Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γινεται ρε παιδια σαυτη την κοσμοτε?:confused:

Εγω ειχα γυρω στα 8 ευρω και πηρα μερικα τηλεφωνα σε αριθμους που δεν ειναι whats up και πηρα να ακουσω υπολοιπο και τωρα εχω 9 ευρω..:what:

 

Σε αλλους τα τρων και σε αλλους τα δινουν?

 

Εκτος και αν εβαλα καμια καρτα και δεν το θυμαμαι αν και δεν νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! SMS, κλήσεις, GPRS ή 3G Internet όλα κλειστά ή προβληματικά. Σε άλλους προσθέτει και σε άλλους αφαιρεί ευρώ χωρίς εμφανή αιτία.

 

Όχι τίποτε άλλο αλλά έχουμε και την "εξυπηρέτηση πελατών" της Cosmote που είναι άλλα αντ' άλλων. Όχι μόνο πολλές φορές έχουν άγνοια για πάρα πολλά πράγματα, αλλά έχουν και το θράσος να σου τη λένε κι από πάνω (τα παραδείγματα που έχω δυστυχώς είναι πολλά οπότε δεν πρόκειται για μεμονωμένα περιστατικά). Τουλάχιστον οι άλλες δυο και ειδικά η Vodafone έχουν πολύ καλύτερη ΕΠ.

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα μας τωρα. Βλεπω πολλοι παραπονιουνται για τα sms ενω εγω δεν εχω προβλημα αντιθετα με τις κλησεις που μου κανουν κατι νερα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! SMS, κλήσεις, GPRS ή 3G Internet όλα κλειστά ή προβληματικά. Σε άλλους προσθέτει και σε άλλους αφαιρεί ευρώ χωρίς εμφανή αιτία.

 

Όχι τίποτε άλλο αλλά έχουμε και την "εξυπηρέτηση πελατών" της Cosmote που είναι άλλα αντ' άλλων. Όχι μόνο πολλές φορές έχουν άγνοια για πάρα πολλά πράγματα, αλλά έχουν και το θράσος να σου τη λένε κι από πάνω (τα παραδείγματα που έχω δυστυχώς είναι πολλά οπότε δεν πρόκειται για μεμονωμένα περιστατικά). Τουλάχιστον οι άλλες δυο και ειδικά η Vodafone έχουν πολύ καλύτερη ΕΠ.

 

Στην εξυπηρέτηση της cOTE θα σου πουν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή ή υπάρχει υπερφόρτωση στο δίκτυο ... Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Μια κάρτα SIM της Cosmote που είναι αποκλειστικά για Internet (GPRS/3G) μπορώ να ζητήσω από την Cosmote να μου την κλωνοποιήσουν; Παρέχουν τέτοια υπηρεσία; Πόσο είναι η χρέωση;
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα τύπου "chat" δεν προσφέρουν τίποτα στο θέμα και απλώς γεμίζουν τις σελίδες, γι' αυτό και διαγράφονται. Θα παρακαλέσω όποιος έχει στο μέλλον παρόμοιες απορίες (όπως γιατί διαγράφονται, από ποιον διαγράφονται κλπ) να τις εκφράζει με ΡΜ γιατί και πάλι απλώς γεμίζει τις σελίδες με άσχετα ποστ. Στα θέματα γράφουμε ότι είναι σχετικό με τη συζήτηση και είναι ενδιαφέρον για τους υπόλοιπους.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενας φιλος What's s Up και θελει να το "γυρισει" σε συμβολαιο Cosmote (κρατωντας δηλαδη το ιδιο νουμερο), γινεται αυτο ??
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται .. πάει σε ένα κατάστημα cosmote και το κάνει συμβόλαιο..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενας φιλος What's s Up και θελει να το "γυρισει" σε συμβολαιο Cosmote (κρατωντας δηλαδη το ιδιο νουμερο), γινεται αυτο ??

Ναι,γίνεται.Θα πάει σε ένα κατάστημα "Γερμανός"'/ΟΤΕ/Cosmote/OTEShop και θα κάνει το καρτοκινητό του συμβόλαιο.Μόλις συμπληρωθούν τα στοιχεία του θα του δώσουν μια κάρτα Usim και μέσα σε 24 ώρες το καρτοκινητό του θα έχει γίνει συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,γίνεται.Θα πάει σε ένα κατάστημα "Γερμανός"'/ΟΤΕ/Cosmote/OTEShop και θα κάνει το καρτοκινητό του συμβόλαιο.Μόλις συμπληρωθούν τα στοιχεία του θα του δώσουν μια κάρτα Usim και μέσα σε 24 ώρες το καρτοκινητό του θα έχει γίνει συμβόλαιο.

Δεν δίνουν νέα κάρτα σιμ όπως στις άλλες 2 αλλά το συμβόλαιο ενεργοποιείται στην υπάρχουσα κάρτα σιμ :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστος ο Παναγιωτης , και μαλιστα θα εχει και καποια επιδοτηση συσκευης αναλογως το προγραμμα που θα διαλεξει
Link to comment
Share on other sites

και μια ακομη λεπτομερια η ενεργοποιηση γινεται αμεσα και οχι σε 24 ωρες..

 

και μια συμβουλη αν εχεις υπολοιπο στην καρτα φροντισε να το καταναλωσεις πριν μετατραπει σε συμβολαιο γιατι θα το χασεις...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εβαλα μια 3 αρα καρτα και μου εδωσε 5 sms δωρο. Ενω εχει καταργηθει το μπονους για 3 αρες καρτες.

Την προηγουμενη φορα που εβαλα καρτα 3 ευρω δεν μου δωσε sms...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

και μια ακομη λεπτομερια η ενεργοποιηση γινεται αμεσα και οχι σε 24 ωρες..

 

και μια συμβουλη αν εχεις υπολοιπο στην καρτα φροντισε να το καταναλωσεις πριν μετατραπει σε συμβολαιο γιατι θα το χασεις...

Ακριβώς γίνεται άμεσα δηλαδή σε λίγα λεπτά :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση, μιας και εχουμε το iphone και δεν εχουμε συμβολαιο και ειναι κριμα να μην εχεις ιντερενετ σε αυτο το κινητο :p υπαρχει κανενα προγραμα για whats up που να εχεις προπληρωμενα data (3g) εκτως του internet on the go που νομιζω ειναι μονο για συμβολαια (εκτως αν γινεται να κανεις συμβολαιο μονο με internet on the go και στο συνδεουν στο καρτοκινητο σου..) ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω whats up και την προσφορά με τα 1000 λεπτά και 1000 sms το μήνα. Επειδή δεν θυμάμαι αν ανανέωσα με κάρτα των 3 ευρω τον Αύγουστο για να έχω τα 1000 λεπτά και 1000 sms το Σεπτέμβρη μήπως υπάρχει τρόπος να μάθω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Θα πάρεις το τηλέφωνο που κάνεις ανανέωση και θα επιλέξεις (δεν θυμάμαι ποιο αριθμό πατάς) εκεί που λέει να σου πει πότε λήγει η κάρτα. Να γνωρίζεις ότι είναι ένα χρόνο μετά την τελευταία ανανέωση. Αρα αν σου πεί Αυγουστο του 2010 έχει κάνει ανανέωση. Αν σου πει Ιούλιο, δεν έχεις κάνει.

Ελπίζω να κατάλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανένας αν θα βγεί ή έχει βγει κάποιο πρόγραμμα για δωρεάν sms και ομιλία? (Όπως τον προηγούμενο μήνα με το call them all 600 + απεριόριστα sms)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω τοση ωρα να βαλω καρτα και δεν μπαινει με τιποτα. Μου λεει να εισαγω τον κωδικο τον βαζω και μετα τιποτα. Το απολυτο κενο!

Δοκιμασα και μεσω μηνυματος και παλι τιποτα.

Το ιδιο και στην κοπελα μου.

Πλακα θα χει να μην μπαινει μεχρι τις δωδεκα και να χασω τα 1000+1000..:angry:

 

Τοση ωρα παιρνω στο 1314 και απο τις 10 η μια επιανε αλλα η καρτα δεν εμπαινε. Τωρα γινεται κατι ακομη πιο εκνευριστηκο. Οταν παιρνω το 1314 ακουω ολη την βλακεια εισαγωγη-διαφημιση και μετα πεφτει η γραμμη!

Αν παρω στην εξυπηρετηση θα ναι κανεις τετοια ωρα? Θα ακουσουν κανενα Ευαγγελιο βραδιατικα!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Τοση ωρα παιρνω στο 1314 και απο τις 10 η μια επιανε αλλα η καρτα δεν εμπαινε. Τωρα γινεται κατι ακομη πιο εκνευριστηκο. Οταν παιρνω το 1314 ακουω ολη την βλακεια εισαγωγη-διαφημιση και μετα πεφτει η γραμμη!

Και γιατί δεν παίρνεις στο 6971314 που δεν έχει διαφημίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 προσπαθειες μου λεει προσωρινη υπερφορτωση δικτυου..:vava::whip:

Και γιατί δεν παίρνεις στο 6971314 που δεν έχει διαφημίσεις;

Μαλλον εννοεις το 6971001314. Αυτο θα δοκιμασω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά άκουγα τον πατέρα να βρίζει ενώ προσπαθούσε να ανανεώσει το what's up του δλδ...

(όχι τπτ άλλο το πιασα και γω και έβριζα και γω... τι μυνήματα, τι τηλέφωνα... θα ακυρώσει και την κάρτα και θα γελάμε)

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Σιγα που θα πιανε ο αλλος αριθμος! Τιποτα.

Τι να μην βριζει ο ανθρωπος? Με χει σκασει η κοσμοτε.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...