Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν ανανεωσει καποιος πακετο DIY ή basic calls στις 14/10 και μετα,

να μας πει αν μεταφερθουν ολα για 14/11

 

edit: μου απαντησαν στο chat το εξης:

"Αναφορικά με τα λεπτά ομιλίας προς όλους, τα ΜΒ και τα sms θα κάνουν rollover με τα νέα πακέτα οπότε δεν χάνονται.

Αναφορικά με τα λεπτά προς WU και τα ΜΒ από τα Nights θα μπορούν να καταναλωθούν μέχρι 31/1/24

προφανως αυτα χανονται επειδη σταματουν να διατιθενται με το πακετο

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Ένα πακέτο 200 Gb το μήνα χρειάζεται ο κόσμος με 10 ευρώ γιατί το σταθερό ίντερνετ δεν τσουλάει...Η ντροπή της Ευρώπης είμαστε. 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παω Σερβία τέλη Οκτώβρη, το φοιτητικό νούμερο που εχω σίγουρα δεν θα λειτουργεί, τι μπορώ να κάνω για να έχω τηλέφωνο και δεδομένα;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tron said:

Σκέφτομαι να παω Σερβία τέλη Οκτώβρη, το φοιτητικό νούμερο που εχω σίγουρα δεν θα λειτουργεί, τι μπορώ να κάνω για να έχω τηλέφωνο και δεδομένα;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα πακέτα roaming της cosmote για Σερβία είναι το roaming data now για δεδομένα και το travel and talk για ομιλία και sms. Κοίτα και για κάποια τοπική ή travel sim/esim. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα roaming της cosmote για Σερβία είναι το roaming data now για δεδομένα και το travel and talk για ομιλία και sms. Κοίτα και για κάποια τοπική ή travel sim/esim. 
Δεν μου βγάζει κανένα από τα 2 στο app του φοιτητικού what's up


Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nplatis said:

Από την εφαρμογή πηγαίνεις στην ανανέωση ομιλίας, μετά «Δες όλα τα πακέτα ομιλίας» και εκεί έχει κατηγορία «Πακέτα αυτόματης ενεργοποίησης» όπου υπάρχει το «Combo Basic Auto».

Χαχα, ακριβώς ίδιο σενάριο και εγώ, ανανεώνω κινητά μεγάλων σε ηλικία συγγενών...

Σε ευχαριστώ πολύ. Μιλάμε δεν το είχα κοιτάξει πότε. Δηλαδή προτείνεις να επιλέξω το auto ώστε όταν έχει διαθέσιμο υπόλοιπο να ανανεώνει το πακέτο; Τώρα λήγει το πακέτο της μητέρας μου την 1η Νοεμβρίου. Τότε λες να ενεργοποιήσω το auto;

Όσο για το ότι είμαστε στην ίδια κατάσταση και ότι ανανεώνεις και εσύ σε συγγενείς σου μεγάλων ηλικιών, πραγματικά το cosmote app μου έλυσε τα χέρια γιατί όταν έφευγα διακοπές έψαχνα τρόπο και κάποιον να της ανανεώσει το πακέτο 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ostvarivanje said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Μιλάμε δεν το είχα κοιτάξει πότε. Δηλαδή προτείνεις να επιλέξω το auto ώστε όταν έχει διαθέσιμο υπόλοιπο να ανανεώνει το πακέτο; Τώρα λήγει το πακέτο της μητέρας μου την 1η Νοεμβρίου. Τότε λες να ενεργοποιήσω το auto;

Όσο για το ότι είμαστε στην ίδια κατάσταση και ότι ανανεώνεις και εσύ σε συγγενείς σου μεγάλων ηλικιών, πραγματικά το cosmote app μου έλυσε τα χέρια γιατί όταν έφευγα διακοπές έψαχνα τρόπο και κάποιον να της ανανεώσει το πακέτο 

Εάν το βάλεις στο αυτόματο, τότε εφόσον έχει χρήματα θα βάζει αυτόματα νέο πακέτο όταν λήγουν είτε οι παροχές, είτε διάρκεια του προηγούμενου.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, nplatis said:

Από την εφαρμογή πηγαίνεις στην ανανέωση ομιλίας, μετά «Δες όλα τα πακέτα ομιλίας» και εκεί έχει κατηγορία «Πακέτα αυτόματης ενεργοποίησης» όπου υπάρχει το «Combo Basic Auto».

Εγώ δεν βλέπω πουθενά το "Πακέτα αυτόματης ενεργοποίησης" ούτε στο app της Cosmote ούτε στο app του whatup. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tron said:

Σκέφτομαι να παω Σερβία τέλη Οκτώβρη, το φοιτητικό νούμερο που εχω σίγουρα δεν θα λειτουργεί, τι μπορώ να κάνω για να έχω τηλέφωνο και δεδομένα;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σταματάς σε ένα βενζινάδικο στο δρόμο για Σερβία και αγοράζεις μια τοπική sim για δεδομένα. Νομίζω έχει και χρόνο ομιλίας για τα βασικά

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tron said:

Δεν μου βγάζει κανένα από τα 2 στο app του φοιτητικού what's up


Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορείς να τα ενεργοποιήσεις με sms. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, minast said:

Εάν το βάλεις στο αυτόματο, τότε εφόσον έχει χρήματα θα βάζει αυτόματα νέο πακέτο όταν λήγουν είτε οι παροχές, είτε διάρκεια του προηγούμενου.

Δηλαδή έχει την ίδια συμπεριφορά με το calls to all που έχω εγώ στο what'sup;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, andreas545 said:

Ένα πακέτο 200 Gb το μήνα χρειάζεται ο κόσμος με 10 ευρώ γιατί το σταθερό ίντερνετ δεν τσουλάει...Η ντροπή της Ευρώπης είμαστε. 

Το εχει η βοντα αυτο με Big Bang αλλα πρεπει και να ασχολεισαι 10 ευρω κανει. 

Με την προϋπόθεση να καλυπτεσαι επαρκως απο την εταιρια. 

Link to comment
Share on other sites

Το Combo Basic Auto θα καταργηθεί πιθανότατα στις 13/11 μαζί με το Combo Basic. Επομένως καλό θα ήταν να ενεργοποιηθεί πριν από αυτή την ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Για Σερβία έχει πακέτα data η airalo, αρκεί το κινητό σου να υποστηρίζει eSIM.



Sent from my iPhone using Tapatalk

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

 

ΓΕΝΙΚΟΙ ΟΡΟΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ COSMOTE

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.cosmote.gr/pdf/TermsConditions/oroi-paroxis-kartokinitis-cosmote.pdf

8.2. Η COSMOTE δικαιούται να μεταβάλλει τα τιμολόγιά της σύμφωνα με το νόμο και τους κανόνες του υγιούς ανταγωνισμού με κριτήρια  τον πληθωρισμό και το συνολικό κόστος παροχής των Υπηρεσιών της, στο οποίο συμπεριλαμβάνεται το κόστος επενδύσεων και το κόστος  λειτουργίας και συντήρησης του δικτύου της. Τυχόν αύξηση των τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω θα ισχύει όπως προβλέπεται από  την ισχύουσα νομοθεσία. Εντός τριάντα (30) ημερών από την θέση σε ισχύ της αύξησης των τιμολογίων, εκτός αν άλλως ορισθεί από την  εκάστοτε ισχύουσα νομοθεσία, εξαιρουμένων των περιπτώσεων μείωσης τιμολογίων, τιμολογίων που αφορούν διεθνείς κλήσεις, SMS,  υπηρεσίες διεθνούς περιαγωγής, κλήσεις πολυμεσικής πληροφόρησης, κλήσεις σε σύντομους κωδικούς και μη γεωγραφικούς αριθμούς  (εξαιρουμένων των κλήσεων σε αριθμούς κινητής τηλεφωνίας) ο Συνδρομητής δικαιούται να καταγγείλει την παρούσα Σύμβαση αζημίως  με έγγραφη ειδοποίησή του προς την COSMOTE. Στην περίπτωση που τα τροποποιούμενα τιμολόγια τίθενται σε ισχύ σε λιγότερο από  τρεις (3) μήνες από την ημερομηνία ενημέρωσης των συνδρομητών/χρηστών σχετικά με αυτή, η COSMOTE, οφείλει να επιστρέψει στο  συνδρομητή/χρήστη το τυχόν εναπομείναν χρηματικό υπόλοιπο, κατόπιν αιτήσεως του συνδρομητή/χρήστη, εντός τριάντα (30) ημερών.

 

12. ΑΝΩΤΕΡΑ ΒΙΑ  Η COSMOTE δεν ευθύνεται έναντι του Συνδρομητή για τυχόν μη εκπλήρωση των συμβατικών της υποχρεώσεων σε περιπτώσεις  επέλευσης οποιουδήποτε γεγονότος ανωτέρας βίας (όπως ενδεικτικά ο πόλεμος- είτε έχει κηρυχθεί είτε όχι – ταραχές, πράξεις  δολιοφθοράς, τρομοκρατικές ενέργειες, θεομηνίες, σεισμοί, εκρήξεις, πυρκαγιές, εμπορικοί αποκλεισμοί, απεργίες ανταπεργίες, πράξεις  Ελληνικών, Κοινοτικών ή άλλων αρχών, φυσικά εμπόδια, ατμοσφαιρικές συνθήκες), ή άλλων περιστατικών εκτός του πεδίου ελέγχου  της, καθώς επίσης και για τη λειτουργία και διασύνδεση άλλων εθνικών ή ξένων δικτύων και τις εν γένει ενέργειες των φορέων τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν μπορώ να ανανεώσω με τπτ μέσα από την εφαρμογή της cosmote σε ένα νούμερο φιλικό what's up. Έχει πρόβλημα η εφαρμογή?

1 hour ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Δεν μπορώ να ανανεώσω με τπτ μέσα από την εφαρμογή της cosmote σε ένα νούμερο φιλικό what's up. Έχει πρόβλημα η εφαρμογή?

Μάλλον από ότι διάβασα καταργηθεικε η 8€ ανανέωση ηλεκτρονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν μπορώ να ανανεώσω με τπτ μέσα από την εφαρμογή της cosmote σε ένα νούμερο φιλικό what's up. Έχει πρόβλημα η εφαρμογή?
Μάλλον από ότι διάβασα καταργηθεικε η 8€ ανανέωση ηλεκτρονικά.
Όχι δεν καταργήθηκε ακόμα. Από τον επόμενο μήνα μάλλον κάποιο θέμα έχει η εφαρμογή σου

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, AlexM2 said:

Όχι δεν καταργήθηκε ακόμα. Από τον επόμενο μήνα μάλλον κάποιο θέμα έχει η εφαρμογή σου

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα και ευχαριστώ.  Τελικά ανανεωσα μέσα από το σπίτι της cosmote 

Link to comment
Share on other sites

Από 13/11 αλλάζει και η ανανέωση υπολοίπου από την Cosmote. Στο δρόμο που χάραξε η Vodafone, αν δεν είναι αυτό καρτέλ τότε τι είναι; 

IMG_20231012_131924.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πολλά χρόνια καρτέλ παιδιά μην το ψάχνετε. Δεν θα χορτάσουν. Εγώ από εδώ και πέρα μια κάρτα το τρίμηνο και 4 ευρώ promo 4 συν reload it internet ενα μηνα και από εκεί και πέρα πάρε μοίρασε τα 2gb που δίνει το cosmote one και 3gb από πληρωμή λογαριασμών. Αυτοί θα χάσουν ποτέ δεν στήθηκα για αυτούς ούτε πρόκειται να το κάνω τώρα.
Και σπίτι γονατισμα η extra sim κάθε μέρα 20 30tb κάθε μήνα να θυμηθώ τότε που πλήρωνα 8 ευρώ για 2gb δεδομένα.
Το πρόβλημα ειναι ότι η πλειοψηφία λέει δεν βαριέσαι οπότε αυτοί συνεχίζουν. Γονατιστε τους τα δίκτυα μην τους αφήνετε τίποτα ούτε χρόνο ομιλίας ούτε sms ούτε δεδομένα τίποτα. Καρτέλ αυτοί μια καρτέλ εμείς 10.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...