Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σήμερα το πρωί ενεργοποιήθηκε το πακέτο και για το 2ο καρτοκινητό. όλα όπως μου τα είχε πει στο τηλέφωνο. επειδή μου πίστωσαν και 100€ στο what's up, μπορώ να τα μεταφέρω κάπου έστω στο payzy; 

KT23
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να φορτώσεις πραγματικά ευρώ προς χρήση για άλλες αγορές από αλλού μέσω payzy από τα credits που σου έβαλαν στο καρτοκινητό. Δοκίμασε να στείλεις σε άλλο WU με sms στο 1219 το: 5 STO 69xxxxxxxx ή 10 STO 69xxxxxxxx , αν και δε νομίζω ότι γίνεται από τα δωρεάν λόγω προσφοράς, να μας πεις κι εμάς.

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι μπορούμε να γυρίσουμε από φρογκ σε what's up όσο ήμαστε στο cosmote one.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tolisfar said:

φαντάζομαι μπορούμε να γυρίσουμε από φρογκ σε what's up όσο ήμαστε στο cosmote one.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ για σιγουριά θα ρωτούσα με email εάν όσο είμαι στην προσφορά μπορώ να αλλάξω πακέτο καρτοκινητής χωρίς να χάσω την προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θυμάμαι το μήνυμα... ποιο μήνυμα στέλνουμε για να μη μας τρώει ευρώ όταν τελειώνουν τα MB;

Για να το κάνει και ένας φίλος μου.

Σε wu αριθμό.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με τις κλήσεις μέσω VoLTE/ Wi-Fi calling?


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zurabi_97 said:

Έχει κανείς θέμα με τις κλήσεις μέσω VoLTE/ Wi-Fi calling?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι μια χαρά λειτουργεί. 

Τι πρόβλημα έχεις?

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρά λειτουργεί. 
Τι πρόβλημα έχεις?

Δεν περνάει η κλήση και ρίχνει στο Ε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zurabi_97 said:


Δεν περνάει η κλήση και ρίχνει στο Ε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μήπως έχει πρόβλημα η περιοχή με το σήμα.Παρε ένα τηλ και ρώτησε.αυτο γίνεται και όταν κάνεις κλήσεις με volte και με vowifi?

Έκανες airplane mode?Αν όχι κάνε και αυτό μια μήπως στρωσει.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εάν κόψει τα 10Ε κάρτα online πριν την 21/3 (3 μήνες από την ανακοίνωση για αυτό), μπορούμε να ζητήσουμε το υπόλοιπο των ευρώ μας σε τραπεζικό λογαριασμό. Εάν το εφαρμόσει μετά, θα είναι πολύ δύσκολο καθώς θα έχουν περάσει 3 μήνες από την ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι offtopic, αλλά μιας και εδώ συζητήσαμε πολλές φορές για φορητότητα σταθερού, μια ερώτηση για όσους ολοκληρώθηκε ήδη:

μου ήρθε σήμερα το πρωί SMS από το ote.gr: (έγω αντικαταστήσει τα προσωπικά μου στοιχεία με *)

Quote

H ΣYNΔEΣH ME APIΘMO *** EINAI ETOIMH ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH. ΣYNΔEΣTE TO ROUTER ΣAΣ, BEBAIΩΘEITE OTI H ΛYXNIA TOY ONLINE/INTERNET EINAI ANAMMENH, ΣYNΔEΘEITE ΣTO ΔIKTYO TOY ROUTER ΣAΣ KAI ΠPOXΩPHΣTE TH ΔIAΔIKAΣIA HΛEKTPONIKA ΣTO *** . AN H ΣYNΔEΣH ΔEN ENEPΓOΠOIHΘEI AYTOMATA ΘA AKOΛOYΘHΣEI EΠIΣKEΨH TEXNIKOY MAΣ ΣTON XΩPO ΣAΣ ME ΠPOΓPAMMATIΣMENO PANTEBOY.

Επισκέφθηκα την ιστοσελίδα που λέει και μου βγάζει:

Quote

Παρουσιάστηκε πρόβλημα,
παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

Είχε κανείς ανάλογη εμπειρία;

Μίλησα με COSMOTE και μου έκλεισαν ραντεβού για τεχνικό αλλά από Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της προσφοράς που πήραν κάποια παιδιά όπως και εγώ με τα κινητά εμένα με frog κανονικά μού έβαλαν τα 1000' δεν χρειάστηκε να το γυρίσω σε κόσμοκάρτα κτλ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μια χαρά! Και, μια τελευταία ερώτηση, η 10 ευρώ κάρτα παρατείνει όντως κατά δύο μήνες τη λήξη υπολοίπου;
Έχω βονταφον σταθερό και whats up.
Με πήραν σήμερα τηλ από κοσμοτε.
Μου είπαν για 50αρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά και 500λ σε κινητά στα 27,90 ευρώ.
Μου είπαν για καρτοσυμβολαιο αλλά εγώ ζήτησα τη προσφορά με τα 1000λ προς όλους και τα 10 ευρώ που δίνει η κοσμοτε στη κάρτα.
Μου είπαν εντάξει αλλά μου είπαν πως πρέπει κάθε 2ο μήνα να βάζω λεφτά για να μη μπαίνει φραγή.
1. Ισχύει κάτι τέτοιο?
2. Αφού τη ρώτησα αν έχει τέλη φορητότητας τότε μου είπε: Ναι έχει 32 ευρώ αλλά στο 2ο λογαριασμό θα αφαιρεθούν. Έτσι είναι και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, takpanos said:

Έχω βονταφον σταθερό και whats up.
Με πήραν σήμερα τηλ από κοσμοτε.
Μου είπαν για 50αρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά και 500λ σε κινητά στα 27,90 ευρώ.
Μου είπαν για καρτοσυμβολαιο αλλά εγώ ζήτησα τη προσφορά με τα 1000λ προς όλους και τα 10 ευρώ που δίνει η κοσμοτε στη κάρτα.
Μου είπαν εντάξει αλλά μου είπαν πως πρέπει κάθε 2ο μήνα να βάζω λεφτά για να μη μπαίνει φραγή.
1. Ισχύει κάτι τέτοιο?
2. Αφού τη ρώτησα αν έχει τέλη φορητότητας τότε μου είπε: Ναι έχει 32 ευρώ αλλά στο 2ο λογαριασμό θα αφαιρεθούν. Έτσι είναι και σε σας?

Ζήτα τα όλα γραπτώς στο e-mail σου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites



Ζήτα τα όλα γραπτώς στο e-mail σου. 

Συνήθως σε αυτή τη προσφορά απ' ότι έχω ακούσει δε στα στέλνουν σε email

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, takpanos said:


 


Συνήθως σε αυτή τη προσφορά απ' ότι έχω ακούσει δε στα στέλνουν σε email
 

Ρίσκο, διότι στο συμβόλαιο μπορεί να γράφει άλλα και να σου πουν ότι δεν κατάλαβες καλά στην τηλεφωνική επικοινωνία. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, takpanos said:

Έχω βονταφον σταθερό και whats up.
Με πήραν σήμερα τηλ από κοσμοτε.
Μου είπαν για 50αρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά και 500λ σε κινητά στα 27,90 ευρώ.
Μου είπαν για καρτοσυμβολαιο αλλά εγώ ζήτησα τη προσφορά με τα 1000λ προς όλους και τα 10 ευρώ που δίνει η κοσμοτε στη κάρτα.
Μου είπαν εντάξει αλλά μου είπαν πως πρέπει κάθε 2ο μήνα να βάζω λεφτά για να μη μπαίνει φραγή.
1. Ισχύει κάτι τέτοιο?
2. Αφού τη ρώτησα αν έχει τέλη φορητότητας τότε μου είπε: Ναι έχει 32 ευρώ αλλά στο 2ο λογαριασμό θα αφαιρεθούν. Έτσι είναι και σε σας?

Του αδερφού μου πριν καμία 15 μέρες που έκανε φορητότητα από nova σε cosmote σταθερο, ίντερνετ(100 άρα) έχει απεριόριστα και σε κινητά και σε δύο καρτοκινητα κάθε μήνα 1000 λεπτά και 10 ευρώ για να αγοράσει ότι θέλει πακέτο στα 27,90 τελική τιμή. Πολύ περίεργο ότι θέλουν προσφορές βάζουν. 

Αυτό που ρωτάς

1. Δεν θα βάζουν κάρτα μέχρι να λήξει το συμβόλαιο

2. Ισχύει αυτό και στον αδερφό μου

Διευκρίνιση 

Στο πρώτο κινητό μπήκαν την πρώτη μέρα όλα τα μπόνους όταν ενεργοποιήθηκε η γραμμή. Στο δεύτερο κινητό τον άλλον μήνα θα μπουν μετά από μια ανανέωση και μετά δεν θα βάλει για 24 μήνες κάρτα.

 

 

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Έχω βονταφον σταθερό και whats up.
Με πήραν σήμερα τηλ από κοσμοτε.
Μου είπαν για 50αρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά και 500λ σε κινητά στα 27,90 ευρώ.
Μου είπαν για καρτοσυμβολαιο αλλά εγώ ζήτησα τη προσφορά με τα 1000λ προς όλους και τα 10 ευρώ που δίνει η κοσμοτε στη κάρτα.
Μου είπαν εντάξει αλλά μου είπαν πως πρέπει κάθε 2ο μήνα να βάζω λεφτά για να μη μπαίνει φραγή.
1. Ισχύει κάτι τέτοιο?
2. Αφού τη ρώτησα αν έχει τέλη φορητότητας τότε μου είπε: Ναι έχει 32 ευρώ αλλά στο 2ο λογαριασμό θα αφαιρεθούν. Έτσι είναι και σε σας?
καλύτερα να ρωτήσεις στο παρακάτω νήμα φίλε μου. Αυτά συζητάνε τις τελευταίες μέρες. https://myphone.gr/forum/topic/18647/
Link to comment
Share on other sites

Του αδερφού μου πριν καμία 15 μέρες που έκανε φορητότητα από nova σε cosmote σταθερο, ίντερνετ(100 άρα) έχει απεριόριστα και σε κινητά και σε δύο καρτοκινητα κάθε μήνα 1000 λεπτά και 10 ευρώ για να αγοράσει ότι θέλει πακέτο στα 27,90 τελική τιμή. Πολύ περίεργο ότι θέλουν προσφορές βάζουν. 
Αυτό που ρωτάς
1. Δεν θα βάζουν κάρτα μέχρι να λήξει το συμβόλαιο
2. Ισχύει αυτό και στον αδερφό μου
Διευκρίνιση 
Στο πρώτο κινητό μπήκαν την πρώτη μέρα όλα τα μπόνους όταν ενεργοποιήθηκε η γραμμή. Στο δεύτερο κινητό τον άλλον μήνα θα μπουν μετά από μια ανανέωση και μετά δεν θα βάλει για 24 μήνες κάρτα.
 
 
Ετσι ακριβώς.Και σε εμένα ακόμη στο δεύτερο δεν έχουν μπει ακόμη. Ειναι σίγουρο ότι θέλει μία ανανέωση;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tolisfar said:

Ετσι ακριβώς.Και σε εμένα ακόμη στο δεύτερο δεν έχουν μπει ακόμη. Ειναι σίγουρο ότι θέλει μία ανανέωση;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έτσι του είπαν αλλά θα περιμένει μήπως δεν θέλει. Θα το αφήσει μετά από ένα μήνα να δει αν μπουν αυτόματα, αλλιώς θα κάνει αναγκαστικά ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι του είπαν αλλά θα περιμένει μήπως δεν θέλει. Θα το αφήσει μετά από ένα μήνα να δει αν μπουν αυτόματα, αλλιώς θα κάνει αναγκαστικά ανανέωση.
Και εγώ στο περίμενε Και θέλω να τα γυρίσω και σε what's up από φρογκ αλλά θα ρωτήσω πρώτα μην χαθούν τίποτα προσφορές χρήματα κτλ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, takpanos said:

Έχω βονταφον σταθερό και whats up.
Με πήραν σήμερα τηλ από κοσμοτε.
Μου είπαν για 50αρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά και 500λ σε κινητά στα 27,90 ευρώ.
Μου είπαν για καρτοσυμβολαιο αλλά εγώ ζήτησα τη προσφορά με τα 1000λ προς όλους και τα 10 ευρώ που δίνει η κοσμοτε στη κάρτα.
Μου είπαν εντάξει αλλά μου είπαν πως πρέπει κάθε 2ο μήνα να βάζω λεφτά για να μη μπαίνει φραγή.
1. Ισχύει κάτι τέτοιο?
2. Αφού τη ρώτησα αν έχει τέλη φορητότητας τότε μου είπε: Ναι έχει 32 ευρώ αλλά στο 2ο λογαριασμό θα αφαιρεθούν. Έτσι είναι και σε σας?

Μα δεν ειναι σαν ανανεωση αυτο? Τοτε μαπα το καρπουζι.. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tolisfar said:

Ετσι ακριβώς.Και σε εμένα ακόμη στο δεύτερο δεν έχουν μπει ακόμη. Ειναι σίγουρο ότι θέλει μία ανανέωση;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προφανώς την πατήσαμε. Και σε μένα στο δεύτερο δεν έδωσαν τα 10€ +3gb.  Το πρώτο πήρε αμέσως τα δώρα του. Σε συνεννόηση τηλεφωνικά μου είπαν ότι θα το κάνουν στο δεύτερο σήμερα - αύριο. Πέρασε και το αύριο και ακόμα τίποτα !  Μάλλον αυτός ήταν ο λόγος που δεν έδιναν γραπτά την προσφορά !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...