Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αρκεί να ανανεωθεί πριν από τη λήξη. Αν έχεις χρήματα μέσα, θα ανανεωθεί στις 30 ημέρες κι έτσι θα μεταφερθούν.

 

Επίσης τα ΜΒ από το giga month ενώνονται με τα ΜΒ από τα πακέτα combo.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Πάντως, σε εμένα που το είχα ενεργοποιήσει μία φορά τον Ιούνιο, δεν ενώθηκαν τα MB από το αυτόματο με αυτά από το μη αυτόματο GigaMonth. Άρα, και με τα Combo το ίδιο πρέπει να συμβαίνει: Τα αυτόματα ενώνονται με αυτόματα και τα μη αυτόματα με μη αυτόματα. Υγ: Combo δε βάζω ποτέ, καθώς έχω προνομιακό (ζήλια!).
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα What's up που είχα να του βάλω πάνω από 4 μήνες κάρτα και σήμερα που έβαλα δεν έχει σήμα 4G. Θέλει πάλι ενεργοποίηση και σε ποιον αριθμό στέλνω μήνυμα για να το ανοίξουν;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Παλιά θυμάμαι στέλναμε 4G στο 1333

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα. Μου ήρθε απάντηση ότι το 4G είναι ανοιχτό για όλους. Εκτός αν έχει χαλάσει πάλι η κεραία της περιοχής μου οπότε τζάμπα η ανανέωση... Θα το ψάξω και αν χρειαστεί θα μιλήσω και με τις βλάβες.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα πλέον δεν ισχύει αλλά το 4g δεν είναι ενεργό σε όλες τις γραμμές. Στείλε και START στο 1333 (αν και μάλλον θα είναι ηδη ενεργή η σύνδεση στο Ίντερνετ), όμως δεν νομίζω να γλιτώσεις την εξυπηρέτηση.

Μπορείς να τους πάρεις δωρεάν στο 13738.

Link to comment
Share on other sites

Περιττο να σας πω, οτι πιανω 4G της Cosmote, μεσα σε απιστευτα βουνα, στη μεση του πουθενα...λιγο παραπανω, ειναι τα συννεφα...

Μπραβο ρε cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Περιττο να σας πω, οτι πιανω 4G της Cosmote, μεσα σε απιστευτα βουνα, στη μεση του πουθενα...λιγο παραπανω, ειναι τα συννεφα...

Μπραβο ρε cosmote!

Βρίσκεσαι σε κάποια απομακρυσμένη περιοχή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα πλέον δεν ισχύει αλλά το 4g δεν είναι ενεργό σε όλες τις γραμμές. Στείλε και START στο 1333 (αν και μάλλον θα είναι ηδη ενεργή η σύνδεση στο Ίντερνετ), όμως δεν νομίζω να γλιτώσεις την εξυπηρέτηση.

Μπορείς να τους πάρεις δωρεάν στο 13738.

 

Τελικά ήταν βλάβη κεραίας όπως πριν 6 μήνες. Μέχρι τα Χριστούγεννα μπορεί να την έχουν φτιάξει πάλι...

Αθάνατη Cosmote!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα που παλαιότερα σε σπίτι στο κέντρο της Πάτρας τους πήρα τηλέφωνο γιατί είχα επιεικώς 2G και αν (έβγαινε ότι είχα κλειστό το κινητό) μου απάντησαν ότι αν έχει WiFi το σπίτι να ενεργοποιήσετε το WiFi calling. Τους απαντάω ότι οκ εγώ το βάζω, οι γονείς μου που είναι μεγάλοι και δεν έχουν smartphones τι κάνουμε, να δηλώσουμε την βλάβη και ας έρθουν και για μέτρηση, και μου απάντησε, από μετρήσεις φαίνεται σωστό το δίκτυο, δε μπορούμε να κάνουμε κάτι, καλημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 2 reloadit από φόρτωση 12ευρων, ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός για να πάρεις το μέγιστο των MB πλέον?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πρώτα πέρνεις τις 7 ημέρες 2 GB .

στην Συνέχεια μετά από 6 ημέρες πέρνεις 1,2GB ( ή 1,7) για 30 ημέρες.

Ανάλογα πόσο γρήγορα τα καταναλώνεις ίσως να συμφέρει να πάρεις 2+2 για 7+7 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 2 reloadit από φόρτωση 12ευρων, ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός για να πάρεις το μέγιστο των MB πλέον?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω επιλέγεις 2 γιγα για μια βδομάδα με το ένα ρελοαδ.

Μετά επιλέγεις το 1,2 γιγα για ένα μήνα και μεταφέρονται όλα μαζί σε ίδια λήξη.

Φυσικά έχεις το πάρε μοιρασε κάθε φορά βάζεις κάρτα και το πάρε δωσε

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεσαι σε κάποια απομακρυσμένη περιοχή;

 

1100 μετρα υψομετρο, σε χωρια πραγματικα ξεχασμενα...αλλα ομορφα...

Ουτε τουρισμος, ουτε καν μονιμοι κατοικοι,

αλλα 4G να φυσάει...

Link to comment
Share on other sites

μέσα σε ένα μήνα από 8.5 πήγαμε στο 10€ ήμαρτον σκέτη άπατη για 100-200 λεπτά πόσο πίσω θα πάμε
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω επιλέγεις 2 γιγα για μια βδομάδα με το ένα ρελοαδ.

Μετά επιλέγεις το 1,2 γιγα για ένα μήνα και μεταφέρονται όλα μαζί σε ίδια λήξη.

Φυσικά έχεις το πάρε μοιρασε κάθε φορά βάζεις κάρτα και το πάρε δωσε

Σωστοοος!

 

Από Mi 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

μέσα σε ένα μήνα από 8.5 πήγαμε στο 10€ ήμαρτον σκέτη άπατη για 100-200 λεπτά πόσο πίσω θα πάμε

 

θα μπορούσες να γράψεις "μέσα σε μία μέρα" ή "μέσα σε μία Νύκτα" θα ήταν πιό ποιητικό. Η πραγματικότητα είναι ότι πέρασαν πολλά χρόνια για να πάμε από τα 8,5 στα 10 ευρώ.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

1100 μετρα υψομετρο, σε χωρια πραγματικα ξεχασμενα...αλλα ομορφα...

Ουτε τουρισμος, ουτε καν μονιμοι κατοικοι,

αλλα 4G να φυσάει...

 

Τη μεγαλύτερη ταχύτητα σε κοσμοτε την έπιασα στη Ζαρούχλα. 110 Mbps.

Ο λόγος είναι ότι είχα μια κεραία για πάρτι μου.

Στις πόλεις μοιράζεται το σήμα και δεν υπήρχουν τέτοιες ταχύτητες (Αυτό θα αλλάξει με το 5G).

Στο ΟΑΚΑ για παράδειγμα όταν είχε παιχνίδι προ κορονοϊού δεν μπορούσες να δεις ούτε μια σελίδα από το "μπούκωμα" που έκανε ο κόσμος στην κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τη συσκευή σου το τελευταίο. Είχα πάει στο ΟΑΚΑ με συσκευή που δεν υποστηρίζει 4G+ και αργότερα με άλλη που μπορούσε να το κάνει. Η διαφορά ήταν εμφανέστατη. Και δεν μιλάμε για να πιάσεις τρελές ταχύτητες, αλλά για να κάνεις τη δουλειά σου άνετα, πράγμα που με την απλή 4G συσκευή που συνδεόταν σε μια μόνο μπάντα ήταν πολύ δύσκολο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Τη μεγαλύτερη ταχύτητα σε κοσμοτε την έπιασα στη Ζαρούχλα. 110 Mbps.

Ο λόγος είναι ότι είχα μια κεραία για πάρτι μου.

Στις πόλεις μοιράζεται το σήμα και δεν υπήρχουν τέτοιες ταχύτητες (Αυτό θα αλλάξει με το 5G).

Στο ΟΑΚΑ για παράδειγμα όταν είχε παιχνίδι προ κορονοϊού δεν μπορούσες να δεις ούτε μια σελίδα από το "μπούκωμα" που έκανε ο κόσμος στην κεραία.

 

Πως γινεται (σχημα λογου), να εχω μεγαλυτερες ταχυτητες με 4G,

σε σχεση με την 24αρα dsl του σπιτιου;

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται (σχημα λογου), να εχω μεγαλυτερες ταχυτητες με 4G,

σε σχεση με την 24αρα dsl του σπιτιου;

Εννοείται ότι κατά κανόνα έχεις μεγαλύτερες ταχύτητες με 4g σε σχέση με το adsl.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα λίγο τα φώτα σας,έχω το xiaomi MI 9T και έχω δει ότι έχει επιλογή volte χρήση,εχω whats up πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια για να λειτουργεί η υπηρεσία?έχει κάποια χρέωση γενικότερη ανά μήνα?η κάποιο τέλος ενεργοποιησης?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία είναι δωρεάν, την ενεργοποιεις με sms “WIFICALL” στο 1333 ή μέσω της εξυπηρέτησης (chat ή κλήση δωρεάν στο 13738). Υπάρχει αντίστοιχο θέμα (Cosmote WiFi calling) εδώ στο myphone αν χρειαστείς κάποια βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία είναι δωρεάν, την ενεργοποιεις με sms “WIFICALL” στο 1333 ή μέσω της εξυπηρέτησης (chat ή κλήση δωρεάν στο 13738). Υπάρχει αντίστοιχο θέμα (Cosmote WiFi calling) εδώ στο myphone αν χρειαστείς κάποια βοήθεια.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...θα το ψαξω να το βρω!

 

edit:το έκανα αλλά μου ήρθε απάντηση η συσκευή δεν είναι συμβατή εγώ όμως διάβασα οτι είναι και μάλιστα κάποιοι με vodafονε το έχουν κανονικά...στις επιλογές του κινητού έχει κανονικά και wifi call και volte δεν μπορώ να καταλάβω..βασικα το wifi σπιτι μου ειναι vodafone,το κινητό wu παιζει καποιο ρολο αυτο?

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις 2 επιλογές για να ενεργοποιηθεί στη γραμμή σου. Ή να βάλεις την κάρτα sim σε κάποια συσκευή που είναι επίσημα συμβατή και να στείλεις το ίδιο μήνυμα, ή να τους καλέσεις στην εξυπηρέτηση να το ζητήσεις.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...