Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

0,7 το λεπτό για να πάρει οποιονδήποτε. Για τα νούμερα που έχει δηλώσει θα είναι 0,02€ το λεπτό. Για κάποιον γενικά που κάνει τέτοια χρήση και δεν μιλάει πολύ με πολλούς, μπορεί και να συμφέρει. Τους υπόλοιπους τους ωθούν στο what's up μου φαίνεται.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

0,7 το λεπτό για να πάρει οποιονδήποτε. Για τα νούμερα που έχει δηλώσει θα είναι 0,02€ το λεπτό. Για κάποιον γενικά που κάνει τέτοια χρήση και δεν μιλάει πολύ με πολλούς, μπορεί και να συμφέρει. Τους υπόλοιπους τους ωθούν στο what's up μου φαίνεται.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Τι διαφορά έχει με what's, αν δεν έχεις app ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

0,7 το λεπτό για να πάρει οποιονδήποτε. Για τα νούμερα που έχει δηλώσει θα είναι 0,02€ το λεπτό. Για κάποιον γενικά που κάνει τέτοια χρήση και δεν μιλάει πολύ με πολλούς, μπορεί και να συμφέρει. Τους υπόλοιπους τους ωθούν στο what's up μου φαίνεται.

 

Sent from my Galaxy S10e

Λέμε, ότι για να κάνει χρήση των 0.02€ δεν πρέπει να έχει ενεργό πακέτο. Άρα, θα τα 10€ υπόλοιπο ξοδεύονται σε 14' !!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει πιο πολλά πακέτα το what's up, που αν κάνεις άλλη χρήση μπορεί να σε βολεύουν περισσότερο.

 

Τι δεν καταλαβαίνεις; Αν βάλεις 10€ , έχεις υπόλοιπο 8,93€. Αν δεν πάρεις πακέτο και σκοπεύεις να χρησιμοποιείς αποκλειστικά το υπόλοιπό σου για να καλείς τους 2 αριθμούς που έχεις δηλώσει, έχεις 8,93 / 0,02 δηλαδή περίπου 446 λεπτά. Τα 14 θα ίσχυαν αν καλείς άλλους αριθμούς και όχι τους δύο δηλωμένους, εφόσον η γενική χρέωση είναι 0,7 το λεπτό όπως λες.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει πιο πολλά πακέτα το what's up, που αν κάνεις άλλη χρήση μπορεί να σε βολεύουν περισσότερο.

 

Τι δεν καταλαβαίνεις; Αν βάλεις 10€ , έχεις υπόλοιπο 8,93€. Αν δεν πάρεις πακέτο και σκοπεύεις να χρησιμοποιείς αποκλειστικά το υπόλοιπό σου για να καλείς τους 2 αριθμούς που έχεις δηλώσει, έχεις 8,93 / 0,02 δηλαδή περίπου 446 λεπτά. Τα 14 θα ίσχυαν αν καλείς άλλους αριθμούς και όχι τους δύο δηλωμένους, εφόσον η γενική χρέωση είναι 0,7 το λεπτό όπως λες.

 

Sent from my Galaxy S10e

Αυτό που λες, έτσι είναι.

Είναι όμως πρακτικα ΑΔΥΝΑΤΟΝ κάποιος να καλεί ΜΟΝΟ 2 αριθμούς. Μόνο, αν έχει 1 μόνο συγγενη και 1 μόνο φίλο, οι οποίοι θα είναι και οι 2 πελάτες cote.

Link to comment
Share on other sites

Οι ηλικιωμένοι άνθρωποι είναι πολυ μόνοι. Δώστε τους τουλάχιστον χρόνο ομιλίας να μιλάνε προς όλους, ακόμη και εάν δεν το χρειάζονται. Είναι ψυχολογικό το θέμα. Εγώ βλέπω οικονομική λυση το φρογκ και την κιου. Με 3 ευρώ τον μήνα εξυπηρετούνται οι ανάγκες τους.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες, έτσι είναι.

 

Είναι όμως πρακτικα ΑΔΥΝΑΤΟΝ κάποιος να καλεί ΜΟΝΟ 2 αριθμούς. Μόνο, αν έχει 1 μόνο συγγενη και 1 μόνο φίλο, οι οποίοι θα είναι και οι 2 πελάτες cote.

Εγώ αυτό που είπα το έφερα σαν παράδειγμα γιατί θυμάμαι τον συγχωρεμένο τον παππού μου, ο οποίος έκανε αυτή ακριβώς την χρήση. Ένα κινητό για ασφάλεια, κυρίως μόνο για να το καλούμε να δούμε που είναι, και αν χρειαζόταν έπαιρνε εμάς. Ούτε καν δεύτερο αριθμό. Και μην κολλάτε στην χρήση και στην υπόθεση. Αυτό που είπα είναι πως αν κάποιος αρκείται σε κάτι τέτοιο, είναι μια λύση. Ειδικά αν δεν μιλάει πολύ, και δεν φτάνει τα 450 λεπτά το δίμηνο, βάζοντας κάρτα θα συσσωρεύεται ένα ποσό που πάντα θα έχει για να μιλήσει, και για μια ανάγκη να πάρει και κάπου αλλού θα μπορεί να μιλήσει ακόμη και πάνω από 14'.

Για όλους τους υπόλοιπους, ταιριάζει άλλος τύπος καρτοκινητού.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, προσπαθώ να κάνω "πάρε μοίρασε" σε whatsup και δεν εμφανίζει καθόλου επαφές και μ λέει ότι κάτι δεν πήγε καλά... Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα; Αύριο λήγουν τα μβ που είχα ανταλλάξει τελευταία φορά και θα πάνε στράφει..
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά τα εμφανίζει εμένα. Τσέκαρε τις άδειες της εφαρμογής, ή αν δεν έχεις πρόβλημα κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή και κάνε είσοδο κανονικά από την αρχή.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, προσπαθώ να κάνω "πάρε μοίρασε" σε whatsup και δεν εμφανίζει καθόλου επαφές και μ λέει ότι κάτι δεν πήγε καλά... Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα; Αύριο λήγουν τα μβ που είχα ανταλλάξει τελευταία φορά και θα πάνε στράφει..
Δώσε να έχει πρόσβαση η εφαρμογή στις επαφές

 

Από Mi 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κάρτα σιμ. Τι ρύθμιση κάνω για να μη ζητάει κωδικό pin? Σε χιαομι τηλέφωνο αν παίζει ρόλο.

 

Υγ: βρέθηκε η ρύθμιση

Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

whats up .εχω υπολοιπο 0,43.παω για αννανεωση καρτας.βαζω 10 ευρω.παω να βαλω το combo των 10 ευρω και μου λεει οτι δεν εχω επαρκες υπολοιπο.βλεπω το νεο υπολοιπο μεσα στην εφαρμογη και λεει οτι ειναι 9.36. γιατι δεν μου δινει το προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κάρτα σιμ. Τι ρύθμιση κάνω για να μη ζητάει κωδικό pin? Σε χιαομι τηλέφωνο αν παίζει ρόλο.

Θα πας στις ρυθμίσεις στο κλείδωμα της κάρτας sim και θα βγάλεις το pin

whats up .εχω υπολοιπο 0,43.παω για αννανεωση καρτας.βαζω 10 ευρω.παω να βαλω το combo των 10 ευρω και μου λεει οτι δεν εχω επαρκες υπολοιπο.βλεπω το νεο υπολοιπο μεσα στην εφαρμογη και λεει οτι ειναι 9.36. γιατι δεν μου δινει το προγραμμα?

Γιατι δεν έχεις υπόλοιπο 10€ αλλά 9.36. Στην καρτοκινητή στην κάρτα που βάζεις αφαιρείται ο φόρος. Ετσι βάζοντας 10€ κάρτα μένουν μέσα 8,93€ που δε φτάνουν για την αγορά του προγράμματος. Πρέπει να βάλεις 12€ και θα σου αφήσει υπόλοιπο 10.71€ με τα οποια μπορεις να αγοράσεις το πρόγραμμα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

whats up .εχω υπολοιπο 0,43.παω για αννανεωση καρτας.βαζω 10 ευρω.παω να βαλω το combo των 10 ευρω και μου λεει οτι δεν εχω επαρκες υπολοιπο.βλεπω το νεο υπολοιπο μεσα στην εφαρμογη και λεει οτι ειναι 9.36. γιατι δεν μου δινει το προγραμμα?

 

Γιατι εχουν παει στα 10 ευρω τα προγραμματα απο 20 Ιουλιου. Θελει 12αρα καρτα για να μπει το προγραμμα. Σαν συμβολαιο με λιγα λογια γιατι κρατανε και τον φορο

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τον φόρο τον κρατάει το κράτος, όπως γίνεται και με κάθε άλλο φόρο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

whats up .εχω υπολοιπο 0,43.παω για αννανεωση καρτας.βαζω 10 ευρω.παω να βαλω το combo των 10 ευρω και μου λεει οτι δεν εχω επαρκες υπολοιπο.βλεπω το νεο υπολοιπο μεσα στην εφαρμογη και λεει οτι ειναι 9.36. γιατι δεν μου δινει το προγραμμα?

 

Με υπόλοιπο 9,36€ πως θα αγοράσεις κάτι που έχει 10€?

Link to comment
Share on other sites

Με υπόλοιπο 9,36€ πως θα αγοράσεις κάτι που έχει 10€?

 

οπως πριν..:p πλακα κανω διαβασε πιο κατω το λαθος μου.

 

Θα πας στις ρυθμίσεις στο κλείδωμα της κάρτας sim και θα βγάλεις το pin

 

Γιατι δεν έχεις υπόλοιπο 10€ αλλά 9.36. Στην καρτοκινητή στην κάρτα που βάζεις αφαιρείται ο φόρος. Ετσι βάζοντας 10€ κάρτα μένουν μέσα 8,93€ που δε φτάνουν για την αγορά του προγράμματος. Πρέπει να βάλεις 12€ και θα σου αφήσει υπόλοιπο 10.71€ με τα οποια μπορεις να αγοράσεις το πρόγραμμα

 

ναι βρε το ξερω για τον φορο ..απλα εβαζα παντα το προγραμμα που κοστιζε 8.5 ευρω τωρα το θυμηθηκα γιαυτο με μια 10ευρη ημουν οκ.δεν ηξερα και θυμομουν οτι αλλαξε η αξια και αυξηθηκε η τιμη οπως λεει πιο κατω σωστα ο king

 

Γιατι εχουν παει στα 10 ευρω τα προγραμματα απο 20 Ιουλιου. Θελει 12αρα καρτα για να μπει το προγραμμα. Σαν συμβολαιο με λιγα λογια γιατι κρατανε και τον φορο

 

καλα που το ειπες γιατι δεν το θυμομουν οτι κοστιζε πριν 8.5 ευρω.τωρα οι τιμες ονλαιν ανανεωσης και καταστηματων ειναι ιδιες? αν παω δλδ. απο καταστημα θα δωσω παλι 12 ευρω για την 10 ευρη η' κοστιζει εξω πιο πολυ απο το ονλαιν? ξερεις?

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ναι και 12.50€ απο περίπτερο. Επίσης σε συμφέρει online γιατι απο κατάστημα θα πάρεις το μισό reloadit bonus
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηγα σε whats up απο φορητοτητα.

Ολα καλα απλα δεν μπορει να κανει προωθηση κλησεων , ουτε με κωδικο **62* και τα ρεστα , ουτε απο το μενου του τηλεφωνου

Επισης εχω δικαρτο , ενω στην καρτα της συνδεσης φαινεται κανονικα ποιος ειναι ο αριθμος κινητου της καρτας στο whats up βγαζει unknown !!

ενω το βαζω με το χερι , παλι δεν το δεχεται εκει , ισως επειδη στο πεδιο το παιρνει μονο αυτοματα απο την sim.

Αλλο κουλο , οταν παω να κανω σε dual sim να ειναι ενεργες και οι 2 καρτες , δηλαδη να κανει η μια forward στην αλλη αν ειναι κατελλειμενη , προχωραει την διαδικασια και μου τα βγαζει ολα οκ και στις 2 sim αλλα το forwading call στην sim του whatsup μου βγαζει failed..

 

εχεις κανεις σας καμια ιδέα ? εχω δοκιμασει τα παντα απο νετ , κλεισε ανοιξε data mobile , βγαλε lte on calls κτλ

 

Κινητο samsung a70

Link to comment
Share on other sites

Είχα πριν καιρό ενεργοποιήσει ένα πακέτο με 3€ ,το κάνεις ακόμα και αν δεν εχεις υπολοιπο αλλά εγω είχα κατω απο 1€,πέρασε ο καιρός,δεν ανανέωσα και έχασα το ~1€ που είχα.Για να μην γίνει φραγή πέρασα 15€ πριν μια εβδομάδα,αφαίρεσε τον φόρο,αφαίρεσε και τα 3€ απο το τότε πακέτο και ενεργοποίησα το πακέτο ειδικής προσφοράς με τα 8,5€.Τωρα έχω υπόλοιπο 1,89€ ,πριν 1 ωρα ήταν 1,79€.Τωρα που ανοιξα την εφαρμογή μέτρησε απο το 1,79€ στο 1,89€ και αυτό το πάνω κάτω με τα 0,10€ γίνεται σχεδόν κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή.

Τι κόλλημα έχει φάει δεν ξέρω :blink::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι έχουν αφαιρέσει τα sms προς what's up στο νέο πακέτο. Έστω ότι στέλνω sms σε what's up, θα φάει από το υπόλοιπο ή τα sms προς όλους;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι έχουν αφαιρέσει τα sms προς what's up στο νέο πακέτο. Έστω ότι στέλνω sms σε what's up, θα φάει από το υπόλοιπο ή τα sms προς όλους;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Από τα προς όλους.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε οι ψαγμενοι...

Θέλω να κάνω κάβα gb. Ας πούμε γύρω στα 5gb είναι οκ.

Για πείτε πως θα τα μαζέψω.

Τα 15gb με 10 ευρώ είναι αυτόνομα? Ή προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε οι ψαγμενοι...

Θέλω να κάνω κάβα gb. Ας πούμε γύρω στα 5gb είναι οκ.

Για πείτε πως θα τα μαζέψω.

Τα 15gb με 10 ευρώ είναι αυτόνομα? Ή προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με 2 10αρες reload it κάνεις μια χαρά καβατζα. Στέλνεις και 5 ευρώ σε άλλον σου στέλνει πάρε μοίρασε και είσαι κομπλέ.

 

2gb συν 1700mb από την δεύτερη κάρτα πας 3700. Βάλε και τα 500mb από πάρε μοίρασε. 200 συν 300 που θα σε στείλει ο άλλος πας 4200 που κρατάνε μήνα και με κάρτα ανανεωνονται όλα. Από όταν έγινε το πάρε μοίρασε μηνιαίο έτσι δουλεύω με δεδομένα και έχω πάντα 6 7gb χωρίς να αγοράζω ποτέ πακέτο. Συν το πάρε δώσε που περνεις ακόμα 600mb για 6 μέρες συν το 1 gb της καβατζας. Τα 15gb με 10 ευρώ δεν πρέπει να ανανεώνονται με άλλο πακέτο αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Επίσης αν έχεις λογαριασμό τηλεφώνου δινουν 1gb δώρο από 500 που έδιναν αν τον πληρώσεις μέσω του my cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...