Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8,5 ευρώ ή δωρεάν αν την είχες λιγότερο από 6 μήνες.

Αντικατάσταση γίνεται μόνο σε κατάστημα, όχι τηλεφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,πόσο κοστίζει η αλλαγή κάρτα sim λόγο απώλειας ?(whats up)

σας ευχαριστώ

 

Σύμφωνα με τον επίσημο τιμοκατάλογο, η αντικατάσταση SIM κοστίζει 7,90ε. Οσο για το αν γίνεται μεσω κούριερ, θα μπορούσες να κανεις μια ερώτηση στην Cosmote. Ισως λογω της κατάστασης να παρέχουν τη σχετική δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον επίσημο τιμοκατάλογο, η αντικατάσταση SIM κοστίζει 7,90ε. Οσο για το αν γίνεται μεσω κούριερ, θα μπορούσες να κανεις μια ερώτηση στην Cosmote. Ισως λογω της κατάστασης να παρέχουν τη σχετική δυνατότητα.

 

καλησπέρα, παιδια μακρια απο κουριερ αυτες τις μερες, τα δουλευω λογω της δουλειας μου και αργουν οσο δεν παει, κοβεις φλεβες χωρις πλακα!!! εχει πεσει τρομερη δουλεια και δουλευουν μερικοι υπαλληλοι με αποτελεσμα να μην προλαβαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα. Στειλαν στην μητέρα μου ένα σμσ για αυτόματες χρεώσεις από έναν 54970 αριθμό. Το γκουγκλαρα και έβγαλε τά αναμενόμενα για υψηλή επικυνδυνοτητα και σχετικά. Η ερώτηση μου είναι:πρέπει να στείλω κατι γιά να σταματήσει να ξαναστελνει τις χρεώσεις (στο σμσ ετσι λέει) η είναι παγίδα και ξαναχρεωνομαι και έτσι, και εναλλακτικα άπλα το διαγράφω το μπαναρω και δεν δίνω σημασία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα. Στειλαν στην μητέρα μου ένα σμσ για αυτόματες χρεώσεις από έναν 54970 αριθμό. Το γκουγκλαρα και έβγαλε τά αναμενόμενα για υψηλή επικυνδυνοτητα και σχετικά. Η ερώτηση μου είναι:πρέπει να στείλω κατι γιά να σταματήσει να ξαναστελνει τις χρεώσεις (στο σμσ ετσι λέει) η είναι παγίδα και ξαναχρεωνομαι και έτσι, και εναλλακτικα άπλα το διαγράφω το μπαναρω και δεν δίνω σημασία.

 

Αν είναι Cosmote το δίκτυο μπαίνεις στην εφαρμογή και κάνεις από κει φραγή σε όλους τους 5ψηφιους.

Για Wind η Vodafone δε ξέρω αν παίζει στην εφαρμογή τους αλλά μπορείς να καλέσεις να τους πεις να το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα. Στειλαν στην μητέρα μου ένα σμσ για αυτόματες χρεώσεις από έναν 54970 αριθμό. Το γκουγκλαρα και έβγαλε τά αναμενόμενα για υψηλή επικυνδυνοτητα και σχετικά. Η ερώτηση μου είναι:πρέπει να στείλω κατι γιά να σταματήσει να ξαναστελνει τις χρεώσεις (στο σμσ ετσι λέει) η είναι παγίδα και ξαναχρεωνομαι και έτσι, και εναλλακτικα άπλα το διαγράφω το μπαναρω και δεν δίνω σημασία.

 

Σε αναλογη περιπτωση προ καιρου (αλλα δεν θυμαμαι ποιο ηταν το πενταψηφιο), πρωτα εστειλα το μηνυμα για τη διαγραφη και μετα ενεργοποιησα τη φραγη για τα χρεωσιμα πενταψηφια.

Link to comment
Share on other sites

Άρα πρέπει οπωσδήποτε να σταλεί πρώτα το μήνυμα διαγραφής;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα πρέπει οπωσδήποτε να σταλεί πρώτα το μήνυμα διαγραφής;

 

Θεωρώ ότι ενεργοποιώντας μονο τη φραγή των 5ψηφιων συνολικά δε θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

to 54970 είναι μη χρεώσιμο στην λήψη και χρεώσιμο αν απαντήσεις.

Με το νεό κανονοσμό της Ε.Ε.Ε.Τ σε ισχύ δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Ακόμα και με φραγή θα συνεχίσεις να δέχεσαι μή χρεώσιμα μηνύματα τα οποία μπορείς να αγνοείς.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει τη φραγή, δε χάνει κάτι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω φορητότητα ένα καρτοκινητό whatts up σε vodafone.

Υπάρχει η δυνατότητα να επιστραφεί το υπόλοιπο του χρηματικού ποσού που υπάρχει στο whatts up σε τραπεζικό μου λογαριασμό;

Αν δεν γίνεται με φορητότητα, μήπως γίνεται αν καταργήσω τον αριθμό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by gatos69nib
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται. Μπορείς μόνο να μεταφέρεις το ποσό σε άλλο καρτοκινητό cosmote (https://www.whatsup.gr/paketa/extras/cosmote-mobile-easy-transfer) ή να το καταναλώσεις. Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται. Μπορείς μόνο να μεταφέρεις το ποσό σε άλλο καρτοκινητό cosmote (https://www.whatsup.gr/paketa/extras/cosmote-mobile-easy-transfer) ή να το καταναλώσεις.

Αν καταργήσω τον αριθμό χάνω επίσης όλο το υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς .

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις το υπόλοιπο σου μόνο αν η cosmote ανακοινώσει αυξήσεις και δεν σε ειδοποιήσει νωρίτερα από 3 μήνες πριν.

Κάτι τέτιο δεν παίζει αυτή την στιγμή. Η cosmote ανακοίνωσε νέα πακέτα αλλά δεν κατάργησε ακόμα τα παλιά.

Οπότε δεν μπορείς να πάρεις τα χρήματα σου πίσω με κανέναν τρόπο .

Μπορείς να τα μεταφέρεις σε άλλο καρτοκινητό. Μέχρι 40 ευρώ κάθε μήνα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται καμία προσφορά για Ίντερνετ πάλι εκτός των 15 gb?Οι άλλες εταιρίες έβγαλαν με κάθε κάρτα ανανέωσης συν 10 gb νομιζω

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται καμία προσφορά για Ίντερνετ πάλι εκτός των 15 gb?Οι άλλες εταιρίες έβγαλαν με κάθε κάρτα ανανέωσης συν 10 gb νομιζω

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μονο η βονταφον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω φορητότητα ένα καρτοκινητό whatts up σε vodafone.

Υπάρχει η δυνατότητα να επιστραφεί το υπόλοιπο του χρηματικού ποσού που υπάρχει στο whatts up σε τραπεζικό μου λογαριασμό;

Αν δεν γίνεται με φορητότητα, μήπως γίνεται αν καταργήσω τον αριθμό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μπορείς να πάρεις το υπόλοιπο σου μόνο αν η cosmote ανακοινώσει αυξήσεις και δεν σε ειδοποιήσει νωρίτερα από 3 μήνες πριν.

Κάτι τέτιο δεν παίζει αυτή την στιγμή. Η cosmote ανακοίνωσε νέα πακέτα αλλά δεν κατάργησε ακόμα τα παλιά.

Οπότε δεν μπορείς να πάρεις τα χρήματα σου πίσω με κανέναν τρόπο .

Μπορείς να τα μεταφέρεις σε άλλο καρτοκινητό. Μέχρι 40 ευρώ κάθε μήνα.

 

Οι συνδρομητές των προγραμμάτων καρτοκινητής COSMOTEWHAT’SUPκαι COSMOKAPTA, έχουν το δικαίωμα να καταγγείλουν τη σύμβασή τους αζημίως, εντός τριάντα (30) ημερών από την ημερομηνία εφαρμογής της ανωτέρω τροποποίησης.

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/300320_nea_paketa_kartokinitis.pdf

Link to comment
Share on other sites

Από τις 30/04 ισχύει αλλά δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωμένη να δεχτεί την καταγγελία γιατί με τις αλλαγές προσφέρει περισσότερα λεπτά προς όλους άρα δεν θεωρείται αύξηση.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο με sms...

 

"ΓIA NA EXEIΣ ΠEPIΣΣOTEPO INTERNET, ΣOY ENEPΓOΠOIOYME AYTOMATA ΣTO KINHTO ΣOY ΔΩPO 10GB ΓIA 1 MHNA, ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ. TO ΔΩPO EINAI EΠIΠΛEON OΠOIAΣΔHΠOTE AΛΛHΣ ΠPOΣΦOPAΣ DATA!"

 

Μέσα από το app...

Τα 10240 MB λήγουν στις 2020-05-06 21:59

 

Έχω ενεργοποιήσει και το 15GB!

Τα 5226 MB λήγουν στις 2020-04-21 01:27

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω πως και πως να έρθει και σε μένα!

Αν πάρει και παράταση 2 μήνες το υπόλοιπο όπως στην γουιντ είμαστε τζετ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...