Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν προτείνουν κάτι ακριβότερο από το καρτοκινητο, θα είναι για γέλια. Η προσφορά που μου έστειλαν (που έγραψα πιο πάνω) ήταν για 300' 300 sms 500 MB με 33€! Τρατζικ!

 

E ναι γιατί "πληρώνεις" το δωρεάν κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Χθες αργά το βράδυ πάντως η εφαρμογή είχε πρόβλημα. Δεν έγραφε καθόλου τα υπόλοιπα. Το πρωί διορθώθηκε.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από βδομάδες βρήκα κάρτα και μετέτρεψα το f2g σε whats up.

 

Δύο ερωτήσεις.

 

1. Δε μπορώ να δημιουργήσω cosmote id με τον καινούριο αριθμό. Χρειάζεται επιπλέον χρόνο?

 

2. Απο την εφαρμογή του what's up μπορώ να διαχειρίζομαι ταυτόχρονα δύο αριθμούς σε dual sim κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε και ποσο "εύκολα" θα γίνεται,ποσοι θα την πατησουν και θα βρεθουν με καρτσυμβολαιο μεσω της εφαρμογής...

 

Και αυτός είναι και ο μόνος λόγος της επιλογής.

 

Τα "κατά λάθος" καρτοσυμβόλαια.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην Cosmote και συγκεκριμενα στο What's up απο την περασμενη Παρασκευη, τέταρτη μερα σημερα

Αγόρασα νέο αριθμό και τον ενεργοποιησα. Πληρωσα 12€ για χρονο και αφου αφαιρεθηκε ο φορος εμειναν στην καρτα 10,86€ (αν θυμαμαι καλα για τα λεπτα, εκει γυρω παντως). Αγορασα πακετο με 10€ και εμειναν στην καρτα 0,86€

Απο την ενεργοποιηση, την αναναιωση το πακετο και το reload που εκανα, μαζεψα 400 λεπτα ομιλιας προς wu, 400 sms προς wp, 300 λεπτσ ομιλιας προς ολους , 200 sms προς ολους και 1400 mb

Απο προχθες μεχρι σημερα καταναλωσα 20 λεπτα ομιλιας προς wu, 10 sms προς wp, 10 λεπτσ ομιλιας προς ολους , 10 sms προς ολους και 100 mb.

Σημερα προσπαθησα να στειλω ενα sms και δεν εστελνε. Το παλεψα αρκετη ωρα. Απο την αλλη sim του κινητου εστελνε. Αφου εφαγα μια ωρα και παραπανω ψαχνοντας τις ρυθμισεις ανακαλυψα οτι τα 0,86€ ειχαν γινει -0,08€ !!!

Καταλαβα οτι γι αυτο δεν στελνει, εκανα online αναναιωση και φυσικα αρχισε και παλι να στελνει.

Κατηγορηματικα δηλωνω οτι ουτε κλήση , ουτε sms εστειλα σε πεναψηφιο ή σε αριθμο απο 800 ή 801. Ουτε εστειλα , ουτε ελαβα sms απο αγνωστο αριθμο παρα μονο απο τις επαφες μου

Τι μπορει να συνεβει και χαθηκαν τα χρηματα ; Τωρα που εχει μεσα 8,84€ υπαρχει κυνδυνος να χαθουν κι αυτα ;

 

Εμτα απο επικοινωνια με τη εξυπ. πελατων ζητησα αναλυτικο λογαριασμό οπως μου προτειναν

Εστειλαν την αιτηση στο mail μου, την συμπληρωσα την υπέγραψα και τους την εστειλα ηλεκτρονικα στην τριτη πολυ αργα το βραδυ

Την Πέμπτη το μεσημερι !!! ελαβα με ΕΛΤΑ courier 16 σελιδες με το ιστορικο κλησεων

Καμια εγγραφη δεν εχει κατι αλλο απο απλο τηλεφωνημα η απλο SMS

Οποτε κανενα συμπερασμα δεν εβγαλα που πηγε το χαμενο Ευρω

Δεν πειραζει ενα ευρω ηταν , αλλα να ξερω να μην συμβει ξανα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εμτα απο επικοινωνια με τη εξυπ. πελατων ζητησα αναλυτικο λογαριασμό οπως μου προτειναν

Εστειλαν την αιτηση στο mail μου, την συμπληρωσα την υπέγραψα και τους την εστειλα ηλεκτρονικα στην τριτη πολυ αργα το βραδυ

Την Πέμπτη το μεσημερι !!! ελαβα με ΕΛΤΑ courier 16 σελιδες με το ιστορικο κλησεων

Καμια εγγραφη δεν εχει κατι αλλο απο απλο τηλεφωνημα η απλο SMS

Οποτε κανενα συμπερασμα δεν εβγαλα που πηγε το χαμενο Ευρω

Δεν πειραζει ενα ευρω ηταν , αλλα να ξερω να μην συμβει ξανα

 

Υπηρεσία My Internet έχεις ενεργοποιημένη; Μήπως δεν είχε δεδομένα και πήρε ημερήσιο internet?

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία My Internet έχεις ενεργοποιημένη; Μήπως δεν είχε δεδομένα και πήρε ημερήσιο internet?

 

Αρχικη ενεργοποιηση του αριθμου ειχα κανει πριν απο τρεις ημερες

Απο την ενεργοποιηση , το πακετο που ειχα αγορασει και το Reload ειχα μαζεψει 1600 mb, και απο αυτα ειχα καταναλωσει τα 100 μεχρι τη στιγμη που χαθηκε το Ευρω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία myinternet εδώ και καιρό ενεργοποιειται αυτόματα στα νέα νούμερα.

 

Τι ειναι αυτη η υπηρεσια ;

και τι κανει ;

τρωει απο το υπολοιπο ενω εχεις πακετο δεδομενων ;

Αν ειναι ετσι να την απενεργοποιησω

Αλλα αν ηταν ετσι δεν θα εγραφε κατι στην αναλυτικη κατασταση που μου εστειλαν ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτη η υπηρεσια ;

και τι κανει ;

τρωει απο το υπολοιπο ενω εχεις πακετο δεδομενων ;

Αν ειναι ετσι να την απενεργοποιησω

Αλλα αν ηταν ετσι δεν θα εγραφε κατι στην αναλυτικη κατασταση που μου εστειλαν ;

 

Κάνει ακριβώς το αντίθετο, εξασφαλίζει ότι δεν θα χρεωθείς εάν δεν έχεις άλλα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Εαν χρεωνοσουν ημερησιο ιντερνετ, θα φαινόταν στην κατάσταση χρεώσεων. Από την στιγμή που το myinternet ειναι ενεργοποιημένο, δεν γινεται να χρεωθεις ημερησιο ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ζητησεις να γινεται αυτοματη ανανεωση 2 φορες το μηνα, 10 ευρω ξερω γω καθε φορα απο χρεωστικη κλπ? η μονο μια?

σε what's up & kosmokarta μπορεις να εχεις πακετο ομιλιας προς ολους και πακετο ιντερνετ να ενεργοποιουνται αυτοματα καθε μηνα, η μονο ενα επιτρεπει?

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Εαν χρεωνοσουν ημερησιο ιντερνετ, θα φαινόταν στην κατάσταση χρεώσεων. Από την στιγμή που το myinternet ειναι ενεργοποιημένο, δεν γινεται να χρεωθεις ημερησιο ιντερνετ.

 

Αυτο λεω κι εγω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

1. Δε μπορώ να δημιουργήσω cosmote id με τον καινούριο αριθμό. Χρειάζεται επιπλέον χρόνο?

 

Έπρεπε να πέρασουν 24 ώρες από τη στιγμή που έγινε η φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Γνωρίζει κανείς (δεν ξερω αν εχει απαντηθει παλαιοτερα) ΑΝ υπάρχει τρόπος να ξέρουμε-μάθουμε ότι κάποιο συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο το "βλέπουμε" ΚΑΙ ΣΑΝ WhatsUp;Μέσα στην εφαρμογη δεν τα δείχνει ως τέτοια!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Γνωρίζει κανείς (δεν ξερω αν εχει απαντηθει παλαιοτερα) ΑΝ υπάρχει τρόπος να ξέρουμε-μάθουμε ότι κάποιο συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο το "βλέπουμε" ΚΑΙ ΣΑΝ WhatsUp;Μέσα στην εφαρμογη δεν τα δείχνει ως τέτοια!!

 

Το Καρτοσυμβόλαιο το δείχνει ως συνδρομητή What's Up στην εφαρμογή. Έχει το εικονίδιο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πρέπει να κάνω ανανέωση το πακέτο μου στο what's up για να μην χαθούν τα MB και ο χρόνος ομιλίας μου3.Αν συνεχίσει να υφίσταται το πρόβλημα με την εφαρμογή, υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει η ανανέωση και να μην χαθούν;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το m.whatsup.gr κάνεις Reload It, από το My Cosmote App ενεργοποιείς πακέτα και βάζεις €, πάρε μοίρασε νομίζω μπορείς να κάνεις από το m.whatsup.gr
Link to comment
Share on other sites

Το Καρτοσυμβόλαιο το δείχνει ως συνδρομητή What's Up στην εφαρμογή. Έχει το εικονίδιο.
Στην εφαρμογη whatsup κατω δεξια εκει που λεει οι επαφες μου και μετα What's Up Επαφες; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Υπόψιν ότι σε αυτά τα νούμερα δεν μπορείς να κάνεις ούτε πάρε μοίρασε, ούτε supershare, μόνο να καλείς και να στέλνεις sms με χρέωση σαν whatsup.
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη whatsup κατω δεξια εκει που λεει οι επαφες μου και μετα What's Up Επαφες; Ευχαριστω.

 

Έτσι ακριβώς.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...