Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ξεμπερδεύεις όταν στο 3μηνο θα χρειάζεται να πληρώνεις 10€ ώστε να μην μπαινει φραγή στο παλιό νούμερο? εκτος και αν ειναι wind που θα την "γλιτώνεις" με μια ανανέωση το χρόνο..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εάν έχεις 2καρτο κράτα το καρτοκινητό όπως έχει και παρε νέο νουμερο what's up και ξεμπερδεύεις.
Δεν είναι εφικτό αυτό.

Η συγκεκριμένη γραμμή είναι η δεύτερη στο τηλέφωνο...

Και προφανώς εάν ισχύει όντως αυτή η αθέμιτη πρακτική με εσκεμμένη έλλειψη καρτών μόνο για τα καρτοκινητά, δεν είμαι διατεθειμένος να τους κάνω την χάρη.

Η πληροφορία είναι δύναμη, γι' αυτό εάν φίλοι μου γνωρίζει κάποιος κατάστημα που έχει sim ας το μοιραστεί μαζί μου.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εφικτό αυτό.

Η συγκεκριμένη γραμμή είναι η δεύτερη στο τηλέφωνο...

Και προφανώς εάν ισχύει όντως αυτή η αθέμιτη πρακτική με εσκεμμένη έλλειψη καρτών μόνο για τα καρτοκινητά, δεν είμαι διατεθειμένος να τους κάνω την χάρη.

Η πληροφορία είναι δύναμη, γι' αυτό εάν φίλοι μου γνωρίζει κάποιος κατάστημα που έχει sim ας το μοιραστεί μαζί μου.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε το αίτημα σου τηλεφωνικά στο 13888 ( 2106513888 από σταθερό που δεν είναι cosmote )

Εάν πέσεις σε υπάλληλο που σου πει για έλλειψη κλείσε και ξαναπάρε.

Έχεις περισσότερες πιθανότητες με αυτόν τον τρόπο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το αίτημα σου τηλεφωνικά στο 13888 ( 2106513888 από σταθερό που δεν είναι cosmote )

Εάν πέσεις σε υπάλληλο που σου πει για έλλειψη κλείσε και ξαναπάρε.

Έχεις περισσότερες πιθανότητες με αυτόν τον τρόπο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό θα κάνω, αύριο κιόλας και θα ενημερώσω για την εξέλιξη.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασω σημερα Τα MB της καλοκαιρινης προσφορας 10€ για 15ΓΒ

 

και αυριο ανανεωσω με 12€ στο WhatsUp - auto combo

 

Θα κρατησω (και μετα τις 30 μερες) τα MB της καλοκαιρινης προσφορας ? όπως έγινε περισυ?

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασω σημερα Τα MB της καλοκαιρινης προσφορας 10€ για 15ΓΒ

 

 

 

και αυριο ανανεωσω με 12€ στο WhatsUp - auto combo

 

 

 

Θα κρατησω (και μετα τις 30 μερες) τα MB της καλοκαιρινης προσφορας ? όπως έγινε περισυ?

Όχι, μην το δοκιμάσεις
Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει αν μιλάς λιγο, γιατί δίνει περισσότερα δεδομενα (1GB και πολλά έξτρα δεδομενα για social / video / νυχτερινά).

Τα ΜΒ και τα λεπτά μεταφέρονται με την ενεργοποίηση ξανα του DIY, αλλά τα δώρα για να μεταφερθούν ξανα πρέπει να διαλέξεις τα ίδια δώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μια ερώτηση:

Εχω κάποια data που λήγουν στις 19/9 οπότε και θα γίνουν roll over κι έτσι θέλω να τα κρατήσω κάβα. Μπορώ να βάλω το giga week και να καταναλώνω απο αυτό ή όπως και να 'χει θα καταναλωθούν αυτά που λήγουν πρώτα; Διαβάζοντας τους όρους του προγράμματος δεν αναφέρεται κάτι σχετικά.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα καταναλώνει από αυτά που λήγουν πρώτα. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Για να αποκτήσω νέα σύνδεση πρέπει υποχρεωτικά να πάω σε κατάστημα της Cosmote; Μήπως υπάρχει τρόπος να γίνει η διαδικασία μέσω ταχυδρομείου, courier;
Link to comment
Share on other sites

Για νέα σύνδεση μπορούν να σου στείλουν πακέτο και τηλεφωνικά νομίζω, από το 13888
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια gb που παίρναμε δώρο για 15 ημέρες (νομίζω 3γιγα) δεν τα παίρνουμε πλέον? Και σε μένα και στην γυναίκα μου δεν εμφανίστηκαν..
Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εμένα μου εμφανίστηκαν τα δωρεάν γίγα για 15 μέρες. Έκανα ανανέωση χτες. Μάλλον σταμάτησε η προσφορά.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν σταματήσει.

 

και τωρα τι ακριβως ισχυει μονο το δωρο των 60 λεπτων προς ολους .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Επανέφεραν την καλοκαιρινή προσφορά των 15GB με 10€ μέχρι και 30/09.
Έπεσε σήμα για καραντίνα μάλλον πάλι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Φεύγω από συμβόλαιο Vodafone και έρχομαι σε Cosmokarta!

Βαρέθηκα να πληρώνω κερατιάτικα 35άρια κάθε μήνα, για λεπτά και data που τελικά δεν καταναλώνω και δεν τα χρειάζομαι.

Θα δοκιμάσω λοιπόν την κάρτα και μάλλον στην αρχή θα χρειαστώ τη βοήθειά σας για απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Φεύγω από συμβόλαιο Vodafone και έρχομαι σε Cosmokarta!

Βαρέθηκα να πληρώνω κερατιάτικα 35άρια κάθε μήνα, για λεπτά και data που τελικά δεν καταναλώνω και δεν τα χρειάζομαι.

Θα δοκιμάσω λοιπόν την κάρτα και μάλλον στην αρχή θα χρειαστώ τη βοήθειά σας για απορίες.

 

τι χρηση κανεις γενικα; σιγουρα τα 35 ευρω ειναι παρα πολλα για ενα μηνα αλλα ειναι καθαρα θεμα χρησης, καλεις νουμερα κοσμοτε ; υπαρχει στην κοσμοκαρτα η υπηρεσια 0,02 ευρω το λεπτο δες εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pros_2_arithmous_cosmote.html εχει παγιο ενεργοποιησης 5,04 ευρω και αφορα 2 νουμερα κινητης κοσμοτε , εαν παλι καλεις κοσμο που ειναι στο whats up τοτε δεν σε συμφερει θα πρεπει να κανεις whats up . Τελος αμα καλεις κοσμο που ειναι στην κοσμοτε αλλα οχι whats up η κοσμοκαρτα εχει πακετα προς ολη την κοσμοτε και προς ολους δες εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/paketa_ethnika_diktya.html , δεν εχει πολλα data , αλλα το whats up δινει περισσοτερα data . Και επισης μπορεις να μεταφερεις τον χρονο ομιλιας και τα mb στον επομενο μηνα αρκει να ενεργοποιησεις το πακετο πριν την ληξη του πρωτου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...