Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας

Έχουμε τρία καρτοκινητά frog το ένα εκ των οποίων που πλέον δεν χρησιμοποιούμαι έχει περίπου 70 ευρώ λόγω διπλασιασμού .

Μεταφορά χρημάτων με την υπηρεσία transfer δεν γίνεται λόγω πακέτου .

Αν κάνω μετατροπή σε κοσμοκάρτα στέλνοντας ΑΛΠΑΚ μπορώ να μεταφέρω τα χρήματα στα άλλα καρτοκινητά ???

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Καλημέρα σας

Γίνεται αλλά θα χάσεις τον διπλασιασμό να ξέρεις αν γυρίσεις πάλι σε Frog. Αν δε το χρησιμοποιείς εγώ θα σου πρότεινα να το πουλήσεις. Άνετα θα χτυπήσεις ένα 100σταρικο ευρώ. Του διπλασιασμού είναι πολύ σπάνια. Εγώ πάντως ενδιαφέρομαι αν το πουλάς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μπορω να μεταφέρω χρήματα από what's up σε κάρτα internet on the go prepaid ;

Και δεν μιλάω μόνο για το προκαθορισμένο πόσο το 10,25 και 80€ αντίστοιχα, αλλά ελεύθερα όσο θέλω εγώ ( ξεκινώντας φερ ειπην από το ελάχιστο των 2€);

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά θα χάσεις τον διπλασιασμό να ξέρεις αν γυρίσεις πάλι σε Frog. Αν δε το χρησιμοποιείς εγώ θα σου πρότεινα να το πουλήσεις. Άνετα θα χτυπήσεις ένα 100σταρικο ευρώ. Του διπλασιασμού είναι πολύ σπάνια. Εγώ πάντως ενδιαφέρομαι αν το πουλάς

 

Ευχαριστώ για την απάντηση ..........

Το νούμερο είναι στο όνομα του θείου , θα τον ενημερώσω

Καλό μεσημέρι

Link to comment
Share on other sites

Μπλε και κόκκινη έχουν βγάλει πακέτα MONO προς όλους...

Να περιμένουμε και από την Cosmote?

 

Θα πληρώνατε 17,5€ για 10GB και 200' προς όλους? Πακέτο της μπλε!

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Η 2000' προς όλους και 2gb πάλι με 17.5€ το άλλο πακέτο τους.. Προσωπικά όχι. Αν μου έδινε απεριόριστα 17,5€ μόνιμο πακέτο και 100 προς όλους, ναι θα το έβαζα

Μακάρι να ακολουθήσει και η cosmote και να βγάλει αντίστοιχα πακέτα προς όλους αλλά βλέπω προσωπικά ότι για προς όλους συνεχίζουν να προωθούν τηλεφωνικά τα καρτοσυμβόλαια τους

Link to comment
Share on other sites

Αναπόφευκτα θα βγάλει και η Comsote αντίστοιχα πακέτα όπως οι άλλοι δύο. Μπορεί να μην είναι τόσο γενναιόδωρη στα λεπτά (πχ μπορεί να δίνει 500' η λιγότερo Internet) αλλά θα ακολουθήσει και αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Αναπόφευκτα θα βγάλει και η Comsote αντίστοιχα πακέτα όπως οι άλλοι δύο. Μπορεί να μην είναι τόσο γενναιόδωρη στα λεπτά (πχ μπορεί να δίνει 500' η λιγότερo Internet) αλλά θα ακολουθήσει και αυτή.

 

Επίσης, εχθές που με πήραν τηλ για να γίνει το καρτοκινητό του πατέρα μου σε καρτοσυμβόλαιο (από Vodafone), μου ανέφεραν οτι έχουν καταργηθεί οι δωδεκάρες κάρτες, θα υπάρχουν μόνο δεκαπεντάρες και άνω στη φυσική τους μορφή και οτι θα ακολουθήσουν και οι ηλεκτρονικές ανανεώσεις το ίδιο μοτίβο.

 

Να περιμένουμε τα ίδια και στην Κοσμοτέ;;;

Έχετε κάποια πληροφορία;;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, εχθές που με πήραν τηλ για να γίνει το καρτοκινητό του πατέρα μου σε καρτοσυμβόλαιο (από Vodafone), μου ανέφεραν οτι έχουν καταργηθεί οι δωδεκάρες κάρτες, θα υπάρχουν μόνο δεκαπεντάρες και άνω στη φυσική τους μορφή και οτι θα ακολουθήσουν και οι ηλεκτρονικές ανανεώσεις το ίδιο μοτίβο.

 

 

 

Να περιμένουμε τα ίδια και στην Κοσμοτέ;;;

 

Έχετε κάποια πληροφορία;;;

Καλό είναι να μην πιστεύεις κάποιον που προσπαθεί να πουλήσει,θα πει ότι σαχλαμάρα χρειάζεται για να σε πείσει.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν στειλω 10ευρω, με sms μεσω του 1219, σε αλλο κινητο,

θα λαβει τα 450 λεπτα δωρο που παιρνει με καθε ανανεωση;

Δοκιμασα να περασω 12 ευρω, και δεν αφηνει...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, εχθές που με πήραν τηλ για να γίνει το καρτοκινητό του πατέρα μου σε καρτοσυμβόλαιο (από Vodafone), μου ανέφεραν οτι έχουν καταργηθεί οι δωδεκάρες κάρτες, θα υπάρχουν μόνο δεκαπεντάρες και άνω στη φυσική τους μορφή και οτι θα ακολουθήσουν και οι ηλεκτρονικές ανανεώσεις το ίδιο μοτίβο.

 

Να περιμένουμε τα ίδια και στην Κοσμοτέ;;;

Έχετε κάποια πληροφορία;;;

 

Τα ίδια λέγανε πριν χρόνια για τις κάρτες των 10€ και ακόμα υπάρχουν (τουλάχιστον online). Προκειμένου να πουλήσουν το συμβολαιο θα σου πουν ότι η θάλασσα είναι κίτρινη

Link to comment
Share on other sites

Αν στειλω 10ευρω, με sms μεσω του 1219, σε αλλο κινητο,

θα λαβει τα 450 λεπτα δωρο που παιρνει με καθε ανανεωση;

Δοκιμασα να περασω 12 ευρω, και δεν αφηνει...

Αν αυτά τα 450 ειναι το bonus που παίρνεις απο την ανανέωση κάρτας, όχι δε θα τα πάρει αν εσύ που τα στέλνεις έχεις καρτοκινητό. Αν έχεις καρτοσυμβόλαιο ή συμβόλαιο, ο παραλήπτης θα λάβει το bonus

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτά τα 450 ειναι το bonus που παίρνεις απο την ανανέωση κάρτας, όχι δε θα τα πάρει αν εσύ που τα στέλνεις έχεις καρτοκινητό. Αν έχεις καρτοσυμβόλαιο ή συμβόλαιο, ο παραλήπτης θα λάβει το bonus

 

Ευχαριστω...

ναι, καρτοκινητο εχω....αρα δωρο αδωρο να δωσω/μεταφερω τα 10 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι που παρατήρησα, και να δω αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλο φίλο. Έχω cosmote whats'up, με ενεργοποιημένο πακέτο με αρκετά mb και λεπτά προς όλους. Το υπόλοιπο σε ευρώ είναι 20,01 και μετά απο 4 τηλέφωνα που έχω κάνει απο το πρωί έχει πάει στα 19,76. Πώς είναι δυνατόν ; Ευχαριστώ πολύ όλους εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

τα 25 λεπτά που λείπουν είναι το κόστος ενός SMS.

Κοίτα ατο κινητό σου αν έστειλες.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε αναγκαστικά να στείλω σήμερα δύο sms και είδα ότι δεν χρεώθηκα ενώ στις χρεώσεις λέει 0,25/sms..πως έγινε αυτό??

1. Έχω what's up

2. Δεν έχω δωρεάν sms στο πακέτο μου..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν έχει ανανεωθεί το υπόλοιπο στην εφαρμογή, εφόσον δεν έχεις πακέτο θα χρεώθηκες κανονικά.

Η άλλη περίπτωση είναι να μην έστειλες SMS, αλλά τα μηνύματα να πήγαν μέσω RCS (chat, δηλαδή μέσω ιντερνετ) στον παραλήπτη. Σε αυτή τη περίπτωση δεν χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε αναγκαστικά να στείλω σήμερα δύο sms και είδα ότι δεν χρεώθηκα ενώ στις χρεώσεις λέει 0,25/sms..πως έγινε αυτό??

1. Έχω what's up

2. Δεν έχω δωρεάν sms στο πακέτο μου..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να δεις στα μηνύματα αν έφυγαν σαν sms ή iMessage, πράσινο είναι sms και μπλε iMessage

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν έχει ανανεωθεί το υπόλοιπο στην εφαρμογή, εφόσον δεν έχεις πακέτο θα χρεώθηκες κανονικά.

 

Η άλλη περίπτωση είναι να μην έστειλες SMS, αλλά τα μηνύματα να πήγαν μέσω RCS (chat, δηλαδή μέσω ιντερνετ) στον παραλήπτη. Σε αυτή τη περίπτωση δεν χρεώνεσαι.

Και πως γίνεται αυτό και γιατί είναι δωρεάν ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται αυτό και γιατί είναι δωρεάν ?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι κάτι σαν το Viber ή το messenger. Αν υπάρχει η δυνατότητα το στελνει με αυτό τον τρόπο κατά προτεραιότητα
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι σαν το Viber ή το messenger. Αν υπάρχει η δυνατότητα το στελνει με αυτό τον τρόπο κατά προτεραιότητα
Δε καταλαβαίνω γιατί να το κάνει αυτό?αφού έτσι δεν έχουνε κέρδος φεύγει το μήνυμα δωρεάν

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στην ανανεωμένη εφαρμογή του what's up στην ανανέωση υπολοίπου γράφει ότι στην ανανέωση με χρεωστική πιστωτική ή PayPal παίρνεις έκπτωση ή gb από το box αλλά δεν αναφέρει από ποιο ποσό και πάνω. Στην προηγούμενη έγραφε από 12€. Ισχύει το ίδιο και τώρα ή παίρνεις το δώρο και από τα 10€;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στην ανανεωμένη εφαρμογή του what's up στην ανανέωση υπολοίπου γράφει ότι στην ανανέωση με χρεωστική πιστωτική ή PayPal παίρνεις έκπτωση ή gb από το box αλλά δεν αναφέρει από ποιο ποσό και πάνω. Στην προηγούμενη έγραφε από 12€. Ισχύει το ίδιο και τώρα ή παίρνεις το δώρο και από τα 10€;

 

Από 12 και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...