με καποιον τροπο μεταφερονται με καποια ανανεωση πακετου?

Μαλλον οχι, αλλα ειπα να το ρωτησω :lol:

 

Καλησπέρα,

 

Όχι δεν μεταφέρονται.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...