Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, θέλω να κάνω φορητότητα έναν αριθμό F2G σε What's Up, δεν βρίσκω στην σελίδα της κοσμοτέ κάτι σχετικό, πως πρέπει να κινηθώ; Υπάρχει κόστος;. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να κάνω φορητότητα έναν αριθμό F2G σε What's Up, δεν βρίσκω στην σελίδα της κοσμοτέ κάτι σχετικό, πως πρέπει να κινηθώ; Υπάρχει κόστος;. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Πας σε μαγαζι κοσμοτε/γερμανος και το κοστος ειπαν οτι επεσε στα 5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, διάβασα σε προηγούμενες σελίδες οτι πολλά καταστήματα επικαλούνται έλλειψη σιμ υπάρχει κάποιο κατάστημα που εξυπηρετεί σίγουρα στην περιοχή της Θεσσαλονίκης;
Link to comment
Share on other sites

Εαν θα πάρει ελβετικο νούμερο και ο άλλος δεν τον καλέσει μέσω ίντερνετ (voip) τότε θα χρεωθει. Εαν ομως κρατήσει το ελληνικό νουμερο, οταν θα τον καλούν απο Ελλάδα, θα χρεωνεται αυτός "τελος εισερχομενης κλησης σε περιαγωγη". Αρα επιστρεφουμε στην αρχικη μου προταση οτι ο μόνος οικονονικος τροπος ειναι το voip.

 

Ευχαριστώ για της απαντήσεις όλων σας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, διάβασα σε προηγούμενες σελίδες οτι πολλά καταστήματα επικαλούνται έλλειψη σιμ υπάρχει κάποιο κατάστημα που εξυπηρετεί σίγουρα στην περιοχή της Θεσσαλονίκης;

Εγω στη θεση σου θα εβρισκα απο το σαιτ του γερμανου τη λιστα με τα καταστηματα της θεσσαλονικης και θα επαιρνα τηλ να ρωτησω για να μην πηγαινω τσαμπα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στη θεση σου θα εβρισκα απο το σαιτ του γερμανου τη λιστα με τα καταστηματα της θεσσαλονικης και θα επαιρνα τηλ να ρωτησω για να μην πηγαινω τσαμπα.

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, έχω πάρει σε αρκετά καταστήματα Γερμανός - Κοσμοτέ σήμερα και όλοι "δεν έχουν σιμ για καρτοκινητό τον τελευταίο μήνα".. Το ίδιο μου απάντησε και το 13888. Οπότε δεν γίνεται η φορητότητα. Να υποθέσω οτι για συμβόλαιο θα γινόταν στο επόμενο δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια, έχω πάρει σε αρκετά καταστήματα Γερμανός - Κοσμοτέ σήμερα και όλοι "δεν έχουν σιμ για καρτοκινητό τον τελευταίο μήνα".. Το ίδιο μου απάντησε και το 13888. Οπότε δεν γίνεται η φορητότητα. Να υποθέσω οτι για συμβόλαιο θα γινόταν στο επόμενο δευτερόλεπτο

 

Στανταράκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να κάνω φορητότητα έναν αριθμό F2G σε What's Up, δεν βρίσκω στην σελίδα της κοσμοτέ κάτι σχετικό, πως πρέπει να κινηθώ; Υπάρχει κόστος;. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Θα πρέπει να πας σε κατάστημα. Το κόστος πλέον είναι 5€.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πάλι καλά που είμαστε στην ΕΕ και βάζει κανόνες. Διαβάστε την παρακάτω είδηση.

https://www.huffingtonpost.gr/entry/kinete-telefonia-meionetai-to-kostos-kleseon-entos-ee_gr_5bec51fce4b0783e0a1f0e3c?utm_source=News247&utm_medium=huffpost_homebig&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos2

Και κάπως έτσι το εξωφρενικό 0,25€/sms θα εκλογικεύσει.

 

Σϋμφωνα με την είδηση, ρυθμίζεται πλαφόν κόστους για επικοινωνία μεταξύ διαφορετικών χωρών. Έχει συμβεί και στο παρελθόν το κόστος τερματισμού διεθνών κλήσεων/SMS να είναι μικρότερο από το κόστος εντός Ελλάδας, για χρεώσεις εκτός παγίου/προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει δηλαδή να πληρώνουμε πιο φτηνό το sms που στέλνουμε στο Παρίσι απ' αυτό που στέλνουμε στη Λαμία;

Εννοείται φίλε! Εχει το Παρίσι τα κρέατα που έχει η Λαμία;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει δηλαδή να πληρώνουμε πιο φτηνό το sms που στέλνουμε στο Παρίσι απ' αυτό που στέλνουμε στη Λαμία;

Αν πάρεις Frog θα δείς ότι είναι πιο φτηνό να καλείς Ινδία ή Η.Π.Α παρά να καλείς Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοκινητό Frog μπορεί να μπει σε Cosmote One;

Στο https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/one.html αν και αναφέρει οποιοδήποτε καρτοκινητό Cosmote βλέπω μόνο τα σήματα του Whatsup και της CosmoKΑΡΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοκινητό Frog μπορεί να μπει σε Cosmote One;

Στο https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/one.html αν και αναφέρει οποιοδήποτε καρτοκινητό Cosmote βλέπω μόνο τα σήματα του Whatsup και της CosmoKΑΡΤΑ.

 

Στην ίδια σελίδα, στις Συχνές ερωτήσεις παρακάτω, μπορείς να διαβάσεις (ερώτηση 5):

 

Τα προγράμματα κινητής που συμμετέχουν σε COSMOTE One είναι:

Συμβόλαια & ΚαρτοΣυμβόλαια με πάγιο από 20€ και Καρτοκινητά What’s Up, COSMOΚΑΡΤΑ & Frog.

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια σελίδα, στις Συχνές ερωτήσεις παρακάτω, μπορείς να διαβάσεις (ερώτηση 5):

 

Να υποθέσω ότι αυτό που λέει είναι το αρχικό πάγιο του συμβολαίου και όχι το τι πληρώνω εγώ.Πχ για μετατροπή από καρτοκινητο σε συμβόλαιο cosmote mobile 1500' το πάγιο είναι σε έκπτωση στα 18,90(19,90€ για έντυπους λογαριασμούς).Υπαρχει κάποια σχετική διευκρίνηση πάνω σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες σας πήρε να ενεργοποιηθεί το Cosmote one; Έχω Cosmokarta και σταθερό με Vdsl στο ΑΦΜ μου, και τρεις ήδη μέρες ακόμα περιμένω την ενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες σας πήρε να ενεργοποιηθεί το Cosmote one; Έχω Cosmokarta και σταθερό με Vdsl στο ΑΦΜ μου, και τρεις ήδη μέρες ακόμα περιμένω την ενεργοποίηση.

 

Μίλα με εξυπηρέτηση πελατών. Εγώ, με το μόλις τους κάλεσα, με εξυπηρέτησαν και το ενεργοποίησαν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο αφμ μου σταθερό ΟΤΕ και whatsup. Τι κερδίζω με αυτό το COSMOTE ΟΝΕ;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο αφμ μου σταθερό ΟΤΕ και whatsup. Τι κερδίζω με αυτό το COSMOTE ΟΝΕ;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Στον παρακάτω σύνδεσμο, μπορείς να πληροφορηθείς αναλυτικά.

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/one.html

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στο αφμ μου σταθερό ΟΤΕ και whatsup. Τι κερδίζω με αυτό το COSMOTE ΟΝΕ;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

καλημερα!

εγω που το εκανα σταθερο εξοχικου και κινητο W.U πηρα 1000λεπτα ομιλιας καθε μηνα απο το ενα στο αλλο και το αναποδο.

Δλδ μεταξυ τους εχω 1000λεπτα τον μηνα, αρκετα χρησιμο θα ελεγα....

οποιος εχει παγια συνδεση κερδιζει και αλλα. Τα λεει στην σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές στις χρεώσεις περιαγωγής στα συμβόλαια και στα καρτοκινητά

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/151118-version-simple-final-1612-v2.pdf

Απ' ότι καταλαβαίνω σύμφωνα με την ανακοίνωση η εισερχόμενες πλέον κλήσεις δεν θα είναι δωρεάν αλλά θα καταναλώνουν δωρεάν χρόνο ομιλίας του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά κατάλαβες. Παράνομο δεν είναι σύμφωνα με την ΕΕ;

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...