Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία, δεν ειχα παρει χαμπαρι πως ληγει των 8,5€...

Εχω 8,67€ μέσα και πολλα λεπτα ομιλιας, υπαρχει τροπος να γλυτωσω να βαλω νεο 10ευρο;

Αν πάρω κάποιο από τα εξτρα πακετάκια των 3-4€, θα συνεχίσουν να ισχύουν τα λεπτά ομιλίας που έχω ήδη και για τον επόμενο μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, μπορείς να βάλεις 10€ κάρτα και για μερικούς μήνες να μην βάζεις 12€ αλλά 10€, και να ενεργοποιείς το πακέτο των 10€.
Link to comment
Share on other sites

ίσως μπορεί κάπιος να σου στείλει 2 ευρώ με την υπηρεσία μεταφοράς χρόνου ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα,

 

Έχω What' Up και είναι ενεργοποιημένος ο προσωπικός τηλεφωνητής. Μάλλον είναι ενεργοποιημένος πολλά χρόνια αλλά δεν είχα δώσει ιδιαίτερη σημασία. Περιστασιακά μου ερχόταν SMS ότι είχα κάποιο φωνητικό μήνυμα, αλλά επειδή έστελνε και το νούμερο του ατόμου που μου άφηνε μήνυμα, απλώς τον καλούσα κατευθείαν και τον ρώταγα τι ήθελε.

 

Αν και αυτό γίνεται σπάνια, έχει αρχίσει να γίνεται κάπως κουραστικό, πολλές φορές δεν βλέπω άμεσα τα SMS και κάποιος μπορεί να νομίζει ότι τον αγνοώ (ενώ αν απλώς δεν απαντούσα στο τηλέφωνο καθόλου, μπορεί να ξανακαλούσε κάποια στιγμή αργότερα). Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω εντελώς τον προσωπικό τηλεφωνητή;

 

Να σημειώσω όμως ότι θέλω να μου έρχονται SMS σε περίπτωση που κάποιος με καλέσει και είμαι κατειλημμένος ή εκτός δικτύου ή αν το έχω κλειστό, νομίζω αυτό είναι διαφορετική υπηρεσία.

 

Εκτός από την πολύ προφανή λύση, να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών, να χρεωθώ και να περιμένω και τόση ώρα στο τηλέφωνο, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; Πχ κάποιος συνδυασμός κουμπιών με διέσεις και αστερίσκους;

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Και από το my cosmote web γίνεται, στο shop

 

Είσαι τέλειος, βλέπω ότι υπάρχει σαν επιλογή και το προχωράω.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω αναφέρει και πιο παλιά, έχω μια cosmoκαρτα που αυτή τη στιγμή έχει μέσα 818' ομιλίας και 50 sms προς όλους, καθώς και χρηματικό υπόλοιπο 5,42 ευρώ. Έβαζα δε σε αυτή το Voice & Sms πακέτο που καταργήθηκε.

Επειδή δεν με καλύπτει πλέον κανένα από τα καινούργια πακέτα και δεν θέλω να βάζω 12ευρα (το διατυπώνω όσο πιο κόσμια μπορώ), θα την "γυρίσω" σε frog.

Η ερώτηση είναι η εξής:

Τα πληρωμένα λεπτά ομιλίας θα κλαπ.... χαθούν με την αλλαγή σε frog και αν όχι, θα μπορεί να τα σπρώξει πλέον το πακέτο των 60΄με 3,02 ευρώ;

Για τα χρήματα νομίζω ότι έχει απαντηθεί πιο παλιά ότι δεν κλέβονται, συγνώμη χάνονται ήθελα να πω, με αυτη την αλλαγη (cosmoκαρτα->Frog).

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτιά χάνονται, μόνο από whatsup σε κοσμοκαρτα παραμένουν. Ίσως στην πράξη να μην χάνονται ούτε στο frog, αλλά σκέψου ότι για να μαζεύτηκαν σου είναι άχρηστα.

 

+ ότι είναι απίθανο να μεταφέρονται γιατί τα 818’ είναι με 3’ ελάχιστη ενώ τα 60’ χωρίς ελάχιστη, αρα κάποιος θα μπορούσε να τα μεταφέρει με 3€ και χωρίς ελάχιστη, πράγμα που μειώνει τα αλλα δυο καρτοκινητά της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ευχαριστω paanos, εχεις δικιο δεν ειχα λαβει υπ' οψιν μου αυτη την παραμετρο.

Το Κόστος μετάβασης σε FROG είναι 10 ευρώ.

Ναι το ξερω. Δυστυχως την εχω "φαει" ηδη μια φορα και μαλιστα 2 μερες αφοτου καταργηθηκε το 3ευρω,

σε μια καρτα που καταργησε το Προνομιακο 1 (απο 1998) συμβολαιο και ενεργοποιηθηκε σαν cosmoκαρτα.

 

Για να μην χαριστουν ετσι τα υπολοιπα λεπτα ομιλιας, κοιταω π.χ. στο "Χαμογελο του Παιδιου" και λεει οτι αν κανεις κληση στο 19810 εχει μια χρεωση 2,60 με φπα.

Αν το κανω απο την cosmoκαρτα ξερει κανεις απο προσωπικη εμπειρια τηλεφωνικων δωρεων αν θα τα αφαιρεισει απο τον χρονο ομιλιας ή απο το υπολοιπο της καρτας;

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Από το υπόλοιπο της κάρτας αφαιρείται ότι δεν αρχίζει από 2 ή 6 ή 800.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ευχαριστω paanos, εχεις δικιο δεν ειχα λαβει υπ' οψιν μου αυτη την παραμετρο.

 

Ναι το ξερω. Δυστυχως την εχω "φαει" ηδη μια φορα και μαλιστα 2 μερες αφοτου καταργηθηκε το 3ευρω,

σε μια καρτα που καταργησε το Προνομιακο 1 (απο 1998) συμβολαιο και ενεργοποιηθηκε σαν cosmoκαρτα.

 

Για να μην χαριστουν ετσι τα υπολοιπα λεπτα ομιλιας, κοιταω π.χ. στο "Χαμογελο του Παιδιου" και λεει οτι αν κανεις κληση στο 19810 εχει μια χρεωση 2,60 με φπα.

Αν το κανω απο την cosmoκαρτα ξερει κανεις απο προσωπικη εμπειρια τηλεφωνικων δωρεων αν θα τα αφαιρεισει απο τον χρονο ομιλιας ή απο το υπολοιπο της καρτας;

 

Μα το "Χαμογελο του Παιδιού" δεν νομίζω να το ενδιαφέρουν οι τηλεφωνικές μονάδες, αλλά τα €.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν το έχει προσέξει κάποιος... Έχοντας ενεργοποιήσει το "play now unlimited" αν ανοίξεις την εφαρμογή "kasetophono" και παίξεις μια "κασέτα" (που ουσιαστικά είναι Playlist του YouTube) σου τρώει από τα δεδομένα γενικά ή από τα δεδομένα του play now?? (αφού ουσιαστικά παίζει YouTube!!)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν το έχει προσέξει κάποιος... Έχοντας ενεργοποιήσει το "play now unlimited" αν ανοίξεις την εφαρμογή "kasetophono" και παίξεις μια "κασέτα" (που ουσιαστικά είναι Playlist του YouTube) σου τρώει από τα δεδομένα γενικά ή από τα δεδομένα του play now?? (αφού ουσιαστικά παίζει YouTube!!)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

λογικά απο to ultimate αφού τραβάει δεδομένα μέσω του YouTube domain.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρέπει να κάνουμε ανανέωση ή να βάλουμε αυτόματο το καινούργιο combo και λογικά θα προστεθούν και τα προηγούμενα λεπτά ομιλίας?? η τα χάνουμε?? (Για να μην διαβάζω όλα τα ποστ... help please)

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λήξουν τα υπόλοιπα σου, ενεργοποιεις το νέο αυτόματο πακετο και μεταφέρονται. Τα υπολοιπα απο τα σμσ νομίζω ότι δεν μεταφέρονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για υπόλοιπα "παρε-μοιρασε" και υπόλοιπα reload it θα πρεπει να κάνεις παλι τα ίδια που εκανες τον προηγούμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε μου ευχαριστώ... Τελικά μεταφέρει και τα sms πλέον

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε μου ευχαριστώ... Τελικά μεταφέρει και τα sms πλέον

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας νέος στο whatsup.

Έγινε η φορητότητα από βονταφονε και πλέον είμαστε whatsup

 

Ενεργοποίησα το πακέτο τον 10€

 

Μια ερώτηση αν ξαναεργοποιηθει πριν λήξει μεταφέρονται όλα όπως το cu??

 

 

Αν Ενεργοποίησω την αυτόματη ανανέωση υπολοίπου μέσω πιστωτικής και βάλω και αυτόματη ενεργοποίηση πακέτο θα είμαστε οκ κάθε μήνα χωρίς να χάνω ότι περισσεύει;; Ή υπάρχει περίπτωση να κολλήσει και να μην κάνει αυτόματη ανανέωση άρα και την αυτόματη ενεργοποίηση;;

 

Κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω;

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Nova 5t μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Γνωρίζει κανείς, αν η αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου "GigaMonth", που δίνει 3GB με 8,5€, κάνει rollover, δηλαδή ανανεώνει αυτόματα τα υπολοιπόμενα MB, ή όχι? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...