Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και χρόνια πολλά. Έχω την εφαρμογή της κοσμοκάρτας με 2 νούμερα και ένα σταθερό, όλα στο cosmote one. Τον λογαριασμό στο σταθερό τον έχω μηνιαίο και τον παρακολουθώ μέσω στης εφαρμογής, Έχω διακόψει τη φυσική αποστολή λογαριασμού, αλλά έχω ειδοποίηση στο email/SMS. Τον περασμένο μήνα και τον τρέχοντα δεν μου εμφανίζει τον λογαριασμό στην εφαρμογή. Ειδοποίηση μου έρχεται κανονικά, αλλά ενώ πριν έβλεπα το ποσό πληρωμής και στην εφαρμογή, τώρα δεν τον εμφανίζει. Στον υπολογιστή τον δείχνει κανονικά. Ξέρετε κάτι γι' αυτό, το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω το αντίθετο τα βλέπω όλα στην εφαρμογή αλλά στον υπολογιστή δεν εμφανίζονται .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

καθε ποτε ανανεωνεται το προγραμμα στην σταθερη σου; θα υπολογισεις περιπου 3-4 ημερες και μετα θα κανεις login στο my cosmote για να δεις το υπολοιπο του λογαριασμου σου και αμα δεν μπορεις να το κατεβασεις σε pdf τοτε την αμεσως επομενη ημερα θα μπορεσεις κανονικα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δινει και 20 γκιγκα για 14ημερες με 4,90.

Αυτο το πακετο το εχει στο 1330?

Ή ενεργοποιηση με sms τι πρεπει να στειλω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιείται με sms. https://www.whatsup.gr/20gb

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

καθε ποτε ανανεωνεται το προγραμμα στην σταθερη σου; θα υπολογισεις περιπου 3-4 ημερες και μετα θα κανεις login στο my cosmote για να δεις το υπολοιπο του λογαριασμου σου και αμα δεν μπορεις να το κατεβασεις σε pdf τοτε την αμεσως επομενη ημερα θα μπορεσεις κανονικα.

 

 

Ok ευχαριστώ θα το δω ,απλά νομίζω παλαιότερα τα έβλεπα συνέχεια .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα στο m.whatsup.gr ειναι οντως δωρεαν η πλοηγηση ακομα και αν δεν εχω υπολοιπο ή πακετο data?

 

Αν έχεις ενεργό το my internet μπαίνει κανονικά στις εφαρμογές της cosmote και το m.whatsup.gr (εκτός βέβαια από το myinternet.cosmote.gr) χωρίς να χρεωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια κάρτα what’s up σε iPad και την εφαρμογή what’s up σε iPhone. Μπαίνω στην εφαρμογή, πατάω να συνδεθεί, γράφω το νούμερο που έχω στο iPad για να έρθει sms για να βάλω κωδικό αλλά φυσικά δεν έρχεται sms στο iPad. Πως μπορώ να συνδεθώ? Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια κάρτα what’s up σε iPad και την εφαρμογή what’s up σε iPhone. Μπαίνω στην εφαρμογή, πατάω να συνδεθεί, γράφω το νούμερο που έχω στο iPad για να έρθει sms για να βάλω κωδικό αλλά φυσικά δεν έρχεται sms στο iPad. Πως μπορώ να συνδεθώ? Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

την σιμ που την εχεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια κάρτα what’s up σε iPad και την εφαρμογή what’s up σε iPhone. Μπαίνω στην εφαρμογή, πατάω να συνδεθεί, γράφω το νούμερο που έχω στο iPad για να έρθει sms για να βάλω κωδικό αλλά φυσικά δεν έρχεται sms στο iPad. Πως μπορώ να συνδεθώ? Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Γενικα δέχεται κανονικα sms απο υπηρεσίες κοσμοτε (πχ ενημέρωση υπολοιπου) το ipad? Μηπως χρειάζεται καποια εξτρα ρυθμιση. Apple ειναι αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας και να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο.

 

Εχω ενεργοποιημένη την προσφορά των 15gb δωρεάν για ενα μήνα που είχε δώσει η cosmote. Είχα επίσης data απο reload it και πακέτα με μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης. Τα ξημερώματα της 15ης Απριλίου και ενώ έκανα streaming μου έρχεται μήνυμα οτι καταναλώθηκαν τα data του reload it. Ήταν περίπου 2gb οπότε παθαίνω ενα μικρό εγκεφαλικό. Και αυτό τη στιγμή που απο το πακέτο των δωρεάν 15 gb ειχα ακόμα πανω απο 5 gb.

 

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και αναγνώρισαν ότι υπήρχε τεχνικό πρόβλημα. Μου έδωσαν 1GB για ενα μηνα ως αποζημίωση γιατί μόνο τόσα λέει οτι προέκυψε ότι καταναλωσα. Προσωπικά είμαι σίγουρη ότι είχα 2gb αλλά ας το προσπεράσω. Αυτό που θεωρώ παράλογο είναι οτι τα data που μου έδωσαν ως αποζημίωση δεν είναι ως πακέτο reload it αλλά ενα ξεχωριστό πακέτο το οποίο δεν θα μπορέσω να μεταφέρω στον επόμενο μήνα (και πιθανοτατα ούτε πρόκειται να το κατανάλωσω γιατί είναι τελευταίο σε προτεραιότητα λόγω ημ/νιας λήξης).

 

Έχω δει κατά καιρούς ότι και άλλοι έχουν αναφέρει παρόμοια προβλήματα με την προτεραιότητα στην κατανάλωση πακέτων data. Πώς σας αντιμετώπισαν;

 

Ως πελάτης το εκτιμώ ότι η cosmote έδωσε τα δωρεάν 15 gb δώρο, όμως αν δεν είχα αυτή την άνεση δεν πρόκειται να έκανα streaming χωρίς wifi και με τα 2gb που έχασα θα περνούσα αρκετές ημέρες με τη συνηθισμένη χρήση που κάνω.

Edited by chrissy
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους, ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας και να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο.

 

Εχω ενεργοποιημένη την προσφορά των 15gb δωρεάν για ενα μήνα που είχε δώσει η cosmote. Είχα επίσης data απο reload it και πακέτα με μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης. Τα ξημερώματα της 15ης Απριλίου και ενώ έκανα streaming μου έρχεται μήνυμα οτι καταναλώθηκαν τα data του reload it. Ήταν περίπου 2gb οπότε παθαίνω ενα μικρό εγκεφαλικό. Και αυτό τη στιγμή που απο το πακέτο των δωρεάν 15 gb ειχα ακόμα πανω απο 5 gb.

 

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και αναγνώρισαν ότι υπήρχε τεχνικό πρόβλημα. Μου έδωσαν 1GB για ενα μηνα ως αποζημίωση γιατί μόνο τόσα λέει οτι προέκυψε ότι καταναλωσα. Προσωπικά είμαι σίγουρη ότι είχα 2gb αλλά ας το προσπεράσω. Αυτό που θεωρώ παράλογο είναι οτι τα data που μου έδωσαν ως αποζημίωση δεν είναι ως πακέτο reload it αλλά ενα ξεχωριστό πακέτο το οποίο δεν θα μπορέσω να μεταφέρω στον επόμενο μήνα (και πιθανοτατα ούτε πρόκειται να το κατανάλωσω γιατί είναι τελευταίο σε προτεραιότητα λόγω ημ/νιας λήξης).

 

Έχω δει κατά καιρούς ότι και άλλοι έχουν αναφέρει παρόμοια προβλήματα με την προτεραιότητα στην κατανάλωση πακέτων data. Πώς σας αντιμετώπισαν;

 

Ως πελάτης το εκτιμώ ότι η cosmote έδωσε τα δωρεάν 15 gb δώρο, όμως αν δεν είχα αυτή την άνεση δεν πρόκειται να έκανα streaming χωρίς wifi και με τα 2gb που έχασα θα περνούσα αρκετές ημέρες με τη συνηθισμένη χρήση που κάνω.

 

Επαθα κάτι παρόμοιο και εγώ. Μου κατανάλωνε από τα mb πακέτου (DIY) και είχα μαζέψει αρκετά. Τους πήρα τηλ και μου έδωσαν ως αποζημίωση 200 λεπτά για όλα τα δίκτυα και 500 mb για ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

καθε ποτε ανανεωνεται το προγραμμα στην σταθερη σου; θα υπολογισεις περιπου 3-4 ημερες και μετα θα κανεις login στο my cosmote για να δεις το υπολοιπο του λογαριασμου σου και αμα δεν μπορεις να το κατεβασεις σε pdf τοτε την αμεσως επομενη ημερα θα μπορεσεις κανονικα.

 

Ok ευχαριστώ θα το δω ,απλά νομίζω παλαιότερα τα έβλεπα συνέχεια .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Σε μένα το πρόγραμμα της σταθερής σύνδεσης ανανεώνεται μηνιαία. Μου έρχεται και σχετικό SMS/email αλλά ταυτόχρονα έβλεπα το ποσό πληρωμής και από την εφαρμογή της Cosmote. Τους δύο τελευταίους μήνες όμως, ενώ μου έρχονται κανονικά τα μηνύματα ενημέρωσης για την έκδοση του λογαριασμού, στην εφαρμογή της Cosmote δεν εμφανίζεται το ποσό. Εάν όμως πάω στην κατηγορία πληρωμής/ανανέωσης, εκεί απλώς μου εμφανίζει το ποσό για πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το πρόγραμμα της σταθερής σύνδεσης ανανεώνεται μηνιαία. Μου έρχεται και σχετικό SMS/email αλλά ταυτόχρονα έβλεπα το ποσό πληρωμής και από την εφαρμογή της Cosmote. Τους δύο τελευταίους μήνες όμως, ενώ μου έρχονται κανονικά τα μηνύματα ενημέρωσης για την έκδοση του λογαριασμού, στην εφαρμογή της Cosmote δεν εμφανίζεται το ποσό. Εάν όμως πάω στην κατηγορία πληρωμής/ανανέωσης, εκεί απλώς μου εμφανίζει το ποσό για πληρωμή.

Πρέπει να ήταν κάποιο κόλλημα της εφαρμογής τελικά. Έκανα log out από την εφαρμογή και μετά πάλι log in και εμφανίστηκε και ο λογαριασμός της σταθερής μου σύνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργό το my internet μπαίνει κανονικά στις εφαρμογές της cosmote και το m.whatsup.gr (εκτός βέβαια από το myinternet.cosmote.gr) χωρίς να χρεωθείς.

Οταν γραφεις my internet εννοεις ανοιχτα τα data/ δεδομενα ?

Αλλιως αν χρεωθω θα ειναι 1€?

Link to comment
Share on other sites

Το "my internet" είναι η υπηρεσία της cosmote για να μη χρεώνεσαι, όταν σου τελειώνουν τα δεδομένα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.. Ήθελα να ρωτήσω, εκτός από την προσφορά των 20gb με 4,90€ μήπως υπάρχει και άλλη με 50gb (με 10€ νομίζω);;; κάπου την είχε πάρει το μάτι αλλά στην εφαρμογή δεν υπάρχει...

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήταν προσφορά για μερικούς. Για όλους τους πελάτες υπάρχουν μόνο τα 20gb με 4,9€. Edited by paanos
T9
Link to comment
Share on other sites

Καλώς!! Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις!!

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...