Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μιλάς από το προνομιακό και θα σερφάρεις από το φοιτητικό.

 

Δεν έχω 15 μέρες που το έκανα.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τα 600MB της φοιτητής προσφοράς που μπαίνουν κάθε μήνα στο φοιτητικό & τα 1,5GB του προνομιακού από το πακέτου δεν ισχύουν;

Γιατί έτσι όπως το κατάλαβα από το post του Νικόλα, ισχύουν τα πακέτα με λεπτά προς όλους, οπότε το προνομιακό θα συμφέρει για τα 1,500

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα νούμερο what's up. Στο τηλ που είναι ειναι παλιό και δεν παίρνει την εφαρμογή του what's up. Όταν του βάζω κάρτα πως μπορώ να στείλω τα 100 mb σε φίλους τι στέλνω και που?

 

Μπορείς και απο την σελίδα του whatsup απο pc ή και απο κινητό ,απλώς σου στέλνει ένα μήνυμα επιβεβαίωσης

 

http://whatsup.cosmotemyview.gr/dataoffer/

Link to comment
Share on other sites

παρχει αριθμος που καλεις δωρεαν για να απενεργοποιησεις μονιμα τα data;

λιγο που εψαξα βρηκα μονο τροπο να απενεργοποιησεις με μηνυμα το day pass για να μην χρεωνεσαι το 1.30€

αλλα αν το κανεις λεει, συνεχιζεις να χρεωνεσαι με τον ισχυοντα τιμοκαταλογο ανα ΜΒ!

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το myinternet στελνοντας ΜΙ στο 1330. Αν δεν εχεις υπολοιπο data,μπαίνει φραγή.

Υ.Γ. αν υπάρχει υπολοιπο mb μπορεί να μπαίνει κανονικά. Φραγη γινεται όταν δεν υπάρχει υπόλοιπο mb,για να μη χρεώνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση... Τα λεπτα απο πακετα δε ληγουν στις 23.59.59 της ημερας; Παλια θυμαμαι οτι εληγαν στις 12 το μεσημερι αλλα εχω αλλαξει δικτυο εδω και χρονια. Σε φιλο εχει ερθει μηνυμα για ληξη του πακετου στις 11.30 το πρωι. Τελικα τι παιζει;

 

Επισης, η εφαρμογη του whats up (αλλα και η my cosmote) δειχνει τις παροχες σου σε real time ή εχει καποια ωρα καθυστερηση? Δηλαδη μπορω να την εμπιστευτω για να ξερω εκεινη τη στιγμη τι εχω ενεργοποιημενο και τι οχι;

 

Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή τα δείχνει σχεδόν real-time. Με ελάχιστη καθυστέρηση. Γενικά ναι,μπορείς να την εμπιστευτείς. Αν σε ενδιαφέρει για τη χρήση δεδομένων,να έχεις το myinternet ενεργό. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας λήγουν την 12.00 της εκάστοτε ημερομηνίας, ενώ τα δεδομένα την αντίστοιχη ώρα.

Για SMS δεν ξέρω μιας και δεν έχω ενεργοποιήσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Θέλω να απενεργοποιήσω την αυτόματη ανανέωση. Σε ποιο νούμερο στέλνω μήνυμα και τη γράφω ; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Θέλω να απενεργοποιήσω την αυτόματη ανανέωση. Σε ποιο νούμερο στέλνω μήνυμα και τη γράφω ; ευχαριστώ

 

Καλημέρα,

 

Γίνε πιο συγκεκριμένος. Απενεργοποίηση αυτόματης ανανέωσης/ενεργοποίησης ποιού πακέτου;

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Θέλω να απενεργοποιήσω την αυτόματη ανανέωση. Σε ποιο νούμερο στέλνω μήνυμα και τη γράφω ; ευχαριστώ
B_OFF στο 1317
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

η συγκεκριμένη υπηρεσία είναι για what's up. Για cosmocarta η αντίστοιχη ;

 

Και για κοσμοκαρτα ειναι,το δοκιμασα σε whats up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

κάλεσα 1330 αλλά λέει μόνο για πακέτα ενεργοποίησης.

 

Τελευταία φορά που το είχα καλέσει, στο ίδιο μενού με τα πακέτα προς ενεργοποίηση, μία από τις επιλογές ήταν και η απενεργοποίηση αυτόματης ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστώ όσο το δυνατόν περισσότερα gb data (υπολογίζω πάνω από 15 gb) για ένα διάστημα με κατανάλωση μέσω mifi και αναρωτιέμαι,

1)πόσα είναι τα περισσότερα gb που μπορεί να πάρει κάποιος μέσω καρτοκινητού,

2)με πόσα χρήματα,

3)από ποιά καρτοκινητή της Cosmote

4)πόσες ανανεώσεις επιτρέπεται να κάνεις μέσα στον μήνα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

1)πόσα είναι τα περισσότερα gb που μπορεί να πάρει κάποιος μέσω καρτοκινητού, : Δεν υπάρχει κανένα όριο. Όσο πληρώνεις τόσο αγοράζεις.

2)με πόσα χρήματα, : Ανάλογα το τι θα αγοράσεις.

3)από ποιά καρτοκινητή της Cosmote : Από όλες (με καλύτερη την Frog

4)πόσες ανανεώσεις επιτρέπεται να κάνεις μέσα στον μήνα.: Δεν υπάρχει όριο.

Περισσότερες και καλύτερες απαντήσεις δεν μπορεί να δωθούν αν δεν γνωστοποιηθούν :

α) Για πόσες μέρες.

β) Βραδυνές ή πρωινές ώρες.

γ) Χρήση Video youtube κ.τ.λ ή όχι .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα μια πιο συγκεκριμένη απάντηση, τύπου:

π.χ. Το what's up με "x" ευρώ σου δίνει "x" mb για "x" διάστημα και μπορείς να ανανεώσεις έως "x" τον μήνα.

 

Το διάστημα που θα τα χρειαστώ θα είναι περίπου για 20 ημέρες με ώρες κατανάλωσης 08:00 έως 00:00

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

1)πόσα είναι τα περισσότερα gb που μπορεί να πάρει κάποιος μέσω καρτοκινητού, : Δεν υπάρχει κανένα όριο. Όσο πληρώνεις τόσο αγοράζεις.

2)με πόσα χρήματα, : Ανάλογα το τι θα αγοράσεις.

3)από ποιά καρτοκινητή της Cosmote : Από όλες (με καλύτερη την Frog

4)πόσες ανανεώσεις επιτρέπεται να κάνεις μέσα στον μήνα.: Δεν υπάρχει όριο.

Περισσότερες και καλύτερες απαντήσεις δεν μπορεί να δωθούν αν δεν γνωστοποιηθούν :

α) Για πόσες μέρες.

β) Βραδυνές ή πρωινές ώρες.

γ) Χρήση Video youtube κ.τ.λ ή όχι .

Και πάλι στο frog μπορεί να πάρει 14GB

 

2 ΠΑΚΈΤΑ με 5GB με 8.50€ το καθένα

Και 2 ΠΑΚΕΤΑ με 2GB με 4.44€ το καθένα

 

Διάρκεια για το καθένα 25 μερες

 

Από όσο ξέρουνε δεν μπορεί να βάλει παραπάνω από αυτά τα πακέτα μέσα στο ίδιο μήνα εκτός εάν έχει αλλάξει που δεν νομίζω

 

 

Συνολικο κόστος 25.88€ για τα παραπάνω πακέτα + ότι στοιχίζουν τα παρακάτω πακέτα ανάλογα πόσα πακέτα θα ενεργοποιήσει

 

Από εκεί και πέρα τα 1GB την μέρα η 3GB για κάθε ΣάββατοΚυριακο

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Στο wu για 25€ υπολοιπο δηλαδή 30€ χρήματα σε 3 10αρες παίρνεις 3 reloadit. Το πρώτο 1.2gb για ένα μήνα και τα άλλα 2 παίρνεις αυτά των 2gb για μια εβδομάδα οπότε έχεις 5.2gb για ένα μήνα για χρήση όλο το 24ωρο

Μετά με 5€ παίρνεις ένα after dark 10gb για χρήση ένα μήνα 2200-0800 και με τα υπόλοιπα 20€ μπορεις να πάρεις 5 φορές το εβδομαδιαίο πακέτο 4€ που δινει 3gb για 7 ημέρες. Η με 2€ 3gb για ΠΣΚ από Παρασκευή 1800 εως Κυριακή 23.59

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός deals for you ισχύει για μια φορά στην κάθε προσφορά ή για κάθε μέρα στο διάστημα των 2 εβδομάδων που είναι ενεργός ο κωδικός;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...