Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Γνωρίζετε κάποιο email της Cosmote, να επικοινωνήσω γραπτώς μαζί τους.

 

customercare@ote.gr

 

Από τη φόρμα δεν κατάφερα καν να στείλω, κόλλαγε σε μια προσπάθεια να μου προτείνει αυτόματα απαντήσεις άσχετες. Δεν το έψαξα με άλλους browsers κ.λπ. γιατί πραγματικά δεν έχω χρόνο για χάσιμο, όπως και να μου τα ζαλίζουν στο τσατ. Βέβαια τελικά μετά από μακρά αναμονή έβγαλα γραμμή στο τηλέφωνο και μου έλυσαν το θέμα.

 

Είχα απηυδίσει όπως κι εσύ και μου το έδωσαν με το ζόρι από το τσατ. Τους έγραψα 29/7, τη γραπτή απάντηση που ζήτησα την πήρα 15/9.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή διαβάζω για μεταφορά χρημάτων αλλά δεν καταλαβαίνω.

 

Αν μεταφέρω χρήματα από ένα whatsup σε ένα άλλο, ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης υπολοίπου η όχι?

 

Θεωρούν προνόμιο την ανανέωση λήξης υπολοίπου?

 

η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE

ή Καρτοσυμβολαίου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση υπολοίπου και

συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση υπολοίπου

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

H ημερομηνία λήξης ανανεώνεται για δύο μήνες ακόμα αν στείλεις 5 ή 10 ευρώ.

Με μεταφορά 2 ευρώ δεν ανανεώνεται.

Επιπλέον θα πάρεις το πάρε μοίρασε.

Αν έχει παρέλθει το δίμηνο δεν μπορεις να λάβεις μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

H ημερομηνία λήξης ανανεώνεται για δύο μήνες ακόμα αν στείλεις 5 ή 10 ευρώ.

Με μεταφορά 2 ευρώ δεν ανανεώνεται.

Επιπλέον θα πάρεις το πάρε μοίρασε.

Αν έχει παρέλθει το δίμηνο δεν μπορεις να λάβεις μεταφορά.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει παρέλθει το δίμηνο δεν μπορεις να λάβεις μεταφορά.

Εχω την εντύπωση πως είναι 3μηνο. Μέχρι την τελευταία ημέρα πριν μπει φραγή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν είμαι σίγουρος για αυτό , μάλλον τρίμηνο πρέπει να είναι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει πάρα πολλές αποσυνδέσεις κατά την διάρκεια κλήσεων... Εκεί που μιλάω πέφτει η γραμμή. Και στο δικό μου και στις γυναίκας... Το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος?

 

Στάλθηκε από το Honor View20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειχα ανάλογο πρόβλημα για πολύ καιρό. Ειχα ενοχλήσει την τεχνική τους εξυπηρέτηση κάμποσες φορες χωρίς να βρεθεί λυση. Ειναι ο βασικός λόγος που το έκανα φορητότητα στην Vodafone (CU) και μεχρι στιγμής είναι όλα ΟΚ

Νομίζω οτι είναι πρόβλημα χωρητικότητας ή παραμετροποίησης της πλατφορμας καρτοκινητής τηλεφωνίας τους γιατί το πρόβλημα δεν παρατηρείται στην εταιρική μου γραμμη που ειναι Cosmote.

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, για αυτο φευγω. Το Volte φταίει, αν στείλεις END WIFICALL στο 1333 και ξανα WIFICALL φτιάχνει για 2-3 μέρες και μετά πάλι χαλάει. Αν το αφήσεις κλειστό, οι κλήσεις αργούν υπερβολικα να πραγματοποιηθούν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το volte το έχω απενεργοποιημενο μέσα από το τηλ. Επίσης internet παίρνω από την δεύτερη κάρτα που είναι wind

 

Στάλθηκε από το Honor View20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Γνωρίζει κανείς, αν η Cosmote εφαρμόζει την καθυστέρηση λόγω αποφυγής SIM swapping, ή ενεργοποιεί αμέσως τη νέα κάρτα SIM? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός από το 13888 που σε χρεώνει 0.19 υπάρχει άλλο νούμερο να μιλήσω μαζί τους. Έχω θέμα με τα μυνηματα τεχνικό και δεν βγήκε άκρη προχθές.

:):):)

 

https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/#!portal/201600000002048/article/PROD-8976/002KW070

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός από το 13888 που σε χρεώνει 0.19 υπάρχει άλλο νούμερο να μιλήσω μαζί τους. Έχω θέμα με τα μυνηματα τεχνικό και δεν βγήκε άκρη προχθές.

:):):)

Για τεχνικό θέμα κινητής καλείς δωρεάν 13738 από όλα τα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει πλέον 3Gb για 15 μέρες όταν ενεργοποιεις τα πακέτα combo. Με κάθε ανανέωση 12€+ μέσω του whatsup app, παίρνεις 3600 πόντους (2€ έκπτωση) για παραγγελίες φαγητού στο box.
Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι, κλασική νοοτροπία Deutsche Telekom. Τα 3GB ήταν ο αρχικός κράχτης, καθρεφτάκια για τους ιθαγενείς, για να πάνε όσο περισσότεροι γίνονται στα νέα πακέτα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για να λένε ότι δίνουν περισσότερα δίνανε τα 3GB. Έτσι και αλλιώς δεν είχαν άλλη επιλογή οι πελάτες, αφού τα παλιά πακέτα καταργήθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αναγκαστικά όσοι θέλουμε λιγότερη ομιλία και περισσότερα MB επιστρέφουμε στο DIY που δίνει και social/streaming

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καπου ειδα οτι το diy δινει 12giga ιντερνετ με ποσα ευρο είναι αυτο το πακέτο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει από 1GB και 100’ προς όλους με 10€ και έχεις δώρο 5GB για Video ή 5GB για Social, ή 5GB για χρήση 22:00-08:00, ή 300’ προς whatsup ή 600sms προς όλους (διαλέγεις δυο από αυτά τα δώρα).

Δηλαδή δεν δίνει 12GB γενικής χρήσης, γίνονται 12 μαζί με τα δώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Βάζω κάθε μήνα το Auto Combo με τα 10€ και έχω μαζέψει 12.000’ προς What’s Up και 4.500 λεπτά προς όλους και πολλά MB. Επειδή δεν μιλάω πολύ λέω να πάω στο νέο DIY αλλά έχω κάτι ερωτήσεις.

 

1. Έχει αυτόματη ανανέωση όπως το Auto Combo?

2. Θα χάσω το χρόνο ομιλίας που έχω προς όλους και προς What’s Up αν διαλέξω σαν δώρο τα λεπτά προς What’s Up εφόσον δίνει ήδη 100’ προς όλους?

3. Τα 5GB Social & Chat περιλαμβάνουν και Instagram και Viber ?? και ανανεώνονται κάθε μήνα αν δεν καταναλωθούν?

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

1. οχι

2. τα χάνεις

3. αν ενεργοποιήσεις ξανα πακέτο με δώρο social τότε μεταφέρονται. ναι περιλαμβάνουν instagram και viber

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση..έχω μια απορία για την απάντηση στη 2η ερώτηση (2. Τα χάνεις..)

 

Έγω έχω ήδη λεπτά προς όλους και προς What's Up και το νέο DIY προσφέρει 100' προς όλους και 300' προς What's Up άρα εφόσον επιλέξω αυτά τα 2 στο DIY γιατι να χάσω αυτά που ήδη έχω εφόσον είναι στην ίδια κατηγορία? Το έχεις κάνει και έγινε σε εσένα ή το υποθέτεις... ??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλο πακέτο. Τα χάνεις. Το είχα δοκιμάσει όταν τα πακέτα ήταν στα 8.5€

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...