Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σας ,στο πάρε μοίρασε μπορώ να στείλω όλα τα mb (3χ100)στον ίδιο αριθμό?

ευχαριστώ

 

Ναι κανονικά!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση..έχω μια απορία για την απάντηση στη 2η ερώτηση (2. Τα χάνεις..)

 

Έγω έχω ήδη λεπτά προς όλους και προς What's Up και το νέο DIY προσφέρει 100' προς όλους και 300' προς What's Up άρα εφόσον επιλέξω αυτά τα 2 στο DIY γιατι να χάσω αυτά που ήδη έχω εφόσον είναι στην ίδια κατηγορία? Το έχεις κάνει και έγινε σε εσένα ή το υποθέτεις... ??

 

Ευχαριστώ

Επιβεβαιώνω και εγώ εκ πείρας.

Τα χάνεις αν αλλάξεις πακέτο .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Ψάχνω λύση για Internet μέσω κινητής στο εξοχικό. το θελω 3-4 φορές το ετος και δεν με νοιάζει ν' αλλάζω αριθμό. υπάρχει κάποια καλή λύση με κάρτα μόνο? όχι σύνδεση
Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/epiko_internet.html κοιτα στα "πακετα GB".

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για περισσοτερα ρωτα στο αντιστοιχο νημα (ειναι mobile internet με καρτα οχι καρτοκινητο που συζηταμε εδω)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8055585#post8055585

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Ψάχνω λύση για Internet μέσω κινητής στο εξοχικό. το θελω 3-4 φορές το ετος και δεν με νοιάζει ν' αλλάζω αριθμό. υπάρχει κάποια καλή λύση με κάρτα μόνο? όχι σύνδεση
Για κάτι τέτοιο αν δεν έχεις περιορισμό στο να είναι μόνο cosmote η σύνδεση καλυτερα κοίτα σε άλλη εταιρία για τα πακέτα giga boost.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παίδες, έχω ενεργοποιήσει volte/vowifi στο κινητό εδώ και λίγο καιρό και απο τότε με έχει ταράξει στα wifi fon που βρίσκει έξω και μάλιστα πιάνει να κάνει και αυτόματη σύνδεση ενώ είμαι με δεδομένα.

Πως μπορώ να κλείσω αυτή τη μπούρδα; Απο το κινητό έχω απενεργοποιήσει να βρίσκει ανοιχτά δίκτυα κλπ αλλά δεν είδα προκοπή.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παίδες, έχω ενεργοποιήσει volte/vowifi στο κινητό εδώ και λίγο καιρό και απο τότε με έχει ταράξει στα wifi fon που βρίσκει έξω και μάλιστα πιάνει να κάνει και αυτόματη σύνδεση ενώ είμαι με δεδομένα.

Πως μπορώ να κλείσω αυτή τη μπούρδα; Απο το κινητό έχω απενεργοποιήσει να βρίσκει ανοιχτά δίκτυα κλπ αλλά δεν είδα προκοπή.

 

Πήγαινε στη λίστα με τα wifi και διεγραψε το wifi fon.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Από τότε που το πάρε καβάτζα δίνει 5GB δεν έχω καταφέρει να το ενεργοποιήσω μέσω της εφαρμογής... Εχω κάνει όλα τα updates στην εφαρμογή, έκανα και wipe όλα τα data της αλλά τίποτα, μου βγάζει συνεχώς μήνυμα οτι κάτι δεν πήγε καλά και να ξαναπροσπαθήσω... Μόνο σε εμένα έχει παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα; Υπάρχει άλλος τρόπος να το ενεργοποιήσω (π.χ. sms) ?

 

Εννοείται ότι έχω διαβάσει τους όρους κ πληρούνται όλα τα κριτήρια που λέει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Από τότε που το πάρε καβάτζα δίνει 5GB δεν έχω καταφέρει να το ενεργοποιήσω μέσω της εφαρμογής... Εχω κάνει όλα τα updates στην εφαρμογή, έκανα και wipe όλα τα data της αλλά τίποτα, μου βγάζει συνεχώς μήνυμα οτι κάτι δεν πήγε καλά και να ξαναπροσπαθήσω... Μόνο σε εμένα έχει παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα; Υπάρχει άλλος τρόπος να το ενεργοποιήσω (π.χ. sms) ?

 

Εννοείται ότι έχω διαβάσει τους όρους κ πληρούνται όλα τα κριτήρια που λέει.

 

Μήπως εντός του μήνα να έχεις ενεργοποιήσει 2 φορές την υπηρεσία;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες 2 ενεργοποιήσεις που έκανα ήταν 5/9 και 17/9. Λογικά θα έπρεπε να να δικαιούμαι. Ο μετρητής των 2 ενεργοποιήσεων την 1η κάθε μήνα δεν μηδενίζεται;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

 

 

Από τότε που το πάρε καβάτζα δίνει 5GB δεν έχω καταφέρει να το ενεργοποιήσω μέσω της εφαρμογής... Εχω κάνει όλα τα updates στην εφαρμογή, έκανα και wipe όλα τα data της αλλά τίποτα, μου βγάζει συνεχώς μήνυμα οτι κάτι δεν πήγε καλά και να ξαναπροσπαθήσω... Μόνο σε εμένα έχει παρουσιαστεί αυτό το πρόβλημα; Υπάρχει άλλος τρόπος να το ενεργοποιήσω (π.χ. sms) ?

 

 

 

Εννοείται ότι έχω διαβάσει τους όρους κ πληρούνται όλα τα κριτήρια που λέει.

Δοκίμασες από το m.whatsup.gr ; Άνοιξε το σε έναν περιηγητή με τα δεδομένα σου. Πήγαινε πάνω δεξιά που έχει τρεις γραμμές για να δεις το μενού. Μετά επέλεξε πακέτα και μετά extras. Βρες από κει το πάρε καβάτζα. Μην έχεις μόνο ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση δεδομένων στον περιηγητή σου και δεν αναγνωρίζει το νούμερο σου
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες από το m.whatsup.gr ; Άνοιξε το σε έναν περιηγητή με τα δεδομένα σου. Πήγαινε πάνω δεξιά που έχει τρεις γραμμές για να δεις το μενού. Μετά επέλεξε πακέτα και μετά extras. Βρες από κει το πάρε καβάτζα. Μην έχεις μόνο ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση δεδομένων στον περιηγητή σου και δεν αναγνωρίζει το νούμερο σου

 

Με αυτόν τον τρόπο ενεργοποιήθηκε! Ποιος ξέρει τι bug παίζει στην εφαρμογή... Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,χθες επρεπε να κανω ανανεωση σε ενα whats up αλλα το ξεχασα.

εαν παρω το call center μπορει να γινει κατι ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,χθες επρεπε να κανω ανανεωση σε ενα whats up αλλα το ξεχασα.

εαν παρω το call center μπορει να γινει κατι ?

ευχαριστω

 

Κάνε μια προσπάθεια δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είχα συμβόλαιο εδώ και χρόνια (παλιό εταιρικό που απλά συνέχισα και σαν ιδιώτης) αλλά δεν κάνω παρά ελάχιστες κλήσεις πια και internet χρειάζομαι μόνο ελαχιστο για messaging και google maps οπότε πριν δύο μήνες το γύρισα σε καρτοκινητό κι από 26/μηνα έχει παει στα 12/μηνα. Θυμαμαι τα παλια καρτοκινητα που εβαζες απλα ομιλια και MB και κρατούσαν για μηνες αν οχι χρονο, τωρα απ οτι βλεπω ολα ειναι στον 1 μηνα. Υπαρχει καποιο αλλο πακετο η τροπος να φορτωνεις ομιλια κ δεδομενα που να κρατανε πανω απο μηνα; 12 ευρω δεν ειναι και τιποτα αλλα αντε να ξοδευω 2 και μετα χανονται αν δε κανω ανανεωση πανω στο μηνα (ή δεν κατάλαβα κάτι;). Επίσης αυτη η παπατζα που βαζεις 12 ευρα στον λογαριασμο για ν αγορασεις 10ευρα και να μενουν ψιλα υπαρχει καποιος αλλος τροπος να πληρωνεις ακριβως οσα αγοραζεις; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα χάνονται στο 2μηνο μέχρι στιγμής και μετά το πέρας του 3ου μήνα αν δε κάνεις ανανέωση, θα έχεις και φραγή εισερχομένων-εξερχομένων. Οπότε θεωρητικά μπορείς να την βγάζεις με 12€ δύο μήνες. Πρακτικά είναι πιο δύσκολο βέβαια. Αν βγάλουμε απέξω τον παράγοντα κλήσεις και αφήσουμε μόνο το ίντερνετ, αν σου φτάνει το 1,2gb που δίνει για ένα μήνα δώρο το reloadit συν τα 100mb του παρε-μοιρασε, τον 2ο μήνα μπορεις να αγοράσεις το πακέτο ιντερνετ που δίνει 1gb και κοστίζει 8,5€ οπότε για το ίντερνετ με ένα 12ευρω είσαι καλυμμένος και δεν χάνεις και τα χρήματα σου

Για τις κλήσεις έχεις 2 φορές το μήνα το παρε καβάντζα που σου δίνει για οποια ώρα θες, κλήσεις προς όλους για μια ώρα που προφανώς είναι κάτι μικρό φυσικά. Αν θες κάτι παραπάνω για κλήσεις και να μην βάζεις χρήματα/αγοράζεις πακέτο ομιλίας κάθε μήνα θα πας σε voip λύση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8090097#post8090097 η οποία καταναλώνει και ελάχιστο ιντερνετ οπότε λογικά με το νετ που ήδη ανέφερα οτι θα έχεις, εισαι οκ

Οχι δεν γίνεται να βάλεις κάρτα,χωρις να αφαιρέσει το φόρο κινητής που αντιστοιχεί στο ποσό που βάζεις δια του 1,12 δηλαδή πχ απο τα 12€ σου αφήνει 10,71€ καθαρά

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Aρκεί όμως να έχεις κάτι να δώσεις. Οπότε αν τον 1ο μήνα δεν πάρεις πακέτο ομιλίας/mb δεν μπορείς να δώσεις mb απο το reloadit και να κάνεις πάρε-δώσε
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε προσφορά What's up, 15GB με 5€ για 7 μέρες.

Μου φαίνονται αρκετά τα 5€, ειδικά μιας και κρατάνε μόνο 7 μέρες τα GB, αλλά οκ, σε κάποιους μπορεί να φανούν χρήσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι πρωτοετοις φοιτητης και θελω να κανω φοριτοτητα απο q (wind) σε whats up (cosmote) με ενδιαφερη αυτο εδω https://www.whatsup.gr/student/foitites ομως το προβλημα ειναι οτι χριαζονται δικιολογιτηκα το λεω αυτο γιατι το αρθιμο q που εχω ειναι δηλωμενο με τα στοιχεια του γονειου μου και δεν ξερω τι θα γινει θελω να που στειλει κανεις screenshot βημα προς βημα πως κανω την φοριτοτιτα οταν ειμαι σε αυτην την περιπτοση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...